CZ P-01

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 19 led 2008 10:09

Black Sabbath píše:No co vím, tak u nás SPHINX dělá (dělal?) adaptéry na .22LR. Kdoví, co všechno tady ještě dělali... :)
u nás SPHINX ???? Není to náhodou švýcarská firma??


Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 19 led 2008 10:14

DW P7 - taky jsem ho střílel, mimo to, že je opravdu dobrej je i hezkej. Až nebudu vědět co s prachama, udělám si radost.
Jerome: trváš na velkém zásobníku? Jak dlouhé přestřelky obvykle absolvuješ? :roll:
Dobrý poměr kapacity zásobníku a velikosti má Glock 26, Beretta 9000S (ta je trochu mlsná a nevyhazuje občas SB SR), obě mám radši než čízu, ale to je jen subjektivní pocit ze střelby.
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 19 led 2008 15:19

Je švýcarská, ale tady něco dělali. Zkusím sehnat víc informací.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 20 led 2008 13:08

Tak jsem jí byl včera trochu polechtat na střelnici (200 policejních SB), a musím říct, že nastřílet se s ní dá dobře. Já teda na 25 m jsem rád, když je víc než půlka zásahů v černým (mezin. pistol. terč), ale půjčil sem ji známýmu, co střílí daleko líp než já, a ten s ní nastřílel z 5 ran tři osmičky, dvě devítky a desítku. A to jí nikdy předtím nedržel. Zkrátka, znovu opakuju, že na kompakta pistole střílí slušně. (ovšem ne v mých olšových rukách) :( :lol:
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 20 led 2008 13:21

predator- kdyz ji rozeberes, tak jsou videt v mistech kam doseda spodni cast komory pri vykyvu na ramovy blok nejake otlaky? nebo je to jen olestene? nebo tam neni nic?
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 20 led 2008 16:12

Jasně, rám je trochu otlučenej od dosedání zadku hlavně. To maj ale včecky tyhle pistole. Je to normální a ničemu to nevadí. Až na to, že si s tímhle měli pohrát už konstruktéři ve fabrice, ale ne, oni nechaj, aby se ta pistole sama dodělávala střelcoj v rukách. Je to světovej unikát, pistole co se ti dodělá sama. :lol:
Na funkci nenhle jev nemá absolutně vliv. Mě se to promlátilo řádově setiny milimetru, takže je to spíš odřený, na střelectví http://www.strelectvi.cz/forum/cz-75d-c ... t1110.html

to má ale jeden týpek vymlácený slušně. Ale taky to ničemu nevadí. Přečti si to téma, jak sem dal ten odkaz, je tam o tom dost info.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 20 led 2008 17:01

jo to je presne ono na co sem narazel. taky sem toho nazoru ze to nicemu nevadi. spodni cast komory doseda na ramovy blok u kazde cizy konstrukce 75 ale podle me jde o to jaky je material ramu. u sebe muzu pozorovat v techto mistech olesteni- mam ocelovy ram. prece jen kompakt je lehka slitina a tady bych vysvetloval tenhle jev tak ze temi razy se castecne plasticky zdeformuji dosedaci plochy na ramu a tim dojde k deformacnimu zpevneni a proto uz to dal nepostupuje. s tim ze se neco takhle objevi pri zabehu si nemusis delat hlavu, u gloku se taky objevi naka ta spona nebo otlak- jen se o tom nemluvi :wink:
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 20 led 2008 17:38

na rámu nemam ani šponu anit otlak. Závěr to samé ,jediné kde pozoruju "něco" je ošoupaná povrchovka na hlavni :D Myslim že na pistoli za náct tisíc bych nic takového jako jsou ty vaše otlaky nechtěl :wink: Ale tim neřikám že to je pistole na prd,naopak je velice půvabná :twisted:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 20 led 2008 18:44

predator píše:..., a ten s ní nastřílel z 5 ran tři osmičky, dvě devítky a desítku...
No, to zní skoro věrohodně :shock:
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 20 led 2008 19:02

musí jít ještě líp
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 20 led 2008 19:05

Nikdo píše:
predator píše:..., a ten s ní nastřílel z 5 ran tři osmičky, dvě devítky a desítku...
No, to zní skoro věrohodně :shock:
no jo nikdo neni dokonalej 3 + 2 + 1 = 6 :)

Strilel sem sni taktez, teda jenom 10 ran a na 20m sem se do cerny ho vesel. Ale to bylo spis stesti zacatecnika.
-- Life is pain --
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 21 led 2008 13:21

Jak sem psal, ten známej ji měl v prackách poprve v životě, sám má vytuněnýho Tactical Sporta, ale tohle byla kompaktní a navíc nezajetá pistole se spouští jakoukoli jen ne sportovní (odpor v poslední fázi chodu spouště při SA prudce narůstá, doufám, že až se zaběhne, bude to ok).

Mě to prostě udivilo, jaký má ta pistole rezervy: když sem střílej já (klidně bych sem dal fotky, ale nevim jak se to dělá a hlavně nemám se čím chlubit), říkal sem si: "no jo no, je to holt kompakt, nemůžu čekat zázraky", ale pak sem to dal profíkoj, a ejhle, mám se hodně co učit :shock:
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 23 led 2008 17:15

Sory, až teď sem si všim toho překlepu v těch počtech, samozřejmě, těch ran bylo šest. Já byl už na gymplu v matice vždycky na propadnutí.
:oops: :wink:
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Odpovědět