CZ 550 Varmint ne, tak jakou?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Olaf

CZ 550 Varmint ne, tak jakou?

Příspěvek od Olaf » 27 kvě 2006 21:25

Na tomto fóru i jiných, poměrně dost diskutujících odrazuje od nákupu konkrétně CZ 550. Uvažuji o nákupu kvalitní kulovnice v r.308W obdobných parametrů jak CZ 550 Varmit. Kulovnici chci používat k lovu a příležitostně i k terčové střelbě. Na internetu jsem našel zbraně od více výrobců a nedokážu posoudit, která by byla vhodnější? Proto bych žádal zkušenější o nějakou radu při výběru.
CZ 550 Varmint
Savage 12FV
Ruger Mark 77 Sporter
Ruger M77 Mark II Target
Remington 700 VLS
Winchester 70 Stealth II /bedding/
Tikka 3 Varmint
Weatherby Mark V Sporter
Sako 75 Varmint /matchlauf/
Sauer 202 Jagdmatch
Jak jsem psal výše, podmínkou je ráže .308W.
U některých kulovnic jsou laminátové pažby. Jaké s nimi máte zkušenosti?


Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 27 kvě 2006 21:45

Olaf,moje poradie je nasledovne (cena nie je brana do uvahy):

1, Sauer 202 Jagdmatch = Mauser M 03 Match (porovnatelne,uplna spicka)
2, Sako 75 Varmint
3, Tikka T3 Varmint
4,.......

Dalej su to uz len ustupky cenove a ine.
perdix

Příspěvek od perdix » 27 kvě 2006 21:46

Co se týče tvého seznamu, tak se jedná o zbraně s dost rozdílnou cenou - porovnání Savage a CZ za 20 tis. a Sako nebo Sauer za 60, tak se špatně radí.
Pokud pro tebe nejsou peníze rozhodující, tak bych určitě vybíral z dvojky Sauer a Sako - tam je to spíš už o osobním dojmu, kvalita je špičková a větší chybu v zásahu uděláš rukama.

Co se týče toho "laminated", tak se nejedná o laminát, ale o laminované dřevo, což je vlastně vrstvené dřevo - jako kdyby lepené dýhy na sebe.
Z mého osobního pohledu se jedná a přechod mezi klasickou dřevěnou a plastovou pažbou, i co se vlastností týká.
_______________________________________________
Tak, Lovec byl o minutu rychlejší - ale názory máme stejné :-)
Smazaný uživatel 111

Re: CZ 550 Varmint ne, tak jakou?

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 27 kvě 2006 22:57

CZ 550 varmint je do lesa asi dost těžká , ale jinak nestřílí špatně ani na vzdálenost 300metrů. Laminated pažba sedne lépe do ruky než klasika , ma lepší tvarování v místě pro úchop ..... jistější a pevnější držení + boční otvory pro ochlazovaní laufu.
Dobře z ní choděj střely od 150 do 185gr.
Přílohy
98b. na 300 metrů.jpg
CZ 550 varmint - Sierra 2200 - Tovární munice Sell-Bell. Meopta 4-16x44mm Tactic
Olaf

CZ 550 Varmint ne, tak jakou?

Příspěvek od Olaf » 28 kvě 2006 12:26

Lovec napsal:
1, Sauer 202 Jagdmatch = Mauser M 03 Match (porovnatelne,uplna spicka)
2, Sako 75 Varmint
3, Tikka T3 Varmint
4,.......

Dalej su to uz len ustupky cenove a ine.
Omezení cenové jsem schválně neuváděl aby ani v radách a zkušenostech neomezovalo. Jelikož jsem již některé Tvé příspěvky přečetl, tak jsem se i trefil s tím Tvým doporučením. Akorát toho M03 jsi tam přidal. Nejasno mám poněkud v cenách u některých kulovnic. Ono to na první pohled na internetu vypadá co je nabídek ale když pátráš po konkrétní kulovnici, tak zjistíš, že se opakují pouze běžné modely ale jinak nic moc. U Sauera a M03 jsem zjistil pouze přibližné ceny /okolo 2000,-EU a výše/,Sako 75 Varmint je od cca. 46000,-Kč a nejlevnější je ta Tikka 3 Varmint /ovšem plast/. Z referencí se mi zamlouvá zatím nejvíce to Sako 75 Varmint /má hlavně ořechovou pažbu, jsou to velice přesné flinty a lauf snad možný výběr 600-650mm /. Dováží je tuším Detex a C.I.D.Praha. Samozřejmě u každého z nich bude jiná cena, takže hodím dotaz a uvidím. Doporučují na ně montáže OptiLock.Vůbec ale netuší, kolik stojí s tím matchlaufem. Nevíš, kde to na internetu zjistit. Stálo mě to nemálo času a nic jsem nenašel. V každém případě ale chci jen ráži .308W.
Víš něco o kulovnicích Weatherby Mark V sporter? Nabízí ji na WWW.ZBRANE-PRAHA.cz v .308W za cca.40000,-Kč a při hledání jsem četl samou chválu.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Re: CZ 550 Varmint ne, tak jakou?

