CZ 75 D compact nebo CZ 75 D compact P 01

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

re:CZ 75 D compact nebo CZ 75 D compact P 01

Příspěvek od Návštěvník » 23 dub 2005 12:25

zálohu už jsem za tu p-01 zaplatil a příští středu bych ji měl dostat , teda jestli bude za těch 16000 jinak to neberu , registrace zbraně a předělání zbrojáků + cesta na policii mě výjdou tak na 500 takže za celkových 16500 to jde


Návštěvník

re:CZ 75 D compact nebo CZ 75 D compact P 01

Příspěvek od Návštěvník » 24 dub 2005 20:04

Já ji mám cca měsíc a 500 ran takže už trochu zaběhlá. mírné problémy se střelivem SB SP )poloplášt konický - 3 záseky z 25) jinak Ok. Dám předělat doleštit tu spoušt a snížit odpor na 15n a bude to dobrý!!!
aaares

Přeleštění (úprava) spouště

Příspěvek od aaares » 12 bře 2006 21:38

Dobrý den - chtěl bych se zeptat, kde bych si mohl zajistit přeleštění spouště u CZ 75 D Compact P-01 - mám ji totiž novou, vystříleno asi 100 ran, hoodně nasušeno, ale chod spouště při plné natažení je "cukavý" - jakoby v mechanismu něco dřelo a působí to dost rušivě - na fórech jsem se dočetl, že je to problém většiny CZ 75. Pry je ale úprava pistole s vypouštěním kohoutu složitější než u verze s pojistkou. Prosím poraďte mi nějakého puškaře v okrese Kolín nebo v Praze, se kterým máte zkušenosti, že tuto úpravu dobře zvládá. Popř. budu vděčný i za jakoukoli informaci o příčině tohoto zadrhávání (která součástka, kde se co upravuje a jak......).

Díky moc
sikula
Příspěvky: 39
Registrován: 09 črc 2005 22:27
Bydliště: policka

Re: Přeleštění (úprava) spouště

Příspěvek od sikula » 12 bře 2006 22:35

Každý kdo se chce pustit do úpravy zbraně by měl znát podstatu funkce mechanismu který zbraň používá. K tomu mu poslouží návod a rozkres jednotlivých dílů. Pak rozeberu zbraň podle návodu a rozkresu se v průběhu rozborky snažím pochopit jak ten poměrně jednoduchý mechanismus funguje. Spouštěcí mechanismus kohotu často funguje i bez závěru a tam kde je závěr se naskýtá pohled do rámu kde je vidět onen spouštěcí mechnismus. Zbraně ČZ považuji za nejjednoduší v oblasti úpravy délky a odporu spouště a proto je mám i v oblibě. Čas , klid, rovaha, bude vždy Vaším společníkem při úpravě zbraní! Ti co se tímto neřídí často naleznou záchranu u puškaře, nebo nákupem nových dílů. I takové znám.
strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

ladění

Příspěvek od strozd » 17 bře 2006 04:32

myslím že u pstolí cz 75D, D Compact, P-01 není třeba nijak vzlášť zasahoat do mechanismu. pokus si koupíte novou a budete doní šťourat padají veškeré záruky a bez znalostí fce se to nechá snadno zmršit. Pokud chcete laborovat tak táhlo spouště stálo myslím kolem 800,- a klec sála asi kolem 1000,- tak dotoho --- jen bacha ať to moc nepřipilujete pokud budete mít špatnej úhel odpalu nemusí docházet k odpálení- tj selhače a nebo v jiném případě bude docházet k dvojodpalu ...
aaares

Příspěvek od aaares » 17 bře 2006 14:40

Mě ani nešlo tak o to spoušťové ústrojí nějak výrazně pilovat, ale chtěl bych ho jen VYLEŠTIT tak, aby chodilo co nejplynuleji - vždyť je to ostuda :-), když ta spoušť před výstřelem 3x zadrhne - to i u mé CZ 50 je mnohem lepší spoušť. A ta CZ 75 D Compact (P-01) je teď úplně nová.....
strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

Příspěvek od strozd » 17 bře 2006 22:19

aaares píše:Mě ani nešlo tak o to spoušťové ústrojí nějak výrazně pilovat, ale chtěl bych ho jen VYLEŠTIT tak, aby chodilo co nejplynuleji - vždyť je to ostuda :-), když ta spoušť před výstřelem 3x zadrhne - to i u mé CZ 50 je mnohem lepší spoušť. A ta CZ 75 D Compact (P-01) je teď úplně nová.....

