Crosman 2250 B 5,5 mm

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
pedro gonzales
Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2007 14:00
Bydliště: vsetínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pedro gonzales » 07 srp 2009 15:52

nerad bych tě podceňoval, podle způsobu řešení které jsi vymyslel předpokládám že již máš nějaké zkušenosti s plnění, ale stejně mi to nedá, plníš s připojeným paintball tankem a máš ho dnem vzhůru?, protože předpokládám že nemá narozdíl od hasičáku stoupavou trubici kterým by se tekuté co2 ze dna dostalo nahoru. Taky jestli máš tank s klasickým pinem, nebo s on/of ventilem, je možné, že jakmile dojde k vyrovnání tlaku tak se pin sám uzavře a nepouští cočko dál, zkus během plnění několikrát vystřelit naprázdno, je to jen taková moje teorie.


Uživatelský avatar
daho11
Příspěvky: 994
Registrován: 31 led 2009 23:13
Bydliště: u Brna
Kontaktovat uživatele:

pleneni

Příspěvek od daho11 » 07 srp 2009 18:49

samo, plním dnem vzhůru, žádná trubka v tom není. 2x jsem vystřelil s připojeným tankem. flašku mám s on/off.

Původně jsem měl na pístku v plnícím pinu zevnitř pružinku, aby se po odpojení lahve zavřel, ale už během plnění bylo slyšet zřetelný uzavření toho plnícího pinu.
tak jsem dospěl k závěru, že v pistoli vznikne stejný tlak jako ve flašce,
pin se zavře a už tam nic neteče. tak jsem to rozebral, pružinku jsem vyhodil a vymezil jsem pohyb pístku trubičkou na cca 0,5-1 mm, tj. pokud je pistole pinem nahoru, píst se sám otevře vlastní vahou, tj. s připojenou flaškou je pořád otevřený. vymezení pohybu je trubičkou, tudíž při odpojení flašky jde tlak vnitřkem trubičky a pístek se zavře.
a stejně to nepomohlo - flaška připojená dnem vzhůru 1 minutu, dva výstřely naprázdno a furt jenom 6g cočka ve zbrani. .

dedpaj píše ve vláknu o QB78, že z kyvety plnil QBčko 28-33 g. prostor ve válci QBč je cca 19,5 cm, prostor ve válci C2240 je necelých 10 cm, tak bych čekal 12-15 g.

budu si s tím ještě hrát, třeba se něco stane
Uživatelský avatar
Asot
Příspěvky: 390
Registrován: 10 zář 2008 10:34

Příspěvek od Asot » 07 srp 2009 19:14

daho11: Když používáš k CO2 zbraním paintballové tanky, jak řešíš závity, nějakou redukcí?, jaký je vlastně na tanku typ závitu?
pedro gonzales
Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2007 14:00
Bydliště: vsetínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pedro gonzales » 07 srp 2009 20:08

Tak podle toho co říkáš už vážně nevím, jen snad jestli v tom plnícím pinu není těsnění které po chvíli nabobtná a pak už nepustí víc cočka, aspoň já se s tím trápím běžně u přepouštěcího ventilu z drulovu, není to sice uplně tvůj plnící pin, ale je to stejný princip
Uživatelský avatar
daho11
Příspěvky: 994
Registrován: 31 led 2009 23:13
Bydliště: u Brna
Kontaktovat uživatele:

.

Příspěvek od daho11 » 07 srp 2009 22:06

jaký je závit na lahvi nevím, na připojení ke zbrani používám tohle:
http://www.paintballshop.cz/zbozi/4647- ... pter-black

pak se do toho dají koupit různý kolínka, hadičky, budíky...

V brně jsem našel obchod, teď si nevzpomenu jak se jmenuje, ale je v budově Fabory na Hviezdoslavove, co prodává 1/8" fitinky, kolínka, rozdvojky, niple, mufny atd. za zhruba poloviční ceny, než se to dá koupit v paintball shopech. nemají všechno skladem, ale do 3 dnů je to nachystáno k vyzvednutí.
Píšou u nich max. tlak pro 1/8 fitinky - 150 BAR.

včera jsem tam kupoval T kus, přijde to na další QBčko, však se začas pochlubím :-)

Akorát jsou ty tlakový fitinky trošku odlišný:
paint fitinky - 1/8" NPT - rozšiřující se, samotěsnící závit, emerickej asi vynález
tlakový fitinky - G 1/8" - rovný závit

NPT do G šroubovat nejde - pomůže závitník
G do NPT šroubovat jde.

spoje těsním lepidlem na závity, lahvička stojí cca 70 korun a člověk to má na celej život.

pedro: na bobtnání gumičky jsem nemyslel, mohl by to být důvod.
musím zjistit, z čeho to je, ale vypadá to na průsvitnej silikon a ten by neměl cočko sát. ale PIN je původně na vzduch, tak nevim.
pedro gonzales
Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2007 14:00
Bydliště: vsetínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pedro gonzales » 07 srp 2009 22:54

no tak to by mohlo být tím, vím že dělají různý těsnění pro vzduch a pro cočko, te´d jsem poslal dotaz na paintballshop, tak uvidíme
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

