CZ SKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
bartur
Příspěvky: 15
Registrován: 28 pro 2015 19:18

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od bartur » 21 bře 2017 21:08

NP mi vystavili na samonabíjecí pistole,zatím klid,zítra pro ni jedu.
Zásobník na 10 kousků,a není problém.Pokud ji máš,nikdo ti ji nevezme.


Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od Bonanza » 23 bře 2017 12:46

Mně je to, mezi námi soudruhy ve zbrani úplně u p......, kdo ho vyrobil, hlavně, že mi zůstane, protože v r. 9mm Br. bude už brzy asi unikátní.
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od Harquebusier » 23 bře 2017 14:35

Bonanza píše:Já když jsem se ptal, tak mi bylo řečeno: už ho máte, nebo kupujete? Pokud ho máte, tak se nová směrnice EU na Vás nevztahuje. ( podle mne je jedno, jestli je to 7,65 nebo 9 mm, což je můj případ).
Bohužel směrnice se vztahuje, resp. vztahovat bude, pokud bude v r. 2018 implementována do zákonné úpravy v ČR. Sice nám zbraně (hned) neseberou, ale stanou se po jejím zavedení neprodejnými. Až jednou skončíš se ZP, ať už jeho neprodloužením, nebo smrtí na nikoho jiného ty zbraně převést nepůjdou a pak je stát sebere... :(
Oddálením by snad bylo u nás starších převedení na potomka, dokud to jde a vyřídit si povolení k zapůjčování, či jak se to jmenuje. Sice jsem to ještě detailně nezjišťoval, ale myslím, že to jde.

Otázkou je, co zblblá administrativa v Bruselu vymyslí jako další krok, když se p. Juncker vyjádřil, že ho mrzí, že "směrnice nebyla více ambiciózní". Za dva roky se k tomu hodlají vrátit - kde budou oni a kde my, je ovšem další otázkou. :?:
Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 51
Registrován: 14 črc 2015 23:18
Bydliště: kousek od Kolína

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od Din » 27 kvě 2017 22:24

Zkopíruji sem zhruba dotaz, který jsem napsal i na sousední fórum o zbraních. Než budu řešit problém přes prodejce, rád bych se poučil od věci znalých odborníků...
Byl jsem na střelnici provětrat část obsahu svého trezoru, kromě jiného i SA 61S z produkce zbrojovky v Uherském Brodě a koupený v podnikové prodejně v Praze v Opletalce (není to teda Scarabeus od ZS)… Ze zbraně mám vystříleno cca osm stovek nábojů a je to můj oblíbený přesný mazel… Ale při závěrečné sérii střelby (měl jsem v zásobníku patnáct nábojů SB) mi posledních osm najednou nečekaně vylétlo z hlavně během okamžiku v dávce a nedokážu vzhledem k té krátké chvilce říct, zda jsem měl ve chvíli dávky ještě zmáčknutou spoušť, nebo už ne… Škorpíka jsem rozhodil a nikde očividně není nějaký mechanický problém… Téčko na kladivu je v pořádku a zbytek se jeví taky OK. Napáskoval jsem dalších deset kousků SB a ty šly ven znova bez potíží v semiauto režimu, dávka se nekonala… Příště to ještě vícekrát otestuji a pak případně budu zbraň reklamovat, je zatím těsně v dvouleté záruce… Může se k tomu někdo z odborníků vyjádřit a třeba mě i nasměrovat k řešení problému…? Jsem technik a tak ledacos pochopím…
Díky za relevantní odpovědi
Din
Prý odpouští Bůh a navíc je někdy i milosrdný..., ale já jsem jen člověk a k tomu v širším slova smyslu pragmatický realista...!
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1142
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od Erix » 28 kvě 2017 08:01

Zdar, možná se Ti podařil jev zvaný bump fire, nebo-li při "správném" držení zbraně se i poloautomat může chovat jako full auto (viz videa na příšlušných stránkách). :wink: To vše ale pouze v případě, že byla stisknutá spoušť a neselhala zbraň-samovolná dávka. Zkušenější poradí.
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od Rejsek » 28 kvě 2017 17:46

