cz nebo glock

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 20 kvě 2007 22:41

A to je plivani a nebo konkretni vycet chyb?


| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 20 kvě 2007 22:51

Plivání. Je to z poloviny demagogie.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 20 kvě 2007 23:02

Childeater: taky nazor, nicmene nemyslis si, ze misto plkani bys mel napsat co konkretne je demagogie a jak je to spravne? Zatim mi jako demagog pripadas ty :wink:
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 20 kvě 2007 23:11

Ohražuji se proti plkání. Najdi si to slovo ve slovníku, pokud neznáš jeho význam a řekni mi, kde podle Tebe "plkám".

Výroky o tom, že kvalitní zbraň má smysl je v rukách kvalitního střelce jsou zavádějící a demagogické. Každý má právo koupit si co chce a střílet a trénovat s tím. Uvádět jména špičkových závodníků a dávat do rovnítka s tím smysluplnost nákupu kvalitní čízy je kravina až na půdu. Vždycky je lepší trénovat s tím, co Ti vyhovuje. SP1 je o pět litrů dražší než JAKEJ Glock? Opět demagogie. Prostě, nasrávací příspěvek.
Black_Onyx
Příspěvky: 40
Registrován: 10 pro 2006 15:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black_Onyx » 20 kvě 2007 23:25

Dvě značky pistolí a jakej dokážou udělat konflikt - pojďme si všichni podat ruce a obejmout se :mrgreen:
Nyní: Ruger SR9
Dříve: Glock 19, Ruger LCP, H&K USP
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 21 kvě 2007 07:12

A co hlavně, srovnáváte jabka a hrušky. Shodněme se na zásadě: Každému, co jeho jest.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 21 kvě 2007 08:02

Me to jako jabka a hrusky neprijde. Pistole jako pistole :-)

Ale samozrejme ze kazda ma svoje.
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 21 kvě 2007 09:05

Souhlasím s Vitem - každému co jeho jest a taky co se mu líbí a co mu vyhovuje.Myslím ,že by se už měl uzavřít "smír ". Mám obě zbraně, CZ 75 TS i Glock 19 - obě "vyšperkované a vytuněné " a obě mám rád .
Ale do války,do hor, do džungle, na opuštěný ostrov - tak to bych si vzal toho Glocka . / takže jsem si vlastně přisadil /. D.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 21 kvě 2007 09:12

Childeater píše:
Jeste rekni ktery sport a ktery model CZ...
Na mirenku ti sice staci seriova CZ75, ale musis ji DODO - ta spoust byva obcas tragicka.
Na praktickou/obrannou strelbu zase uz klasickou CZ75 mit nemuzes, to bys ji za rok az dva mohl vyhodit, a delka resetu spouste apod... To vsechno ji moc nenahrava....
Takze leda SP-01 Shadow... A ta je o 5kKc drazsi nez Glock, takze pokud nejsi Tyc, Vinduska, Znamenacek - je tech 5 kKc navic zbytecnost...
Nebo do Standartu TS - ale opet - kvalitni zbran ma vyznam v rukach kvalitniho strelce (to neni nic osobniho), az budu strilet 80% a vic na superlize, muzu o tom uvazovat...
Jsem přesvědčený o tom, že Alfonssova reakce se týkala tohoto příspěvku. Prosím, buď věcný.
Taky z tohole prispevku jsem citoval ty svoje vyroky, na zaklade kterych nechapu, proc rika, ze na CZ plivu. Ja vecny jsem, k argumentum pripojuji citace apod...

Nevecny mi pripada, kdyz si nekdo neumi vecny text s popisem toho, co je dobre, prip. ze je neco potreba dodelat, aby to bylo dobre vysvetli, jako ze na to plivu, pripadne ze to pak nekdo jeste zopakuje.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 21 kvě 2007 09:14

Childeater píše:Ohražuji se proti plkání. Najdi si to slovo ve slovníku, pokud neznáš jeho význam a řekni mi, kde podle Tebe "plkám".
Tak znova - kdyz tu na nas utocis, ze pliveme na CZ, udelej prosim totez, co jsem udelal ja, vem ten prispevek, ktery si hodil do citace a zvyrazni v nem, kde presne plivu na CZ tak, jako jsem z nej ja vybral 2 vety, kde CZ chvalim.
Dekuji.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 21 kvě 2007 09:19

Dydla píše:Souhlasím s Vitem - každému co jeho jest a taky co se mu líbí a co mu vyhovuje.
Ale jo, ja taky, jenze tahle diskuze uz neni o tom...
Tady uz je to fakt o tom, ze zlodej krici: "Chytte zlodeje!!!" a krici to pomerne hystericky. CZtari obvinuji Glockare z fanatismu, pritom uz hodne dlouho to neni o nicem jinym nez:
Glockar: no, CZ tak na strelnici, pokud mozno poladit nebo koupit drahou
CZtar: ty jsi fanatik a vidis jen tu svoji jako nejlepsi

