Crossman 2012

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: Crossman 2012

Příspěvek od Toky » 30 dub 2012 10:57

mažki: Poliaci na trhu s tým veľkú vedu nerobia. Kľudne naprázdno strieľajú o dušu, zrejme sú presvedčení o tom, že čím väčší rachot robia, tým silnejšia vzduchovečka to je.
Ale určite predajcu presvedčíš aby šiel s tebou niekde na kraj trhu do kriačkov vystreliť aj na ostro, ako vravím, proste chcú predať, podriadia tomu všetko.


Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
mažki
Příspěvky: 108
Registrován: 06 lis 2011 19:00

Re: Crossman 2012

Příspěvek od mažki » 01 kvě 2012 09:33

A co tento crosman uz ste sa s nim stretli?
http://www.pazba.sk/pazba/eshop/30-1-Vz ... VINKA-v-SR
je to princip ako u Gamo Shadow IGT, chem sa sptytat odbornikov tunajsich ze ci sa oplati priplatit za vzduchovku s tymto principom ci tam pripadne nieco musi vymienat casom ako u pruzinoviek pruziny tesnenia a pod,alebo u tochto typu je so vzduchovkou roky pokoj a netreba investovat do prislusenstva.
Gamo hunter DX -Nikko Stirling 6x40AO mounmaster
Crosman Benjamin trail nitro piston 2.
Beretta APX 4,5mm
mouzes
Příspěvky: 34
Registrován: 05 úno 2011 20:05

Re: Crossman 2012

Příspěvek od mouzes » 18 led 2013 18:43

Obrázek
Crosman MK-177
multi-pump, bolt action, .177 caliber BB/pellet air rifle
na 10 pumpnuti az 800 fps (cca 260 m/s) s BBs a az 750 fps (cca 230 m/s) s diabolkami
zasobnik na 5 diabolek nebo az pro 300 BBs

Obrázek
MSR77 NP
MSR77 NP break barrel vzduchovka v modernim designu :) ve dvou verzich s optikou a nebo rukojeti :)
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Crossman 2012

Příspěvek od Kavy » 18 led 2013 19:39

Smrdí to plastem i přes monitor.
sikoradev
Příspěvky: 6
Registrován: 22 pro 2020 16:49

Re: Crossman 2012

Příspěvek od sikoradev » 22 pro 2020 18:15

Dobry den, prosim o radu. Mam prave toho Crosmana M4-177 a stalo se mi,ze prestala strilet, resp. kdyz ji napumpuji tak vystreli naprazdno a diabolka mi vypadne zpet vzadu. Zkousel jsem vycistit hlaven, ale kartacek neprosel skrz celou hlaven (coz by asi mel ne?), takze se domnivam, ze se mi vzpricila v hlavni deformovana diabolka.Jestli se mylim, prosim o radu, v cem je problem a pokud se nemylim, prosim o radu, jak odstranit tu zavadu,popr. jak zjistit v cem je problem.
Dekuji moc za radu.
válec
Příspěvky: 137
Registrován: 11 kvě 2019 00:32

Re: Crossman 2012

Příspěvek od válec » 23 pro 2020 10:35

PCA Crosmana M4-177 jsem nikdy neměl, ale pokusím se:
Kdyby byla hlaveň ucpaná, výstřel buď není slyšet vůbec, nebo jen jako velmi velmi přidušený. Papírek položený na ústí napoví. Nebo co třeba žací struna, nejde prostrčit?
Může se to stát s tvrdými diabolkami mizerné kvality crosman-1377c-t95-1305.html
Nebál bych se to rozdělat, vypadá to jednoduše: https://www.youtube.com/watch?v=IQCpUCNG-NY
Šroubky chycené do plastu mají křížovou hlavu, ale možná jsou uvnitř i inbusové hlavy, takže by bylo nutné pořídit inbus klíče v palcových rozměrech (allen keys). Nesnaž se na to jít metrickými klíči, omačkají se! Pouze na šroub s hlavou 5/64" lze použít metrický klíč 2mm.

