cz nebo glock

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 19 kvě 2007 22:46

Dobrý večer pánové, jak to tady pročítám, nedivím se, že Cvikubis (kdyby někdo nevěděl, tak to je né svojí vinou původce těchto směšných rozmýšek) se už neozval a zřejmě se bude s dalším dotazem hodně rozmýšlet. Dozvěděl se totiž prdku. No, je pravda, že na tak blbě formulovaný dotaz nemohl čekat uspokojivou odpověď, ale tohle ... Já se ale bavim docela dobře. Jsem rád, že nevlastnim ani G, ani CZ, protože to, co se tady o nich dočítám ... Málo chválíte, příliš haníte. Včera jsem si zastřílel z G 19 u musim říct (napsat) dobrý - moc dobrý. U G super odpor a chod spouště, překvapil mě velmi příjemný zpět.ráz. Cítil jsem, že to letělo tam, kam mělo a zmocnil se mě štítivý pocit, že se svou Alfou mi to takhle nejde. Terč mi dal 82/100/15m. Nesmějte se, na mě fakt dobrý... S timhle pocitem jsem šáhnul po mý Alfě a čekal, co s terčem přijede. No, asi jsem měl den, bylo to ještě lepší. 85/100/15. A pak ještě líp, no ... udělal jsem si radost. Bál jsem se, že budu muset doma škemrat o peníze na G. Ale ne ne, poté co tu píšete ... nejlepší je stejně Ruger GP 100 (88/100/25m) :lol:
Omluvte OT, ale co je tady vlastně OT?


Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 19 kvě 2007 23:19

Když já pořád nechápu, k čemu je mi dobrý že můžu mísit v Glocku součástky snáz než v číze. Mě skládání hromady rozebraných pistolí neba... :lol:
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 20 kvě 2007 03:04

4mike píše:epetr
a co takhle rozebrat na dva stoly 10 G17 a 10 čz75 a zamíchat

rozdělit oba tábory k patřičným stolkům každýmu táboru 20 nábojů
no a na pípnutí by se skládalo a ............

mám dojem, že poslední G by bylo pokupě dřív než první čz a to s výrazným náskokem

no a vítěz by si mohl hodně let potřásat packou s Kájínkem :lol:
MIKu a k čemu je běžnýmu uživateli 100 procentní zaměnitelnost součástek? V armádě nebo policii bych to pochopil, ale civilovi je to vcelku fuk.......

Tady se hledají už vyloženě detaily jak pohanět CZ/Glock.....
Jak jsem už řekl, dle mýho názoru se musí člověk rozhodnout k jakýmu účelu tu zbraň chce, pokud na nošení, tak bych volil G, pokud na sport tak bych šel do CZ.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 20 kvě 2007 09:50

Nu, ano. Toť i můj názor. Glock se lépe nosí, s čízou se lépe závodí.
dan
Příspěvky: 100
Registrován: 23 říj 2005 20:17
Bydliště: Opava, ČR

Příspěvek od dan » 20 kvě 2007 11:30

Souhlasím, účel je to o co tu běží. V dobách mé aktivní služby jsem nosil CZ 75 Dc a spokojenost výborná. Jelikož jsem upřímě nic jiného neznal, koupil jsem CZ 100. Dobrá pro svůj učel.Pak CZ 110, ještě lepší pro svůj účel.Pak jsem zjistil že existuje i jiná značka než CZ, a protože v té době jsem již méně střílel a více nosil koupil jsem si svého prvního GLOCKA 19. Musím konstatovat že to byla asi má nejlepší pistole. Ale pro nošení, dle mého názoru stále moc veliká (názor můj) a i když dle rozměrů prodejce je teoreticky menší než třeba CZ 110, v praxi je větší.Pokud samozřejmě započítám přesahy závěru a rukojeti.Proto jsem podnikl poslední krok a rozhodl se přezbrojit na menší perfektní pistoli téže značky a sice GLOCK 26. Opět úchvatné zkušenosti a spokojenost. Krom docela rychle se "oleštující povrchovky" v přední části závěru (což ovšem není nic závažného) výborná pistole. Podotýkám že v současnosti střílím "jen" do 1 000 nábojů za rok. Respektive, jenom cvičím se svou obrannou pistolí. Po čase mi ale začal kapánek vadit strohý vzhled (což je asi jediné mínus GLOCKU) a po první zkušenosti (kladné) s pistolí CZ RAMI v ráži 9 mm luger, jsem jí chtěl mít. Pěkná vzhled (vypadá jako pistole, bez urážky GLOCKU !! ). Na MÉ střílení a účel !! perfektní pistole. ALE nechtěl jsem mít zbraně dvě v téže třídě. Takže jsem GLOCKA víceméně nechal. Před nedávnem se ale stalo, že mi na střelnici prasknul rám, respektive jsem si toho v první chvíli ani nevšiml až doma při čištění. Měl jsem tu pistoli asi tři roky starou a dle odborníku u nás v prodejně to bylo již z výroby, akorát tomu ASI pomohl i předchozí majitel, nějakým pádem či co. Vyměnili to s přehledem v záruce !! Ale pro mne to byl impuls, pistoli jsem prodal a jelikož se vyskytl DOBRÝ kup na pistoli RAMI, šel jsem do ní bez váhání. Zatím jede na 100 % . Ale musím konstatovat, že pokud by RAMI nejela na 100 %, vrátil bych se jedině do NOVÉHO !! GLOCKU 26. Ale Rami je super pistole a opravdu mi vyhovuje. Tím bych asi odpověděl na téma CZ nebo GLOCK :D ale rozhodnutí co koupit je na každém z nás.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 20 kvě 2007 18:15