A timhle stylem argumentace se fakt asi dal nedostaneme.
Uživatelský avatar
FRENKY
Příspěvky: 182
Registrován: 29 led 2007 16:31
Kontaktovat uživatele:

Canon vs. Nikon

Příspěvek od FRENKY » 21 kvě 2007 10:22

Jelikož krom střílení i fotím, pohybuju se i na fotofórech ..a tam probíhají naprosto stejné boje...jestli je lepší Canon nebo Nikon. ..stejné "argumentace" a samozřejmě i stejné "výsledky" debat :)

P.S. Vlastním čízu i glocka a spokojeny jsem s oběma :)
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

To cmk:

Příspěvek od Childeater » 21 kvě 2007 10:52

to cmk:
Fakt už mně to nebaví. Napsal jsem k tématu už dost, podstatné o stránku zpět a na této stránce jsem vysvětlil proč mi připadá že Tvůj příspěvek je z poloviny demagogickým flusem.
Protože mně nebaví mluvit do dubu a pořád dokola, pokud budeš chtít pokračovat v debatě, vždycky si mojí odpověď najdi někde v uplnynulých deseti stranách.
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 21 kvě 2007 10:57

FRENKY: Mohu potvrdit, mám naprosto stejnou zkušenost :-) S tím rozdílem, že o tom, která skupina příznivců které značky je fanatičtější není žádných pochyb - jednoznačně majitelé Canonů.
P.S. Mám Nikon... :-)
shai_than

aha

Příspěvek od shai_than » 21 kvě 2007 11:41

tak u mě jednoznačně vede canon, už kvůli těm ultrazvukovým motorům a el.přenosu af, co vrhl na trh asi o 10 let dříve než nikon... :D

ale jen bych měl maličkou poznámku k válce cz vs glock - původní otázka byla, co je lepší investice. Investovat podle mě znamená dát peníze do něčeho, co se -jak to říct- dlouhodobě vyplatí. A já pořád a pořád nemůžu pochopit, jak je to s tou životností plastových rámů. Když by mi náhodou spadla na zem celoocel, tak ji zvednu a střílím dál. Když mi vám spadne na zem glock, neříkejte mi pánové glockaři, že jen tak bez kontroly, jestli ten rám někde nepraskl nebo něco neuletělo,uděláte totéž. Já vím, že ten plast je prakticky nerozbitný a blablabla, ale stát se může cokoliv a ohledně životnosti prostě nemůžu uvěřit ve vítěztví plastů, ať už je to xenoy nebo jiná specialita.

Dál jsem si všiml takové věci, že skoro většina krátkých zbraní pro služební použití už je plastových, ať už glock, ruger, hk. Ale tady mě trká ta životnost - jestli jste byli na vojně, tak víte, že když se vám podělal třeba sa58, odevzdali jste ho zbrojíři, dostali jiný a jelo se dál, buď jste ho spravený dostali zpátky, nebo se po něm slehla zem (z vašeho pohledu). Nebo jsem měl asi trošku ohnutou hlaveň, po střelbách za zbrojířem, blik a měl jsem jiný kus.
Věřím, že plastová pistole odvede třeba i lepší kus práce než jiné zbraně, je tu velké ALE: při profi použití, kdy ji neplatíte. Problém s čímkoliv? Prasklý rám? Začala střílet mimo? Fajn, tady si vyber z 10 jiných kusů, ale dělej, za hodinu jdeš do akce, tu vadnou ti opravíme nebo vyhodíme, peníze nehrají roli. Už se o ten vadný krám prostě nestarej.Tak tedy ano, tady bych si klidně vybral glock, možná je super.

Ale když si na tu zbraň sám našetřím, s odřenýma ušima v rodinném rozpočtu vyhradím nějakou měsíční sumu na střelby a něco se mi podělá na tom plastu, tak to je na provaz. Sakra mám střední příjem, na starší zbraň jsem si odkládal ze dvou výplat a zvolil jsem celokov. Když se o ni budu starat, prý vydrží skoro celý život. Je mi jasné, že si za pár roků koupím jinou, ale počítám s těmihle životnostními rezervami a u plasťáku bych nějak nemohl. Prostě bych rád potkal člověka, co by mi polopaticky vysvětlil, jak může být plast odolnější než ocel. Nechápu, nevěřím, nevěřím.
Ale je to jen můj osobní názor. Zbraněmi se v žádném ohledu neživím, jako střelec za moc nestojím.
Zamčeno