CZ 803

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

matu

ČZ 803

Příspěvek od matu » 26 zář 2007 13:21

Zdravím dámi a páni, zháňam čo najviac informácií o vzduchovke CZ 803. Zaujíma ma všetko, no skôr technické záležitosti, ako riešenie piestu a ďalšie parametre.
Puška bola vyrábaná v roku 1950.
Ďakujem


vlčák

Příspěvek od vlčák » 07 pro 2007 00:13

je to už taky pár měsíců, co jsem sháněl nějaké informace a pořád jsem nemohl nic najít, tak je na čase to napravit ...
- vzduchovka ČZ803 r. 177 (4,5 mm), podle toho, co jsem našel má asi 155 - 175 m/s , délka 102 cm , délka hlavně 41 cm, vyráběla se kolem roku 1950, je jednoduché konstrukce, většina součástí je lisovaná z plechu , spoje jsou většinou nýtované ( je tam krásne vidět, jak je válec napertlovanej na závěr :D ), spoušt je jednoduchá západka, co drží píst, pojistka žádná , hlaveň se normálně zlamuje, také nemá žádné jištění, nebo uzamčení ...
Přílohy
803rozebírání.JPG
cz803.JPG
803spoušt.JPG
Naposledy upravil(a) vlčák dne 07 pro 2007 00:36, celkem upraveno 1 x.
vlčák

Příspěvek od vlčák » 07 pro 2007 00:20

tady je detail lisovaných součástí , hledí je jen naohýbaný plech ( jednodušeji to snad ani nejde udělat ) , lučík spouště a táhlo pístu je taky vylisované z plechu, většina čepů je nýtovaná, což je dost špatné na rozebírání, zadní část je asi normálně našroubovaná a je k ní přikolíkovaná spoušt , tak by neměl být problém vyměnit pružinu. podle informací co jsem našel na fóru, by těsnění mělo být přinýtované na píst, cose týče náhradních dílů , tak by tam měli pasovat součástky ze slávie 630 . (některé)
Přílohy
803spoušť1.JPG
803hledí2.JPG
803hledí1.JPG
matu

Příspěvek od matu » 07 pro 2007 07:41

vlčák píše:tady je detail lisovaných součástí , hledí je jen naohýbaný plech ( jednodušeji to snad ani nejde udělat ) , lučík spouště a táhlo pístu je taky vylisované z plechu, většina čepů je nýtovaná, což je dost špatné na rozebírání, zadní část je asi normálně našroubovaná a je k ní přikolíkovaná spoušt , tak by neměl být problém vyměnit pružinu. podle informací co jsem našel na fóru, by těsnění mělo být přinýtované na píst, cose týče náhradních dílů , tak by tam měli pasovat součástky ze slávie 630 . (některé)

Jasne. Pasuje tam tesnenie a pruzina z 630-tky. Vykon som nemeral ale chystam si to vypocitat s kyvadlom.
Dakujem za info.
Uživatelský avatar
VinceCZ
Příspěvky: 117
Registrován: 27 čer 2008 16:12

Příspěvek od VinceCZ » 11 zář 2009 14:35

Tak jsem se taky dostal k této vzduchovce. Ovšem potřebuje promazat nejspíš vyměnit pružinu. Tak jsem sundal pažbu a hned je vidět, že vazelína nebo co to bylo je sice všude, hodně i v prostoru pružiny, ale už je nějak zatuhlá. Prostě tuhá hmota. Ale nastal problém. Prosím, nevíte jak se dostat do prostoru pružiny? Nevím jak mám sundat tu krytku. Abych něco tam nepolámal. Hned ukážu co myslím:

Obrázek

To místo, o kterém mluvím, tak na tom má ukázováček. Chtěl jsem to nějak vyšroubovat, je tam takový otvor, jako pro šroubovák, ale nepohnulo se to. Nevíte prosím jak se dostat k tomu pístu? Dík
Uživatelský avatar
VinceCZ
Příspěvky: 117
Registrován: 27 čer 2008 16:12

Příspěvek od VinceCZ » 26 zář 2009 11:39

Vitek87
Příspěvky: 46
Registrován: 08 led 2012 13:03

Re: ČZ 803

Příspěvek od Vitek87 » 25 led 2012 09:26

Včera jsem goooglil a narazil na tuhle vzduchovečku sám ji mám Od 10roků byla to moje první vzduchovka nedávno jsem se stěhoval a tuto vzduchovku opět oběvil ,včera mi to nedalo a dal jsem se do repasování ,rozebrání očištění obroušení poušťové západky na pásovce (asi jí vyrobím z nástrojovky a zakalím bo ta co tam je je měkká a vyhlodává se )no a kompletní repasování bukové pažby obroušení milionů vrstev laků opět zlatá pásovka ručně bych se z toho asi potento..lehké přimoření ,přetřeno lněným olej a hotovo vylezla z toho nová zbraň :) zkusím vložit foto.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Vitek87
Příspěvky: 46
Registrován: 08 led 2012 13:03

Re: ČZ 803

Příspěvek od Vitek87 » 25 led 2012 10:28

Kluci když bych chtěl do této vzduchovky koupit novou pružinu jaká do ní bude pasovat respektive z jaké novější slavie poměřil bych jí ale za tu dobu bude jistě zkrácená.
Vitek87
Příspěvky: 46
Registrován: 08 led 2012 13:03

