CZ 82/83 - dobra volba pro zacatek ?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Bob

ČZ 82/83 - dobrá volba pro začátek ?

Příspěvek od Bob » 24 lis 2005 12:02

Ahoj na fóru.V pondělí si jdu konečně pro ZP skupiny B a E,(hezký dárek k narozeninám),proto již několik týdnů šmejdím na tomto fóru abych byl trochu v obraze.O zbraně se sice zajímám (spíše bych napsal o vojenskou techniku)ale o větší ráže,např.ruský "račbum" nebo německou osm osmičku apod.,ale přes pistole jsem úplný novic.Měl jsem možnost zastřílet si něco málo přes sto ran z ČZ 83,75 a 75 Compakt.Nejhůře se mi střílelo z Compaktu,spoušť měla dlouhý mrtvý chod ale ta snad jde poladit,plná 75ka byla o hodně lepší a nejvíce mi sedla právě 83,měla ráži 7,65.Zdála se mi přesná.Nebavilo mě střílet na obligátních 10 metrů a tak jsem střílel na 25 metrů a 80% zásahů šlo do černého ve standardním terči 50/20.Zaláskoval jsem se sice do plné ČZ 75,ale cena 17.000,- Kč je zatím mimo moje možnosti.Znáte to sami,to není jen udělat a zaplatit ZP,ale k tomu pistoli,střelivo,to vše do něčeho uschovat a ješte k tomu střelnice.Do pistole chci investovat tak 5.000,- a protože mi 83 vyhovovala,tak uvažuju právě o ni.Nevadila by mi ani ta ráže 7,65,protože předpokládám střílet na střelnici tak dvakrát měsíčně,myslím kvůli ceny nábojů.Z fóra sice vím že kdo nemá Glocka nebo Siga tak není IN,ale bobky mi to zatím neumožňují.Co si o mém rozhodnutí myslíte ?

Edit by Artifex, oprava názvu, 82, 83 je to samé


MESSER

Příspěvek od MESSER » 24 lis 2005 12:17

Budú ťa brať ako Trabanta medzi Škodulkama, ale mevadí. Nízky spätný ráz, dynamický záver, vynikajúca ergonómia pažbižky a spúšť bez námačku ( bez zdĺhavého odblokovania úderníku ) ti to nahradí.
Naviše: nízky hluk výstrelu (nezlakneš sa vlastnej rany ) a kompaktné rozmery sú ideálne na obranu.
P.S. : kašli na tých čo hovoria, že 7,65Br nie je plnohodnotný náboj. Strel im do zadku, čo nato povedia.
Jeff

Příspěvek od Jeff » 24 lis 2005 12:19

Krátce:vyhozené peníze.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 24 lis 2005 12:25

Pokud chceš jenom střílet na střelnici pro zábavu, tak spíš pro začátek popřemýšlej o nějaké zbrani v ráži 22LR.
Pokud ji chceš na sebeobranu, tak radši něco v 9mm Luger.
Jestli se ti ale líbí 83-ka a byla by za dobrou cenu, tak já říkam proč ne? Kup co se ti líbí. Pak třeba sbírku rozšíříš.
Bob

Příspěvek od Bob » 24 lis 2005 13:22

Díky za odpovědi.Chci ji na střelnici pro zábavu ale taky na sebeobranu.V ráži 22LR bych si dle fóra asi koupil Margolinu ale na dvě zbraně nemám,tak musím volit kompromis.Časem určitě jedna přibude.Vím že na sebeobranu se doporučuje minimální ráže 9mm.83ka v 9mm Browning existuje ale je téměř nesehnatelná.Je velký rozdíl mezi 7,65 a 9mm Browning ? Taky vím,že pokud 0,50kou útočníkovi ustřelím nohu,tak ho další choutky asi přejdou.Ale tady bych navázal na příspěvek MESSERa.Viděl už někdo na vlasní oči někoho,kdo to koupil ze 7,65ky ? Možná jsem měkota ale mi by se ta dírka v kožichu navíc vůbec nezamlouvala.Ještě kdybych si uvědomil,že další rána ze mně může udělat třeba eunucha :wink: Teď už musím běžet,ozvu se zítra.Bob.
Arny

Příspěvek od Arny » 24 lis 2005 13:37

Mám doma 75, 83 v ráži 7,65 i Margolina. 83 je s ohledem na cenu spolehlivá zbraň s odpovídající přesností = dobrá volba. Pokud bys chtěl střílet třeba EPP, je nutno koupit v ráži 9mm, jinak je 7,65 v pohodě (pokud teda nenarazíš na úplně vystřílenej kousek, ale to je riziko každý bambitky).
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 24 lis 2005 15:31

