CZ 75 D compact nebo CZ 75 D compact P 01

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

CZ 75 D compact nebo CZ 75 D compact P 01

Příspěvek od Návštěvník » 15 úno 2005 15:17

můžete mi popsat rozdíl mezi těmito zbraněmi
cenově jsou od sebe asi 3 000 Kč
Uvítám i Vaše zkušenosti s těmito zbraněmi


Návštěvník

re:CZ 75 D compact nebo CZ 75 D compact P 01

Příspěvek od Návštěvník » 15 úno 2005 18:50

Ve slutečnosti je to vlastně stejná zbraň (funkčně) tedy bez pojistky s páčkou vypouštění kohoutu.

Jediný rozdíl je ve tvaru těla zbraně v přední části. D compact P01 má rybinu na taktické příslušenství.

Navíc D compact má výstražník jen na objednávku.
Návštěvník

re:CZ 75 D compact nebo CZ 75 D compact P 01

Příspěvek od Návštěvník » 16 úno 2005 07:16

Ked porovname standardne modely tychto zbrani, tak P01 ma inu spust - bez drazkovania, ciernu a viac vykrojenu. Strielal som z oboch pistoli. P01 mi sedela lepsie vzhladom na lepsie vyvazenu hmotnost zbrane v prednej casti.
Návštěvník

re:CZ 75 D compact nebo CZ 75 D compact P 01

Příspěvek od Návštěvník » 03 bře 2005 11:36

Maji hlavne jinou hlaven,policie kvuli odleskum si ji nechala zevnitr nacernit a taky by mely mit jine drazkovani hlavne a vetsi bytelnost oproti normalni CZ 75 D compact.Urcite bych volil radeji tu policejni.A ma i drazku pro upevneni prislusenstvi :)))
Návštěvník

re:CZ 75 D compact nebo CZ 75 D compact P 01

Příspěvek od Návštěvník » 26 bře 2005 15:56

a co žívotnost , mají stejnou nebo je v kvalitě použitých materiálů rozdíl?
Návštěvník

re:CZ 75 D compact nebo CZ 75 D compact P 01

Příspěvek od Návštěvník » 31 bře 2005 01:46

hlaven by mela mit vetsi zivotnost,pak to ma urcite lepsi vyvazeni,jinak stejny a co se vystrazniku tyce,je to blbost,clovek se ma ke zbrani chovat tak jak je dano kodexem bezpecnosti prace se zbrani(muj nazor) a ne co ukazuje vystraznik
Návštěvník

re:CZ 75 D compact nebo CZ 75 D compact P 01

Příspěvek od Návštěvník » 31 bře 2005 06:53

Jistě. Člověk by se měl ke zbrani chovat, jako že je neustále nabitá, dokud se nepřesvědčí, že není.

Ale výstražník by se měl používat hmatem k ujištění se, že v komoře je náboj, pokud nemůžete cíl spustit z očí. Což evidentně některé výstražníky nedělají (ty jen optické). Nebo k bleskové kontrole stavu zbraňe v přípabě blížícího se krizového okamžiku.
Návštěvník

re:CZ 75 D compact nebo CZ 75 D compact P 01

Příspěvek od Návštěvník » 01 dub 2005 01:00

Proto v kazdem pripade,pokud mam zbran u sebe,tak mam naboj v komore a odpada problem se zjistovanim v jakem je stavu.Kdyz se potrebuju rychle branit a zvlast pokud jsem zranen napr. na leve ruce nemam cas a ani poradne moznost natahovat zaver.Ale je to asi otazka individualniho pristupu ke zbranim. :o)
Návštěvník

re:CZ 75 D compact nebo CZ 75 D compact P 01

Příspěvek od Návštěvník » 01 dub 2005 18:29

No, sice to není otázka, kterou bychom měli řešit v této diskusi, ale já sám sice považuju nošení zbraně s nábojem v komoře bezpečné (tedy technicky), nicméně ještě bezpečnějsí mít komoru prázdnou.

