CZ 803

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

cypis

ČZ 803

Příspěvek od cypis » 23 úno 2009 12:56

Ahoj,
náhodou jsem získal vzduchovku ČZ 803. Je trochu omšelá a chtěl bych jí dát do hromady, chtěl jsem se zeptat jakým způsobem bych tak zhruba měl postupovat abych něco zbytečně nepokazil. Není to asi nějakej zázrak, ale i tak je možná už 60 let stará...přeci jen je to historie :-).
Díky za každou radu či tip.


Borec
Příspěvky: 143
Registrován: 09 črc 2007 12:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borec » 23 úno 2009 14:59

y2k.j

Zdravím...

Příspěvek od y2k.j » 21 bře 2009 21:26

Zdravíčko lidičky...

jen jsem se chtěl poptat na ČZ 803, náhodou jsem ji někde vyhrabal...
Tak jestli se s ní dá zastřílet, bo jí mám radši pověsit na zeď...Rád bych chtěl vědět nějaké zkušenosti:-) Na netu ne a ne nic najít.... :?
BENNY
Příspěvky: 218
Registrován: 09 lis 2008 12:53

Re:

Příspěvek od BENNY » 22 bře 2009 09:53

803 je sice výkonostně nic moc ,ale je dobře vyvážená ,dobře se drží v rukách a taky je dost přesná . Já jsem na té mojí kdysi uřezal hlaven a ted toho i lituju.Na zábavu je to ideální vzduchovka .
Hail And Kill !
vlčák

Příspěvek od vlčák » 22 bře 2009 19:41

přišel mi dotaz na rozebírání, tak s tím vám moc neporadím, já ji moc nerozebíral, jen jsem odmontoval pažbu, trochu jsem ji ošmirgloval a nalakoval (pažbu) , se vzduchovkou jsem nic nedělal, naštěstí byla funkční, tak jsem ji jen vypucoval a namazal , taky trochu do toho nakapal oleje dírou na táhlo ( natažené) ... jinak upozorňuju dávat pozor, natažená vzduchovka je zaháklá jen jednoduchou spouští, nikde žádná pojistka, u hodně používaných to může být ojeté, tak může spustit, když je ještě otevřená. Na vzduchovce je všechno lisované a nýtované, tak se tam toho moc rozebírat nedá, jedině tak odvrtat, nebo odbrousit kolíčky na táhlu, nebo na hlavni, ale jen jestli máte možnost si udělat někde na soustruhu nové. jinak popis a obrázky jsou na už zmiňovaném odkaze ... http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t ... hlight=803
Naposledy upravil(a) vlčák dne 22 bře 2009 20:13, celkem upraveno 1 x.
vlčák

Příspěvek od vlčák » 22 bře 2009 20:01

y2k.j - klidně si s ní můžeš zablbnout , jestli nemáš nic lepšího na blbnutí, neexistující pojistky můžeš využít k šetrnému rozhýbání, tak že tam nakapeš olej, stiskneš spoušť a natáhneš, povolíš, natáhneš ..... abys to hned nepouštěl natvrdo, kdyby to náhodou bylo suché nebo orezlé a taky ucítíš, kdyby to drhlo, pak bys to musel pořádně rozebrat a vyčistit. já jsem neměl problém, bylo tam plno černého svinstva, asi to bylo mazané vazelínou, nebo čím ... kdyby už nefungovala, tak na stěnu ji můžeš dát vždycky ...
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 23 bře 2009 07:43

ČZ 803 je kategoria podobná známejšej Slavii 620. Nie len podobná kategoria, ale aj technické riešenie je veľmi podobné. Je to sice dizajnovo aj technicky trochu "retro", ale na druhej strane, pri minimálnej starostlivosti sa dá s ňou užiť . Je to ešte dobrá stará kvalita, na zábavu, na také domáce strelecké radovánky o kategorie lepšia ako dnešné číny !
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
y2k.j

čz

Příspěvek od y2k.j » 23 bře 2009 11:05

Abych řekl pravdu, tak jsem o nějaké také číně přemýšlel... a to asi každý kdo do toho nechce vrážet moc peněz a chce si jen tak zastřílet..., ale jak jsem si pročítal forum tak mně přešla chuť.
Pak se v rodině našla tahleta stařešina, tak jsem si řekl že by nebylo marné jí zkusit. Z venku vypadá moc dobře, ale funkci jsem ještě nezkoušel, bohužel jsem pryč:-(
A ještě jsem měl dotaz, jakou by měla mít sílu při správné funci?
To promazání, můžu klasicky WD-40? Tady jsem si pročítal co kdo čím mažee, ale nevím zda to možu srovnávat s těma kanonama co tady lidi mají.
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Re: čz

Příspěvek od undead » 23 bře 2009 12:48

pokiaľ sa nemýlim tak by mala mať zhruba 170m/s, no do tých 7,5J.
však si ju zreparuj, a uvidíš ako často budeš strieľať, či ta to bude baviť a či budeš mať na to čas, potom zistíš či ti stačí, ak nie tak si radšej došetri a kúp niečo lepšie čo ti vydrží pekne dlho a bude ti robiť radosť zo streľby :)
y2k.j

...

Příspěvek od y2k.j » 23 bře 2009 13:10

Ano to mám také v plánu... No do 7,5J.... Není nějaké vysvětlení pro takového hnu** jak su já? :D Třeba, že na 30m to neprostřelí ani papír nebo tak :lol:
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 23 bře 2009 14:20

Dá sa s ňou strieľať na 30m, ale nechápem prečo tam začať ! Tá presnosť bude ako z pružinovky cez pevné mieridlá a nebude to žiadna protipancierovka. Daj si ju skôr do poriadku a potom s ňou môžeš ísť aj na slony :lol:
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
y2k.j

re

Příspěvek od y2k.j » 23 bře 2009 14:22

Tych 30m byl příklad...např. ted sem sa dočetl že to bylo určeno na střelbu na 15m. :D
A výpočet síly jsem už taky kdesi tady našel...tak už nemám problem :lol:
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 23 bře 2009 16:13

Veď si ani nemal !
Mať ja tvoje problémy a Bin Ladinove peniaze... :lol:
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
y2k.j

Příspěvek od y2k.j » 23 bře 2009 16:38

risopepi píše:Veď si ani nemal !
Mať ja tvoje problémy a Bin Ladinove peniaze... :lol:
:D No neměl a nemám...jen jsem se chtěl informovat!! A ve vlákně o Slavii 62O je toho spousta a řekl bych že to bude to samé.... :?
Uživatelský avatar
VinceCZ
Příspěvky: 117
Registrován: 27 čer 2008 16:12

Příspěvek od VinceCZ » 11 zář 2009 14:42

Tak jsem se taky dostal k této vzduchovce. Ovšem potřebuje promazat nejspíš vyměnit pružinu. Tak jsem sundal pažbu a hned je vidět, že vazelína nebo co to bylo je sice všude, hodně i v prostoru pružiny, ale už je nějak zatuhlá. Prostě tuhá hmota. Ale nastal problém. Prosím, nevíte jak se dostat do prostoru pružiny? Nevím jak mám sundat tu krytku. Abych něco tam nepolámal. Hned ukážu co myslím:

Obrázek

To místo, o kterém mluvím, tak na tom má ukázováček. Chtěl jsem to nějak vyšroubovat, je tam takový otvor, jako pro šroubovák, ale nepohnulo se to. Nevíte prosím jak se dostat k tomu pístu? Dík
Odpovědět