Měl jsem (kamarádovu) 83 7,65 mm Br. u nás na střelnici. Nikdo se mi nesmál, že nemám G17, naopak si ji všichni chtěli vyzkoušet (a kromě toho mě tam dávno znají jako starého blázna). Jeden známý z klubu se jí chopil a na 25 m s ní dvakrát udělal desítkový rozptyl :shock: , o nějaké 4 cm vpravo od středu (což já neudělám ani Margolinou na 15 m :cry: ). Takže je určitě dost přesná na to, aby s ní slušně nastřílel ten, kdo slušně nastřlet umí (i kdž je fakt, že se svou Hammerli nastřílí ještě líp, ale tomu se nelze divit už jen proto, že ta je jeho).
Moje osobní dojmy: malá, lehká, elegantní, výborně se drží, perfektní mířidla, spoušť trošičku drhne (ale nic, co by vadilo), bez zbytečných pojistných prvků, perfektní vypouštění zásobníku, poněkud hůře dostupná střelecká pohotovost (ale já mám enormně krátké prsty). Podle mě jedna z nejlepších malých zbraní co se dají běžně sehnat, za tu cenu rozhodně vynikající. Vystřeleno přes 200 ran na posezení, tovární S&B i přebíjenky od dvou lidí, bez jediné zádržky.
Já zastávám názor, že člověk má jít za hlasem svého srdce. Takže pokud se ti líbí, tak neprohloupíš.
Bob

Příspěvek od Bob » 24 lis 2005 20:46

Odpovědi Arnyho a Jima Slima mě vyloženě potěšily ! Nějaký čas na lepší mít nebudu a tak jsem spokojený. Ještě o tzv.zastavovacím účinku.Celopláště mohou útočníkem projít a zranit nevinné lidi.Na fóru jsem četl,že lepší zastavovací účinek mají polopláště.Prodávají se legálně,tudíž by legální být měly.Ale jistě to zatím nikdo nedeklaroval.Zná někdo spolehlivou odpověď ?Bob.
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 24 lis 2005 21:00

Jestli něco sháníš, tak kamarádka prodává CZ 83 v 9 Brow. Moc toho nevystřelila, měla to spíš pro jistotu a myslím, že cena by byla cca 4000 (bez záruky). Takže jestli chceš tady je číslo : 604 182 315. Jo a je z Brna.
Bob

Příspěvek od Bob » 24 lis 2005 21:27

g.mane díky za nabídku,v Brně bych měl být 30.11. tak se zkusím zeptat.Je to ale trochu narychlo.V pondělí budu mít teprve ZP,musím žádat o povolení atd. Však to znáš.Bob.
nespavec

Provedení střeliva

Příspěvek od nespavec » 24 lis 2005 21:28

Bob píše:Odpovědi Arnyho a Jima Slima mě vyloženě potěšily ! Nějaký čas na lepší mít nebudu a tak jsem spokojený. Ještě o tzv.zastavovacím účinku.Celopláště mohou útočníkem projít a zranit nevinné lidi.Na fóru jsem četl,že lepší zastavovací účinek mají polopláště.Prodávají se legálně,tudíž by legální být měly.Ale jistě to zatím nikdo nedeklaroval.Zná někdo spolehlivou odpověď ?Bob.
http://www.sbirka.cz/2002/02-370.htm
Ivo

Příspěvek od Ivo » 24 lis 2005 21:53

Mám na prodej cz83 cal.9mmBrow. i s adaptérem na .22lr. meil hana.ivo @seznam.cz
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Re

Příspěvek od MARKONY » 24 lis 2005 21:58

A co cena munice myslim si žo stoji 9 Br a 7,65 mm Br stoji okolo 6 Kč , to maš lepši .22 Lr, ,uvažuj kdyš teto chytne začneš chodit na souteže tak seti tyhle raže 9 Br a 7,65 mm Br to prodraži .
Bob

Příspěvek od Bob » 24 lis 2005 22:05

Nespavče ještě že tady jsi ! Měl jsi na mysli § 2,odst.1 písmeno a ?
Protože před časem si na fóru nikdo nebyl jistý,zda to legální je.Díky.
S nabídkami se nějak roztrhl pytel.Nejdříve ale musím tu bouchačku mít kde uložit.Jsem zvyklý spát nahý a dokud nemám trezor tak by mě docela studila,mít ji stále na těle,tedy pod kontrolou.Apropos: musí ten trezor na dvě pistole splňovat 15 odporových jednotek atd.?V zákonech to úplně jasně napsáno není.Tedy pokud jsem se nepřehlídnul.Bob.
Bob

Příspěvek od Bob » 24 lis 2005 22:08

Markony máš pravdu ale vzhledm k tomu,že jsem možná starší než hnědé uhlí,tak se do soutěží už asi moc nepoženu.Bob.
Odpovědět