CZ 75 D compact vs. P -01

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
dan
Příspěvky: 100
Registrován: 23 říj 2005 20:17
Bydliště: Opava, ČR

CZ 75 D compact vs. P -01

Příspěvek od dan » 03 úno 2006 13:01

Zdravím všechny fandy do zbraní.U nás v Opavě prodává fa.BOIS momentálně pistole CZ 75 D compact za 14 000,- Kč a CZ 75 D compact P-O1 za 15 000.- Kč.Což oproti oficiálním cenám nějakých 16 990 respektive 19 990 je docela zajímavé.Navíc jsem se dověděl od místního prodavače že tyto pistole jsou momentálně nabízené policii a městské policii přímo zbrojovkou UB za cenu 10 000 Kč.Podmínka ale je nákup těchto zbraní na ZBROJNÍ LICENCI těchto institucí.takže pro nás na ZP to nejde.Nicméně i ta cena 14 000 za kompakta se mi zdá už rozumná.Co vy na to.


glock69

Příspěvek od glock69 » 03 úno 2006 14:24

Škoda že to nemáš blíž do Uherského Brodu. Ve středu ještě měly na prodejně P -01 mezityp po 500 výstřelech za 7600 Kč.
Luger
Příspěvky: 51
Registrován: 08 led 2006 12:41
Bydliště: BK

Příspěvek od Luger » 03 úno 2006 15:26

V inzerci se zrovna prodává jeden D Compact za 11 tis. Policie sice bere P-01 za 10 tis., ale má na to množstevní slevu. Když jich odebereš 40 tisíc, tak ti to třeba taky nechají za 10 tisíc.
dan
Příspěvky: 100
Registrován: 23 říj 2005 20:17
Bydliště: Opava, ČR

Příspěvek od dan » 03 úno 2006 16:18

No nevím jak to je s tou množstevní slevou.Městská policie v opavě jich nebere 40 000 ks ale 10 ks a taky to mají na zbrojní licenci za 10 000 Kč.Zajímal jsem se o to z důvodu odkupu od nich.Chtěl jsem tím ale jen říci,kolik je asi výrobní cena pistole když to můžou prodávat za 10 000 Kč a ještě na tom vydělávat.
dan
Příspěvky: 100
Registrován: 23 říj 2005 20:17
Bydliště: Opava, ČR

Příspěvek od dan » 03 úno 2006 16:21

glock69 : děkuji ti za informaci.Ale kdybych šel do CZ 75 D compact tak jedině do toho bez lyžin.Víc se mi líbí a navíc ty lyžiny jsou pro mně zbytečnost.Hele kde se dovím co mají v prodejně CZUB v akci,konkrétně třeba nějaké ty D compakty o kterých si psal.Na jejích stránkách to není.
Glock69

Příspěvek od Glock69 » 03 úno 2006 21:49

Zkus si občas zavolat na 572 655 230 - podniková prodejna. Toto je akce na starší zbraně - viz RAMI 40 SW bez střelecké pohotovosti... Taky jsem tam viděl FOBUSY s pádlem i s průvlekem na policejní kompakt za 450 Kč.
To je cena za kterou jsem ho kupoval na CZ 85 jako totální výprodej ležáků v JGS. Jinak někdy v říjnu byl na střelnici s Kameníčkem trénovat pán, který třetí den pobytu měl u pasu nové pouzdro FOBUS na kompakt P-01 a tvrdil že je to první kus na světě který mé na testování. Takže jsem překvapen že už je mají , protože v té době po dotazu na FOBUS byla v prodejně odpověď co to je... A akce dle sdělení paní prodavačky se na net nedávají. Takže doporučuji zavolat. Otevřeno Po- Pá, 8(9-to fakt nevím, tak brzy se tam nedostanu) -12 a odpoledne 13- 17 hodin
Viper

Příspěvek od Viper » 04 úno 2006 21:21

dan píše:No nevím jak to je s tou množstevní slevou.Městská policie v opavě jich nebere 40 000 ks ale 10 ks a taky to mají na zbrojní licenci za 10 000 Kč.Zajímal jsem se o to z důvodu odkupu od nich.Chtěl jsem tím ale jen říci,kolik je asi výrobní cena pistole když to můžou prodávat za 10 000 Kč a ještě na tom vydělávat.
S pistolí ti sice neporadím (osobně mám CZ75B z druhé ruky za 10 000,-), ale mohu ti poradit abys nepátral po výrobní ceně pistole. A pokud ji někdy zjistíš, doporučuju, abys při tom seděl (aby sis nepřivodil úraz až budeš padat k zemi). Přirovnal bych to k Chrysleru - jaká musí být výrobní cena, když si autosalon může dát až 600 000,- slevu??!!
A celá pistole je víceméně jen kilo železa.
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 05 úno 2006 12:20