Childeater píše:Nu, ano. Toť i můj názor. Glock se lépe nosí, s čízou se lépe závodí.
Jeste bych dodal "......jak ktere zavody".
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 20 kvě 2007 18:22

na ktere baheni lazne narážíš? :lol: :lol:
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 20 kvě 2007 20:30

MIKu a k čemu je běžnýmu uživateli 100 procentní zaměnitelnost součástek? V armádě nebo policii bych to pochopil, ale civilovi je to vcelku fuk.......
Hmmm, jak dlouho vydrzi prumerna hlaven v prumerne seriove CZ75? 15.000 vystrelu? A co musim resit, kdyz pak jako bezny clovek koupim hlaven novou? U G ji dam do zbrane a strilim, u CZ hledam nekoho, kdo mi ji do zbrane spasuje...
Tady se hledají už vyloženě detaily jak pohanět CZ/Glock.....
Jak jsem už řekl, dle mýho názoru se musí člověk rozhodnout k jakýmu účelu tu zbraň chce, pokud na nošení, tak bych volil G, pokud na sport tak bych šel do CZ.
Jeste rekni ktery sport a ktery model CZ...
Na mirenku ti sice staci seriova CZ75, ale musis ji DODO - ta spoust byva obcas tragicka.
Na praktickou/obrannou strelbu zase uz klasickou CZ75 mit nemuzes, to bys ji za rok az dva mohl vyhodit, a delka resetu spouste apod... To vsechno ji moc nenahrava....
Takze leda SP-01 Shadow... A ta je o 5kKc drazsi nez Glock, takze pokud nejsi Tyc, Vinduska, Znamenacek - je tech 5 kKc navic zbytecnost...
Nebo do Standartu TS - ale opet - kvalitni zbran ma vyznam v rukach kvalitniho strelce (to neni nic osobniho), az budu strilet 80% a vic na superlize, muzu o tom uvazovat...
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 20 kvě 2007 20:48

15000 výstřelů? kde žiješ? To mám na číze nalítáno já a ještě zdaleka není na odpis.

Který sport? Dle mýho názoru skoro všechny.
Na mířenku Glocka? Ani náhodou.
Na obranku a LOS budiž, ale to já osobně nepovažuju za sport.
IPSC: v Productionu s tím klidně střílejte, ale IPSC není jen production. Co se týče argumentů o resetu spouště atd. tak jsi naprosto mimo. Je jasný že zbraň na sport si upravím a nikdo to tady nepopírá. Pokud se Ti jeví SP-01 o 5k dražší jako zbytečnost, tak začínám pochybovat že jsi z ní někdy střílel.

Kvalitní zbraň má význam v rukách kvalitního střelce? Pokud by toto mělo být pravidlem, tak 95 procent lidí by zasloužilo tak nějakej šunt od Norinca. Takhle se to přece nedá brát.

