Daystate Sportsman mkII

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Daystate Sportsman mkII

Příspěvek od Alexxxus » 27 bře 2013 18:20

Myslím že tato vzduchovka si zslouží svůj chlívek.

Ono je známo že pumpovací vzduchovky, PCA, nejsou žádná novinka,
Ovšem záleží jak je vyrobená ... taková Sharp Inova je také pumpička ale téhle pušce nešahá ani po kotník (co po kotník ani pod podrážku vietnamského sandálu)
Tohle je krapet něco jiného, masivní, skutečně masivní železo ze kterého je vyrobeno tělo pušky a napínací páka - puška teké něco váží ... a jaá při psaní recenze zjistil že došla baterka ve váze ..., puška je stará nebo mladá jak se to vezme, a i na ty leta co má za sebou nejsou na pušce známky koroze ....

Koukněte sami že je to prostě krasavice ....

Obrázek


Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
DaveM
Příspěvky: 112
Registrován: 23 zář 2012 08:58

Re: Daystate Sportsman mkII

Příspěvek od DaveM » 27 bře 2013 22:10

Zrovna nedávno jsem přemýšlel jak je to s účinností SSP (Single Stroke Pneumatic) vs pružina. Mám tím namysli kolik práce vložím na natažení a jaký výkon z toho dostanu. U nejsilnějších pružin se uvádí přes 30J. SSP Walther LGx, FWB 60x, Diana 100 dávaj cca 7J. PCA FX Independence 16J na nátah. Tahle údajně 24J ale na tři nátahy.Takže pružiny zdá se jednoznačně vedou. Čím to je? Víš o knize nebo článku kde se tím někdo podrobněji zabývá?
Koupím poškozené ProChrono Digital a Shooting Chrony.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Daystate Sportsman mkII

Příspěvek od PEPAN » 27 bře 2013 22:44

v zásadě to asi znamená že pcp nebo pca asi potřebujou pro daný výkon víc energie, ale asi to tak jednoznačný nebude, jde o konstrukci pumpy a ventilu. A ze vzduchu jde určitě dostat hodně.
parádní flinta, vždycky jsem chtěl pumpovačku, škoda že je jich tak málo
Nejde!Prostě NNe
DaveM
Příspěvky: 112
Registrován: 23 zář 2012 08:58

Re: Daystate Sportsman mkII

Příspěvek od DaveM » 27 bře 2013 23:15

Jasný, ale já bych to pravě chtěl popsat po té fyzikální stránce.

„parádní flinta, vždycky jsem chtěl pumpovačku, škoda že je jich tak málo“
Já taky ale proč jich je tak málo? Nejvíc by se mi ale líbila výkonná samonabíjecí pumpa na jeden nátah
Koupím poškozené ProChrono Digital a Shooting Chrony.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Daystate Sportsman mkII

Příspěvek od PEPAN » 28 bře 2013 00:20

co je výkonná samonabíjecí pumpa? :shock: :D
mě se na tom teda spíš líbí jednoduchost a možnost menšího výkonu. Nejsem žádný terčový šílenec takže 3 pumpy na jeden výstřel klidně, tím pádem předpokládam 3 stupně výkonu-to je tak akorát
fyzikálně asi nic nevysvětlim, ale pro lepší účinnost bude asi lepší pcp+pumpa zvlášť. Mě to v 5,5 vychází víc než 1 výstřel na pumpnutí
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Daystate Sportsman mkII

Příspěvek od madbugie » 28 bře 2013 08:37

pekný kúsok...

si myslím, že s tou energiou je to hlavne o konštrukcii pumpy a objeme stlačitelného vzduchu na jeden krát...

ako píšeš u FX Independece je to na jeden náťah cca 16J výkon a čo písali recenzenti tak to ide lahšie ako na lámacích vzduchovkách (ono aj páka vykoná skoro o 100% väčšiu dráhu) takže u FX to vymysleli si myslím velmi dobre... a 3 x pumpnutie rovná sa 40 J výkon u 5,5 kalibru... čo je na PCA systém si myslím že super...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
DaveM
Příspěvky: 112
Registrován: 23 zář 2012 08:58

Re: Daystate Sportsman mkII

Příspěvek od DaveM » 28 bře 2013 08:42

"co je výkonná samonabíjecí pumpa?"

