Crosman 1377c

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
radek26
Příspěvky: 51
Registrován: 30 zář 2013 20:17
Bydliště: Nove Zamky

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od radek26 » 27 čer 2014 21:43

trojan: Ako sa hovori "Jsem jen obycejnej pobijec much" , ja som to len obkreslil z toho obrazku v pribliznej mierke a vytvaroval pilnikom. Ale mozem to priblizne nakreslit v CorelDarw a kolegyna to hodi do .cad, potom si vyrobis skusobne kusy a doladis ich ? :mrgreen:


Crosman 1377 ( trigger a la marauder )
FWB 300S , FWB 601, FWB 80, FWB 100,
TAU 7
Uživatelský avatar
Trojan
Příspěvky: 439
Registrován: 14 bře 2011 13:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Trojan » 27 čer 2014 22:31

Já se zeptám kámoše jak to udělat :-)
Lubomír3
Příspěvky: 91
Registrován: 13 kvě 2012 10:29

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Lubomír3 » 27 čer 2014 23:10

..........
Naposledy upravil(a) Lubomír3 dne 03 led 2015 17:32, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
radek26
Příspěvky: 51
Registrován: 30 zář 2013 20:17
Bydliště: Nove Zamky

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od radek26 » 30 čer 2014 06:20

Dobré ránko, ten nákres Maraudera je super ale podla neho by sa to vyrobiť asi nedalo. Ja som to nakreslil v CorelDraw, možno to nie je na chlp presné ale stačí to jemne opracovať a sedí. Včera som chvílu strielal na cca 9m jednou rukou a musím povedať že tlak ktorý je potrebné vyvinúť na spúšť je minimálna a netrhne to pištolou. Takže trafiť 3x za sebou "10" sa mi v pohode podarilo. Len keby tá moja Crosmanka nevážila 1200g :mrgreen: Chcelo by to duralový záver, len bohužiaľ sa ho pokúšajú vyrobiť už pol roka :mrgreen:
Naposledy upravil(a) radek26 dne 01 črc 2014 07:40, celkem upraveno 1 x.
Crosman 1377 ( trigger a la marauder )
FWB 300S , FWB 601, FWB 80, FWB 100,
TAU 7
Uživatelský avatar
Trojan
Příspěvky: 439
Registrován: 14 bře 2011 13:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Trojan » 30 čer 2014 08:01

Dalo, ale nevim co by z toho vzniklo :D Ale jsem si jistej k čemu by to bylo :D

Předám to dál, kámoš mi snad udělá jeden a někdy koncem měsíce bych to možná mohl vyzkoušet.
Uživatelský avatar
radek26
Příspěvky: 51
Registrován: 30 zář 2013 20:17
Bydliště: Nove Zamky

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od radek26 » 01 črc 2014 06:14

Lubomir3 : Presne tak, v jednoduchosti je krása. Ja som tiež pobehoval a hladal niečo z čoho to vyrobiť, nakoniec sa mi dostal do rúk pásik ocele 19312 a bolo vybavené. Hrubý tvar pilkou a ostatok doladiť pilníčkom. Merať vzdialenosti otvorou v pažbe nebol problém takže to trvalo asi tri dni kým som trafil správny rozmer. Asi najväčší problém bol dať to správne zakaliť :D Ale chlapík keď sa na to pozrel mu zaplo čo to je :D asi niečo také nevidel prvý krát.
Potom už len preleštiť a dobrúsiť niektoré časti. Ja som namiesto tých dvoch skrutiek na spúšti dal len jednu, možno tie dve by boli fajn ale funguje to v pohode :mrgreen: Ten nákres čo som sem dal je celkom presný, vytlačil som ho na priesvitnú fóliu, prilepil na plocháč a hurá pilníkovať :mrgreen: Plocháč má šírku 3,5 mm potom som ho zbrúsil na 3,2 - 3,1mm a hotovo. Fungujééééé :mrgreen:
Přílohy
20140625_001a.jpg
Crosman 1377 ( trigger a la marauder )
FWB 300S , FWB 601, FWB 80, FWB 100,
TAU 7
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Queeg 512 » 02 črc 2014 18:26

Tak a konečně je všechno doma a mou nadlouho nejoblíbenější puškou se stává AR-1322
AR-1322.jpg
AR-1322_full_length.jpg
Uživatelský avatar
radek26
Příspěvky: 51
Registrován: 30 zář 2013 20:17
Bydliště: Nove Zamky

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od radek26 » 02 črc 2014 19:28

Queeg : Tak toto je :shock: nadhera, to je tak povediac dokonalost. Vobec sa nenahnevam ak k tomu napises strucny popis :mrgreen:
Super !
Crosman 1377 ( trigger a la marauder )
FWB 300S , FWB 601, FWB 80, FWB 100,
TAU 7
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Queeg 512 » 02 črc 2014 21:27

No na většinu věcí už jsme tu dával linky, takže tentokrát začnu historií. Flintičky v tomto stylu se mi zalíbily už před řadou let na dovolené u moře, hodně domorodců i domorodek je tam nosilo ležérně pod paží, což se z estetického hlediska připadalo úplně super a z praktického s vyjímkou těch domorodek taky.

