CZ 92

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 01 dub 2008 20:37

Tak ... správní poplatek je 200,- Kč, už to vím :D neb povolení jsem získal, CZ92 koupil a dnes už mohu napsat, že i vyzkoušel. Víc než mile mě tenhle prcek překvapil. Zpracování tak za 2. Na černění bude podle mě brzy vidět používání, hlaveň z venku je trochu hrubší a vůle znatelné, jinak je to nádhera a při střelbě, jak už jsem psal, mile překvapila. Víceméně pro legraci jsem zkoušel i 15m a s odřenýma ušima jsem se držel v černém, hlavně jsem ale střílel ze 7m na figuru. Ani při snaze o rychleji po sobě jdoucí střelbu jsem nevycházel ze středu kruhu na hrudi a to i přes špatné osvětlení na střelnici. (Viděl jsem půl drážky černě, půlka svítila.) K mé radosti mi DAO nedělala problém. Co se týká účinku ráže 6.35 na živou sílu a s tím spojená vhodnost k obraně - nevím, ale dostat bych jí do těla rozhodně nechtěl.


ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Příspěvek od ramires » 01 dub 2008 22:20

http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t ... c&start=75 ,Určitě bych náboj 6,35Br ani pistolky na toto střelivo nepodceňoval :wink: ,Jinak CZ92 jsem vlastnil 2roky a je to opravdu spolehlivá a bezpečná zbraň,potahoval jsem jí hlavně v létě jen tak v kapse nebo v ledvince, "vymněnil" jsem jí za DUOvku, tá se mi líbí víc :) ,akorát tá nejde nosit z nábojem v komoře,ale to neva zase na rozdíl od CZ92 je rychlejší a přesnější na střelbu,má SA spoušť :wink:, ale to už je věc vkusu
In vino veritas...
xxtomxx96
Příspěvky: 3
Registrován: 27 dub 2012 19:08

Re: ČZ 92

Příspěvek od xxtomxx96 » 01 kvě 2012 19:31

zkušenosti vesměs pozitivní, relativně přesná střelba, teď se mi ale začal zasekávat náboj mezi komorou a zásobníkem, nějak se tam šprajcne a zbraň je mimo. Zásobník jsem vyměnil, protože jsem slyšel cosi o možné závadě na zásobníku, ale ke změně nedošlo. Spoušť teď začíná brát až k samému konci... Neměl byste někdo radu co a jak?
Díky

T
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: ČZ 92

Příspěvek od Fantan » 11 kvě 2012 14:13

Tuhle závadu (příčina bude stejná) jsem řešil často u ČZ 50/70. Je zaviněna větším rozevřením vývodek zásobníku, takže pak se střela "šprajcne" o horní část nábojové komory. Pozná se to podle toho, že osa náboje nesouhlasí s vývodkami - střela čumí nahoru. Je to mj. způsobováno trvalým nabitím zásobníku. Řešil jsem to tak, že před zasunutím naplněného zásobníku do pistole jsem vývodky přiměřeně stlačil k sobě opřením o prkno na štandu. Při dnešních cenách zásobníků to za zkoušku stojí.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
xxtomxx96
Příspěvky: 3
Registrován: 27 dub 2012 19:08

Re: ČZ 92

Příspěvek od xxtomxx96 » 11 kvě 2012 14:38

Moc diky za tip, uz jsem to zkoušel, ale nepomohlo to. Zkusil jsem jeste vyčistit co se da, vcetne zásobníku, tak uvidime, jak to pomůže.
Jeste jednou diky

T
Odpovědět