CZ 83 7,65

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

smates
Příspěvky: 288
Registrován: 18 bře 2007 12:46
Bydliště: Ústí n.Labem

Příspěvek od smates » 16 kvě 2008 16:57

Ja ji mam a bezne z ni strilim uplne bez zavad.Akorad mam problem se s ni poradne trefit a to nevim proc kdyz trefit se s CZ75 mi problem necini.


golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 16 kvě 2008 17:51

trefit se s CZ83 v 7,65 neni vubec žádnej problém.Kámoš si taky myslel že jeho 83ka je v prdeli že je po celém terčy,tak jsem mu ukázal 10 10tek za sebou a už si to nemyslí :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
enricqo007
Příspěvky: 65
Registrován: 11 črc 2007 11:03

Příspěvek od enricqo007 » 16 kvě 2008 18:01

njo..ja vam celkom aj verim ze nieje dostacujuca ...ja ji chcem pouzitmpipominam len na KRAJNU SEBAOBRANU ..nie vzdy ju budem nosiit vsade ja ju len chcem na strilenaie do terca a podobne o nic viac mi nejde...a asi sa rozhodnem ppre tu 83 lebo na walther PPK nemam a nieje az taka lacna aj ked su aj pouzivane ja som sa uz rozhodol pre 83 :wink:
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 16 kvě 2008 18:06

tak ji zkus sehnat v 9mmM je to větší šlupka a dá se sehnat náboj za 2,50kč
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
enricqo007
Příspěvky: 65
Registrován: 11 črc 2007 11:03

Příspěvek od enricqo007 » 16 kvě 2008 18:09

viem 9mm ma ABSOLUUTNE NETAHA A ANI PO NEJ NETUZIM mne sa zapacila hned cz 83 7,65 viem ze neje najkrajsia ale ked je presna tak mi to staci a o 9mm som uvazoval ju nekcem
BALISTIK
Příspěvky: 114
Registrován: 20 úno 2008 17:55
Bydliště: SVK

Příspěvek od BALISTIK » 17 kvě 2008 08:47

Mal som dve 83,jednu hned ako prvu zbran po urobeni zbrojaku a druhu len tak s nostalgie a smutkom za prvou,predal som to lebo som začal s IPSC,ale pistol je presna spolahliva,zobrala všetko čo som jej dal v prislušnej raži,naboj ma slaby vykon ale vraj je podstata dobre trafit,nastrielal som s prvej tak okolo 8tis,vystrelov bez zavady preto som sa divil ze niekomu to robi zavady :shock: strelivo sa da aj prebijat a cena je podstatne niššia ako funglač,takze nech sluzi a ako pisali v jednej streleckej revui tak je fakt že je to pistol v tieni CZ 75.
CZ_Iceman
Příspěvky: 82
Registrován: 27 čer 2007 19:58
Bydliště: Rychvald
Kontaktovat uživatele:

makarov

Příspěvek od CZ_Iceman » 17 kvě 2008 09:38

Sice Ti tady uz nekdo radil at se podivas na CZ 83 nebo 82 v razi 9mm Makarov a tys ho odbyl stim , ze Te to nezajima, ale ja si neodpustim Ti navrhnout co takhle original Makarova nebo jeho civilni verzi Baikal?
Za cca 4500 Kc mas novou nestrilenou zbran s daleko vyssi spolehlivosti nez CZ83.
Sam ted nosim kazdy den original Makarova PM a manzelka ma Baikala 442. S CZ 83 muzu take srovnat a rozhodne pro kazdodenni noseni je mnohem vhodnejsi ten makarov a to hned z nekolika duvodu:
1, Vhodnejsi raze
2, Podstatne tenci pistole - velmi dobre se nosi skryte
3, Naprosto bezproblemove podavani munice ze zasobaku - tohle se neda ani omylem rict o CZ 83 (vlastni zkusenost na nekolika kusech)
4, MAKAROV ma vypousteni kohoutu a je pomerne bezpecne nosit nadrcnutou krochnu.
5, Makarov je lehci nez CZ
6, CZ ma v zasobaku vice naboju nez MAKARON, ale ja si myslim ze 9 knedliku musi v nasich koncinach stacit a kdyz ne tak mam u sebe jeste druhy zasobak.

Se svojim PM jsem uz vystrilel asi 1500 naboju za cca 3 mesice bez jedine zavady nebo problemu-tohle se o CZ 83 z druhe ruky neda obecne rict .


Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
enricqo007
Příspěvky: 65
Registrován: 11 črc 2007 11:03

Příspěvek od enricqo007 » 17 kvě 2008 10:50

ja viem...ale ked mna absolutne vobec netaha ani ten 9mm makarov keby som chcel nejaku 9mm tak by som nezakladal tema ohladom CZ 83 ale aspon diky zato ze mi cete pomoct pri vybere ale ja som si uz vybral..len sa cem ohladom 83 dozvediet nieco viac......
CZ_Iceman
Příspěvky: 82
Registrován: 27 čer 2007 19:58
Bydliště: Rychvald
Kontaktovat uživatele:

cz83

Příspěvek od CZ_Iceman » 17 kvě 2008 11:23

Jasne , nicmene si teda svuj prvni dotaz asi spatne polozil, protoze Ti tady spousta "predrecniku" napsala svoje nazory, ale Ty je vlastne nechces asi slyset. No ono se rika kazdy sveho stesti strojvudcem :)

Ale jedna vec me teda zajima a to proc tak bazirujes na razi 7,65 browning ? Ze vsech nabizenych razi pro CZ 83 je nejmene vhodna (i kdyz dostacujici ) na sebeobranu (myslim tim 7,65 brw 9 mm brw a 9 makarov) a cena streliva v beznych obchodech je temere totozna tak nechapu proc ? Jedine ze snad mas od znameho tu Cz za "kafe" a ve skrini zeleznou zasobu munice.

No jeste jedna rada na zaver: pokud budes uz teda kupovat jetou CZ 83 tak si poradne mimo jine vyzkousej podavani naboju ze zasobaku - posledni 2 kusy co jsem drzel v rukach mely neskutecne problemy se vzpricenim naboju v zasobniku a pistole vykazovaly opakovane zavady. Jednou z nich zrovna minuly tyden delala manzelka zkousky na strelnici a jelikoz jsem vedel co je ta pistole za "mrchu" tak sem se "modlil" at se ji to nesekne pred komisarem. Manzelka mela stesti, ale druhy kolega co delal prakticke posledni v rade ho uz nemel a pistole se hezky zasekla. No zazil perne chvilky pred komisarem pri odstranovani zavady...
Uživatelský avatar
enricqo007
Příspěvky: 65
Registrován: 11 črc 2007 11:03

Příspěvek od enricqo007 » 17 kvě 2008 11:50

dik za radu ale ta cz ktoru idem kupovat je celkom nov a a predava ju preto lebo ide kupit neci lepsieho..aja ju tiez necem mat vecne..
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 17 kvě 2008 13:23

Dotaz na Icemana:

Upotal jste mou pozornost. Jaké máte další zkušenosti s tím Baikalem 442? U nás ho mají v obchodě a zdál se mi to být takový krumpáč, ale zas ruské zbraně jsou sice občas neohrabané, ale účinné. Tak přemýšlím, že bych ho koupil aspoň do sbírky....
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Příspěvek od ramires » 17 kvě 2008 13:52

Zde je o PM(Bajkalu)vše,jsou to totožné zbraně,sory za ot : http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?p ... ght=#71822
In vino veritas...
CZ_Iceman
Příspěvky: 82
Registrován: 27 čer 2007 19:58
Bydliště: Rychvald
Kontaktovat uživatele:

Baikal

Příspěvek od CZ_Iceman » 17 kvě 2008 14:12

2 HanuIv :Je to tady sice OT, ale snad to moderator prekousne.
Tohle sem napsal na jednom konkurencnim serveru a tak jsem to tu jenom pastnul:)

Na prvni pohled jsou pistole temer identicke (az na povrchovou upravu), ale pri podrobnejsim zkoumani vyjdou najevo male rozdily. Baikal ma oproti originalu jiny a dle meho nazoru lepe vyreseny zachyt zaveru - daleko lepe se ovlada nez u puvodniho PM. Dalsi odlisnost je jiny material na telo pistole. Je pouzit nejaka odlehcena slitina a z toho take plyne, ze Baikal je oproti originalu presne o 40 gramu lehci (PM 678 baikal 638 bez zasobniku).
Obrázek

S Baikalem mame odstrileno podstatne mene nez z originalem (cca 300 ran), ale i tak muzu rict, ze zadny problem jsem nezaznamenal. Stejne jako original ma v hlavni tvrdochrom a je takovy "libivejsi". Nicmene uznavam , ze jsou atraktivnejsi pistole, ale tyhle splnuji presne to co bych od pistole na noseni ocekaval: vysokou spolehlivost, bezproblemovy provoz, primerene rozmery a hmotnost v neposledni rade jsou za prijatelnou cenu.


EDIT:
Kamarádi,o Makarovu prosím do jeho chlívečku tady to je OT a muselo by se to mazat,děkuji za pochopení.
:wink:
Uživatelský avatar
enricqo007
Příspěvky: 65
Registrován: 11 črc 2007 11:03

Příspěvek od enricqo007 » 18 kvě 2008 08:27

som "rad" ze kecame vo foru cz 83 a bavite sa tu o baikalu..
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 18 kvě 2008 11:00

enricqo007:Podívej,myslím si,že když půjdeš do té 83 tak,že chybu neuděláš.Je to dobrá zbran a na sebeobranu v ČR to bude stačit.
Ale zkus si ještě někde odzkoušet Walthera PPK(ta cena je ale velká) nebo třeba Kevina nebo KelTeca nebo v časopisu zbraně a náboje byla recenze ATC Model 5 -stojí nějak do 2tisíc.Na obranu by možná stačila (je to v 9mm Browning).Rozhodni se sám.At rozhodneš jak koliv tak v těchto zbraních IMHO neuděláš chybu.
Odpovědět