Myslel jsem to takhle:
Výkonná: výkon na úrovni nejsilnějších pružinovek
Samonabíjecí: viz Theoben SLR
Pumpa: SSP - Single Stroke Pneumatic – jeden nátah na výstřel

To já bych zase raději pořádně zabejčil a natáhl jí jedním pohybem, než několikrát pumpovat a ještě to nabíjet zvlášť.
Koupím poškozené ProChrono Digital a Shooting Chrony.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Daystate Sportsman mkII

Příspěvek od PEPAN » 28 bře 2013 09:52

Asi bysme se shodly na FX, bohužel v plastu a to ani neni levný.
ale ten zásobník dává smysl, ono pumpovat a pak ještě šátrat někam pro diabolu, z pumpování zvýšený tep tak ještě 2 upadnou než se povede trefit do žlábku :mrgreen: a třetí obráceně sukýnkou napřed.
Nejde!Prostě NNe
DaveM
Příspěvky: 112
Registrován: 23 zář 2012 08:58

Re: Daystate Sportsman mkII

Příspěvek od DaveM » 28 bře 2013 10:55

FX se mi líbí zatím ze všech nejvíc. K dokonalosti by ale měla mnohem blíž mít to samonabíjení, vyšší výkon na nátah a trochu nižší cenu. Levná ale být nemůže, protože:
1.musela by se vyrábět v jiném státě
2.pokud vím, mezi PCA nemá žádného konkurenta

Alexxxus: Mohl bys sem hodit rychlosti při 1, 2, 3 nátahu?
Koupím poškozené ProChrono Digital a Shooting Chrony.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Daystate Sportsman mkII

Příspěvek od Warthog » 28 bře 2013 11:01

Čistě fysikálně se u PCA asi projeví úbytek energie odvedením tepla, vzniklého při stlačování hnacího plynu. Pružinovka stlačuje vzduch rychleji, takže na odvedení tepla není dostatek času.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
DaveM
Příspěvky: 112
Registrován: 23 zář 2012 08:58

Re: Daystate Sportsman mkII

Příspěvek od DaveM » 28 bře 2013 11:18

Já se domnívám, že to je naopak. Při stlačování se vzduch v pumpě ohřívá, zvyšuje se tlak a tím klade pumpě větší odpor. V komůrce pak vychladne a tlak klesne. Takže by možná bylo lepší při stlačování válec chladit(žebrování +vodivější materiál) a stlačovat pomalu. Ale nevím no.
Koupím poškozené ProChrono Digital a Shooting Chrony.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Daystate Sportsman mkII

Příspěvek od PEPAN » 28 bře 2013 11:22

Warthog- navíc u pružinovek hraje zvýšení teploty v náš prospěch :idea:
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Daystate Sportsman mkII

Příspěvek od Warthog » 28 bře 2013 11:35

Ale houby naopak - popisuješ jen jinou část problému než já. Část energie, vynaložené při pumpování, se promění v teplo a to je potom bez užitku odvedeno - to je hlavní fysikální základ. Platí to ostatně i u PCP, jenže tam se ohřívá hlavně kompresor a sekundárně flaška při plnění.

Pokud to budeš při pumpování chladit, tak opravdu dosáhneš toho, že budeš schopen napumpovat na vyšší tlak přesně z toho důvodu, který uvádíš. Nicméně procento té práce, které přijde nazmar vinou tepelných ztrát, bude pořád stejné.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Daystate Sportsman mkII

Příspěvek od Warthog » 28 bře 2013 11:40

PEPAN píše:Warthog- navíc u pružinovek hraje zvýšení teploty v náš prospěch :idea:
Jistě, Však si přečti, co píšu :-) Dochází tam k menším ztrátám odvedením vzniklého tepla, protože vyrování teplot není okamžité a při výstřelu z pružinovky na něj není dost času.

http://physics.stackexchange.com/questi ... ualization

Jednou soustavou je ten stlačovaný plyn a druhou nádoba, ve kterém je uzavřen, v našem případě tlakový válec pušky.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
darkall
Příspěvky: 179
Registrován: 06 dub 2009 21:49
Bydliště: Slovensko

Re: Daystate Sportsman mkII

Příspěvek od darkall » 28 bře 2013 11:47

Porovnávať pružinovku a pca nemá zmysel,lebo okrem toho ,že hnacie médium je vzduch fungujú na rozdielnom princípe.Pružina:určitou silou,rýchlosťou stlačí vzduch vo komore a ten vyvinie ,,nejaký,, tlak.Je to limitované veľkosťou komory,silou pružiny,má to určité hranice.Výkon ...aby sa z toho dalo presne strieľať asi tých 35j...podľa calibru samozrejme.Pca:pumpa nemá vpliv na výkon,presnosť,..ak má puška manometer,nehraje teplota vzduchu žiadnu rolu.Je pravda,že u pca treba pumpovať viac krát,ale len pri vyžších výkonoch a strieľať 35 j pružinovkou a 40 j pca-kou je tiež rozdiel.
Odpovědět