CZ 75 D Compact vs. Glock 19

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

CZ 75 D Compact vs. Glock 19

Příspěvek od Návštěvník » 03 led 2005 01:44

Poradte, ktera zbran je lepsi.Me priority podle dulezitosti:
1)Zivotnost
2)Spolehlivost
3)Presnost
4)Prijemnej pocit ze strelby
5)rychle vyrizeni reklamaci + sehnani nahradnich dilu
Ucel:
Pro strelbu na strelnici a prilezitostne noseni
cenovej rozdil je asi 40Kc :)))


Návštěvník

re:CZ 75 D Compact vs. Glock 19

Příspěvek od Návštěvník » 03 led 2005 09:58

Rozhoduji se také mezi těmito dvěma zbraněmi a zatím to vypadá asi takhle:
bod 1.,2.), Glock
bod 3.,4.), CZ
bod 5.) nevím
já se rozhodnul pro glocka. Ale teď jsem koukal na waltra P99 na gunshopu a zlevnil na 18500,- . Umí někdo objektivně porovnat G19 a P99 ?
Návštěvník

re:CZ 75 D Compact vs. Glock 19

Příspěvek od Návštěvník » 03 led 2005 16:36

No s tim Waltherem nevim,mel jsem ho v ruce a perfektne sedi(coz je vec silne individualni),ale strelba z neho je silena,nedokazu ti to popsat,protoze nemam takovy zkusenosti a tvrdi to i instruktori na jedny nejmenovany strelnici.
Návštěvník

re:CZ 75 D Compact vs. Glock 19

Příspěvek od Návštěvník » 03 led 2005 19:04

No, já osobně bych šel po Glockovi.
Jediné, co bych si nejdřív vyzkoušel by byla střelba. Já třeba Glocka moc nemůžu protože mne z něj bolí po pár výstřelech ruka v zápěstí. Ale jinak je Glock nepoměrně kvalitnější (třeba i zpracováním).
K tomu Waltherovi - já ho měl nějakou dobu doma. Drží se opravdu perfektně, ale má několik problémů: na mé prsty malá spoušť (měsíček spoště je moc malý), špatně řešená patka zásobníku která má tendenci při výstřelu sevřít malíček do mezery mezi tělem a patkou (měl jsem z toho až puchýř), při výstřelu odřený ukazovák zespod od páčky vypouštění zásobníku.
Walther ale jinak je bezkonkurenčně jednou z nejpřesnějších zbraní, co jsem kdy držel v ruce v této ráži (9 mm Luger, 7,5 gr SB střelivo, celoplášť). Přesnější (o ždibínek) byla už je P226 od Siga.
Pokud zbraň chcete na sebeobranu, vůbec bych o ničem neuvažoval a šel bych do Glocka.
Návštěvník

re:CZ 75 D Compact vs. Glock 19

Příspěvek od Návštěvník » 04 led 2005 00:15

No prave,ze to nechci jen na sebeobranu,ale taky pro pocit ze strelby,mozna bych mel jeste dodat,ze jsem uplnej zacatecnik a i kdyz to zni mozna blbe,ale chtel bych tak nejak zbran na "celej" zivot,proste mit sveho prvniho milacka. :o)
Návštěvník

re:CZ 75 D Compact vs. Glock 19

Příspěvek od Návštěvník » 04 led 2005 00:21

Taky resim ten samej problem,ale co treba pistole HK mod. USP Compact - 9 mm Luger??
Návštěvník

re:CZ 75 D Compact vs. Glock 19

Příspěvek od Návštěvník » 04 led 2005 16:54

Pro kolegu, který chce "miláčka". Střílel jsem ráže 7,65, 9 luger a 45. Přiznám, že nejsem zkušený střelec a o díry v terči co nejblíž desítce mi vlastně ani tak moc nejde. 45 mi v kombinaci s coltem 1911 připadá jako sice silný, přitom ale "sametový" zpětný ráz - ruku ti to zvedne, není ale tak ostrá jako devítka, to je ale můj osobní názor. Koupil jsem si 1911 od norinca, zhruba za cenu pistole nové ladičské díly, sadu pilníků, lapovací papír, svěráčky, zvětšovací sklo, modelářskou brusku s pružnou hřídelí, šupleru, špiony a spoustu dalších maličkostí, našel na netu nějaké ty základní informace o konstrukci a zhruba půl roku jsem se po večerech hrál. Na pistoli není kromě vodících drážek místo, kterého bych se nedotknul - většinou jsem odstraňoval stopy obráběcích nástrojů a dotahoval nepřesnosti zpracování. Kamarád mi ji načernil - kvalitní brynýrovací sůl pro alkalické černění za tepla se dá sehnat v Německu, chemikálie za studena, které mají u nás, nestojí za nic. No a teď mám už nějaký čas svého "miláčka," který běhá jako po másle. Pokud jsi relativně zručný a baví tě to, tak je to jedna z možností, jak si opatřit něco pro radost. Předem ale upozorňuji, že za peníze, které do toho vrazíš, si můžeš koupit novou kvalitní pistoli, o času raději ani nemluvím :)
rx6
Příspěvky: 99
Registrován: 26 led 2009 19:26

