CZ 75D Compact * CZ TT * ALFA Defender

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

CZ 75D Compact * CZ TT * ALFA Defender

Příspěvek od Návštěvník » 21 srp 2005 13:54

Chci si pořídit jednu z těchto zbraní, která by to měla podle Vás vyhrát a proč?
Za všechny odpovědi předem děkuji..............


eerr

Příspěvek od eerr » 21 srp 2005 19:53

Já osobně,z tohoto výběru, bych šel do ČZ.Vím co od ní můžu čekat, běžně dostupné ND, zbrojíři s ní mají dost zkušeností a v komisi se dá sehnat téměř nejetá za rozumný peníz.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 21 srp 2005 21:10

Měl jsem monost střílet jak ze své cz75D compact, tak i CZ 100, Alfy combat, a TT a dále Glock 17. Subjektivn jsem nejvíc nastřílel z Glocku a pak za své. Alfa a TT není špatné ale do CZ a Glocku mají kousek cesty.
luboš

Příspěvek od luboš » 04 zář 2005 07:41

divim se ,že tě zase nějakej ubožak neznemožnil.na tomto foru je vic blbu než lidí ,co chtějí poradit.ja jsem taky vybíral mezi glockem 17 cz compact a heckler-koch ,označení už nevím.nakonec mám jetou cz 75 compat spodek střibrnej a závjer černej staři 5 let za 9000 kč .střílí supera myslim že jsem chybu neudělal . dobrý kup ,držím palce. luboš
Jan Rýpal

Příspěvek od Jan Rýpal » 31 říj 2006 13:48

CZ 100 je pistole vyloženě na skryté nošení a obranu. Je to DAO a ta spoušť je teda solidně tuhá. Alfa Proj je za tu cenu vyloženě špatný tah. Na občasné střílení na střelnici možná, ale na nošení raději ne. Nedoporučuje se nosit náboj v komoře, pojistky totiž nestojí za nic. CZ 75D je celkem dobrá volba, ale taky poměrně drahá. K ceně nové stačí přidat pár stovek a raději koupit Glocka (i když já bych teda glocka nechtěl). Myslím že nějaká starší 75 by v tomto případě nebyla špatná volba.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 31 říj 2006 14:51

Jsi opravdu rozhodnut vybrat si pouze mezi temito zbranemi? Otazka zni pak proc?
A mam dalsi otazky - cim jsou pojistky na Alfe nebezpecne? Kdyz odectu normalni pojistku, kterou bych uz ani na normalni zbrane (krom SA typu 1911 apod...) nedaval, pac je zbytecna, tak maji standardni blokaci uderniku a standardni ozub na kohoutu - co je na techto pojistkach spatneho?
2 lubos> proc by ho mel nekdo srazet? To spis kdyz uz (na rozdil od ostatnich) takhle cenne radis, tak nam rekni, co znamena "strili super"? Dobry chod spouste? Dobra presnost na treba 25 metru? Zadny selhac? Zadne znamky vetsiho opotrebovani po 20.000 vystrelech? :-)

Nu vazne - z techto 3, pokud bych mel mit pistoli JEN na noseni a jednou mesicne si jit vystrilet 50 ran, jdu asi do Alfy - je dostatecne presna a spolehliva a je z nich nejlevnejsi.
Pokud bych chtel vystrilet nekolik tisic naboju rocne, ohledl bych se po necem drazsim s vetsim procentem moznosti, ze ta zbran vydrzi mnoho-desitek tisic vystrelu (Glock, HK, Sig sauer a dnes do obliby se dostavajici K100).
Jan Rýpal