Mám CZ 75 D Compact už 5 let a nemůžu říct na něj ani půl křivého slova.Zbraň je velmi dobře zpracovaná zvenku i zevnitř, nikde žádné nedodělky, otřepy atp. Vystřílel jsem něco přes 5 tisíc nábojů bez jediné závady. Cena byla nějakých 15500 Kč.
Zřejmě se taky jedná o nějaký mezityp při vývoji policejního compactu, má totiž kovanou karbonitridovanou hlaveň + další malé odchylky od klasického Dcompactu. Na závěru má vyraženo značení Mod.PCR. Tvrdím, že tento kus se vyrovná jakékoli běžné konkurenční služební a obranné zbrani.
Koupi Dcompactu za 14 000 (pokud narazíte na dobrý kus, u CZ to prý není bohužel zrovna jistota) mohu jen doporučit. Já ten svůj koupil naprosto běžně v Ostravské prodejně zbraní vedle Arms Moravia. Mimochodem je samozřejmě také bez lyžin na taktiku, zbraň se mi tak stejně víc líbí a podle mého jsou lyžiny pro běžného uživatele naprosto k ničemu.
Jediná věc, kterou bych vyměnil je plastové vodítko vratné pružiny. Není s ním žádný problém, ale je to prostě plast a já na něj moc nejsem. Zkoušeli mi ho utočit na soustruhu z nástrojové oceli, ale nešlo to. Kdyby měl někdo s tímto zkušenost nebo kontakt na nějakého výrobce, tak sem s tím. Nebo na lugerman@seznam.cz.
Zatím díky.
attius

souhlasim..

Příspěvek od attius » 05 úno 2006 13:52

Naštěstí doby,kdy CZ co kus to originál jsou snad pryč a novejma modelama to potvrzují!D Compakt je super zbraň,bezporuchová,odolná...pro mě i hezká.A držel jsem v ruce hodně pistolí a žádná mi nesedí do ruky tak jako tahle!!!Což si myslim,že je nejpodstatnější.Je fakt,že s cenou by mohli jít dolu,to jo...ale asi nemaj důvod,České Glockové šílenství nechápu.Nové CZty
sbíraj jedno ocenění za druhym a maj stále větší úspěch ve světě,proto mě zaráží častá kritika...která se tu objevuje...
Luger
Příspěvky: 51
Registrován: 08 led 2006 12:41
Bydliště: BK

Příspěvek od Luger » 05 úno 2006 14:38

Souhlasím s názorem Lugermana. Mám klasickou velkou pětasedmdesátku, D Compact na nošení a v práci P-01. Se všema jsem absolutně spokojený. Možná jsem měl štěstí na kvalitní kusy, ale všechny fungují dokonale a bez závad. Velká 75 je už letitá a má něco odstřílený, ale pořád šlape a bez odmlouvání žere všechno co do ní nabiju. Bez problémů přešla moje začátky s přebíjením. D Compact s označením PCR mám na nošení na obranu. Je to pistole, která šla původně do výběrovýho řízení policie a z ní potom vznikala P-01. Já mám s těmito zbraněmi jenom ty nejlepší zkušenosti i když nikomu nevyvracím ty jeho špatné. Ale to je tak se vším, každýmu vyhovuje něco jinýho a co člověk to jinej názor a jiný požadavky.
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Příspěvek od selag » 06 úno 2006 09:39

Uvedenou zbraň sem vlastnil cca rok. Byla zakoupena v podnikové prodejně v Brodě - výběr z více kusů. Po vystřelení přibližně 200 nábojů SB přestala pistole pracovat v DA režimu. Při ručním natažení kohoutu došlo normálně k odpálení náboje. Zajímavé bylo, že při natažení kohoutu na pojistný ozub došlo taktéž k uvolnění kohoutu a odpálení náboje :idea: :!: Reklamace, opraveno. Po dalších pár ranách praskla pružina spouště - reklamace, opraveno. Následoval prodej a už nikdy více. Jednání v podnikové prodejně při reklamacíc je kapitola sama pro sebe.
pires12

Příspěvek od pires12 » 06 úno 2006 17:09

tak to jsi asi měl smůlu či co. Reklamace je problém všude viz sága o SIG Saueru Mosquito. na prodejně jsou někdy dobrý slevy a já vlastním jak 75 B tak D Compact a i novou RAMi v 40SW. uvažuji o nerezce nebo 75 TS na IPSC. Mám i CZ 110 a nemohu si stěžovat ale j to fakt sna sebeobranu dobrá pistole na terč už je to horší, nemá ani na RAMInu ani na Compacta ale je lehká na nošení a vypouštění tlačítkem je dobrý. jinak mám ze všech min 500, 100 a 2000 ran a zatím jen 1 (Compact) vzpříčený náboj a krmím je vším co mi padne pod ruku od Wolfu, přes klasické SB, Magtech i lapuu a dražší sortu.
dan
Příspěvky: 100
Registrován: 23 říj 2005 20:17
Bydliště: Opava, ČR

Příspěvek od dan » 06 úno 2006 19:09

vidím že diskuze jede.já neměl v ůmyslu nutit někomu tuto zbraň,jenom jsem konstatoval že je u nás k mání za 14 000 kč.Nicméně mám zánovní CZ 110 takže o ní neuvažuji,ale říkám že kdybych o ní věděl dřív za tu cenu bych do ní šel hned.Jsem čech a vlastenec a rád podpořím český trh.nejsem zastáncem glocku ale ani to nikomu nerozmlouvám.Každý máme svou značku a tak je to správné,tak to má být :)
Odpovědět