Příspěvek od rx6 » 11 kvě 2009 13:36

také jsem řešil stejné dilema. Vyhral mloček 19 a udělal jsem dobře. Velká výhoda, nemusíš se bát, že tě necha na "holičkach" a to nemyslím jen v krizové situaci, ale třeba i jen na střelnici
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 11 kvě 2009 17:07

Řada lidí tvrdí, že se s Glockem (k vůli dělený spoušti) prostě nenaučíš střílet.

Tím nechci říct, že by Glock nebyl dobrá volba (sám jsem Glock(17) měl a spokojenost(až na zmíněnou spoušť)), ale pro toho kdo se chce učit a naučit přesně střílet, to možná není nejvhodnější zbraň. :roll:

Vyberte si co chcete, ale tohle bych asi uvážil.

Osobně bych koupil obojí :lol: :lol: :lol: :lol:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: CZ 75 D Compact vs. Glock 19

Příspěvek od HanuIv » 11 kvě 2009 18:18

Anonymous píše:Poradte, ktera zbran je lepsi.Me priority podle dulezitosti:
1)Zivotnost
2)Spolehlivost
3)Presnost
4)Prijemnej pocit ze strelby
5)rychle vyrizeni reklamaci + sehnani nahradnich dilu
Ucel:
Pro strelbu na strelnici a prilezitostne noseni
cenovej rozdil je asi 40Kc :)))
Já už z těchto dotazů šílím. Je to jako se ptát na to, jestli je lepší koupit si pickup, dodávku, nájlaďák, nebo sporťák.

Stejně je to se zbraněmi: pro skryté nošení (G26, Walther PPK v9 BR, nebo Makarov, SIG P239), pro služební použití: (G 17, Sig P226, ČZ 75B/P01), pro skryté použití (G19, Sig P229).

Takže jedna zbraň pro všechny účely je nesmysl.

No a teď k Vašim požadavkům:
1)Zivotnost
Glock, Sig, HK, ČZ jen tehdy, bude-li se jednat o kvalitní kus, kterých je pořád málo
2)Spolehlivost
To záleží hodně na munici. Některé zbraně některé náboje nepapají, jiné ano.
3)Presnost
Pokud chcete přesnou zbraň kupte si speciál ve 22LR, jinak budete muset vždy řešit kompromisy. Na sebeobrannou střelbu extrémní přesnost nepotřebujete.
4)Prijemnej pocit ze strelby
To je (s prominutím) blbost. Střelba není nikdy příjemná. Stejně jako olivy nejsou dobré. Přesto střílíme rádi a olivy taky jíme rádi (alespoň já).
5)rychle vyrizeni reklamaci + sehnani nahradnich dilu
Tak to zapomeňte na ČZ. U kvalitní zbraně moc nepotřebujete servis a pokud, není problém ani s reklamacemi, protože kvalitní zbraně mají kvalitní servis. Takže zas Glock, Sig, HK.

Tak a teď se tu může objevit ten šílenec, co má tak rád Čízy :twisted: :twisted: :twisted:
Naposledy upravil(a) HanuIv dne 11 kvě 2009 18:20, celkem upraveno 1 x.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 11 kvě 2009 18:20

já bych čízy nezatracoval :lol: :lol: :lol: :lol:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 11 kvě 2009 18:33

HanuIv: Myslíš Alfa ? :twisted:

9 z 10ti střelců tvrdí: Ať koupíš cokoli, stejně to za půl roku budeš chtít vyměnit ...
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 11 kvě 2009 18:44

Hele, hele, se mnou čezetka jezdí na úplně každý závody. Sice nestřílí, jen tak odpočívá, ale jezdí se mnou :P
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 11 kvě 2009 19:18

Nevím proč třeba takovej odborník jako HanuIv reaguje na takhle debilní dotaz, a ještě ke všemu čtyři roky starej...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 11 kvě 2009 19:35

predator píše:Nevím proč třeba takovej odborník jako HanuIv reaguje na takhle debilní dotaz, a ještě ke všemu čtyři roky starej...
Protože je to blbec. Zapomněl se podívat a není to odborník.... :D :D :D
Holt, mě se zdálo, že jsem to už jednou čet....
Blbej den.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Odpovědět