Nejsem fanatický zastánce CZ, ale připadne mi že už vyloženě hledáš záminku jak na CZ plivnout. Tvoje úvaha o použitelnosti CZ na praktickou střelbu je dle mýho názoru zcestná.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 20 kvě 2007 21:03

To cmk: když jsem hledal pistoli která by vyhovovala mému naturelu, prošlo mi jich rukama spoustu. Co se týče Glocků, tak mě asi nejvíc oslovil model 34, ale stejně to nebylo ono. Činí mi potěšení přesně střílet a rád si zastřílím IPSC, velmi rekreačně. Nic moc to neumím, jsem v začátcích. Ale Glock mi prostě nedá tolik užitné hodnoty, jako číza TSko. Nemůžu s tím střílet tak přesně, sere mě tam spoušť, protože je pro mě tvrdá. Navíc se mi s čízou báječně střílí rychle za sebou a to rychleji než s Glockem. Ten model 34 je o litr lacinější než číza, ale s čízou se mi vážně střílí líp.
Co je na tom tak těžkého pochopit, že zbraň CZ může po logické úvaze převážit nad Glockem? Jedninej tuning kterej jsem na číze udělal, byla výměna mířidel. Přijde ještě šachta zásobníku a střenky, ale čistě jenom z estetických důvodů, prakticky to nepotřebuji. Pro mně má opravdu větší užitnou hodnotu CZ. Až budu chtít zase něco nosit, možná pouvažuju po G26. Ale třeba to taky bude lehkej titanovej revolver, protože je hezkej. Glock vážně není numero uno pro každýho a nelze to vyargumentovat, ani vypřesvědčovat.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 20 kvě 2007 21:08

Childeater: mit tve pozadavky, tak zvolim take TS.

G je sluzebni zbran, neni to zavodni special, je to zbran, kterou clovek nosi denne za opaskem, tak, aby ho co nejmene obtezovala, aby se na ni mohl spolehnout. Proto i zde ten rozpol, protoze kazdy z nas vidi pouze to svoje a za to se bije.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 20 kvě 2007 21:10

Mimochodem, až budu mít pocit že mi číza nestačí, zajedu za panem Martínkem a nechám si postavit STI. Zatím mám pocit, že moje schopnosti číza o dost převyšuje...přesto je STI v pětačtyřicítce zbraň, která splňuje naprosto přesně moje představy o přesné a elegantní sportovní (nejenom) zbrani.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 20 kvě 2007 21:12

S474N píše:Childeater: mit tve pozadavky, tak zvolim take TS.

G je sluzebni zbran, neni to zavodni special, je to zbran, kterou clovek nosi denne za opaskem, tak, aby ho co nejmene obtezovala, aby se na ni mohl spolehnout. Proto i zde ten rozpol, protoze kazdy z nas vidi pouze to svoje a za to se bije.
Ano, v tom s Tebou souhlasím. Bavíme se o zbraních, které jsme si zakoupili na základě racionální úvahy a zvážení, k čemu je budeme potřebovat. Proto nám vzájemné argumenty připadají nicotné.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 20 kvě 2007 21:38

cmk píše: Takze leda SP-01 Shadow... (jako ze dobra a vhodna)
Nebo do Standartu TS - ale opet - kvalitni zbran
Alfonss píše:Nejsem fanatický zastánce CZ, ale připadne mi že už vyloženě hledáš záminku jak na CZ plivnout.
Sorry, ale ja jsem v jednom prispevku napsal 2x (slovy dva-krat), ze CZ je v nekterych verzich opravdu kvalitni zbran a ty mi na to napises, ze hledam duvod na ni plivnout?

Opravdu usmevny... Jen potvrzeno, co pisu potreti. Glockari nenadavaj na CZ, ale CZtari na Glockare :-)

Mimochodem - z nekolika SP-01 jsem uz strilel (v ruznejch stadiich uprav - i z Tacticala), Shadowa jsem akorat "susil".
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 20 kvě 2007 22:09

Jeste rekni ktery sport a ktery model CZ...
Na mirenku ti sice staci seriova CZ75, ale musis ji DODO - ta spoust byva obcas tragicka.
Na praktickou/obrannou strelbu zase uz klasickou CZ75 mit nemuzes, to bys ji za rok az dva mohl vyhodit, a delka resetu spouste apod... To vsechno ji moc nenahrava....
Takze leda SP-01 Shadow... A ta je o 5kKc drazsi nez Glock, takze pokud nejsi Tyc, Vinduska, Znamenacek - je tech 5 kKc navic zbytecnost...
Nebo do Standartu TS - ale opet - kvalitni zbran ma vyznam v rukach kvalitniho strelce (to neni nic osobniho), az budu strilet 80% a vic na superlize, muzu o tom uvazovat...
Jsem přesvědčený o tom, že Alfonssova reakce se týkala tohoto příspěvku. Prosím, buď věcný.
Zamčeno