Když jsem pak zjistil že existuje Crosman 13xx a že jde tunit, tak jsem od začátku přemýšlel o tomto stylu, hodně mě ale zdrželo vymýšlení řešení pro přechodku na AR/M pažbu. Nakonec jsem vymyslel, že si to nechám zhotovit se dvou částí - převlečnou matici/záslepku našroubovanou na trubce pažby, která má v předním čele excentricky díru s navařeným šroubem cca M10x10mm, a to se celé bude šroubovat do protikusu - prodlouženého zadního špuntu hlavní trubky, ve kterém bude díra se závitem. Aretace excentrické přechodky měla být řešena přisoustružením špuntu tak, aby při pevném utažení přechodka směrovala dolů, případně vyvrtáním děr pro šroubky držící špunt ve správném směru.

No a někdy v té době jsem zjistil že existuje i weaver most BKL 558 MB, který opticky supluje rukojeť AR-15/M-16 a krásně vyřeší problém s výškou montáže i rychloupínáním optiky, a už nebyla cesta zpět. Sice jsem v té době byl připraven k nákupu HW 77K s V-Mach kitem, velice rychle jsem to ale přehodnotil tak, že do Crosmana se vyplatí investovat víc kvůli výrazně vyšší užitné hodnotě. 13xx totiž dle mého fundovaného názoru v jednoduchosti a spolehlivosti za pružinou nijak nezaostává :!:

Realizaci pak celkem urychlilo, když jsem při hledání kvalitního objímkošpuntu na http://www.hpasports.com objevil i letošní novinku v podobě přechodky na ostrou AR/M pažbu (donedávna byly komerčně dostupné jen přechodky na paintball kopie dle standardu Tippman 98, které pro mě nepřicházejí v úvahu). Sice pořád plánuju ten výše popsaný, sice se nehodí k masové výrobě, zato ale umožňuje rozebrání bez nářadí; americká přechodka se rozebírá přes červík. Moc ale netuším, jak to dopadne, kontakty do vhodné výroby už nemám a komplikují to imperialistické závity. Takže jsem vděčný i za tu americkou.

A co tam teda všechno je? Hlaveň z 2250, duralový objímkošpunt, závěr má ocelové pouzdro se dvěma červíkama pro uchycení hlavně a nerezovou kličku+nabíjecí trn (samozřejmě s magnetkou), nerezová pojistka a ocelovo-duralový adaptér na pažbu. Spoušť mám klasickou, jen jsem vyměnil páku převodu za ten neviklavý model ze silnějšího plechu a při zpětné montáži jsem tam dal střenky z Marauder pistole, na které si potrpím. A samořejmě ještě flat-top úprava.

Pažba je pak FAB DEFENSE GL-SHOCK, je to přece jen 1322 a ne 1377, takže bylo nutné použít model s antišokovou botkou dimenzovanou pro ráži .22x :lol:. Trubka (tuba/tubus) pažby je pak v milspec verzi a ne v komerční, aby šlo v případě potřeby bez problémů použít kořistní náhradní díl :mrgreen:

Popruh je sice no-name od číňanů, vybrala si ho ale od nich IDF, takže by měl něco vydržet, všechny kovové součásti řešící uchycení popruhu jsou kalené. V přední části pažby je ještě momentálně nevyužitý FAB DEFENSE TSA (Tactical Sling Adapter), který by měl umožnit ještě pohodlnější podpažní nošení. A v zadní části pažby je vodotěsná schránka, kam se vejde nějaké to nářadíčko, mazání, těsnění, šroubky apod.

Vzhledem k délce 68 cm se zasunutou pažbou (76,5cm při plném vysunutí) to ale jde nostit pod kabátem i při současném uchycení popruhu vzadu pažby, 180cm vysoký člověk má ústí hlavně nad kolenem. Při zavěšení přes TSA by to mělo být o dalších 10-15cm výš 8)

Ergonomie je pak úplně špičková, vysouvání pažby jde v rozsahu 84mm fixovat v šesti polohách a chodí jako po másle, takže ve finále jde perfektně ladit oční reliéf v netradičních střeleckých pozicích.

