CZH 2003 S/K uprava zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

CZH 2003 S/K úprava zbraně

Příspěvek od spider74 » 27 pro 2007 13:35

Já si plně uvědomuji že témata co se týče SA58 už tady nějaké jsou, ale jelikož jsem měl v nedávné době na mou osobu více dotazů co se týče úpravy mé zbraně ( měl jsem dvě jedna prodaná v nedávné době) dovolil jsem si to tady popsat a doplnit uloženou foto přílohou. Svým způsobem je zkrácená varianta S/K specifikum a zaslouží si možná svůj vlastní thread (tak doufám že tím nenaštvu admina-což bych nerad). Taky doufám, že tohle poslouží některým z Vás jako ispirace pro úpravu své vlastní CZH 2003 S/K v případě že se Vám líbí jako mě a hodláte si ji pořídit.

Také uvítám Vaše vlastní úpravy a popisy této zkrácené verze, která sice patří do rodiny SA 58, ale má také své osobní charisma.

Pro článek jsem opět použil to co jsem psal do časopisu( opět to píšu proto aby si někdo kdo to četl nemyslel že jsem to obšlehl) :wink: některé věci jsem aktualizoval a doplnil linky přímo na doplňky které jsou zde uváděny pro snadnější hledání případnými zájemci.....

...takže fotopříloha..........

http://leteckaposta.cz/298368781

http://leteckaposta.cz/565398236
(soubory uloženy na 21 dní)



Takže pár slov k uloženým fotografiím a provedeným úpravám........

Základem pro takto upravenou zbraň je samonabíjecí puška CZH 2003 S/K kterou lze na příslušné povolení zakoupit u firmy Zbrojovka Praga, cena -6.200,- Kč s DPH. příslušný odkaz www.zbrojovkapraga.cz, tel.724 203 550. U této firmy lze též zakoupit výborrný úsťový kompenzátor, který je též k vidění na stránkách www.grandpower.eu, za -420,- Kč, kontakt tel.602 258669. Při zakoupení zbraně je možno nechat si výše uvedený model osadit dvěma stranovými a jednou spodní weawer lištou a zárověň si nechat upravit předpažbí otěruvzdornou černou barvou(tohle vás vyjde na dalších cca 1.500,-Kč). Firma Zbrojovka Praga a.s. rovněž prodává zde vyobrazenou anatomickou pistolovou rukojeť, která velmi přispívá k jistějšímu úchopu zbraně (-400,-kč).http://www.zbrojovkapraga.cz/
Vrchní odnímatelné předpažbí bylo po odfrézování montážní drážky osazeno rovněž weawer lištou od firmy ESP, cena -266,-Kč, kontakt www.obrana.cz, .tel.272 660 617
http://www.obrana.cz/obrana.cz/sindex.p ... &akc=kateg
. Je důležité aby vyfrézovaná nebo vybroušená drážka měla po nasazení předpažbí plochu rovnoběžnou s hlavní kvůli pozdějšímu nastřelení kolimátoru, neboť horní hrana předpažbí je v originále mírně pod úhlem a není s osou hlavně rovnoběžná.
Zbraň je osazena přímou 6-ti polohovou pažbou používanou u pušek na bázi AR-15 ,cena -1.599,-Kč, kontakt www.zbraně.cz, tel.tel.777 335 269
http://www.zbrane.cz/Prima-pazba-pro-SA ... i-155.html
a gumovou botkou určenou přímo pro tento typ pažby, cena-317,-Kč, stejný kontakt.
http://www.zbrane.cz/Botka-pro-tlumeni- ... i-154.html
Přechod mezi pažbou a zbraní je zajištěn redukcí pro přímé pažby, stejný odkaz www.zbraně.cz, cena-980,-Kč.
http://www.zbrane.cz/Redukce-pro--ameri ... zi-96.html
Dále lze osadit přechod mezi redukcí a pažbou montáží pro uchycení taktického popruhu, která je oboustranná. Montáž je od firmy Guardner, cena -200,-Kč, kontakt www.airsoft.anareus.cz, tel.224 94352.
http://airsoft.anareus.cz/detail.php?id=1298&kat_id=8
Vzhledem k vybavení zbraně přímou pažbou je naprostou nutností ji osadit kolimátorovým zaměřovačem, jak pro rychleší a pohotovější zamíření tak i z důvodu dost problematického zamíření přes pevná mířidla vzhledem vedení pažby v ose hlavně. Tím nechci tvrdit, že by nešlo u takto upravené zbraně střílet přes pevná mířidla, ale proč se spokojit s Trabantem když můžeme mít Ferrari. A každý kdo už střílel z kolimátorem krok zpátky neudělá.
Když jsme u kolimátoru, tato zbraň je osazena kopií Ampointu od firmy Guardner 1x30, kterou požívá americká armáda ( samozřejmě v originále ). Kolimátor je dodáván v setu s nízkou montáží pro uchycení na standartní weawer lištu, cena -2.290,-Kč(nyní jsem koukal že je slevněný na 2000,-Kč), kontakt www.airsoftguns.cz, tel.604 453 497.
http://www.airsoftguns.cz/detail.php?&id=831
Někdo by mohl namítnou co asi tak může vydržet optika vyráběná pro airsoft, ale i když tyto výrobky jsou určeny pro již zmíněný airsoft řada z nich splňuje svůj účel i na ostrých zbraních. tento kolimátor je v celokovovém plně funkčním provedení shodně s originálem. Na této zbraní je s ním zatím odstříleno k dnešnímu dni tj. konec roku 2007 více jak 1000 ran bez problémů (nástřel drží pořád dobře...je taky možné že jsem měl štěstí na dobrý kus) a je mnoho dalších, kteří odstříleli několikanásobně více. Zásluhu na tom má i kvalitní kompenzátor, který eliminuje zpětné rázy na minimum. U takto upravené zbraně máte pocit jako byste střlíleli skoro z 9mm karabiny, protože kompanzátor a pažba s botkou udělají své.