Nějakou dobu jsem pracoval na montáži v ČZ UB a nevím že by zbaně které jsem tam skádal nějak drhly?!
ikdyž možé by to bylo. Pokud by jste s e pokoušel "ladit" což si nemyslím že je dobrý nápad, přenechal bych to raději někomu kdo se tím živí. Kamarádi a rádoby šťouralové by vám to mohly opravit na tolik že cena následné opravy se vyšplhá na několik dalších tisíc ...
S pozdravem a pěknou střelbu S
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 18 bře 2006 09:32

A kdy jsi tam pracoval,spoušť většiny Cz 75 z krabice je hrozná,alespoň co se posledních deseti let týče....
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 18 bře 2006 10:49

Číza je dobrá zbraň, ale musí se do ní narvat ještě nějaký peníze. Tovární spoušť stojí za prd. A zásobníkový pružiny... ty je lepší vyměnit hned jak to doneseš z krámu 8)
strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

Příspěvek od strozd » 18 bře 2006 20:06

SINCITYMAN píše:A kdy jsi tam pracoval,spoušť většiny Cz 75 z krabice je hrozná,alespoň co se posledních deseti let týče....
praco val jem tam ještě před pul rokem ..
ale nevím jak ty ale měl jsem v ruce několik desítek ... pistolí ..
a pokud to porovnám poproti jinjm ...(GLOK USP...) a monoho jiních ( pokud vynechám ČZ 100 110 ) tak se nedají srovnávat. až vydrží glok to co číza tak . prosim. viděl jsem nejeden životnostní test ,,,
strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

Příspěvek od strozd » 18 bře 2006 20:21

Alfonss píše:Číza je dobrá zbraň, ale musí se do ní narvat ještě nějaký peníze. Tovární spoušť stojí za prd. A zásobníkový pružiny... ty je lepší vyměnit hned jak to doneseš z krámu 8)
co ?? pružiny do zásobníku ??? pokud si je měníš tak vyhazuješ peníze .. proto že pokud si je kupuješ od megara ta k věř tomu že jsou to ty samí !!! mají jednoho dodavatele a od jiného je neseženeš protože je nikdo jinej nedělá !!! a co se ti nelíbí na spoušti ?? pokud se bavíme o CZ75 D, ČZ75D COMPACT tak jsou služební zbraně .. a u těch se spouště dorazama neladí nikde. a pokud chceš sportovní tak jsou tu např ČZ 122, ČZ 75 TACTICAL, ČZ75 TACTICAL SPORT a ČZ 75 CHAMPION . tam si buď jistý že dorazy jsou .. a pokud byjsi je viděl u jiných modelů tak jsou ze zbytků tendrů přezazených do volného prodeje (Guatemala např.), nebo jsou vyráběné na zakázku. pokud by jsi chtěl ladit ČZ tak se oracejte na p.Rezka v ČZ UB. ladí pistole p.Týcovi a Kameníčkovi (ipsc)
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Re: Přeleštění (úprava) spouště

Příspěvek od Jaroslav » 18 bře 2006 20:31

sikula píše:Každý kdo se chce pustit do úpravy zbraně by měl znát podstatu funkce mechanismu který zbraň používá. K tomu mu poslouží návod a rozkres jednotlivých dílů. Pak rozeberu zbraň podle návodu a rozkresu se v průběhu rozborky snažím pochopit jak ten poměrně jednoduchý mechanismus funguje. Spouštěcí mechanismus kohotu často funguje i bez závěru a tam kde je závěr se naskýtá pohled do rámu kde je vidět onen spouštěcí mechnismus. Zbraně ČZ považuji za nejjednoduší v oblasti úpravy délky a odporu spouště a proto je mám i v oblibě. Čas , klid, rovaha, bude vždy Vaším společníkem při úpravě zbraní! Ti co se tímto neřídí často naleznou záchranu u puškaře, nebo nákupem nových dílů. I takové znám.
Trochu Ti budu oponovat. Kde jsi přišel na to, že CZty jsou nejjednodušší na rozebrání ahlavné složení?. Nejednodušší je Glock pak 1911tky a CZ bych posunul hodně dozadu. Pokud jsi neopravoval verzi s vypouštěním tak nevííš co je to to ta pravá gun erotika. Moje první rozborka CZ SP 01 Tacticl byla celkem rychlá, ale čas potřebný ke složení byl poprvé 24 hod. čistého času. Ani z nákresu nepoznáš pružinky a jejich orientaci. Bez určitých pomocných helblátek to dohromadynedáš a to se klidně vsadím. Jinak jsem to zbraň ladil a je to dost náročné aby to pak chodilo. Na první pokus jsem pořídil nový kohout rozpojovač a zácht. Jenže ono to někdy nestačí. Následné závady jsou pak celkem četné nefunguje vypouštění-kouše se, záchyt nokooperuje s kohoutem nebo při péomalém double nespustí kohout a spoušť je při tom až v dorazu. To je jen několik závad, které pak stojí dost peněz je odstranit. Největší problém je jak se začne ladit ozub kohoutu se záchytem kohoutu. Dost dlouho mi trvalo a než mi došlo, že je lepší někde materiál přidat než ho odebírat. Mohu porovnat materiál součástek se součástkami z 1911tky, kterou jsem přestavoval. Například tvrdost součástek je značně odlišná. proto nedoporučuji vůbec brousit nebo leštit ozuby na záchytu a kohoutu. Jinak pro info ani Angus Hobdel, Mathew Mink se nechtějí pouštět do ladění verzí s vypouštěním. Faktem je, že se toho dá velice hodně poškodit. Na mojizbrani si můžete přečíst , že i některé firmy, které se honosí tím, že vyladí spoušťový mechanismus, dokázaly zákazníkvi CZtu zprasit. Tak do 1000 ran bych na to nešahal a pak bych se teprve rozhodl. Jinak své úpravy jsem konzultoval v CZUB a i když mi poradil velice šikovný člověk tak dvakrát nadšený nebyl. A znovu opakuji bez spec nářadí to není moc dělattelné a bez perfektní znalosti a schopnosti analyzovat závadu už vůbec ne.
Dobrou mušku a hladkou spoušť přeje Jarda
strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