Příspěvek od Jan Rýpal » 31 říj 2006 19:12

Pojistky jsou na nic protože jsou nespolehlivé. V Brně přímo v prodejně Alfa Proj mi prodejce říkal že rozhodně nedoporučuje nošení těchto zbraní s nábojem v komoře, protože pojistky prostě selhávají. Navíc a to mám i ze zkušenosti, u těchto zbraní neexistují dvě "stejné" stisknutí spuště (pokaždé je jiný odpor, jiná dráha...) ani zákluz závěru není pravidelný, i když to záleží i na střelivu. Prostě za tu cenu že to není ono.
Smazaný uživatel 344

Alfa

Příspěvek od Smazaný uživatel 344 » 31 říj 2006 20:35

Mám rok Alfa Defender 9x19. Už má nalítáno 6000 a bez jakékoliv závady. Závěr a vodicí lišty mají standartní otěr po 6000. Vůle závěru neznatelná. Uvidíme po 10.000. Počítám tak, že do tří měsíců bych to mohl mít :lol: . Náboj nosím v komoře stále a nepozoruji nějaký problém s pojistkami. IMHO pokud se majitel zbraně chová ke zbrani jako k smrtícímu nástroji t.j. s úctou, tak by se při standartním používání !nemělo! nic stát. Průsery jsou z 99% zaviněním člověka. Viz. můj zážitek z jirkovské střelnice - maník na stojně s ČZ 75, neodpálený náboj, to pako kouká do hlavně, jestli jako je vidět kulka a prst na spoušti. Tak rychle jsem ještě nikoho nevykopal ze dveří.

2Rýpal: A v čem jako jsou pojistky nespolehlivé. Když už hodím takový výkřik, tak to aspoň vysvětlím.

A zpet k tématu: Jako každý kdo má svůj oblíbený typ zbraně bych ti řekl, ať si koupíš Alfu. Ale já to neudělám. I tady na fóru jsou lidi pro který je Glock, ČZ, HK atd. atd. druhé jméno pro Boha :D Nejlepší bude, pokud máš možnost, si všechny vybrané zbraně vyzkoušet a pak se rozhodnout. Nekupuj něco, co jsi neměl v ruce, to máš jako se ženskou :D a třeba se ti zalíbí něco úplně jinýho. Pokud by jsi byl někde od Chomutova můžem se domluvit a zapráskáš si z Defendera .
masaryk
Příspěvky: 16
Registrován: 26 zář 2006 11:55
Bydliště: brno

Příspěvek od masaryk » 31 říj 2006 21:26

[quote="V Brně přímo v prodejně Alfa Proj mi prodejce říkal že rozhodně nedoporučuje nošení těchto zbraní s nábojem v komoře, protože pojistky prostě selhávají. [/quote]
no v Alfe jsem byl nekolikrat -chtel jsem si koupit combata a celkem hodne jsem s prodavacem tuto zbran probiral a vse ok ....... absolutne si nedokazu predstavit ze by nejaky prodavac a sve zbrani rek ze ma nespolehlive pojistky... myslim ze za tu cenu je to dobra a hlvne nova zbran. ale nakonec jsem si koupil jetou 75 skrz super cenu .
.357Mag
Příspěvky: 120
Registrován: 23 pro 2005 12:10

Příspěvek od .357Mag » 01 lis 2006 13:17

mám kompakta, starou P-01. Nalítáno to má cca 5000 vším možným, za větru a deště :wink: a naprosto bez problémů. Zásobník pojme 14 ks nábojů. Manuální pojistku nená, místo toho je tam vypouštění kohoutu. Nosím taky s nábojem v komoře.
Když se povídalo, že nějaká série CZ při pádu na zem vystřelí (už si to přesně nepamatuju) atd. Tak jsem ji zkoušel se slepákem v komoře a nataženým kohoutem několikrát pustit na zem na kus filcu... nestalo se vůbec nic, ani mířidla se nijak nepohly atd.
Prostě mám ji rád a doporučím ti ji... držím palce ať ti tvá volba a kup vyjdou! Roman
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 01 lis 2006 20:39

