Debata s Novinarem

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
Novinář

Příspěvek od Novinář » 26 úno 2006 14:03

Jaroslave,
za prvé - nevím, jak jsi z téhle věty usoudil, že mám informace přímo od J.L. Nic takového jsem netvrdil. Ostatně už řadu let krimi nepíšu - hájím tady novináře jako takové.

Za druhé - jaké že hámotiny se psaly o Mrázkově případu?

Za třetí - je smutné, že máš dvě špatné zkušenosti s novináři, ale je neuvěřitelné, že z toho vyvozuješ, že novináři jsou amorální.
Já bych třeba o policii neřekl, že je amorální jako celek. Naopak si myslím, že v ní výrazně převažují slušní lidi - a přitom mám špatných zkušeností celou řadu. A jak známo, významné procento policistů bere úplatky, někteří kradou, a najdou se dokonce i takoví, kteří se podílejí na organizovaném zločinu.

A že novináři drží při sobě? O tom mi jako policista něco povídej. Jenže novináři se mohou společně nanejvýš ozvat, kdežto policisté mají spoustu prostředků, jak mařit vyšetřování trestných činů svých kolegů.


Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 26 úno 2006 14:17

O marení vyšetrovnia tu nikto nehovoril ! :idea:

Ide o zverejňovanie informácii kt. môžu niekomu
privodiť situáciu vážneho ohrozenia na živote. :!:

:arrow: Zase zahýbaš ako celú diskusiu. :evil:
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 26 úno 2006 14:37

Koukám, že jste všichni skočili Novináři na špek - obvyklá taktika neúplných info, vytržených citací atd. - to je vlastní všem v téhle špinavé branži (viz dnešní zprávy na ČT1 ve 13:00, kde hlasatelka chybnými citacemi Ratha "sbírala body" pro modré straky z ODS).
Všichni jsme brali jako bernou minci jeho citaci Jozefova textu. Jenže právě vytržením z kontextu z něj Novinář udělal krvežíznivého netvora.
Správně měl citovat zejména "nemusíš, musíš jenom umřít", stejně jako se v obdobném významu používá "nemusíš, musíš jen dejchat, aby ses nezadusil" - čili možnost výběru vyjma jednoho ultima, kde výběr neexistuje - a to byl smysl toho, co bylo napsáno, zbytek jsou nepodstatné věci.
Ale právě úmyslně neúplnou citací a následnou úmyslně útočnou interpretací ze sebe Novinář udělal "terč vrahouna - psychopata" a od nás chtěl, abychom mu na tenhle špek skočili a uvědoměle to ohlásili Policii.
Jestlipak byl takhle uvědomělej i před r.1989 a je tedy uveden v seznamech placených donašečů?
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 26 úno 2006 15:58

JJ, díky. 8)

Veď ja som už vyššie uviedol v jednom mojom dlhšom
príspevku kompletnú citáciu našeho rozhovoru
- kto pozorne, čítal nemohol mu to ´´zožrať´´.

Však som sa k tomu už vyjadril ... :twisted:
Novinář

Příspěvek od Novinář » 26 úno 2006 16:06

To Fantan:

No, a ty jsi zase vynechal větu "a možná ti k tomu někdy i pomůžu" (to jako k tomu umření).
To jsou podle tebe ty nepodstatné kecy?

Kromě toho jsi zamlčel, že jsem nedělal "terč" ze sebe, ale že jsem upozorňoval, že takhle agresívní člověk je nebezpečný pro svoje okolí.

Shrnuto: Nevykládej nic o "špinavé branži" - protože lhář jsi ty. A ta tvoje poslední věta - ta je navíc prostě nesmírně hloupá.
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Re: Klamár

Příspěvek od jozsp111 » 26 úno 2006 16:13

jozsp111 píše:Novinár napísal:

A o tom právě žurnalistika je. Z policajtů ne a ne vypáčit, co to bylo za zbraň, a něco tam dát prostě musíš. Rozhodni se TEĎ!
Z tohoto pohledu mi nevadí ani ten ilustrační revolver na iDNES.

To Novinár:

A práve, že nemusíš, musíš len umrieť a dúfam, že taký ako ty vymrú
čím skôr, možno Vám k tomu niekedy aj pomôžem.
Keď nevieš čo je pravda, prečo si vymýšľaš a hovoríš a píšeš to ako
pravdu, to je obyčajné klamstvo. A tebe sa to zdá normálne.
To o tebe vraví dosť.

HANBA TI KLAMÁR !!!
:evil: :evil: :evil:
Tu to máte celé, nech si každý urobí názor sám ...
:idea:
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 26 úno 2006 16:23

2 Novinář: a co si mám myslet, když na základě svých nepravděpodobných konstrukcí nabádáš k udavačství? Asi nic jiného, než že je ti to blízké! Ty taky vydáváš své konstrukce za fakta, tak proč tuto možnost upíráš mně?

