cz nebo glock

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 21 kvě 2007 11:52

Člověče, shai thane, na začátku jsi nadhodil zajímavou myšlenku. Měl jsem mnoho krátkých zbraní obou kategorií. Mám však naprosto opačný názor na svoji činnost, pokud mi pistole upadne na zem. Plastovou zvednu a střílím dál, celoocelovou zvednu, podrobím kontrole a eventuelně střílím dál. Tady je jasně vidět, jak diametrálně se liší názory na obě kategorie. Ale jak už jsem napsal shora: Každému, co jeho jest. Amen.


Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 21 kvě 2007 12:59

Tak kdyz uz jsme u tech fotaku, ja byl odjakziva Canonista, bohuzel v dobe 300D a 350D se me dostal do ruky Nikon D70 a pote D50 a presel jsem. Nicmene co bylo pred 10 lety me zajima asi tolik, jako mensturacni kalendar milenky Topolanka.

Zpatky ke zbranik - k tvym obavam o plast - co to vubec neresit a vyuzit zaruku? Ja ji u G vubec neresim, protoze za pet let poznam kver vice nez dobre. Kam se v tomhle smeru hrabe CZ.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 21 kvě 2007 13:26

cmk píše:
Childeater píše:Ohražuji se proti plkání. Najdi si to slovo ve slovníku, pokud neznáš jeho význam a řekni mi, kde podle Tebe "plkám".
Tak znova - kdyz tu na nas utocis, ze pliveme na CZ, udelej prosim totez, co jsem udelal ja, vem ten prispevek, ktery si hodil do citace a zvyrazni v nem, kde presne plivu na CZ tak, jako jsem z nej ja vybral 2 vety, kde CZ chvalim.
Dekuji.
Možná su slepej, ale žádnou chválu na CZ jsem v Tvým příspěvku nezaznamenal....

Zaznamenal jsem pouze (podle mě zcestnou) argumentaci proč pořídit do IPSC radši Glocka než CZ.
adis

Příspěvek od adis » 21 kvě 2007 14:11

S474N píše:Tak kdyz uz jsme u tech fotaku, ja byl odjakziva Canonista, bohuzel v dobe 300D a 350D se me dostal do ruky Nikon D70 a pote D50 a presel jsem. Nicmene co bylo pred 10 lety me zajima asi tolik, jako mensturacni kalendar milenky Topolanka.

Zpatky ke zbranik - k tvym obavam o plast - co to vubec neresit a vyuzit zaruku? Ja ji u G vubec neresim, protoze za pet let poznam kver vice nez dobre. Kam se v tomhle smeru hrabe CZ.
protože,ty z toho glocka vůbec nestřílíš :) nebo jsem tě dlouho neviděl.ale JE pravda,že glockaři se masírují víc než CZtáři :D
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: To cmk:

Příspěvek od cmk » 21 kvě 2007 14:33

Childeater píše:to cmk:
Fakt už mně to nebaví. Napsal jsem k tématu už dost, podstatné o stránku zpět a na této stránce jsem vysvětlil proč mi připadá že Tvůj příspěvek je z poloviny demagogickým flusem.
Protože mně nebaví mluvit do dubu a pořád dokola, pokud budeš chtít pokračovat v debatě, vždycky si mojí odpověď najdi někde v uplnynulých deseti stranách.
Napodobne...
Jestli sis totiz nevsiml, tak s nazorem, ze na mirenku ci IPSC ve Standartu jsem rekl, ze si CZ (konkretne TS) dokazu predstavit - ze je to dobra zbran.
Moje reakce byla na to, zes prohlasil, ze plkam - takze pokud za plk povazujes to, ze si dovolim sdelit svuj nazor, na co je lepsi seriova CZ, na co je lepsi Glock a na co je lepsi o tridu drazsi CZ - pak ano, skutecne se nema cenu dal o nicem bavit.
I s tim dubem to mas totez... Mozna by sis mel stoupnout pred zrcadlo zopakovat, cos mi napsal :-)
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 21 kvě 2007 14:55

Alfonss píše:
Možná su slepej, ale žádnou chválu na CZ jsem v Tvým příspěvku nezaznamenal....

Zaznamenal jsem pouze (podle mě zcestnou) argumentaci proč pořídit do IPSC radši Glocka než CZ.
At v tom prispevku hledam jak chci, stale tam vidim, ze SP-01 Shaddow nebo TS jsou na tom lip nez G, ale ze je to i rukach. A ze tech 5kKc navic se vyplati az tem opravdu dobrym.
Pravda - zdrbnul jsem v tom prispevku seriovy CZ 75B a za tim si stojim, to je opravdu zbran tak ruzne kvality zpracovani, ruzne kvality hladkosti chodu spouste apod... ze je potreba pocitat s DODO. Dale jsem napadl vydrz teto zbrane a ta je v porovnani s Glockem taky vcelku nizka. Zatimco u Glocka je 100.000 vystrelu docela standart (standart ve smyslu, ze nejmene 50% jich to vydrzi), seriova 75ka kdyz vydrzi polovinu (bez vetsich investic) tak je to jeden z tech lepsich kusu.

