CZ 75 TS-najde si nekdo chvilku?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

norton
Příspěvky: 19
Registrován: 03 zář 2006 15:38

CZ 75 TS-najde si někdo chvilku?

Příspěvek od norton » 09 zář 2006 12:31

Vím,že bude moje otázka pro mnoho odborníků znít možná stupidně,ale i přesto bych chtěl znát Váš názor,a přečíst si vaše rady.Jedná se o CZ75 tact.sport.Nechci ji používat k čemu je výhradně určená-IPSC.je to vyloženě srdeční záležitost-vzhled,ráže(40SW).kapacita.Chtěl bych poprosit o shrnutí kladů a záporů při použití této pistole pouze za ůčelem sebeobrany,příležitostného nošení a rekreační střelby na střelnici.


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 09 zář 2006 12:44

Je to dobrá zbraň když se trochu vytuní (skoro každá CZ potřebuje trošku "poladit"), co se týče nošení tak je její velkou nevýhodou hmotnost a velký rozměry.
Na střelnici jsem s ní velice spokojen, ale na nošení bych to fakt nechtěl.
Finson
Příspěvky: 32
Registrován: 13 srp 2006 22:43
Bydliště: Svitavsko

Příspěvek od Finson » 10 zář 2006 17:47

Měl jsem chvilku TS v 9 mm Luger. Je to slušná zbraň, na střelnici výborná. Pokud to s ní člověk myslí vážně, jsou nějaké úpravy potřeba, ale střílela mi dobře i bez nich. Na nošení je to ale hodně velká a těžká věc. Zkoušel jsem to a nosit se dá, není to ale nic příjemného a je obtížnější ji schovat pro skryté nošení. Někdo to neřeší, ale mně navíc vadilo, že nemá pádovou pojistku - při pádu na zem s nábojem v komoře by mohlo dojít k výstřelu. Běžela zde někde diskuse, že pistole mi nemá co padat, ale každá situace v obraně je jiná, člověk je ve stresu, adrenalin mu stříká ušima a náhoda je blbec...
Acurate
Příspěvky: 40
Registrován: 12 kvě 2006 21:32
Bydliště: Chomutovsko

75 TS

Příspěvek od Acurate » 01 lis 2006 03:48

Zdravím, jediný problém vidím v naprosto otřesných mířidlech - hledí.
Popovídejte - čím nejlépe nahradit, pochopitelně bez zásahu do závěru.
Díky
Smazaný uživatel 177

CZ 75TS...

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 01 lis 2006 08:16

Zdravím a můj názor : tato pistole je špičková,měl jsem dvě klasické CZ 75 a nejde to srovnávat . TS je první zbraní z UB , na kterou téměř není třeba "sáhnout a tunit " a tak myslím ,že poměr kvalita x cena je dobrý . To "téměř" značí, že je třeba jen vyměnit miřidla. Ta původní a otřesná jsem nejprve nahradil také pevnými , ale nízkými z UB od p.Rezka ,po jeiich výměně se zlepšil i vzhled i manipulace se zbraní. Nakonec jsem tam dal ale LPA stavitelná. A tak ta pevná a nízká /Rezek, UB / jsou k mání,kdo by měl zájem /cena 500.- s pošt. /. D.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 01 lis 2006 09:36

Nedávno jsem si ji měl příležitost "vošahat" v 9 mm Para. Rozhodně pěkná, kvalitní. Spoušť je o něčem úplně jiném než u služebních modelů. Nevím, jak na tom bude třeba co se týče materiálů, ale zpracování (vůle) rozhodně víc než slušné (resp. na úrovni IPSC speciálů, které jsou výrazně dražší). Můžu ovšem potvrdit, že ta mířidla nejsou nic moc (mně nevyhovovala především proto, že jsem zvyklý na naprosto jiný typ, ale i majitel mi potvrdil, že jsou pro něj trochu "kopytózní", pročež už má koupená nová- taky zbrojovácká, ale mikrometrická).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 01 lis 2006 12:38

Dydla: pokud to s tou zbraní myslíš vážně a chceš se pořádně věnovat IPSC tak tunit musíš. Mířidlama počínaje přes střenky, trychtýř, zásobníky a vedením vratné pružiny konče.
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 01 lis 2006 13:53

Střenky mi vyhovují, a mám tam ještě nerezovou vodící tyčku vratné pružiny . Ale máš pravdu, na IPSC by bylo vhodné ještě upravovat, já myslel ve svých chvalořečech především minimální vůle a příjemný a lehký/a šroubky seřiditelný/chod spouště.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 01 lis 2006 14:16

vůle jsou sice malý, ale rozhodně ne minimální, když to porovnáš s STI od VM tak je číza rozvaklanej šmejd.

