CZ 75 BD P plast

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 12 říj 2006 12:58

Asi je to otázka osobních preferencí, ale vzhledem k tomu, že jsem dost dlouho střílel z pozice 1, dám jí přednost. Mám to zažitý i ve stresu,navíc to beru i jako poměrně bezpečnou záležitost...


.45 ACP je pádný argument :)))
Uživatelský avatar
Willy
Příspěvky: 52
Registrován: 27 dub 2006 21:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Willy » 12 říj 2006 13:24

Trochu OT ale nedá mi to...
Není to tak dlouho co jsem byl na MO PČR podávat jakési vysvětlení a identifikovat zcizené věci. Docela mne zarazilo, že policista, který se mnou sepisoval protokol na služebně, měl v pouzdru CZ 75B ve stavu nataženo s kohoutem vzadu (jestli měl i zajištěno opravdu nevím). Na jednu stranu mi přišlo úsměvné že na služebně za X dveřma a mřížema sedíc u psacího stroje má zbraň v tomto stavu, na druhou stranu jsem se docela obával jestli ví co dělá. Vrcholem jeho jednání byla jeho odpověď, když na mojí otázku zda považuje za normální a nutné mít zbraň na služebně v tomto stavu. Jeho odpověď zněla cituji: "to je naprosto normální a nestarejte se o mou zbraň, stejně tomu nerozumíte". No vážně jsem celkem na nic po této reakci nečekal, slušně se rozloučil a s kroucením hlavy opustil služebnu....
Dobrý úsudek pramení ze zkušeností. Zkušenosti bohužel pramení ze špatného úsudku.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 12 říj 2006 13:34

Tuším že policejní CZ nemají pojistku, jen vypouštěcí páčku. Nebo se pletu?
Uživatelský avatar
Willy
Příspěvky: 52
Registrován: 27 dub 2006 21:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Willy » 12 říj 2006 14:30

Trochu se pleteš. Záleží na verzi CZ kterou má daný policista přidělenu. U PČR najdeš jak CZ 75B (verze s pojistkou), tak i verze CZ 75BD (verze s vypouštěním kohoutu). Jelikož verze s vypouštěním kohoutu byly vyrobeny až později, je spousta oddělení vybavena ještě verzí s pojistkou. Nechci se mýlit ale dokonce by se na některých odděleních ještě daly najít i CZ 82 a 83. 8)
Dobrý úsudek pramení ze zkušeností. Zkušenosti bohužel pramení ze špatného úsudku.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 12 říj 2006 14:44

No já jsem měl za to, že policie je vyzbrojena pistolemi CZ 75 D COMPACT P01, která má pouze vypouštěcí páčku. O tom že by policisté měli dostat klasický CZ 75 slyším poprvé.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 12 říj 2006 17:00

Alfonss píše:No já jsem měl za to, že policie je vyzbrojena pistolemi CZ 75 D COMPACT P01, která má pouze vypouštěcí páčku. O tom že by policisté měli dostat klasický CZ 75 slyším poprvé.
Che, při rychlosti Policie, a hlavně útvaru, který má na starosti distribuci zbraní v rámci Policie, bych opravdu občas hledal v pouzdrech ČZ 82/83. To, že v časopisech hovoří o tom, že policie je vyzbrojena zbraní ČZ 75 SP-01/P-01 je jedna věc. Realita je druhá. Já včera šel kolem hlídky (v jednom malinkatém městě na Moravě) a koukám po pouzdře (to je taková moje úchylka - koukat po zbraních, co maj policajti) a vidím starou ošoupanou Čízu. Podle zásobníku a podle tvaru pažbiček typ B. P01 vypadá jinak....

No jo, jestli to není tím, že většina produkce ČZUB jde za oušn --- :idea:
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Odpovědět