Samozřejmě, že některé sentence, správně vsazené do kontextu považuji za nedůležité. Ty to neděláš?
Myslíš, že jen ty umíš udělat z bílého černé a naopak? Já taky umím vytrhávat z kontextu, domýšlet neexistující, agravovat atd.! Ona kromě novinářů existuje ještě další branže, která dokáže manipulovat s fakty. Tak proč bych ti nedal možnost ochutnat obdobných nechutností, jakými nás častuješ ty, anonyme?
A ty urážky si nech. Mně v mém už sakra dlouhém životě nestálo za námahu lhát a když nemáš dostatečnou slovní zásobu, vyhledej si potřebný výraz ve slovnících!
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Novinář

Příspěvek od Novinář » 26 úno 2006 16:49

To Fantan:

V debatě o čtvrtečním případu, kdy těžký alkoholik ohrožoval zbraní rodinu, tady mnoho lidí konstatovalo, že někdo měl policii dávno upozornit, že se děje něco špatného.

Člověka, který by to udělal, bys nazval udavačem? No a řekněme, že Jozsp může být dost podobný případ.

Je směšné, jak se ohrazuješ proti urážkám, když ty sám jsi začal tím, žes mě rovnou označil za předlistopadového udavače.

A nadávat mi do anonymů je obzvlášť komické od člověka, který do svého profilu neuvede ani e-mail. Oč jsi méně anonymní než já?
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 26 úno 2006 18:20

Novináři, novináři!

A zas to je tady. Na místě hledání informací a ověřitelných zdrojů, napadáš všechny kolem a snažíš se manipulovat námi ostatními, jak to jen jde.

Takový člověk, jakým Fantan dozajista je, má dostatek znalostí a zkušeností aby si mohl stát za každým svým slovem, které kamkoliv napíše. Fantanovi vyčítáš, že neuvedl ani svou e-mailovou adresu. Ty jsi neudělal ani to. Pořád jsi jenom anonymní kvákal, vysmívající se nám všem a stavějící se do rolev lekého ochránce civilizace. Měl bys zmlknout, přestat štvát a otravovat ovzduší svými nenávistnými výpady. A nebo by ses měl začít chovat tak, jak se na slušného a poctivého žurnalistu sluší a patří.

Ale tak mne napadá:

Chlape, umíš Ty vůbec něco takového? :?: :?: :!: :!:

Začínám o tom pochybovat!
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Jaroslav

Novinář a novinář aneb jak se kalila ocel ( pardon voda)

Příspěvek od Jaroslav » 26 úno 2006 19:13

Novinář píše:Jaroslave,
za prvé - nevím, jak jsi z téhle věty usoudil, že mám informace přímo od J.L. Nic takového jsem netvrdil. Ostatně už řadu let krimi nepíšu - hájím tady novináře jako takové.

Za druhé - jaké že hámotiny se psaly o Mrázkově případu?

Za třetí - je smutné, že máš dvě špatné zkušenosti s novináři, ale je neuvěřitelné, že z toho vyvozuješ, že novináři jsou amorální.
Já bych třeba o policii neřekl, že je amorální jako celek. Naopak si myslím, že v ní výrazně převažují slušní lidi - a přitom mám špatných zkušeností celou řadu. A jak známo, významné procento policistů bere úplatky, někteří kradou, a najdou se dokonce i takoví, kteří se podílejí na organizovaném zločinu.

A že novináři drží při sobě? O tom mi jako policista něco povídej. Jenže novináři se mohou společně nanejvýš ozvat, kdežto policisté mají spoustu prostředků, jak mařit vyšetřování trestných činů svých kolegů.
Vážený novináři pokusím se odpovědět

ad 1 když uvádíš jména a víš kdo to vyšetřuje a píšeš¨, že je znáš tak si vyvozuji, že máš asi kontakt s těmi lidmi - neuvedl jsi , že to nemáš od lidí, které cituješ, což je běžná věc v naší zemi. Vše víte nejlépe a ani si to osobně neprověříte.

ad 2 psaly se různé věci dohady apod o způsobu provedení, zbrani a i o osobách co to mohli udělat, a nezlob se na mne pracuji s informacemi a kdyby jsem si takhle vymýšlel nebo papouškoval co kdo řekne bez prověření tak mi šéf pošle hádej kam?