Tento kolimátor nikomu nevnucuji pouze zde píšu svojí zkušenost , pro klid duše si to každý může osadit něčím kvalitnějším ( asi cenově a co se týče kvality bude nejlepší staré dobré OKO, které je vyzkoušené mnohými ozbrojenými složkami a cena se pohybuje mezi 5000,- až 6000,- Kč dle různých prodejců). Já sám spíš ten svůj testuji co vydrží a až se rozsype asi půjdu taky do OKA. .....no čekám už skoro rok a drží tak uvidíme.

Pro větší komfort lze nevyužité weawer lišty zakrýt gumovými krytkami, které výrazně zlepšují úchop přadpažbí, cena 1 ks -376,-Kč, kontakt www.zbraně.cz, tel.777 335 269 .
http://www.zbrane.cz/Plastova-krytka-we ... i-158.html
V neposlední řadě se musím zmínit o skvělém 3-bodovém taktickém řemenu od firmy ESP, cena -646,-Kč, který je osazen dvěma kovovými karabinami pro rychlejší manipulaci a na rozdíl od jiných disponuje až 3 cm šířkou a dvěma všitými protiskluzovými proužky.
http://www.obrana.cz/obrana.cz/sindex.p ... 85e17e34cd
A protože kreativitě se meze nekladou je možno zbraň na spodní lištu předpažbí osadit ručkou(zde je ještě doplněna gumovým gripem pro lepší úchop), nebo boční montáží a svítilnou, nebo pro přenos výzbroje si pořídit uzamykatelný plastový kufr na čtyři klipsy od firmy Supra za cenu -1.380,-Kč, kontakt www.supra.cz, tel.284 820 939.
http://www.supra.cz/zbrane/zbrane/doplnky/pouzdra.html
Pak už jen dostatečná zásoba nábojů a zásobníků dle vlastního výběru od firmy Awiw ( zásobníky dělají pro 3,5,10,15 nábojů za cenu -230,-Kč/ks, kontakt www.awiw.cz, tel. 606 745 065. http://www.awiw.cz/zasobniky.htm
Můžu Vám zaručit, že s takto upravenou zbraní vždy vzbudíte pozornost a střelba bude pro Vás požitkem.


NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 28 pro 2007 09:55

Nutno podotknout, že takto vytuněná zbraň vypadá opravdu velice pěkně. Ovšem je to pouze na "občasnou" střelbu, na masovější sportovní střelbu je polovina komponent v podstatě nepoužitelná. Co se týče kolimátoru, tak už jsme o tom debatovali, pažba z airsoftu (pokud by chtěl někdo moc šetřit a nepoužít tuto) se mele jak psovi ocas (ne že by origo se nemlela, ale je to přece jen v mezích). Kompenzátor GP....no dobře, není špatnej, ale dá se sehnat spoustu malosériově vyrobených kompů který tento GP kompík mnohonásobně předčí. Mám kompík "ala Jimmy" oproti GP který má jednu komoru a pár odfuků je to poctivej 4komorovej komenzátor se stejnými rozměry jako GP.

