CZ 40 B

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Caleb

ČZ 40 B

Příspěvek od Caleb » 24 zář 2005 00:48

Zdravím všechny fanoušky zbraní, mám dva dotazy. V jednom z prvních čísel střeleckého magazínu roku 2004 (číslo 1-3 ted opravdu nevím a nechce se mi to nyní hledat :) ) byl článek o novinkách v sortimentu ČZ Uherský Brod. Byla zde skromě prezentována i pistole ČZ 40 B, potomek spolupráce ČZ a Coltu, konkrétně Coltu Z 40. Uplynul téměř rok a půl a není mi známo že by byla v prodeji a ani na internetu po ní není vidu ani slechu, kromě pár titěrných odkazů. Tato zbran mě však zaujala. Mé otázky tedy jsou:

a) Není někomu z vážených čtenářů znám osud této zbraně? Vyrábí se anebo se alespon plánuje výroba?

b)V některých obchodech je ještě nabízen Colt Z 40. Má prosím někdo zkušenosti s touto zbraní (spolehlivost, přesnost, parametry....)?

Za všechny odpovědi předem děkuji


buchar

Příspěvek od buchar » 03 led 2006 01:57

Ak si nasiel v predajni Colt Z40, tak su to stare zasoby, pistol sa uz nevyraba, len sa dopredava. V podstate to bola 75-ka v 1911-kovom "kabate", zrejme sa CZUB chceli viac priblizit americkemu zakaznikovi, ale pistol si nenasla vela priaznivcov, tak ju prestali vyrabat. Priamym potomkom, zmensenym a prepracovanym je CZ 2075 RAMI. Opravte ma ak sa mylim, tieto informacie som dostal od oficialneho dealera.
honza 11

čz 97 B

Příspěvek od honza 11 » 03 led 2006 21:50

Pistole má označení ČZ 97 B a stále se vyrábí.
koukni na
http://www.czub.cz/index.php?p=32&idp=1 ... 15&lang=cz
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 03 led 2006 23:20

Chyba lávky. Nezaměňujte CZ 97B s ColtZ40. Jedná se o úplně odlišné zbraně.
K pistoli ColtZ40: V lednu 1997 se na Shot Show v Las Vegas sešli hlavní představitelé fa. Colt a CZ a dohodli se tam na spolupráci. Colt tam zadal CZ vývoj zbraně, která se měla celá vyrábět v ČR a distribuce měla probíhat v síti Colt. Mělo se jednat o pistoli na náboj 40 SW, s dvouřadým zásobníkem, vzhledem připomínající Colt 1911, spoušťový mechanismus DAO a postavená na rámu z hliníkové slitiny. Tak vznikl ColtZ40, měl uzamykání hlavně kvadratickým blokem do okna závěru, zásobník na 12 nábojů (pro US 10), délku 205mm., výšku se zásobníkem 143mm. šířku 36mm., délku hlavně 111mm. a váhu s plným zásobníkem 1,06 kg. Dále vznikla evropská verze Coltu s mechanismem SA/DA a vypouštěním kohoutu, později asi přejmenována na CZ 40B. Vznikla také pistole CZ LE9 s rámem s Coltu, závěrem CZ 75 v ráži 9mm a klasickým uzamykáním žebry do závěru (tato pistole se ale podle mne nikdy sériově nevyráběla). Nevím kolik těchto pistolí se prodalo, ale vzhledem k tomu v jakém srabu je zbrojovka COLT, asi moc ne. Každopádně už se ColtZ40 nevyrábí, byla by to zřejmě zbytečná konkurence pro pětasedmu ve čtyřicítce. Sem tam se ještě na pultě objeví staré zásoby za dobrou cenu. Údajně se jedná o přesnou, spolehlivou, velmi dobře zpracovanou zbraň. Nikdy jsem z ní nestříllel, ale v ruce jsem ji měl a vypadala velmi dobře. Byla na ní i recenze a střelecký test v SM č.8/99 a 9/99. V případě zájmu můžu naskenovat.
To že je RAMI potomek této zbraně, je i není pravda. Řekl bych, že RAMI má opravdu něco z Coltu (zejména systém uzamčení), ale převážná většina pochází už z CZ 75.
Ještě k té CZ 97B, ta je zřejmě určena převážně pro trh USA, ale hlavně je v ráži 45ACP a je to úplně jiný kus kvéru než ColtZ40. Na základě jejího rámu se staví např. CZ 75 IPSC nebo TS.
Přílohy
ColtZ40.jpg
Colt Z40.jpg
CZLE9.jpg
buchar