šroubky seřiditelný chod spouště.... no ony ty dorazy jdou sice nastavit, ale aby to bylo fakt echt tak by bylo vhodný vyměnit spoušťový táhlo a přerušovač udělat trošičku jinak, aby šel nadoraz dotáhnout i přední triggerstop a zároveň to spolehlivě fungovalo.

ALe já ji mám poměrně dost vytuněnou a jsem s ní nadmíru spokojen. Když se trochu upraví, tak si myslím že je to výborná zbraň, na tom se zcela jistě shodneme.
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 01 lis 2006 18:27

To Alfonss :jasně ,rozumím ti, ale to se asi nedá srovnávat s STI.Taky jsem měl možnost u si Martínků STI vyzkoušet a přesto, že se o zbraně zajímám léta, nemohl jsem pochopit,že STI může vůbec fungovat ,když tam jsou vůle O . Ale u CZ 75 TS jsem zaznamenal jistý pokrok proti minulosti / i když taky ji mám vybranou asi ze 4 kusů / a proto ta chvála. D.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 02 lis 2006 09:48

STI bude zcela určitě neěco úplně jiného- ale jistě i cenově. To se bavíme tak plus mínus patnáct tisíc, odhadoval bych. To se nedá dost dobře srovnávat (pochopitelně, že kdyby mi někdo dal zdarma vybrat, tak beru STIčko). Čezeta je obecně dobrá- za tu cenu.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 02 lis 2006 09:59

CZ 75 TS je přes 20 tisíc, STI přes 50 000 Kč.
CLIVE

Příspěvek od CLIVE » 02 lis 2006 11:03

Setkal jsem se u své CZ 75 TS s jednou nemilou závadou - jedná se o nevyhození prázdné nábojnice - jedna závada na 10 - 20 ran, kdy nábojnice zůstane povytažená v komoře a drápek vytahovače přeskočí okraj nábojnice. Závada se projevila již po výstřílení cca 150 ran - když se vymačkala pružina vytahovače. Řešení bylo jednoduché zesílení pružiny - od té doby bez problémů. Tady se o tom nikdo nezmínil, ale znám další 2 střelce se stejným problémem - jeden se pokusil reklamovat v CZ - poté opravil sám. Tak se ptám stalo se to někomu také?
Jinak je TS příjemná(výborně se kontroluje zpětný ráz) a přesná zbraň,
ale tahle chybka u zbraně která není úplně z nejlevnějších zamrzí.
Tolar
Příspěvky: 23
Registrován: 01 lis 2006 13:35

Příspěvek od Tolar » 02 lis 2006 12:17

Měl jsem možnost si zbraň vyzkoušet při prezentaci CZ u nás v Plzni a zbraň se mě velice líbila, jen chod spouště nebyl u této zbraně úplně plynulý, myslím že by to chtělo vyleštit stykové plochy, jinak moc příjemná při střelbě, pokud to nošení bude pouze občasné proč ne, ale na denní nošení mi přijde rozměrná. Myslím, že teď ji určitě hodně proslavila výhra v rukou Adama Tyce na MS IPSC v Ekvádoru. Ale málo platné když jsou ruce...
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 02 lis 2006 13:16

Tolar: Bez urážky, ale evidentně nevíš o čem mluvíš. Tady se bavíme o CZ 75 Tactical Sport, která je udělaná pro divizi STANDARD. Adam Týc střílí divizi PRODUCTION, ve které je tato zbraň zakázaná !!!! Adam střílí s CZ 75 SP-01
Odpovědět