Původně jsem chtěl řeši i mířidla, na to se ale asi vykašlu, není to jen tak (vzhledem k výšce pažby by byly nejlepší taky přes ten weaver, což komplikuje situaci vepředu). Nouzově jde použít tu světlovodnou mušku (která je tam hlavně jako kryt hlavně) a místo hledí podhled ve weaver mostu, chce to ale hlavu vykloněnou do strany. A zvolená optika je celkem levná a vůbec nevypadá špatně, asi bude nejjednodušší si pro případ jejího selhání koupit náhradní.
Uživatelský avatar
radek26
Příspěvky: 51
Registrován: 30 zář 2013 20:17
Bydliště: Nove Zamky

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od radek26 » 02 črc 2014 23:09

Takze v prvom rade chvalim velmi zaujimavo a podrobne rozpisanu historiu a podnety ktore viedli k vyhotoveniu tak zaujimaveho exemplaru. Priznavam ze uz dlhsiu dobu intenzivne premyslam nad podobnou pazbou (samozrejme musi ladit s orechom :mrgreen: ) ale neviem si predstavit z coho by som mohol pouzit jej kostru.

Dalsou dilemou ake zameriavanie pouzit, aj ked priznavam ze klasicky pliesok-drazka-tycinka sa mi pozdava najviac, nad 15m je to uz problem nakolko sa mieridla prekryvaju s velkou castou ciela (vacsinou klasickeho terca 14x14). Zvazujem kupu puskohladu nieco 4x32 pripadne malinky sikovny kolimator ale netusim co z nich vybrat.

Otazka znie : Qeeg co lacneho a zaujimaveho to skrasluje tvoj vytvor ? :mrgreen:
Crosman 1377 ( trigger a la marauder )
FWB 300S , FWB 601, FWB 80, FWB 100,
TAU 7
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Queeg 512 » 02 črc 2014 23:39

Je to http://www.nv-optics.cz/puskohledy,koli ... 32_compact

Tu lacinost je třeba chápat tak, že když uvážíš, že v ceně jsou celkem kvalitní rychloupínací montáže (samostatně okolo 800 Kč) a obvyklé příplatky za podsvícení, kompaktnost a bytelné krytky (řekněme 150 + 150 + 100), tak je cena tohoto zoomu s jednodílným tubusem okolo 2000 Kč, což je v kategorii jednodílný zoom na zdejším trhu minimum. Pokud ale jako já nemáš weaver most už jen kvůli tomu, aby to dobře vypadalo, musíš počítat i s investicí do něj.

Vytipoval jsem si to podle zahraničních recenzí, v US&A to používají jako lacinou spotřební optiku na AR-15 a ohlasy jsou z drtivé většiny pozitivní, .223 Rem to prý snáší bez problémů.

Při změně zoomu a paralaxy jsem zatím nezpozoroval vybočení mimo můj rozptyl. Na objektivu je sice typicky zprasená dioptrická korekce, v povoleném stavu se objektiv i s křížem volně vychyluje v rozmezí minimálně jeden stupeň, (t.j. 60 MOA), což vylučuje držení nástřelu. Ale kříž je naštěstí ostrý při plném dotažení, tak to neřeším.

U NS 4x32AO jsem na tom byl s vikláním objektivu hůř, tam jsem musel pro ostrý kříž korekci vyšroubovat do půlky rozsahu a pak už nemělo smysl klikat... když to lítalo bokem, stačilo klepnout na objektiv ze směru, kam bylo třeba posunout zásah :evil: Divím se, že se na tuto funkci výrobci u levných optik nevykašlou.
Uživatelský avatar
mtarnovsky
Příspěvky: 491
Registrován: 01 úno 2012 15:05
Bydliště: Bratislava

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od mtarnovsky » 03 črc 2014 07:23

Queeg: Mas to vymakane,co ta to cele vyslo?Som rad ze si ostal pri pumpe,podla mna je to ovela praktickejsie ako CO2.
Ako ti to v 5,5ke lita? Nepada to moc? na kolko pump stielas na 15m?Ja som rozmyslal ze kupim nejake monstery pred tym ako pojdem do 1322 ale u nas nie su k zohnaniu a cez eshop sa mi to objednat neoplati,pokial by toho nebolo viac.

