CZ 83 7,65

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 18 kvě 2008 11:29

CZ 83 bych teda osobně nenosil z důvodu horší pádové bezpečnosti..... přece jen postrádá blokaci zápalníku......
I to byl jeden z důvodů (kromě hlavního důvodu - síly peněz) proč se PČR zbavila CZ82 a byly nahrazeny "modernějšími" CZ 75


golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 18 kvě 2008 13:08

petin: atc mod 5 je v 6,35br
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
enricqo007
Příspěvky: 65
Registrován: 11 črc 2007 11:03

Příspěvek od enricqo007 » 18 kvě 2008 14:33

a neda sa nejako zaistit ta zbran ked je nabita..vlastne ekd ju budem nosit tak ju nebudem nosit nabitu...
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 18 kvě 2008 14:36

jestli ji nadrcneš a vypustíš kohout tak neni žádnej problém jen ti nesmí nějak nešťastně padnou na kohoutek.Já ji takhle nosil bez problemu. Ale ještě se opravdu koukni po něčem jiném. Jo a kolik vlastně za ni budeš dávat že jdeš jen po ní ?
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 18 kvě 2008 15:53

Já si myslím že pokud jsi rozhodnut do ní jít,tak ti to nemá cenu vymlouvat,sám s ní moc zkušeností nemám,ale zkontroloval bych funknčnost a hlavně bych z ní vystřílel alespoň 50-150 nábojů nejlépe od více výrobců,nejslabším místem každé pistole bývá zásobník tak bych se zaměřil na něj,popřípadě na jeho záchyt,jestli se v těle pistole třeba nějak neobvykle neviklá a tak a pochopitelně na spoušť, co se týče pádové pohotovosti toho bych se tolik nebál,není-li neodborně vyladěna,jak všichni víme, správný voják domrší i kovadlinu,a nikdy nikdo neuvedl,jestli ty zbraně z tragických případů naší policie někdo neladil......mám ale info že už do měsíce po zavedení nových 75 do výzbroje naší policie,se v Opletalce jeden šikula sháněl po novém spoušťovém mechanismu,bo ji vyladil na samopal....jinak kdyby jsi zbraň chtěl PRIMÁRNĚ na sebeobranu tak bych ti ji nedoporučil,ale ty jí stejně budeš mít hlavně pro radost,že? :wink:
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 18 kvě 2008 15:59

jj pár 75 upravenejch na samopal je i u nás :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 18 kvě 2008 16:54

To byla bezva :shock: featura (vlastnost) u Skorpiona. Tam se cosi vevnitř ulomilo (nejlíp při střelbě) a pak šel zásobník ven naráz. To byla švanda ... :(
Někteří střelci z toho byli opravdu velmi překvapení. A odcházeli rovnou na WC dokonat, co započali již na postu :oops:
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Marthy
Příspěvky: 189
Registrován: 04 úno 2008 10:33

Příspěvek od Marthy » 18 kvě 2008 17:11

Ta praskající součástka,co způsobovala vyprázdnění zásobníku bez zmačknutí spouště byl asi záchyt uderníku.(ruku do ohně bych za to ale nedal :oops: )
Uživatelský avatar
enricqo007
Příspěvky: 65
Registrován: 11 črc 2007 11:03

Příspěvek od enricqo007 » 19 kvě 2008 15:27

idem ju kupit cca. 3000sk...neje to najviac
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 19 kvě 2008 18:59

Za ty prachy, pokud je ve slušným stavu, rozhodně chybu neuděláš...na občasný nošení a trénink OS a blbnutí na střelnici to bohatě stačí.

Každopádně, já bych se spíš poohlídnul po evergreenu CZ 50, cena ještě menší a jako zbraň na nošení daleko lepší...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
enricqo007
Příspěvky: 65
Registrován: 11 črc 2007 11:03

Příspěvek od enricqo007 » 19 kvě 2008 19:10

skusim sa popozerat po tej 50 ale mne sa paci vyzorovo :lol: ta moja 83 tusim ze som do nej zamilovan :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 23 kvě 2008 14:35

No já o 50ce snil asi 5 let-pak sem ju musel mět-a teď už ju 5 let mám a nedal bych ju nikdy pryč! Když ju miluješ...
Uživatelský avatar
enricqo007
Příspěvky: 65
Registrován: 11 črc 2007 11:03

Příspěvek od enricqo007 » 28 kvě 2008 15:29

to je prevda kdyz ju milujes...jaji asi lubim :lol:
Contrafactor

Příspěvek od Contrafactor » 29 kvě 2008 18:41

Som majiteľom CZ 83 kalibru 7,65 a môžem zodpovedne povedať, že je to za tie peniaze relatívne slušná zbraň. Kúpil som ju v apríli (duben) 2007 ako použitú (predtým ju mal nejaký starý dedo, ten si z nej strelil možno krabičku streliva, potom ju zamkol do šuflíka a za pár rokov umrel). Napriek roku výroby (1992) sa jednalo o zbraň novú, prakticky nepoužívanú, s pôvodnou krabicou dokonca. K zbrani som dokúpil 2 náhradné zásobníky, tri puzdrá (ploché nylonové puzdro na skryté nosenie, nylonové otvorené puzdro s gumovou vložkou na rýchle tasenie, klasické kožené puzdro používané políciou) a nové pažbičky (drevené mi nevyhovovali).

Teraz k streľbe. Zo zbrane bolo do dnešného dňa vystrelených cca 2000 nábojov rôznych značiek. Zbraň sa ukázala ako spoľahlivá, dobre ovládateľná pri streľbe, nenáročná na strelivo (SB, Magtech, Federal, Winchester). Mal som iba 2 závady spôsobené strelivom Winchester, keď v obidvoch prípadoch nebol do komory podaný náboj. Bežne ju nosievam so strelivom SB, ktoré sa mi zatiaľ zdá relatívne najpresnejšie.

Čo sa týka presnosti, na vzdialenosť 15 metrov nie je problém zasiahnuť terč veľkosti ľudskej hlavy. V reálnej obrane mi aj tých 15 metrov sa zdá byť veľa. Väčšinou ide o vzdialenosti 3 - 7 metrov. Takže zbraň je na svoje bežné úlohy presná primerane.

Čo sa týka účinnosti, myslím že náboj 7,65 je dostatočne výkonný. Veď sa používal viac ako 50 rokov ako bežný policajný náboj aj napriek existencii nábojov výkonnejších. Bežne v nácviku obrannej streľbe strieľam trojstrely na krátku vzdialenosť systémom 2x zásah trupu, 1x zásah hlavy. A pokiaľ mi niekto tvrdí, že náboj 7,65mm Br. je slabý, tak by som dotyčného poprosil, aby sa postavil pred ústie mojej zbrane a môžeme urobiť test účinnosti...... :lol:

Nosenie tejto pištole nie je vzhľadom k jej malým rozmerom žiadny problém. Ale ako vždy pochopiteľne ide o voľbu správneho oblečenia a puzdra.

Cena nábojov je vyššia ako bežného streliva 9mm Luger, ale finančne ma zatiaľ ani časté strieľanie moc nezaťažuje......

Na záver ešte dodávam, že za cenu 3500,- SKK som lepšiu zbraň ešte nevidel.
DREW
Příspěvky: 24
Registrován: 13 led 2008 10:12
Bydliště: Litoměřice

Pistole ve stínu

Příspěvek od DREW » 03 srp 2008 17:52

Možná pomůže tenhle článek Pistole ve stínu, moho poslat na e-mail :wink:
CZH2003S, Kevin 9mm M, Jericho 941 FBL
Odpovědět