Kazdy si asi hold hledame v tech prispevcich to sve...
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 21 kvě 2007 15:08

cmk píše:At v tom prispevku hledam jak chci, stale tam vidim, ze SP-01 Shaddow nebo TS jsou na tom lip nez G, ale ze je to i rukach. A ze tech 5kKc navic se vyplati az tem opravdu dobrym.
NO sice v tom nevidím nějakou přehršlou chválu, ale budiž. Dovolím si ale nesouhlasit s tvrzením že 5k navíc se vyplatí jen těm opravdu dobrým. Je to o člověku jak mu ta zbraň sedne, někdo s Glockem udělá s bídou 40 procent a s čízou když mu sedne udělá třeba 70. Je to na rozhodnutí každýho a nemůžeš to brát jakože nejseš dobrej tak si nekupuj dražší zbraň.
cmk píše:Pravda - zdrbnul jsem v tom prispevku seriovy CZ 75B a za tim si stojim, to je opravdu zbran tak ruzne kvality zpracovani, ruzne kvality hladkosti chodu spouste apod... ze je potreba pocitat s DODO..
Zdrbls CZ75B, o tom že je to sériovka ses nezmínil, pokud jsem to dobře četl. Co se týče DODO tak s Tebou souhlasím, ostatně u zbraně na sport se s tím skoro vždy počítá.
cmk píše: Dale jsem napadl vydrz teto zbrane a ta je v porovnani s Glockem taky vcelku nizka. Zatimco u Glocka je 100.000 vystrelu docela standart (standart ve smyslu, ze nejmene 50% jich to vydrzi), seriova 75ka kdyz vydrzi polovinu (bez vetsich investic) tak je to jeden z tech lepsich kusu...
Souhlas. Ale jedna technická. Kdo střílí takový kvanta nábojů tak si nepořídí ani CZ ani Gčko.....
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 21 kvě 2007 15:12

To cmk:
ty ses vážně pomát na rozumu. Kde jsem o Tobě napsal že plkáš? Dokonce jsem kvůli Tobě projel svý příspěvky, nic jsem tam nenašel. Naopak jsem našel spoustu svých příspěvků kde vyzdvihuji to, že se Glock dobře nosí. Mám pocit, že trpíš autosugescí.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 21 kvě 2007 15:28

Asi je cas abych Vas panove napomenul. Nepreji si, aby se to zde prevalilo do osobni roviny. Navic to ani nikoho nezajima. Vratte se tedy ke konstruktivni debate a osobni zalezitosti nechte stranou do SZ.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 21 kvě 2007 16:33

přesně ANDY má pravdu a já až došetřím money tak si koupím P01 nebo SP01 ale spíě P01 protože se mi líbí :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 21 kvě 2007 16:54

Tak sleduji tu slovní válku mezi ČZťákama a Glockaři:)....musím tedy také něco napsat.
Co se týče Glocku, viděl jsem, střílel jsem, vrátil jsem. Zbraň je to lehká do ruky, dobře se drží, asi i něco vydrží...ale jednoduše se mi nelíbí. Zkoušeli jste si vzít do ruky jen rám se sundaným závěrem? Připadalo mi to jak když beru do ruky dětskou hračku koupenou za dvacku na Matějské.

ČZ jsem měl 97B v 45 cal., nemohl jsem si ji vynachválit. Nepotřebovala žádné úpravy a střílela na flek. Spoušť byla taktéž příjemná, natahování závěru šlo jedna báseň a selhače prakticky nebyly. Sežrala všechno. Korekce továrních pevných mířidel nebyla potřeba. Hilzny nebyly nijak poškozené k přebíjení.

Nyní mám Paru ord. novinku loňského roku...spoušť vyžaduej vyladit, mířidlama sem musel hnout a natahovat jde hodně ztěží. Hilzny jsou ze strany voťuklé od vyhazovače a vošlehlé plamenem /z jedné strany/. Ty ošlehlé hilzny mne překvapily, ale má je i kamarád na své Para.
/že by plamen od výstřelu, když jde hilzna ven?/

Pokud bych volil plastovou zbraň na nošení - potom tedy asi Springfield XD...ale o tom se tu nikdo nezmiňuje. Přitom kvalita bude s glockem srovnatelná.
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Uživatelský avatar
FRENKY
Příspěvky: 182
Registrován: 29 led 2007 16:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FRENKY » 21 kvě 2007 17:10

Golfkiller: Udělal jsem to přesně taky tak. P01 byla pro mě srdcová záležitost..láska na první pohled... ani jedou jsem si z ní předtím nevystřelil ale naprosto bezpečně jsem věděl, že ji chci :)
A nic na tom nezměnily ty tuny přečtených příspěvků na různých fórech.
Mám i Glocka, ale spíš jako "záložní" kvér. Kdyby se mi s čízou něco stalo, tak abych nezůstal neozbrojen.
Na střelnici nosím obě, ale ven chodím jen s čízou.
Holt láska na první pohled.... :)
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 21 kvě 2007 17:12

Koukam satan by mohl mit dalsi heslo "glock ... pistole do kazde rodiny" :-) pac ho skoro vsichni maj... aspon tak pro poradek :D
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 21 kvě 2007 17:21

SATAN má třeba i jiná a lepší hesla.
Třeba ,,Kdo nemá Glock není patřičně In" :D

Ale chlapi, opravdu In je jen kdo má Glock 18 :lol: :lol:

Mimochodem mám předběžně slíbené od známého, že by na podzim zajel do Prahy a nechal z něj pár lidí bouchnout :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 21 kvě 2007 17:37

epetr:
NEprovokuj.

Proste at koukam jak koukam... byva spise zvykem ze CZtkari maji doma (pro sichr) Gcka... kdez to minimum Gckaru ma jako zalozku doma CZ 8) Cim to? A nechci slyset ze kvuli fanatismu. 8)
Zamčeno