Spiderem popsané upravy jsou dobré pro lidi, který zajímá jak zbraň vypadá a nepotřebují z ní vymáčknout skutečně maximální užitnou hodnotu. Pokud si takto upraví zbraň lidé, kteří ji mají na střílení, pak musí počítat s tím, že v blízké době přijdou nemalý výdaje v podobě nakupování kolimátorů a pažeb, namísto rozlámaných a nefunkčních replik....

v případě enormního zájmu dodám fotku jak taková pažba umí skončit a střelec měl kliku že si nedal ránu navíc když to povolilo......
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

CZH 2003 S/K

Příspěvek od spider74 » 28 pro 2007 12:40

s tím kolimátorem máš možná pravdu, já sám jsem zvědavý co vydrží ale co se týče kompenzátoru a pažby nevidím důvod proč to měnit....s tímhle kompíkem a v samonabíjecí verzi je ten zdvih aspoň pro mne docela zanedbatelný a s pažbou jsem taky zatím neměl žádné problémy.......

jinak máš pravdu v tom že vždycky se dá použít něco lepšího a kvalitnějšího, v tomto případě se ale cena doplňků i tak vyšplhala na 2x cenu zbraně(dohromady asi 17.000,-) což je i tak pro některé při ceně zbraně kolem 6.000 docela dost.

....zbraň taky nemám na žádné závody IPSC ale chodím střílet pro zábavu když mám čas.....myslím ale že kdybych ji osadil OKEM tak bych na ní neviděl žádné podstatnější slabé místo pro intenzívnější střelbu....

každý máme zřejmě jiný vkus, ale to je jenom dobře aspoň každá upravená zbraň vypadá trochu jinak a je na co se koukat :wink: ....jinak vždycky když jsem někde střílel tak měla zatím vždy pozitivní ohlas a každý kdo ji vyzkoušel tak si to pochvaloval - jak dobré a pohotvé přilícení tak dobrý úchop a docela klidnou i když hlučnou střelbu....zvukový projev je u kratčí hlavně o poznání silnějsí
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 28 pro 2007 12:52

GP kompík jsem měl asi rok a půl, nebyl špatnej, ale ten 4komorovej z toho dělá zbraň úplně jiné kategorie. Až budu mít chvilku tak ho vyfotím.

CO se týče kolimátoru, mám na 858 OKO a pevně doufám že vydrží. Ale mám i reference od reprezentantů CZUB, kteří na svých openech (pistolích) používali OKO a letos už střílí C-MOREm, kterej je zhruba stejně drahej a prý vydrží podstatně více, Oka se jim prej sypaly taky (ale nevím po kolika ranách). Ale je fakt že kdybych měl po 15 000 ranách měnit kolimátor tak jej nechci.

To že cena doplňků kolikrát převýší cenu zbraně je naprosto běžná věc. Občas jsou ty doplňky předražený, to je pravda, a možná i to je důvod že lidi sahají po laciných náhražkách, který ne vždy vydrží.

Já jsem si třeba na 858 udělal pažbu in-line jednoduchou dřevěnou. sklopka mě nenadchla, i když byla zezačátku těsná v kloubu tak se vyviklala, navíc byla krátká, střelba s ní nepohodlná. Mám 858 udělanou tak, aby střílela, netunil jsem to na vzhled. Do spoušťáku jsem musel hrábnout i svářečkou, protože překopáním na semi-auto vznikl šílenej paskvil a přerušovač prostě potřeboval kapánek jinej tvar, jinak to hermexilo..... Akorát mě střílení z ní už nijak moc nebere, takže v dnešní době taky už jen leží v trezoru......
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

CZH 2003 S/K

Příspěvek od spider74 » 28 pro 2007 13:33

ten kompík bych rád viděl a jestli máš odkaz na prodejce tak ho přidej rád ho vyzkouším...............
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 28 pro 2007 13:36

Kompík se dělal ve 2 sériích a mají ho snad všichni na střelectví :)
Jestli je v plánu další výroba nevím, ale kdyby se našlo více lidí tak myslím že by šel na dračku.

http://www.strelectvi.cz/forum/jimiho-k ... 38-15.html

uprostřed stránky je foto.
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

CZH 2003 S/K

Příspěvek od spider74 » 28 pro 2007 13:49

zajímavé......bude to myslíš při střelbě tak markantní rozdíl v účinnosti místo toho mého.......porovnával to někdo ?
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

CZH 2003 S/K

Příspěvek od spider74 » 28 pro 2007 14:02

jestli jsem z té debaty na Střelectví pochopil dobře někdo tam zlepšil účinnost GP kompíku tím, zmenšil průměr na ústí kompíku vložením menší trubičky....
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 28 pro 2007 15:23

Já jsem to měl možnost porovnat, měl jsem GP a nahradil jsem ho tímhle a je to opravdu znát.

