Daystate Sportsman mkII

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

darkall
Příspěvky: 179
Registrován: 06 dub 2009 21:49
Bydliště: Slovensko

Re: Daystate Sportsman mkII

Příspěvek od darkall » 28 bře 2013 12:05

Inak...včera striaľané...fx indy,cal 25, 70 j, 25-30m...viac sa nedá:).cca 50-60 jsb kingov.Pet vyčka,fosforové tyčinky,fľaše,terč...super relax:). 70 j je už dosť:) a ,,dutník,,na hlavni nutnosť:).Brat došiel so sláviou a....?:)...pribudne asi další pcp (pca)-čkár.:).


DaveM
Příspěvky: 112
Registrován: 23 zář 2012 08:58

Re: Daystate Sportsman mkII

Příspěvek od DaveM » 28 bře 2013 14:19

Warthog: Jo vlastně. Špatně jsem tě pochopil.

Takže PCA budou v tomto ohledu vždycky v nevýhodě. Teď jde o to, kolika procenty hraje teplo ve prospěch pružinovek a kolika v neprospěch PCA.

Příklad: Mám pružinovku a PCA, obě mají stejně dlouhou páku, stejně dlouhou napínací dráhu a stejnou úsťovou energii. Obě jsou technicky na vrcholu svých možností. Kolik práce navíc musím vynaložit k napnutí PCA? Budou to jednotky, nebo desítky procent?
Koupím poškozené ProChrono Digital a Shooting Chrony.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Daystate Sportsman mkII

Příspěvek od Warthog » 28 bře 2013 14:49

Není to tak těžké spočítat, dokonce na to mám i kapitolu v chystané knize, ale za chvíli odjíždím do Anglie a nemám to čas rozebírat. V reálu je účinnost PCP kolem 40 % práce, dodané při stlačování plynu. U PCA to bude horší, protože u ní ke všem ztrátám dochází v pušce, zatímco u PCP jde ca 25-30 % do háje v kompresoru a účinnost řetězce flaška-kartuše-střela bude o něco vyšší.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Odpovědět