CZ 550 Varmint ne, tak jakou?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Olaf

Příspěvek od Olaf » 29 kvě 2006 16:23

Je nějaký rozdíl co do přesnosti mezi těžkou hlavní/21mm/ dlouhou 67cm/konkrétně Sauer 202 jagdmatch/ a normální hlavní/17mm/ dlouhou 60cm? Váha té dlouhé včetně montáže a optiky se bude pohybovat okolo 5kg. Použití v myslivosti u té dlouhé hlavně bude zřejmě poněkud omezené.
Využívá někdo z Vás kulovnici varmint,či match k lovu a jaké máte poznatky?


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 29 kvě 2006 16:37

S CZ550 Varmint strili Kal. Jak zavody tak lovi.

Jinac ja furt nevim co resis? Na lov ti klasicka hlaven staci. Ja si myslim, ze kompromis moc neni mozny. Bud na lov. Nebo na strelnici.

Nicmene pokud je to vyslovene "posedovka" a k posedu jezdis offroadem... tak si klidne kup tlustej lauf :-)
Olaf

CZ 550 Varmint ne, tak jakou?

Příspěvek od Olaf » 29 kvě 2006 17:59

Andy offroad nemám ale víš jak se dnes nejčastěji loví. Většinou z posedu a jelikož nejsem žádný drobeček, tak těch cca. 5 kg k tomu posedu dokážu na rameni unést. Otázka je, zda to není zbytečné. Nedokážu posoudit do jaké míry jsou kulovnice např. Sauer,Sako či Tikka v loveckém provedení co se týče přesnosti do cca.300m, horší jak tyto sportovní "speciály"? Pod tím Kal. předpokládám,že jsi myslel Kaldu. Docela rád bych s ním dal řeč, pokud varmintku využívá k myslivosti ale nějak se poslední dobou odmlčel. Možná je to tím, že se dokola projednávají jen ty luftkvéry :lol: :lol:
Arnie

Příspěvek od Arnie » 29 kvě 2006 18:23

Rozdíl je hlavně v tom že se tlustej lauf pomalejš zahřejvá. Kdyby se měly střílet víceraný série tak tam rozdíl samozřejmě je. Na myslivost bohatě stačí tenkej.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 30 kvě 2006 19:54

Arnie napsal:
Rozdíl je hlavně v tom že se tlustej lauf pomalejš zahřejvá. Kdyby se měly střílet víceraný série tak tam rozdíl samozřejmě je. Na myslivost bohatě stačí tenkej.
No myslím si, že těch rozdílů mezi krátkým laufem /55-57cm/ a tím dlouhým/67cm/a těžším bychom mohli vedle toho zahřívání najít víc. Nevýhodou je pouze ta větší váha, což mě v podstatě zas tak nevadí. Vzhledem k tomu, že mám ještě další tři kulové ráže/jednu speciálku na nátlačky, jednu klasiku a troják/ předpokládám využití především na čekané a posedu. Jinak jsem se dnes dozvěděl při shánění detailů od výhradního dovozce kulovnic Sako/DETEX/, že dovoz kulovnic Sako 75 skončil, začínají dovážet Sako 85 a to v klasickém provedení má hlaveň dlouhou jen 57cm. Nedokážu si to vysvětlit, jelikož na oficiálních stránkách fa.Sako, není o nabídce kulovnic vz.85 ani zmínka. Již jsem podezříval p. Martínka, že se na svých stránkách uklep, jelikož tam u všech kulovnic Sako již uvádí vzor 85. No a ejhle, on je v předstihu. A celkem pro mne podstatná věc, Sako 85 varmint již stojí okolo 49000,-, což je pouze o tisícovku méně než ten Sauer jagdmatch a tudíž již není o čem, alespoň z pohledu ceny, přemýšlet.
Olaf

CZ 550 Varmint ne, tak jakou?

Příspěvek od Olaf » 01 čer 2006 17:22

Není náhodou mezi námi majitel Sauera 202 jagdmatch, či Mausera M03 match?Nebo neví někdo z Vás o někom, kdo tuhle kulovnici má?U výhradního dovozce jsem se nedozvěděl v podstatě nic.
Olaf

CZ 550 Varmint ne, tak jakou?

Příspěvek od Olaf » 02 čer 2006 13:25

Tak jsem po čase zjistil kontakt na majitele Sauera 202 jagdmatch. Příjemně mě překvapilo i doporučení pro využití k lovu, tak vo co go? Připojuji foto.
Přílohy
s202.jpg
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 02 čer 2006 13:44

To je jako uz ten tvuj nebo toho fesaka?
Olaf

Příspěvek od Olaf » 02 čer 2006 13:56

Andy, bohužel toho fešáka. Já teď musím nejdřív zaplatit zálohu na daň a pak teprve budu finančně řešit své koníčky. Jinak u Kettnera jsou dodací lhůty na Sauery minimálně dva měsíce, takže pokud mohu počítat s touto prodlevou, objednám ho asi hned.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 čer 2006 15:58

Mno, když už máš těch kulovnic několik, tak už je čas i na nějaký ten sportovní model, ne? :wink:

Třeba Remington XR-100
Obrázek
Jo, je to jednoranné, ale nemůžu si pomoct, mně se to líbí, tak sory. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 02 čer 2006 16:12

Dost mi to pripomina CZ550 Varmint laminated... cili me se moc nelibi.

Radsi TIKKU super varmint.

Obrázek
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 čer 2006 16:20

To už radši Sako TRG.
Obrázek
Ale dřevo je stejně pěknější nebo aspoň to lamino, když už je to pro sportovní střílení na střelnici. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 čer 2006 16:24

Nebo Ruger M77
Obrázek
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 02 čer 2006 16:26

Ruger hnusnej... TRG je uz pak vyslovene tactic. Kdezto ta tikka je jeste na tu myslivost pouzitelna.

A o to Olafovi jde.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 čer 2006 16:46

JJ, TRG je hnusnej plasťák.
Ale za tohle by se na lovu stydět nemusel :wink: :
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Odpovědět