Ano, někdo tam účinnost GP zvšoval, ale osobně jsem to nezkoušel, ale věřím že je to taky cesta.
KING
Příspěvky: 113
Registrován: 19 kvě 2006 22:37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KING » 28 pro 2007 15:31

Fota své zbraně s Jimiho kompem jsem tu už dával... Je fakt dobrý...

http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?p ... ght=#50909
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

CZH 2003 S/K

Příspěvek od spider74 » 28 pro 2007 16:40

vypadá to na jednu stranu krásně ten nerez ale na druhou stranu trochu nepatřičně když je celá zbraň černá(uvažuji jestli by se na to chytl černý komaxit svého času jsme ho dávali na výfuky motorek takže musel snášet vysoké teploty -a docela dobře mu to šlo).....ale jinak věřím tomu že to bude asi dost účinné......zásobník na 15 nábojů jsem si taktéž pořídil

jak vydím fotky vašich miláčků tak bych pro snadnější přebíjení hlavně když se střílí v rukavicích doporučoval odstranit ten nesmyslný oblouček na přední straně lučíku- ten co je před páčkou kterou se uvolňuje zásobník...zvlášť při rychlém přebíjení to oceníte ( u každé 58 co mi prošla rukou byl okamžitě upilován) :wink:
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Uživatelský avatar
pan_Y
Příspěvky: 218
Registrován: 06 zář 2007 22:50

Příspěvek od pan_Y » 28 pro 2007 16:52

Tak sice nemam kratkou verzi, ale pokud neni od Novohradskyho kde je jinej nosic musky, tak kratkej CZH ma akorat urizlou hlaven. Chtel bych jeste podotknout ze dle me, cim min veci "muze upadnout" tim lepe, proto sem zavrhl baterky, vrtackovy pazbicky apod. Vysledkem je tohle :

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

CZH 2003 S/K

Příspěvek od spider74 » 28 pro 2007 17:57

No ono to s tou definicí hlavně není tak jednoduché.....znal jsem pár lidí kteří dříve s tím trochu experimentovali a jenom uříznout hlaveň rozhodně nestačí....bez dalších úprav jde totiž samonabíjecí režim jednoduše do hajzlu takže zas tak jednoduché to není........

......ale souhlasím s tebou v těch zbytečných serepetičkách, já sám mám na railech pouze kolimátor a ručku s gripem.....(ale pro sichr kdyby se to někdy hodilo tam mám čtyři raily momentálně s krytkami )

jinak by mě docela zajímalo jak vám na odnímatelném krytu nadpažbí drží weawer lišta na které máte kolimátory - já sám jsem si dal docela práci s přesně odbroušenou plochou pro stabilnější umístění a hlavně aby plocha byla souběžná s hlavní, ale jak se koukám na vaše fotky většinou to máte přidělané přímo na oblé hraně bez úpravy.....jak to tam drží ? jestli se to po čase nevyklá do stran ?
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Uživatelský avatar
pan_Y
Příspěvky: 218
Registrován: 06 zář 2007 22:50

Příspěvek od pan_Y » 28 pro 2007 18:36

Hele zadny brouseni, ten kryt nadpazbi je nahore rovnej a jsou v nem 2 diry skrz i plech nadpazbi, tak je prisroubovanej weaver (matky sou v komore pistku patricne zbrouseny aby mu nevadili), drzi to jako zidovska vira. A teda aby se to nehejbalo tak stacej obyc kombinacky a stahnout trochu tu "vidlicku" co se zasunuje do tech drazek na plynovym nastavci (nebo jak se tomu presne rika), fakt tam nemam ja osobne skoro zadnou vuli...
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

CZH 2003 S/K

Příspěvek od spider74 » 28 pro 2007 19:23

jo vidličky mám taky stáhnuté k sobě a tu plošku nahoře nešlo z fotky dost dobře vydět takže jasný......matky jsem musel taky upravit kvůli pístu :wink:
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Odpovědět