Viděl jsem Alfu s ne moc povedeným spoušťovým mechanismem,ale to se může stát vždy a u všech zbraní, jinak by mne zajímalo čím jsou pojistky nespolehlivé a i kdyby byly, tak čemu to vadí u SA/DA systému...
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Jan Rýpal

Příspěvek od Jan Rýpal » 17 úno 2007 22:57

4 Masaryk:
Zajdi si v brně do prodejny Alfy a můžeš se zeptat sám. Možná to bylo taky proto, že se mi stále snažil vnutit glocka a podobně. Když mi prodavač, který by tomu snad měl rozumnět řekně, že Alfa není tak "bezpečná" jako jiné zbraně v této (a samozřejmě vyšší) cenové kategorii, nemám důvod mu nevěřit, ne? Takže se pánové prosím uklidněte, pouze předávám vlastní zkušenost. Ale pravda, upřesnit jsem to mohl. Takže problém je údajně v blokaci úderníku, která se někdy nevrací a zůstává otevřená, a je tak vyšší pravděpodobnost, že zbraň s nábojem v komoře při pádu na tvrdou podložku vystřelí. A pak ještě cosi, ale to už sem moc nevnímal, tak to nebudu radši ani psát abych nenapsal nějakou kravinu. Jak jsem slyšel, předávám dál, nemusí to být pravda, ale stejně tak může.
Je mi jasné, že každý si tady bude bránit vlastní zbraň, já proti tomu nic nemám. Taky budu bránit svoji. Navíc chování zbraně záleží i na rukách které ji drží, takže je to dost individuální, navíc půjčovací zbraně na střelnicích dostávají poměrně dost zabrat, ale i přesto se mi z alfy dobře nestřílelo a o ráži .45 ani nemluvím, protože to bylo ještě horší.
pavelll

Příspěvek od pavelll » 18 úno 2007 11:32

něco obdobného co mám na jazyku už napsal Roman, také mám CZ75 com. P-01 a pár vyprázdněných zásobníkú za sebou, doposud jsem s touto zbraní neměl jediný problém,pěkně se drží, dobře se nosí, střílí bez problénú atd., na druhou stranu každému vyhovuje něco jiného,nikomu ji nevnucuji ale já bych neměnil 8)
demerzel

Příspěvek od demerzel » 18 úno 2007 11:47

prvně si všechny ty zbraně vyzkoušej, co ti sedí dobře v ruce, to každej posuzuje jinak. se starší CZ75 může být docela problém, je to velmi oblíbená zbraň v těchto končinách a u většiny starších zbraní jejich stav rozhodně neodpovídá jejich cenně. bohužel spousta těchto zbraní je na hranici životnosti, co se týká ceny a dostupnosti ND to taky není žádná sláva, sám vlastním CZ75 compact a zatím jsem měl dvě závady, praský záchyt závěru, což se stává bohužel docela často u zbraní co vídám a prasklou pružinu... dostupnost dílů se počítala na týdny a cena vyšší než u konkurenčního Glocka. jinak cena nové CZ75 compact je v porovnání s cenou relativně "lepšího" Glocka G17 nebo G19 dost vysoká. osobně bych ti doporučil spíš se dívat po nové zbrani a v případě nákupu starší se obrátit na nějakého známého a nezůčatněného odborníka. je snadné koupit za 9t. starší čezetu, ale když k ní budeš muset koupit za 6t. novou hlaveň tak tě to dost naštve. taky uvažuj na co si tu zbraň kupuješ a co k ní budeš chtít za příslušenství...
LEON

Příspěvek od LEON » 18 úno 2007 12:01

ja teda nevim jak ty ale dily na CZ75 tak ty koupis snad vsude a zas tak moc nestojej.Ja mel akorat problem s pruzinkou pod vytahovacem jinak slape bez problemu. No nechci bejt velky zastance CZ ale myslim ze az tak spatny nejsou jak se pise.No a co budu rikat kov je kov. Ja plastu moc neverim
Odpovědět