ad-3 amorlita tu lze posuzovat různě že? Na svojimobhajobu uvádíš, že i PČR má problémy. Tato společnost má celá své problémy od vrchu dolů. I v PČR jsoulidé se sklony k tr.č a závisí na jejich pevnosti. Jsou to lidé kteří vzešli z této společnosti. Ale rozdíl mezi novináři a PČR tu je. Zatímco problémy v PČR odhalily sami policisté, tak ještě jsšm neviděl novináře, který by odhalil svého kolegu, který se dopouští pomluv či jzveřejňování neověřených informací, či se dopustil něčeho jiného. Vaší jedinou obranou je, že se odvoláváte na informace od osoby, kterou nezveřejníte asni při soudním jednání byť by se ukázalo, že jste dostali úmyslně mylné informace. Na rozdíl od vás když jde o věc policie u soudu tak policista svůj zdroj musí sdělit. Tak to nepovídej nic o prohnilosti. Stejně tu jste jen proto aby jste mohli manipulovat s veřejností ve prospěch různých mocenských skupin. Ten kdo čte pravidelně různý tisk nebo sleduje TV zpravodajství a dokáže číst mezi střádky to ví. Ale spoléháte na to, že s masou se dá manipulovat. Mnohdy píšete o věcech, kterým ani trochu nerozumíte, ale důležité je přece to aby se prodalo co nejvíce prostředků. Osobně když jsem pracoval venku jsem poznal pár novinářů nebo reportérů z investigativní žurnalistiky (např. z pořadu "6O minut", ale nesaháte jim ani pod kotníky zatím, tedy někteří

Dále o tom kdo jak drží pohromadě bych Ti mohl vyprávět. Válku policstů jsem zažil, ale válku novinářů ne.

Jsou i unás čestní a nezávislý novináři, ale asi je jich málo.
Doufám, že se Tě aspoň trochu uspokojil a nyní můžeš zase dál tady jiné lidi napadat ostatně doufám, že si o tom někde přečteme v nějakém periodiku ?
S pozdravem
Jarda
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 26 úno 2006 21:35

Novinář píše:To Fantan:

V debatě o čtvrtečním případu, kdy těžký alkoholik ohrožoval zbraní rodinu, tady mnoho lidí konstatovalo, že někdo měl policii dávno upozornit, že se děje něco špatného.

Člověka, který by to udělal, bys nazval udavačem? No a řekněme, že Jozsp může být dost podobný případ.

Je směšné, jak se ohrazuješ proti urážkám, když ty sám jsi začal tím, žes mě rovnou označil za předlistopadového udavače.

A nadávat mi do anonymů je obzvlášť komické od člověka, který do svého profilu neuvede ani e-mail. Oč jsi méně anonymní než já?

Pán novinár, dokázali by ste mi všetky tie špinavosti čo tu o mne
tliachate povedať do očí ? Nikdy si ma nevidel.
Pripadáš mi, ako by si mal strach, že sa Ti idem odplatiť.

........

.....Mávaš ho často ? .....

........

.....Čo tak zájsť do Martina na obed v pasáži ? .....

........

.....Nie si paranoik ? .....

........

.....Z tvojej práce ? ....

........

.....Ja nemám zbraň, len terčovku TAU 200 BT. .....

........

.....Odľahlo Ti ? - Som rád. .....

........

.....Nie, nebudem zrejme podobný človek, len rád poviem ľuďom, čo si
o nich myslím. Nepijem a som športovec. Mám 5 medajlii z mastrovstiev Slovenska, nie v streľbe, tipni si.

A ešte niečo:
Nevyčítaj druhým, ako napr. Fantanovi a kope ďalších to,
na čo sám nemáš odvahu, pozri sa do zrkadla - to je hnus čo ?!
:evil:
8)
Novinář

Re: Novinář a novinář aneb jak se kalila ocel ( pardon voda)

Příspěvek od Novinář » 26 úno 2006 21:54

Jaroslav píše:Stejně tu jste jen proto aby jste mohli manipulovat s veřejností ve prospěch různých mocenských skupin.
Jaroslave,
tenhle tvůj paranoidní pohled na žurnalistiku svědčí o tom, že o novinách nevíš vůbec nic.
Je to totiž úplná blbost.

Nehledě k tomu, že je to dost urážlivé, ale je to asi tisící urážka, kterou jsem tu schytal, takže si to už tak neberu.

Jinak argumentuješ dost rozumně a máš pravdu s těmi soudy. V novinařině to chodí jinak. O člověku, který se řekněme nechal uplatit, se to bleskurychle rozkřikne a v médiích si už neškrtne.
Akorát že těch uplacených novinářů je podstatně méně než uplacených policistů.

Z téhle debaty odcházím nadobro, protože tak neuvěřitelné překrucování slov jsem v životě nezažil. Viz to s tím anonymním přihlášením - pobaveně jsem poukázal na absurditu toho, že mě nějaký anonym nadává do anonymů, a hned to tu všichni další anonymové obracejí, že prý to každému vyčítám.

