CZ 75 D compact P-01 police ws Walther P99

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět

Co byste si koupili? CZ 75 D compact P-01 police nebo Walther P99?

CZ 75 D compact P-01 police
46
64%
Walther P99
26
36%
 
Celkem hlasů: 72
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 23 dub 2007 22:28

jbiker píše::) - vítej v klubu. Geneze jak podle kopíráku. Myslím, že nebudeš zklamán. Od té doby, co jsem přišel na to, jak střílet z resetu trvá permanentní nadšení. I na tu debilně tvarovanou "anatomickou" rukojeť jsem si celkem rychle zvykl.
Tak tak, to muzu potvrdit, na mirenku bud "seriovou" 2kg spoust - lehce polestena chodi luxusne, odpor skutecne realne kolem 2kg (jasne, na super mirenku to neni, ale na bezny strileni OK) a delka chodu spouste rozhodne pod 1 cm.
Na LOS/AOS/IDPA/IPSC je podle me lepsi seriova 2.5kg spoust - opet jen lehce polestena - odpor i opd 2.5kg, kratsi reset a kdo se nauci strilet z resetu i obranku, ten teprve zajasa ;-)


Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 23 dub 2007 22:58

budu se opakovat: jak to pise tusim FANDAKS- zivot je prilis kratky na to abychom ho sdileli se skaredou zbrani... :roll:

a G je pekelne skaredy
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 24 dub 2007 12:01

Zivot si muzeme prilis zkratit tim, ze se v nouzi budeme branit zbrani hezkou, lec nefunkcni :-)
j.v.h.
Příspěvky: 66
Registrován: 02 dub 2007 18:26

Příspěvek od j.v.h. » 24 dub 2007 12:27

Je naprosto přirozené, že každý chce mít krásnou zbraň, ale vybírat by měl výhradně jen z těch naprosto spolehlivých (pokud ji ovšem nechce jen do vitrýny, nebo na zeď jako dekoraci).
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 24 dub 2007 15:16

cmk- myslim ze kdybys koukal na cezetu z te spatne strany tak by ti to urcite na klidu nepridalo- bylo by ti jedno jestli to je plastak nebo ciza.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 24 dub 2007 16:05

To bych rekl, ze kdekomu by to dobre neudelalo...
Ale takovej divocak se ti vyprdne na oboji a pak nezbejva nez rychle a presne kropit :-( A pak se jeste dobre modlit :-)
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 dub 2007 17:23

Divocak se na tebe vyprdne uz z pocatku. Ten na pohled do laufu cekat nebude. Jsou to dost placha zvirata a reaguji agresivne jen kdyz jsou ve stresu, zraneni nebo jinak v ohrozeni.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 24 dub 2007 18:04

Tak tak. Většina hejlů co dupe po lese zažene prasata už na minimálně třista metrů... :)
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 12 led 2008 15:27

ty vogo ted koukám jak jsem nechtěl Glocka ani boha a ted na něj nedám dopustit :lol:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 12 led 2008 15:33

S tím divočákem mám takovou příhodu.
Šel jsem do lesa s bejvalkou a zastavili jsme se u houští. Všude úplnej klídek. Vezmu flašku s pitím(nějaká fanta) a otevřu jí.
Jak to hlasitě pšouklo, tak z toho houští tak 10 metrů od nás vyrazia bachyně s asi pěti pruhovanejma lumpíkama. Nasraně se na mě koukla a pak naštěstí vzala dráhu na druhou stranu.

Udělala mi celkem radost, protože kamarádit jsem se nechtěl. :oops:

Takže těch 300metrů bych nebral tak vážně :twisted:
Ještě že vypadám jako medvěd :lol: :lol: :lol:
Pavouk
Příspěvky: 82
Registrován: 31 srp 2008 03:53
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Pavouk » 04 lis 2008 13:47

Může mi tady někdo opravdu zkušený vysvětlit, jak je možné, že je Walther P99 při "akční střelbě" nepřesný a nehodí se např. na sebeobranu? Vždyť je to pistole, pokud se nepletu, která byla primárně zkonstruována pro speciální jednotky a jiné obdobné použití....

