CT1: Policie stahuje z trhu naboje firmy Multiagro

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Anorektik
Příspěvky: 91
Registrován: 03 bře 2006 21:42
Bydliště: Vedle sousedů

Příspěvek od Anorektik » 04 bře 2007 10:36

Fantan: Bylo by dobré, kdyby před soudem "prosáknul" (pachatel neznámý - případ odložen).


Walther P99C AS, CZ 550, S 631
bublich

Příspěvek od bublich » 09 bře 2007 20:35

Podle mého pěkný a věcný článek k problematice,uveřejněný ve SR 3/2007.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
bublich

Příspěvek od bublich » 09 bře 2007 20:36

JPG.2
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 17 bře 2007 17:03

No vida, už je to venku! :D :D :D

Z Kremlovy kampaně proti MULTIAGRU koukala korupce jako bolavý palec, jen nebylo zřejmé, v čí prospěch je takové úsilí vynakládáno.

Na kontraktačním veletrhu IWA v Norimberku je nabízeno k prodeji bývalé čs. vojenské střelivo vz.59 a vz 43 s technologickým jádrem, německou zkušebnou střeliva bez problému "cipované" a volně prodejné. :shock: :roll: 8)

Tedy přesně ty náboje, které tady Kreml prohlašoval za "se zvýšenou průbojností", "s ocelovým jádrem" a "schopné prostřelit neprůstřelné vesty, jimiž jsou vybavována Obvodní oddělení Policie ČR" a proto zakázané.

Jsem zvědav, jestli se najde někdo, kdo na něj podá trestní oznámení. K už od počátku jasným třem trestným činům tady přibývá i podezření z korupce!
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 srp 2007 12:08

Ha, tak je tady dohra.
http://zpravy.idnes.cz/policejni-velite ... _krimi_mad
Mám docela takový pocit zadostiučinění, ten člověk dělá víc škody než užitku.
Doufám, že to nevyšumí.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 14 srp 2007 12:14

14. srpna 2007 11:28
Inspekce ministra vnitra navrhla obvinit vysokého důstojníka Policejního prezidia ze zneužití pravomoci, zjistila MF DNES. Plukovník Antonín Kreml, který má na starosti dohled nad zbraněmi, měl způsobit milionovou škodu firmám, kterým bezdůvodně bránil uvést na trh vyzkoušené náboje.
Šéf správních činností prezidia nerespektoval ani rozhodnutí Českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva. Výrobci nábojů, firmě Multiagro, a prodejci B.V.S. údajně způsobil škodu tři až pět milionů korun.

Inspekce navrhla státnímu zastupitelství Kremla obvinit už před měsícem. Zatím se tak ale nestalo, prý kvůli letním dovoleným. Plukovník tak stále zůstává ve funkci.

"V případě se objevilo podezření ze spáchání trestného činu zneužívání pravomoci veřejného činitele v souvislosti s plněním služebních úkolů," potvrdil iDNES.cz Petr Vorlíček z tiskového odboru ministerstva vnitra.

"Vzhledem k tomu že je případ v současnosti v kompetenci zmíněného státního zastupitelství, nebude Inspekce ministra vnitra sdělovat další podrobnosti," dodal Vorlíček.

Se divím že je ještě ve funkci,ale v ČR je možné všechno.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 14 srp 2007 14:23

Tak tohle tedy je pěkný průser.
Policejní prezident, který má informaci o obvinění svého podřízeného z tak závažné trestné činnosti, je povinen konat okamžitě.
Pakliže se díky jeho otálení panu Kremlovi povede včas odejít od Policie "bez ztráty kytičky", měl by být trestně stíhán i on - prázdniny nejsou žádnou omluvou.
Jinak Inspekce MV vede vyšetřování, které začíná sdělením obvinění, od té chvíle se dotyčnému říká "pane obviněný". Vyšetřování končí podáním návrhu SZ na podání žaloby - nikoli obvinění. Státní zastupitelství podává žalobu k soudu, od okamžiku, kdy ji soud přijme, se dotyčnému říká "pane obžalovaný".
Dost mě zaráží, že Kreml byl obviněn jen ze zneužití pravomoci. A co to vydírání, když každému, kdo si koupil a bez náhrady neodevzdal střelivo od MULTIAGRO hrozil odebráním zbrojáku?
A co to šíření poplašné zprávy, když tuhle zhovadilost kázal v televizi?
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 15 srp 2007 07:23

I já cítím jisté zadostiučinění, i když v zásadě nejsem mstivý člověk. V době, kdy jsem ještě provozoval střeleckou školu, jsem měl s panem plukovníkem osobní zkušenost, podobnou té, co měli Rudolfovi. Také se to týkalo střel vojenských nábojů. Tenkrát byl ovšem naprosto všemocný.......
Odpovědět