Příspěvek od buchar » 05 led 2006 06:21

To že je RAMI potomek této zbraně, je i není pravda. Řekl bych, že RAMI má opravdu něco z Coltu (zejména systém uzamčení), ale převážná většina pochází už z CZ 75.
Porovnaj RAMI s Z40 a s CZ75: tvar zaveru a ramu, vybranie na spodnej casti ramu pred lucikom, sklon pazbicky, strenky, tvar lucika, mieridla, ... nehovoriac o kvadratickom zamykani ...
RAMI je priamym potomkom Coltu Z40.
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 06 led 2006 10:20

buchar píše:
To že je RAMI potomek této zbraně, je i není pravda. Řekl bych, že RAMI má opravdu něco z Coltu (zejména systém uzamčení), ale převážná většina pochází už z CZ 75.
Porovnaj RAMI s Z40 a s CZ75: tvar zaveru a ramu, vybranie na spodnej casti ramu pred lucikom, sklon pazbicky, strenky, tvar lucika, mieridla, ... nehovoriac o kvadratickom zamykani ...
RAMI je priamym potomkom Coltu Z40.
Závěr vychází tvarově jasně s CZ 75, mimo uzamčení hlavně samozřejmě. Rám má některé prvky podobné s ColtZ40, ale to je víceméně nepodstatné. Pažba zbraně je odvozena také jasně s CZ75. Ale co je hlavní, toto jsou všechno pouze věci designu, vnitřní uspořádání vychází přímo s CZ 75. ColtZ40 měl dokonce i mírně odlišnou sborku a rozborku. Ne nadarmo píše Česká zbrojovka, že RAMI přímo navazuje na rodinnou koncepci řady pistolí CZ 75/85.
Jestli jsou u těchto zbraní stejné pažby, tak to už je potom stejné fakt všechno.
Přílohy
Rami.jpg
Z40.jpg
buchar

Příspěvek od buchar » 06 led 2006 12:25

Diky za tie fotky, potvrdzuju moje argumenty. Navyse nikto tu netvrdi, ze RAMI nema s CZ75 nic spolocne. Uz v predchadzajucich prispevkoch som pisal o tom, ze Z40 je vlastne CZ75 v kabate Coltu 1911, takze urcite ma aj RAMI ako subcompact Z40-ky velmi vela spolocneho s CZ75.
Caleb

Příspěvek od Caleb » 22 led 2006 10:52

Zdravím všechny,
dlouho sem tady nebyl a tak sice pozdě, ale přece děkuju za včechny příspěvky do tohoto fóra. Zvlástě pak Lugermanovi za vynikající osvětu. :)
buchar

CZ40

Příspěvek od buchar » 28 led 2006 15:00

Volal som do CZUB
Colt Z40 je CZ75 v kabate Coltu 1911, mechanizmus DAO.
CZ40 je Colt Z40 s mechanizmom SA/DA.
RAMI je v podstate subcompact CZ40.
Samozrejme s drobnými úpravami.
Caleb

Příspěvek od Caleb » 10 úno 2006 19:02

Zdravím Vás Pánové.

Nechci, aby si někdo myslel že ho mám za pistolového analfabeta, ale přece jen pro jistotu nám tu ještě chybí fotka ČZ 40 B. Tak tady je.
Přílohy
disas1.jpg
GLOCK69

Příspěvek od GLOCK69 » 10 úno 2006 20:57

Nevím, jestli se Z 40 ještě vyrábí ale rozhodně mají na prodejně v Uherském Brodě pár kousků ve výprodeji za velmi dobrou cenu
joot

Příspěvek od joot » 10 úno 2006 21:57

GLOCK69 píše:Nevím, jestli se Z 40 ještě vyrábí ale rozhodně mají na prodejně v Uherském Brodě pár kousků ve výprodeji za velmi dobrou cenu
Co to je dobrá cena? Zaokrouhleno na tisíce stačí :)
pires12

Příspěvek od pires12 » 10 úno 2006 22:32

Zavolej a potej se. byl jsem tam minulý týden cca 7000Kč. Mají tam i ty Rami za 6000 aněco v 40SW bez záchytu a pár vyýprodej kousků CZ75 compact (železný) a nějaký od PČR od 6-9 tis Kč. a dále pak CZ 83 v 9mm browning za 5500-6000 Kč. Stačí?
joot

Příspěvek od joot » 10 úno 2006 23:08

pires12 píše:Zavolej a potej se. byl jsem tam minulý týden cca 7000Kč. Mají tam i ty Rami za 6000 aněco v 40SW bez záchytu a pár vyýprodej kousků CZ75 compact (železný) a nějaký od PČR od 6-9 tis Kč. a dále pak CZ 83 v 9mm browning za 5500-6000 Kč. Stačí?
Díky, jako orientace dobrý, teď už by mi to tam asi nikdo nebral :) Mám to krapet z ruky (Pha), tak se poptám v pražský Zbrojovce, jestli by to nepřivezla nějaká jejich spojka.
Caleb

To pires12

Příspěvek od Caleb » 11 úno 2006 01:10

Zdravím Vás.

Opravdu je tam "nejetá" Z 40 jen za 7000? V Praze v ČZ-ácký prodejně ji totiž v polovině roku 2005 prodávali tuším za 13500! Jinak pokud vím tak Z 40 už se nedělá, už se nabízí "jenom" ČZ 40. Kdyby měl někdo zájem zjistit si trochu víc, zadejte do nějakého mezinárodního vyhledavače CZ40B a vypadne vám několik odkazú, hlavně na střelecká fora v USA, kde se přece jen tahle zbraň nabízí podstatně déle než u nás a tudíž se tam odrážejí již nějaké zkušenosti. Názory jejích uživatelů vyznívají celkem příznivě.....
Odpovědět