V reálném světě najdu málekterou situaci kterou bych musel řešit tasením s okamžitou střelbou. On jen akt natažení (tedy ono stažení závěru zpět a vypuštění) je velmi psychologicky silný argument (stejně jako natažení kohoutu u revolveru), tak proč se o něj ochudit.

Ale je pravdou zas věc druhá, pokud jde člověk do siruace, kdy se mu zdá, že má mít náboj v komoře - prosím ať jej tam má.

Víte, coby člověk nosící služebně zbraň už řadu let si málokdy dovolím mít náboj v komoře a většinou mám povědomí, v jakém je zbraň stavu. A za celou svou profesionální kariéru jsem se nesetkal se situaci, kdy bych musel mít "nakomorováno" pořád. Jenom když se honili ozbrojení dezertéři v tunelu u hlavního nádraží a v podobných situacích jsem měl náboj v komoře, jinak ne.

A poslední argument, proč výstražník rozhodně ano, pokud jej zbraň může mít: občas musíte použít i cizí zbraň a tam nejsou záruky, že je náboj v komoře.

Je dobré si onen návyk nacvičit, vštípit a zautomatizovat. Dá vám to klid a rozvahu. Jednou při čištění zapomenete ten náboj do komory nabít a pak budete cvakat naprázdno s kudlou v přiše? :)
Návštěvník

re:CZ 75 D compact nebo CZ 75 D compact P 01

Příspěvek od Návštěvník » 05 dub 2005 05:37

Poslední příspěvek je super - trefa do černého.
Jeden z mála argumentů pro nošení zbraní CZ - protože už u CZ27 (a 75 taky) se dá pohmatem ukazováku na zadní stranu vytahovače zjistit, zda je v komoře náboj.
Průměrný policajt možná potřebuje výstražník a určitě je dobré ho mít, právě pokud nemám v ruce svou, ale cizí zbraň.
Nicméně pokud má celá ozbrojená složka CZ75/85, stačí ke zjištění, zda je náboj v komoře, právě pohmat na vytahovač.
Návštěvník

re:CZ 75 D compact nebo CZ 75 D compact P 01

Příspěvek od Návštěvník » 05 dub 2005 07:54

Sám tedy preferuji u své zbraně mít jí VŽDY ve stejném stavu, buď náboj v komoře, nebo bez, (já konkrétně vždy bez). Nemusím pak nikdy přemýšlet, jestli je, nebo ne a při tasení automaticky stahuji závěr. JInak funkce výstražníku u cizí zbraně - pokud ji znám a mám zažitý pocit na výstražník pak je mi to k něčemu, pokud je to model, který jsem nikdy nedržel v ruce, pak bohužel musím doufat, že budu mít čas na zjištění v jakém stavu je (vč. pojistky atd.) a pokud si pro jistotu ještě jednou stáhnu závěr, tak přijdu maximálně o jeden náboj (pokud je to poslední pak adié)
Návštěvník

re:CZ 75 D compact nebo CZ 75 D compact P 01

Příspěvek od Návštěvník » 05 dub 2005 08:11

Jo, každý má svou pravdu, každý tady napsaný názor je podnětný, jsem fakt rád, že se to zas nezvrhlo v hádku. Dík.
Návštěvník

re:CZ 75 D compact nebo CZ 75 D compact P 01

Příspěvek od Návštěvník » 21 dub 2005 11:37

nejnovější cena p-01 je 16000 Kč , Vyplatí se to?
nebo ne?
Návštěvník

re:CZ 75 D compact nebo CZ 75 D compact P 01

Příspěvek od Návštěvník » 21 dub 2005 13:26

Já myslím, že za tuto cenu se to už vyplatí. Někteří budou sice nadávat, ale pokud Vám číza vyhovuje, tak toto není špatná cena.
Návštěvník

re:CZ 75 D compact nebo CZ 75 D compact P 01

Příspěvek od Návštěvník » 22 dub 2005 00:56

urcite se to vyplati
Odpovědět