To opravdu nechápu...

Nechce se mi věřit, že bych si nakonec taky koupil toho hnusnýho Glocka, ale jak pročítám tohle forum a co poslouchám třeba od lidí na střelnici, tak jsou tou zbraní snad všichni posedlí...
ZAIN1

Příspěvek od ZAIN1 » 04 lis 2008 14:06

Glock je dobrá volba. :D Také jsem nevěřil, ale už bych se k číze nevrátil. Neříkám, že je číza špatná, 90% lidí (u nás) na střelnici jí má a nedaj na ní dopustit. No jo, ale co je to platný, Glock je Glock :D
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 04 lis 2008 14:50

Pavouk píše:Může mi tady někdo opravdu zkušený vysvětlit, jak je možné, že je Walther P99 při "akční střelbě" nepřesný a nehodí se např. na sebeobranu? Vždyť je to pistole, pokud se nepletu, která byla primárně zkonstruována pro speciální jednotky a jiné obdobné použití....

To opravdu nechápu...

Nechce se mi věřit, že bych si nakonec taky koupil toho hnusnýho Glocka, ale jak pročítám tohle forum a co poslouchám třeba od lidí na střelnici, tak jsou tou zbraní snad všichni posedlí...
Pojem "při akční střelbě nepřesný" není uplně přesný :-)
O co jde - vem si vedle sebe G19 (mozna G17) a P99ku a zkus si rychle vypalit 5 ran po sobe. Zjistis, ze P99ka se chova jak vzteklej pes - kope to, po vystrelu se to zveda - takze dat 5 za sebou rychle jdoucich ran chce budto hodne umu, nebo hodne stesti nebo hodne casu - na srovnani miridel po tom ustekanem vystrelu proste trva dele. Kdezto s Glockem (ktery je mezi plastovymi pistolemi na tohle asi skoro nejlepsi, lepsi uz je jen K100) mas pocit, ze se zbran skoro nezveda a kazdy dalsi rychly vystrel jde zhruba tam, co ten predchazejici. Pokud ale vezmes CZ 75 SP-01 nebo rozumny 1911ky, tak ty jsou na tom jeste lip nez Glock v chovani po vystrelu, ale zase uz to nejsou zbrane vhodny k noseni - preci jen 1 az 1.2 kg vahy bez zasobniku je docela dost.
A pak je tu spoust. Spoust P99 na mirenku je docela slusna, sice chod docela dlouhy, ale co jsem mel ja, tak hladky. Glock je proti tomu zabar. Na akcni strelbu ale potrebujes neco, co ma kratsi chod a hlavne kratsi RESET, tedy to, o kolik musis po 1 vystrelu povolit spoust, abys mohl strilet znova a to je u P99 oproti Glocku opet horsi - vede to ke strhavani vystrelu.

Ale jedno plus tu pro P99 je - na rozdil od Glocka je to krasna bouchacka :-) I presto, ze je plastova.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 04 lis 2008 14:54

Aby to nebylo spatne vysvetlovano - v nasich koncinach realna sebeobrana - kdyz uz, tak bude stacit bohate i nejmene povedeny Walther P99 - beztak se strili na max. 4 metry (dal uz to byva vrazda).
Ale rozdil pocitis pri nejakem zavodu v obrance ci IPSC.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 04 lis 2008 17:29

cmk píše: Kdezto s Glockem (ktery je mezi plastovymi pistolemi na tohle asi skoro nejlepsi, lepsi uz je jen K100) mas pocit, ze se zbran skoro nezveda a kazdy dalsi rychly vystrel jde zhruba tam, co ten predchazejici.
Dle mýho subjektivního názoru, je na tom plastovej Springfield XD ještě podstatně líp než Gčko.... Možná je to tou ergonomií ala 1911, na kteoru jsou moje ruce zvyklý, ale při střelbě s tím jsem byl velice mile překvapen.....
Odpovědět