Radek.
To co je pre queega lacne je pre nas prostych pobijecou much cenovo nedostupne :-). teda aspon pre mna.
Moja prva optika,bola umarex 4x20,v cene cca 10e,a do 20m bola dostacujuca,ale kedze mam viac vzduchoviek tak som kupil este Umarex 3-7x20 v cene cca 18e,(oba boli aj z montazou) a stym si na 20m krasne zastrielam.(aj na vacsie vzdialenosti).Viem ze neni dokonaly,ale mne staci,akurat ma mensi zorny uhol.Ale vyhodou je ze je extremne lahky a blbuvzdorny.Kupoval som v Colosuse.
Koliminator je na takticku strelbu.Na 20m ti bodka prekryje cely terc,takze na presnu strelbu na dialku neni moc vhodny.
Ale na plechovky super.
http://www.colosus.sk/puskohlad-umarex-3-7x20/
Hatsan AT44-10w 5,5 + Leupold 4-24x50e+pumpa
Crosman1377-40cm hlaven,flat top,prerobena spust,pretesneny transfer,ocel.zaver,4-9x40,pazba
Slavia 620
Uživatelský avatar
radek26
Příspěvky: 51
Registrován: 30 zář 2013 20:17
Bydliště: Nove Zamky

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od radek26 » 03 črc 2014 08:34

mtarnovsky : V pohode, ja som si pozrel tú optiku v podtsate 100€ nie je na mašlu ale máš pravdu ten Umarex 3-7x20 je celkom použiteľný a hlavne ľahký :D veď tá moja 1377-ka už začína vážiť dosť. Dnes idem omrknúť nieaké puškohlady, páčil sa mi 4x32 (neviem výrobcu) ale zase tá váha :roll: Asi sa pridám 3-7x20 a hotovo, aj tak som nemal nikdy puškohlad na puške ani pištoli a za 10€ v pohode.

A ešte jedna vecička ohľadne prerobenej spúšte.
Po pár strielaniach som to musel upravovať, pružinka č.1 musí byť dostatočne flexibilná (použil som hustú z písacieho pera :mrgreen: ), k nej je potrebné presne doladiť pružinku č.2 v opačnom prípade sa mechanizmus zaistenia úderníka nedostane do správnej polohy. NIE JE TO NIČ KOMPLIKOVANÉ :D pružinky sú slabučké z hustým vinutím.
Posledná vec : na nákrese spúšte č.3 je potrebné tú plôšku pre zaisťovanie zbrane zvýšiť o 1,5-2 mm, ja som tam musel prilepiť kúsok plastu lebo mi vypadol zaisťovací kolík :( . Takže včera som to celé vyladil a hurá strielať.
Přílohy
20140627_002a.jpg
Crosman 1377 ( trigger a la marauder )
FWB 300S , FWB 601, FWB 80, FWB 100,
TAU 7
Uživatelský avatar
mtarnovsky
Příspěvky: 491
Registrován: 01 úno 2012 15:05
Bydliště: Bratislava

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od mtarnovsky » 03 črc 2014 10:39

Radek. Pre mna je momentalne 100e vela,mam zenu na materskej a dve decka. Ale hlavne nemienim do optiky investovat viac ako je cena pistole.
Skus popripade napisat paul25,on kupoval v aliexprese 3-10x40 bushnell tusim. Stal 20e.
Popripade ti mozem od neho zohnat link. Pisal ze je s nou spokojny. Dodacia lehota aliex je cca 2tyzdne,postovne zadara.
:-)
Hatsan AT44-10w 5,5 + Leupold 4-24x50e+pumpa
Crosman1377-40cm hlaven,flat top,prerobena spust,pretesneny transfer,ocel.zaver,4-9x40,pazba
Slavia 620
Artefix
Příspěvky: 31
Registrován: 02 čer 2014 08:57

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Artefix » 03 črc 2014 10:57

Zdravím... :)
Mám prosím malý dotaz: na netu našel puškohled Fomei 3-7krat20 Light ale má dvojnásobnú váhu tj.290gr.oproti Umarexu. I s montáži na 11mm.
Cena přibližně stejná. Celokov a sklo. Prý vhodný i na malorážky. Má to prosím někdo? Jaká je kvalita optiky. Zatím eště nemohu rozhodnout, který vybrat. Dá se zaostřit na vzdálenost již od 5metru? Můj sklep má rozměry 7 metrů na dálku.
Kolimátor na baterky nechcu. Zapomínám vypnout aj i světla mýho auta na parkovišti. :roll:
Díky za vaše rady, jako otec dvou dětí nemám penízky na rozdávání ale taky nechcu prodělat špatným nákupem.
Toť vše...
8)
Odpovědět