Bumpfire podle mě těžko. Ten se dělá úmyslně tak, že schválně táhneš zbraň za předpažbí jakoby dopředu proti směru zpětného rázu s palcem provlečeným přes kohoutek a zaháklým v kapse u kalhot. A nebo jsou na to pak spešl bumpfire pažby. Pokud máš semiauto kvér a jsi v klasické střelecké pozici tak to byla asi jedině nějaká závada. Jaká to si netroufám říct.
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od pelanj » 29 kvě 2017 10:11

Zkontroloval bych okolí zápalníku, jestli není zahnojené - když se zasekne ve vysunuté poloze, tak to funguje jako samopal s otevřeným závěrem. Stalo se mi to u jiné zbraně - šponka z nábojnice zablokovala zápalník a po natažení vyletěla půlka zásobníku ve full auto.
Pajik_CZ
Příspěvky: 189
Registrován: 04 pro 2015 21:34

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od Pajik_CZ » 03 čer 2017 23:43

Tak jsem taky majitelem Škorpíka. Výrobce ČZ, kolem roku 2013. Dnes jsem testoval na střelnici a je to prostě taková srandaflintička. Líbí se moc i manželce, střílí z něj ráda. Ale skrze hmatníky a její menší a slabší ruku ho prostě nenatáhne.
Řešení bylo nasnadě - zavřel jsem se do garáže a vyrobil řešení :)

Funguje dobře, uvidíme, jak dlouho vydrží, je bůhví jaký hliník, válelo se mi to v šuplíku....
Má to jen jednu nevýhodu - nevejde se do původního koženného pouzdra...
škorp hmatník.jpg
Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 51
Registrován: 14 črc 2015 23:18
Bydliště: kousek od Kolína

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od Din » 04 čer 2017 20:01

Nic ve zlém Pajik, ale ty humpolácké ,,hmatníky" očividně působí na jinak krásném škorpíku jako pěst na oko... Ale slovy klasika - je to o vkusu každého soudruha...
Prý odpouští Bůh a navíc je někdy i milosrdný..., ale já jsem jen člověk a k tomu v širším slova smyslu pragmatický realista...!
Pajik_CZ
Příspěvky: 189
Registrován: 04 pro 2015 21:34

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od Pajik_CZ » 04 čer 2017 20:22

nj, jenze k cemu je krasny , kdyz z nej nevystreli... :) musim uprednostnit ucel pred formou :)
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od Bonanza » 05 čer 2017 12:32

Prodávají se černé hmatníky, menší a krásnější, ale taky dražší.
Pajik_CZ
Příspěvky: 189
Registrován: 04 pro 2015 21:34

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od Pajik_CZ » 05 čer 2017 16:56

tohle bylo zadarmo :D takze dobry dost :D
Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 51
Registrován: 14 črc 2015 23:18
Bydliště: kousek od Kolína

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od Din » 10 čer 2017 00:33

Včera jsem byl na střelnici otestovat, zda se u mého mazlíka SA 61S opět neprojeví full auto efekt (stalo se to jen minule a jednou). Své zbraně velice pečlivě čistím a Škorpíka jsem před střelbou vypucoval naprosto pečlivě i kolem zápalníku, který i dříve chodil a chodí bez nějakého blokování. Vystřílel jsem stopadesát nábojů SB a semiauto režim byl bez problémů, žádná dávka se již nekonala. Takže reklamace je zatím bezpředmětná... Jak říkal jeden známý kněz - mezi nebem a zemí se můžou udát věci zcela nečekané a netušené a za sebe dodám, že to samé zřejmě platí i mezi zbraní a terčem... Takže zaopatřený Škorpík si již hoví v trezoru a já zůstávám v klidu... :)
Din
Prý odpouští Bůh a navíc je někdy i milosrdný..., ale já jsem jen člověk a k tomu v širším slova smyslu pragmatický realista...!
pavel.kot
Příspěvky: 142
Registrován: 21 led 2008 20:00

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od pavel.kot » 17 čer 2017 21:41

jak se demontuje hlaven u škorpika?
munition
Příspěvky: 7
Registrován: 22 črc 2013 10:32

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od munition » 19 čer 2017 22:07

Pavel.kot: Blbě :D Jednoznačně práce pro puškaře. Pokud tedy nejsi proklatě zručný domácí kutil. Proč ji chceš demontovat? V běžném provozu k tomu není nejmenší důvod.
Odpovědět