Příspěvek od Lovec » 28 kvě 2006 15:36

Ceny na Sako ti asi neporadim... :cry: Mozem sa jedine spytat kolko asi stoji u nas na SK.Co sa tyka OptiLocku-tam nie je co rozmyslat,je to originalna a na Sako a Tikku najlepsia montaz.

Weatherby moze byt dobry,ale vobec tu zbran nepoznam,a v blizkom okoli nemam nikoho,kto by mal osobnu skusenost.
Olaf

CZ 550 Varmint ne, tak jakou?

Příspěvek od Olaf » 28 kvě 2006 19:58

Neví někdo o prodejně s internetovými stránkami, kde bych našel výše zmiňovaný M03 Jagdmatch a Sauer 202 Jagdmatch i s cenami? Ani cenu Saka 75 Varmint u nás nemohu najít. A to jsem prohledal co se dalo. Ve srovnání s cizinou, velká bída. Díky.
perdix

Příspěvek od perdix » 28 kvě 2006 23:12

Mauser i Sauer do ČR vozí Kettner Brno.
Na webu mají ceník jenom Saueru - http://www.kettner.cz/sauer.htm
Z vlastních zkušeností můžu říct, že ti maximálně vyjdou vstříc a dá se s nimi domluvit i nižší cena, než je oficiálně v ceníku.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 29 kvě 2006 11:48

Perdix díky.
Ještě by mě zajímalo, zda musím na kulovnici Sauer 202 koupit tu jejich Schwenk montáž, nebo jestli se dá použít nějaká jiná za rozumnou cenu.
V katalogu jsou Sauer schwenk montáže za 9700,-Kč, což je s ohledem na cenu kulovnice /50000,-/ celkem dost peněz. Kulovnice Sauer neznám,tak prosím zkušenější, či Ty co kulovnici mají, o radu.
perdix

Příspěvek od perdix » 29 kvě 2006 12:37

Od Kettnera už jsem pro kamarády objednával tři Sauery a vždycky se to dohodlo tak, že byla montáž zdarma. Když se zeptáš, tak uvidíš a třeba ušetříš...

A nemůžeš počítat, že na kulovnici za 50 tis. bude montáž za pár korun a i kdyby byla, tak bych radši koupil dražší. Ber to tak, když koupíš flintu za 50, optiku za 30, tak už těch pár korun za montáž nebude problém. I když je pravda, že u Saueru platíš část ceny i za značku.

Každopádně na Sauer jdou montáže ERA, EAW apod. Ale i tak je třeba cena za EAW stejná jako originál Sauer a opravdu se to vyplatí.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 29 kvě 2006 13:00

Dík. Teda nečekal jsem, že montáž na Sauera seženu v té samé cenové relaci jak na CZ 550 ale 9700,- vzhledem k tomu že celá kulovnice stojí 50000,- se mě zdá opravdu dost. Jinak s nimi dám řeč jak radíš a uvidím.
Jsou i další firmy M,Sako,Tikka atd.
perdix

Příspěvek od perdix » 29 kvě 2006 13:19

Je vidět, že na to nejsi zvyklej, ale v dnešní době je to normální.

Kamarád chtěl flintu, dohodli jsme "levný" Rössler Titan 6 v 30-06 asi za 23 tis, na to Docter 8x56 v akci z německa za 10 a originál EAW montáž stála 9700 + další naháňková optika a kroužky...
Další příklad - zakázkové hlavně na Brno 500 v 8x57JRS/12, na to německá schwenk, 12 i s montáží.

Otázka je, jestli chceš opravdu kvalitní sundavací montáž, tam je ale cena kolem 10 podle mě opravdu "normální".
Jinak bych ale na tvou zbraň podle účelu volil pevnou montáž tak, aby byla co nejnižší. Nepředpokládám, že by jsi chodil s 65 cm hlavní na naháňky, takže s ohledem na použití na čekané, případně šoulačce ti to vyřeší variabl a sundavat nebude potřeba.

Však přemýšlej, není to zas tak malá investice, tak ať se zbytečně neunáhlíš...
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 29 kvě 2006 14:04

Presne tak. Variabl a pevnou montaz. A neni co resit.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 29 kvě 2006 15:25

Sorry, to podstatné jsem tedy neřekl. Uvědomil jsem si to až teď z Vašich příspěvků. Samozřejmě může to být pevná montáž osazená Meoptou
ZD 3-12x50 RD. Mám ještě dvě další kulovnoce a troják, takže touto kulovnicí rozhodně nechci řešit naháňky, či dohledávky. Pokud Vám tedy dobře rozumím, pokud bude pevná montáž, nemusím to řešit s tou drahou od Sauera. Která se z běžně dostupných může použít? Sauera neznám, nevím jak je uchyt řešen.Díky.
perdix

Příspěvek od perdix » 29 kvě 2006 15:56

Sauer má klasicky v pouzdře závěru čtyři otvory, kam se připevní kameny na uchycení - v příloze přikládám rozkres.

Co se týká pevné montáže, tak u Kettnera ti určitě poradí - v jejich katalogu je těch montáží několik a myslím, že i Sauer dělá tovární pevnou montáž.

Ale jak jsem psal, když už investuješ tolik, tak nešetři, zvlášť ne na montáži.
Přílohy
Sauer_202.gif
Rozkres Sauer 202
Odpovědět