2250

Příspěvek od pavel 54 » 13 srp 2009 07:52

Daho,a ostatní prosím jak se sundává to plastové pouzdro závěru a vnitřek s kličkou? Všechny šroubky mám venku a hlaveň s pouzdrem a kličkou tam pořád drží! Díky za rady.
Quax
Příspěvky: 34
Registrován: 05 zář 2006 14:24
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quax » 13 srp 2009 12:42

V plastovém pouzdru je takový malý šroubek na torx klíč. Já jsem s tím měl podobný problém jako ty - nešel ničím povolit. Nakonec jsem plastové pouzdro rozřezal, ale mě nevadilo, že ho zničím, jelikož jsem měl steel breech a plastové pouzdro bych stejně vyhodil. Kupodivu šel lehce ven. Možná by pomohlo něčím stáhnout plastové pouzdro ke kovovému tělu zbraně a zkusit ho vyšroubovat malým šroubováčkem.

Jediná možnost je objednat tento klíč z USA nebo GB. V GB stojí asi 3 libry. Já si ho objednával, při poslední objednávce. Pokud to nemáš daleko do Prahy nebo Děčína, můžeme se domluvit a půjčím ti ho. Případně až budu objednávat ještě nějaké custom díly na 22xx (asi za měsíc), můžu ti ho k objednávce přihodit.
happymoos

Příspěvek od happymoos » 14 srp 2009 11:34

TORXík se dá koupit v každém lepším obchodě na spojovací materiál, nebo železářství
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

torx

Příspěvek od pavel 54 » 15 srp 2009 07:32

Díky moc za užitečné rady,klíčů torx mám celou sadu. Problém je,že ten šroubek nikde nemůžu najít nikde ho nevidím. Kde se teda nachází? Ze spodu pouzdra ,z vršku nebo po bocích?
Uživatelský avatar
daho11
Příspěvky: 994
Registrován: 31 led 2009 23:13
Bydliště: u Brna
Kontaktovat uživatele:

Imbus

Příspěvek od daho11 » 15 srp 2009 23:01

Ahoj Pavle54,

není to torx, ale imbus, umístění šroubku na zbrani hír:
http://david_holub.sweb.cz/crosman_2240/imbus_zaver.jpg

Klíč se dá běžně koupit v železářství, já ho koupil u Bartáka v Brně,
za 24 CZK tento:
http://david_holub.sweb.cz/crosman_2240/imbus.jpg

Hodně štěstí při úpravách. plnění 2240 budu řešit asi přiděláním malé tlakové lahvičky, jak to dodělám, přihodím fotky.
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

grosman

Příspěvek od pavel 54 » 16 srp 2009 07:10

Daho,děkuji za pěkné foto,šroubek mám venku netušil jsem že je to šroub.
Na další foto o plnění se těším. Já jsem zatím ve stavu rozebrané zbraně.
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

2250

Příspěvek od pavel 54 » 16 srp 2009 08:12

Daho,na str.4 píšeš.Přidal jsem jeden kroužek mezi dvě půlky ventilu a tím jsem utěsnil píst k trubce atd. Moc to nechápu.Myslíš tím ten mosazný kus?Prosím Tě vysvětli mě to podrobněji když tak na SZ. Díky.
Uživatelský avatar
daho11
Příspěvky: 994
Registrován: 31 led 2009 23:13
Bydliště: u Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od daho11 » 16 srp 2009 22:10

ahoj,
když u pušky vyndáš válec a rozmontuješ ho na dvě poloviny,
návod je tady:
http://www.americanairgunhunter.com/crosman5.html

tak uvidíš těsnění, který je mezi těma dvěma půlkama válce.

Nechal jsem tam původní O-kroužek a přidal ještě jeden 15x2. Do přední části válce jsem vybrousil drážku, abych mohl přední část válce ve zbrani dotáhnout. odstranil jsem lůžko pro čelo bombičky, tj. na bombičky už to fungovat nebude. Jde to i jinak, aby možnost bombiček byla zachována, ale chtěl jsem to mít rychle hotový :-)

Těsnění, který jsem přidal je větší než to původní a když se půlky válce k sobě dotáhnou ve zbrani, tak ten přidaný O-kroužek se navleče na ten původní, roztáhne se a těsní.

bohužel jsem to nenafotil. Až to budu někdy rozdělávat tak to napravím.
Po 10 dnech tlak stále drží, takže to funguje.
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

2250

Příspěvek od pavel 54 » 17 srp 2009 15:15

Daho,díky moc už jsem to pochopil.Ale já to udělám jinak.Zachovám původní stav na bombičku.Na mosazný ventil dvě drážky no O kroužky a zbytek je to samé.Ve předu mám na soustruhu udělanou redukci na přepouštěcí ventil s QB ta je našroubována na původní místo toho uzávěru s tyčkou co přitlačuje bombičku na propichovač.Jenom musím ještě doladit tu rádlovanou matku na přep. Je tam málo místa.Ještě jednou díky.
Odpovědět