Re: Přeleštění (úprava) spouště

Příspěvek od strozd » 19 bře 2006 22:07

Jaroslav píše:
sikula píše:Každý kdo se chce pustit do úpravy...
no ono to ladění je celkem snadé .. alespoň pro mě ... a SP- 01 a P-01 a další jsem skádal 20 za den .. a sklátat cz řady 75 je brnkačka oproti 100 a 110 .. to je mazec ... .. a s tím přidáváním mat. bych až tak nesouhlasil ... hogw
jinač dobrou ruku
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Re: Přeleštění (úprava) spouště

Příspěvek od Jaroslav » 19 bře 2006 22:44

strozd píše:
Jaroslav píše:
sikula píše:Každý kdo se chce pustit do úpravy...
no ono to ladění je celkem snadé .. no stím, že je to lehké bych až zas tak nesouhlasil. Pro odborníka, který stím dělá a ví co si může dovolit tak ano, ale pro někoho kdo si chce sám zbraň poladit to může být docela složité. Bohužel materiál kohoutu a záchytu je docela sýrovitý a jak se na to sáhne tak se hodně jwjejich živitnost zkrátí. Už jse viděl dost vymačkaných záchytů a oblých ozubů na kohoutech. Ne nadarmo je v CZUSA na žádost , zatím bohužel jen u pojistkové verze mění. Bohužel zatím není ani záchyt ani kohout pro verzi s vypouštěním. Jinak právě pro problémy s vyladěním používá náš střelecký tým v čele s Angusem své díly, které si vyrobily a nabízí je na netu. Dost jsem o tom hovořil jak s Angusem tak i Minkem. Jinak další cesta je eště v správně vyladěných pružinách a správném časování. Tím se dá také dost dohnat. Ato už se zde nepouštím do broušení a nastavování úhlů ozubů. I když i na to existují přípravky bohužel zde se neprodávají a z venku je to docšla pálka.
S pozdravem Jaroslav
Tak pane kolego co Vy na to?
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: re:CZ 75 D compact nebo CZ 75 D compact P 01

Příspěvek od Fantan » 19 bře 2006 22:55

Anonymous píše: Jenom když se honili ozbrojení dezertéři v tunelu u hlavního nádraží a v podobných situacích jsem měl náboj v komoře, jinak ne.
Ty jsi u té ostudy byl ? Jeden takový dobrák tam běžel tunelem, ve kterém už před ním bylo hafo policajtů i se psem. Nataženýho škorpiona v ponosu a když se ho ptám, jestli má náboj v komoře, tak prej "samozřejmě, vždyť tam vpředu je vrah!"
Jedinej výstřel, kterej tam padnul byl, když jsem dal na točně povel vybít zbraně a jeden dobrák si střelil pod nohy! Plukovník Kříž seděl na vachcimře a byl rád, že byl rád. Koordinace v čudu, málem mě zastřelili PJáci, když jsem kontroloval nádraží - nikdo jim neřekl (a nám taky ne), že už tam běží pátrací akce - hned, co kolega zajistil toho prvního (vzdal se sám a byl celej podělanej) - já nestřílel, to on!
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Odpovědět