Každopádně, dokud se nepřesvědčíš, že je hlaveň prázdná, pořád mysli na to, že ten squib load tam máš.
Už jeden případ jsem tu četl, jak se maníkovi pokazil ventil, slabý tlak nevyhnal diabolku, on teda ventil vymontil, objednal novej, mezitím než poštou přišel zapoměl že ji tam má, ventil radostně zamontil a poslal si ji do dlaně.
sikoradev
Příspěvky: 6
Registrován: 22 pro 2020 16:49

Re: Crossman 2012

Příspěvek od sikoradev » 23 pro 2020 14:16

Zdravim, dekuji za radu. No tu strunu jsem uz zkousel a neprosla. Ted jsem zkusil ten papirek (dekuji za radu) a ani se nepohnul, ale vystrel slyset slo. Kazdopadne papirek se nepohnul, takze je asi fakt ucpana hlaven, takze asi rozborka. No a kdyz ji rozeberu, jak vytahnout tu diabolku z hlavne?
Jeste jednou dekuji.
válec
Příspěvky: 137
Registrován: 11 kvě 2019 00:32

Re: Crossman 2012

Příspěvek od válec » 23 pro 2020 19:42

Prohlídni si Exploded Wiev & Part List Crosman M4-177 Pneumatic Airgun:
https://volgatarget.ru/upload/medialibr ... 08e59b.pdf
Mohl bys ještě jednou šáhnout tyčkou vytěráku ho hlavně, udělat si na ní značku jak hluboko jde zasunout a pak tu tyčku zvenku přiložit, jestli dosahá až ke šroubku 3?
Vůbec se mi nelíbí, že je slyšet výstřel aniž by šel vzduch z hlavně. Fouká to kam nemá. V lepším případě je ta diabola seknutá v závěru a ten závěr kvůli ní nedovírá. To by právě měla odhalit tyčka vytěráku, pokud dosáhne až k šroubku 3.

V případě že diabola je zalezlá dál v hlavni a závěr jde normálně dovřít, bude nutný podívat se dovnitř jestli tam není něco ruplý. Mám podezření na součástu 5 (Barrel Support). Určitě utíká vzduch u ní, jiná možnost není. Oranžová šipka ve výřezu ukazuje správnou cestu vzduchu. Možná povyjela hlaveň ven ze součástky 5. Nebo součáska 5 nedosedá na port ventilu 30. Divím se, že na portu ani není gumový těsnění. Ani na nabíjecí jehle není těsnění. Kupříkladu c1377 ho tam všude má.
cM4-177 rozpad zaveru.png
Po rozšroubování plastové skříňky vytahuj hlaveň spolu s trubkou pumpy, teprv až je budeš mít ze skříňky venku je můžeš od sebe oddělit.
Pak uvidíme co dál.
sikoradev
Příspěvky: 6
Registrován: 22 pro 2020 16:49

Re: Crossman 2012

Příspěvek od sikoradev » 23 pro 2020 19:53

Ten zaver nedoleha, rekl bych tak 1cm, to uz jsem si vsimnul, tomu napovida i to, ze po vystrelu ta diabolka vypadne zpet. Ale zkusim to zmerit s tim vyterakem. Dekuji za nakres, je to srozumitelnejsi. Pres svatky na to kouknu. A dik za radu s vytahovanim te hlavne, to se taky clovek bezne nedozvi. Urcite se ozvu jak to vypada.
válec
Příspěvky: 137
Registrován: 11 kvě 2019 00:32

Re: Crossman 2012

Příspěvek od válec » 23 pro 2020 21:59

Přecijen to těsnění nevynechali. Nevšiml jsem si ho hned, je nakreslený až v podsestavě ventilu, má číslo 10C. Je mrňavý, tak pozor ať se neztratí.
cM4-177 tesneni portu.png
cM4-177 tesneni portu.png (14.77 KiB) Zobrazeno 1385 x
Podložka č.43 je nejspíš dusítko pro Kanadu (mají limit 500fps 5,7J) . Kusům exportovaným do ČR se nevkládá.
Též malinká dirka (odfuk), co je vidět na tomto obrázku pod stopkou ventilu, se nedělá.
sikoradev
Příspěvky: 6
Registrován: 22 pro 2020 16:49