Dospělo to tak daleko, že kdybych napsal kupříkladu, že pětasedmdesátka bývá ráže 9 mm Luger, sesypala by se na mě banda blábolilů se slovy, že jsem lhář a špína, práskač, že se snažím všechno zmanipulovat etc.

Ale nebudu z toho vyvozovat obecné závěry, jak to dělá zdejší partička. Naopak - osobně znám mnoho velmi inteligentních, vzdělaných a kultivovaných majitelů zbraní.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Novinář a novinář aneb jak se kalila ocel ( pardon voda)

Příspěvek od Andy » 27 úno 2006 00:09

Novinář píše:Ale nebudu z toho vyvozovat obecné závěry, jak to dělá zdejší partička. Naopak - osobně znám mnoho velmi inteligentních, vzdělaných a kultivovaných majitelů zbraní.
Tak fajn. Rad si o nich prectu v nejakem fundovanem clanku.
Návštěvník

Re: Novinář a novinář aneb jak se kalila ocel ( pardon voda)

Příspěvek od Návštěvník » 27 úno 2006 06:01

Novináři, 16.2. jsi měl názor, že jsme vesměs blbci a taky že "Odcházím z debaty, protože jak říká Andy, nemá konce". Musel jsi od té doby minimálně jednou změnit názor, spíš víckrát. Ale jednou jsi určitě otočil na pětníku.
Tak za sebou zavři, popř. i spláchni, a jestli jsi splachovací, tak si lehni na koleje, protože ti tu více lidí napsalo, že tomuto fóru neprospíváš, vždy jen střelíš od boku, pohádáš se, pak se stáhneš a pak zas vystrčíš hlavu. Na takové typy tu nejsme zvědaví - objevují se tady relativně často a obvykle je to přestane bavit, pokud se jim naznačí, že nejsou vítáni. Jsi ale v něčem první - vystupuješ tady pateticky jakoby za veřejnost a za nás všechny. Tím tě nikdo nepověřil. Už tím ses dotkl řady lidí a ve svých hádkách tento "boj za informovanost ostatních" používáš jako argument. Toto není fórum, kde dokážeš, že nejsi nájemný pisálek.
Pochopil jsi to, nebo to musím opakovat? Protože jsi tu několikrát nahodil téma a vzápětí se ukázalo, že jsi neměl pravdu (plynovka toho dědy, co střílel dětem nad hlavu), ještě jsi tady nesmyslně obviňoval členy fóra (např. mě, že radím pachateli, jak schovat zbraň, přitom šlo spíš o to, že by podle tebe měl vyjít s rukama nad hlavou a přiznat se k tomu, co nespáchal) a teď jsi slavně odešel a zase se vracíš... k blití, fakt.
Takže: Na takové typy tu nejsme zvědaví. Pochopil jsi to, nebo to musím opakovat? Na takové typy tu nejsme zvědaví. Pochopil jsi to, nebo to musím opakovat? Na takové typy tu nejsme zvědaví. Pochopil jsi to, nebo to musím opakovat? Na takové typy tu nejsme zvědaví. Pochopil jsi to, nebo to musím opakovat? Na takové typy tu nejsme zvědaví. Pochopil jsi to, nebo to musím opakovat?
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 27 úno 2006 18:11

Novinář píše:To Fantan:

Je směšné, jak se ohrazuješ proti urážkám, když ty sám jsi začal tím, žes mě rovnou označil za předlistopadového udavače.

A nadávat mi do anonymů je obzvlášť komické od člověka, který do svého profilu neuvede ani e-mail. Oč jsi méně anonymní než já?
Napsal jsem: "Jestlipak byl takhle uvědomělej i před r.1989 a je tedy uveden v seznamech placených donašečů?"
Chápeš-li tohle jako označení za předlistopadového udavače, pak bych rád četl některý tvůj fundovaný článek. Já tohle považuji za řečnickou otázku (to je taková, na níž není očekávána odpověď). Jsem ale ochoten připustit, že jsi ještě chodil do Pionýra a proto jsi nebyl k této funkci způsobilý.

Neuvedl jsem sice mail, ale občas jsem na ICQ, které mám uvedeno. Jsem na něm ale jen čas od času, připojení poznáš podle toho, že je moje kytička zelená. Výsledkem připojení je ale většinou, že se ke mně dobývají různé Marusji, Natalya a pod. a nabízejí mi stažení adult videa. Takže anonymní nejsem, spojení na mne je!

Napsal jsi: "Nevykládej nic o "špinavé branži" - protože lhář jsi ty."
A to by mě opravdu zajímalo, jak jsi k tomuto zjištění dospěl (myslím jako myšlenkový tok, důkazy nebo indicie atd.) Jestliže jen podle toho, že jsem vynechal nepodstatné, pak je to jeden z vrcholů investigativní žurnalistiky a je tě na zastávaném místě škoda!
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Zamčeno