Re: ČZ 803

Příspěvek od Vitek87 » 26 led 2012 16:19

Tak jak jsem psal v mém příspěvku dneska sem si udělal zase chvilku času na tu moju první vzduchovečku a vyrobil jsem nový západkový mechanizmus do spouště použil jsem nástrojovou ocel S obsaham uhlíku cca 0,85 procent je to švédská ocel a občas sní dělám nože, zakalil jsem na cca 57hrc snažil jsem se posléze popustit na 5Ohrc .Prvně jsem odvrtal nejtek abych samotnou západku mohl vyndat obkreslit na papír šablonu vysřihnout(malinečko zvětšit tvar a délku funkční plochy západky) a nalepil jsem šablonu na matroš, ořezal ,na pásovce obrousil doladil jehlovým pilníčkem ,vyvrtal příslušné díry zakalil následně popustil ,znovu snejtoval a tradááá vše chodí jak má a lépe než předtím dokonce je tam pocit mírného namáčkuní a pak až to zpustí to je tím prodelšením funkčí plochy.
ps: snad neplevelím vlákno,a někoho to třeba zaujme přikládám odkaz na foto z výroby.
http://oncudora.rajce.idnes.cz/vyroba_z ... slavia_803
xpap
Příspěvky: 1
Registrován: 20 zář 2012 11:12
Bydliště: Plzeň

Re: ČZ 803

Příspěvek od xpap » 20 zář 2012 12:45

Zdravím, dovolím si dát dotaz k této vzduchovce. Nález na chatě, je po dědovi, takže bych jí chtěl dát trochu dohromady (pokud to pujde za rozumnou cenu). Střílela cca před 10 lety naposled, údržba asi žádná, na prasklé pažbě pokusy o lepení a "nový" lak. Jak vyčistit, rozebrat atd. jsem si tady na fóru našel, ale co s tou pažbou. Nějaký návrh?

edit. 22/9 - očištěn rez, bohužel i se zbytky černění- nové asi vzhledem k ceně a stavu vzduchovky nebudu řešit (uvítam nápad co s tim), prozatim jsem otřel hadrem nastříkaný WD-čkem, co s povrchovou úpravou?

edit. 25/9 - očištěno a promazáno olejem StilCrin a poskládáno zpět, teď zbývá pažba- pořád uvítám nějaký návrh ;)

edit. 7/10 - tak nakonec vyřešeno pořízením použité pažby z nefunkční zbraně, kterou jsem sehnal
Karlik933
Příspěvky: 1
Registrován: 30 zář 2013 14:13

Re: ČZ 803

Příspěvek od Karlik933 » 30 zář 2013 14:18

Dobrý den uklízeli jsem starý barák po babičce a nelezl jsem vzduchovku 803 ale nefunkční jelikož tam chybí uchycení táhla k pružině od pístu a tak nejde natáhnout. Proto bych Vás rád poprosil zda by jste mi nemohl v detailu vyfotit jak je to tam vlastně přichycené. Děkuji moc Karel Pech
michaltesarik
Příspěvky: 1
Registrován: 11 úno 2014 21:26

Re: ČZ 803

Příspěvek od michaltesarik » 11 úno 2014 21:31

daji se na tuhle vzduchovku sehnat nekde dily??? dostal sem ji od strejdy a ma ulomene hledi a chtel bych sehnat jine bez nej to neni ono dekuju za informace klidne koupim vrak vzduchovky s funkcnim hledim
Marselino
Příspěvky: 2
Registrován: 19 bře 2014 06:08

Re: ČZ 803

Příspěvek od Marselino » 19 bře 2014 06:18

Karlik933 píše:Dobrý den uklízeli jsem starý barák po babičce a nelezl jsem vzduchovku 803 ale nefunkční jelikož tam chybí uchycení táhla k pružině od pístu a tak nejde natáhnout. Proto bych Vás rád poprosil zda by jste mi nemohl v detailu vyfotit jak je to tam vlastně přichycené. Děkuji moc Karel Pech
Ahoj Karle, je to ještě aktuální ??? Je to složený kus tlustého plechu do takového motýlka. Pokud to ještě nemáš vyřešené, tak bych se obětoval a rozložil bych tu svou. Myslím že by to nebyl problém vyrobit. Tento týden jsem ji rozebral, kompletně vyčistil a osadil novými díly.
Marselino
Příspěvky: 2
Registrován: 19 bře 2014 06:08

Re: ČZ 803

Příspěvek od Marselino » 19 bře 2014 06:27

michaltesarik píše:daji se na tuhle vzduchovku sehnat nekde dily??? dostal sem ji od strejdy a ma ulomene hledi a chtel bych sehnat jine bez nej to neni ono dekuju za informace klidne koupim vrak vzduchovky s funkcnim hledim
Díly tam pasují ze Slávie 630. Osobně jsem tam tento týden vyměnil pružinu, těsnění válce a těsnění hlavně. To je v podstatě asi tak všechno co je třeba vyměnit. Když píšeš, že má ulomené hledí, máš na mysli mušku, která je umístěná na konci hlavně, nebo mířidlo, které je na začátku hlavně - blíže k oku. Pokud je to muška, tak já ji tam mám přivařenou od výroby napevno, takže tohle bych řešil výrobou z tlustého plechu + přichycení mikrosvarem nebo pájkou nebo tak. Pokud ti chybí mířidlo - to blíže oku, tak by jsi tam měl mít drážku pro zasunutí nového. Mířidlo je ze skládaného plechu a mohlo by být k dostání v army shopu.
dadajuju
Příspěvky: 1
Registrován: 21 bře 2015 08:56

Re: ČZ 803

Příspěvek od dadajuju » 21 bře 2015 09:19

Zdravím, nemáte někdo rozměry mušky? Dostala se mi do ruky vzduchovka bez ní. nebo změřit alespoň výšku od hlavně. Dík :?
Přílohy
muska.jpg
muska.jpg (24.01 KiB) Zobrazeno 8831 x
Odpovědět