Re: Crossman 2012

Příspěvek od sikoradev » 02 led 2021 12:47

Zdravim, tak se mi podarilo ji rozebrat a zjistil jsem, ze v hlavni jsou sprajcnute minimalne dve diabolky.Jedna jde videt tak na pomezi dilu 5 a hlavne, tedy dilu 10 a ta druha bude asi hned za ni, usuzuji tak podle mereni vyterakem.A nejdou dostat ven. Mate nejaky tip?
Dekuji za radu.
válec
Příspěvky: 137
Registrován: 11 kvě 2019 00:32

Re: Crossman 2012

Příspěvek od válec » 02 led 2021 13:39

Mě je záhadou, o co se tam mohla diabolka tak zaseknout. Za transferportem už by přece měla mít cestu rovnou a hladkou.Ledažeby tam uvnitř byla škvíra mezi dílem 5 a okrajem hlavně. Potřebovali bysme vědět, jak je hlaveň v dílu č.5 uchycená. Jestli zašroubovaná závitem, zalisovaná nebo vlepená :?:

U palných zbraní, když se srazí 2 střely takže už nejdou vyšťouchnout, se to dělá kupř. takhle: vyvrtat do kulky otvor, zašroubovat do ní vhodný vrut a tahat to ven za ten vrut.
Pro inspiraci: https://www.youtube.com/results?search_ ... rom+barrel
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Re: Crossman 2012

Příspěvek od honda » 02 led 2021 16:38

Takto se dají dolovat z hlavně diabolky, ale u palných zbraní je to havárie zbraně.
https://forum.gunshop.cz/ havarie-zbrani-t4145.html
Tam není co šťourat a střelec je rád, že mu zůstaly ručičky a očička. :lol:
sikoradev
Příspěvky: 6
Registrován: 22 pro 2020 16:49

Re: Crossman 2012

Příspěvek od sikoradev » 02 led 2021 17:12

Zavitem tam urcite uchycena neni, protoze s tim neslo ani pohnout, takze bych rekl ze zalisovana.

Myslim si, ze diabolka byla asi deformovana a sekla se a dalsi diabolky, ktere sli za ni ji jeste vic zdeformovaly a to tak, ze uz nejde ven. Navic tam je vrtana hlaven, coz asi taky sehralo roli. Jedine co me napadlo, tak rozvrtat ty diabolky vrtakem.
válec
Příspěvky: 137
Registrován: 11 kvě 2019 00:32

Re: Crossman 2012

Příspěvek od válec » 02 led 2021 19:40

z historie, začíná to dotazem od od pticykl slavia-630-t19097-30.html#p385706
a přechází to až do prdlých nápadů, jako hodit do laufu perkusní zápalku a poslat tam za ní tyčku vytěráku :) Lepším nápadem je diabolky vytavit, ale to v tomhle případě nelze, díl č.5 je asi z horčíkové slitiny, roztavil by se i on. Nebo by povolilo jeho spojení s hlavní a už by to spolu nemuselo nikdy držet pohromadě.
Použít malý vrták 2-3mm) bych se nebál, jen bude potřeba ho obalit bužírkou/izolepou aby neškrábnul bokem hlaveň. Pak bych to dloubal vrutem, zkusil co se podaří vytáhnout, a teprv pak bych použil vrták 4mm. Zase obalit izolepou ale točit s ním jen rukou. Když si to bude vyžadovat víc síly (např. tupý vrták), lze vrták upnout do svěráku/sklíčidla vrtačky a rukou točit s hlavní. Zbytek olova už bude tak tenký že se nechá vydloubat jehlou, či vytlačit tyčkou.
Odpovědět