Crosman 1377c

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
misakh
Příspěvky: 2
Registrován: 08 lis 2021 21:44

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od misakh » 08 lis 2021 21:54

Zdravím a omlouvám se za možná hloupý dotaz, pokud se to tu již v tomto dlouhém fóru již probíralo se omlouvám. Koupil jsem na Crosmana kovový závěr a namontoval optiku. Nicméně ten šroubek co je u závěru je zašroubován mo hluboko a překáží to v nabíjení, diabolky do důlku zapadávají a otáčí se. Je možné to prosím řešit tak že ho nechám méně zašroubován aby byl v rovině? Nejsem bohužel technický typ tak trochu tápu :-( Díky moc


vin
Příspěvky: 165
Registrován: 09 zář 2020 11:31

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od vin » 09 lis 2021 16:19

Pod hlavičku šroubku vložit podložku a tím vyrovnat zapuštění šroubku a prohlubeň. Jako příslušenství dodává takové podložky výrobce zásobníků. Jsou z nějakého nekovového materiálu (plast, fíbr?).
misakh
Příspěvky: 2
Registrován: 08 lis 2021 21:44

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od misakh » 09 lis 2021 22:08

Děkuji, podložka je dobrý nápad, zkusím
Slukovka
Příspěvky: 25
Registrován: 07 pro 2016 15:53

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Slukovka » 09 lis 2021 23:31

Zakápnout voskem, diabolka nebude mít o co drhnout.
vin
Příspěvky: 165
Registrován: 09 zář 2020 11:31

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od vin » 10 lis 2021 09:04

Zatmelení šroubku jsem také zkoušel, kdy pod sesypným zásobníčkem zadrhávaly diabolky. Vyzkoušen obyčejný vosk, pečetní, tavná tyčinka, karosářský tmel. Obyčejný svíčkový dlouho nevydržel, ale obnova je velice snadná.
Smazaný uživatel 30813

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Smazaný uživatel 30813 » 10 lis 2021 10:44

Když jsem ještě měl c1377 tak jsem v prvé řadě prořízl ten šroubek pilkou na železo ať to jde povolit plochým šroubovákem a pak jsem tam napaplal modelářské tmel. A drží do teď před 3 léty jsem ho prodal kamarádovi a bez žádných závad a problémů.
Slukovka
Příspěvky: 25
Registrován: 07 pro 2016 15:53

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Slukovka » 10 lis 2021 18:05

Já použil nějakou fest smradlavou jahodovou svíčku, nic jiného nebylo po ruce. Myslím že to bylo plné příměsí, díky kterým vosk nebyl tak viskózní - drží to a nedeformuje se :lol:
Xfantasy
Příspěvky: 64
Registrován: 20 úno 2022 08:49

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Xfantasy » 01 bře 2022 20:11

Zdravím, zajímavá diskuze. Pročetl jsem ji dokonce celou :lol:
Mám novou 1377 a je pěkná. Zvědavost byla silnější a tak jsem již udělal rozborku zborku. Upravit pružinu, zahladil styčné plochy, promazat... Závěr jsem měl dole několikrát a jediný problém této zbraně je v přechodu zásobníku do hlavně. U zásobníku je sice těsnění, ale u hlavně těsní jen kuželová plocha. Mám za to že tam je únik vzduchu. Sice malý a zřejmě nebude mít takový vliv na výkon, ale je.
Dvakrát se mi povedlo tento přechod utěsnit teflonovou páskou, že když jsem pumpnul, ucpal hlaveň a vystřelil, tlak zůstal v hlavni dokud jsem nepovolil prst. Ale většinou se mi to nepovede tak dokonale udělat a tlak tam nezůstane.

Řešil někdo tento problém? Závěr mám zatím plastový, kovový jsem objednal, tak doufám že bude vše přesnější.
Píst se v cz nedá sehnat. Jestli upravit originál si nejsem jistý...

Jinak někdo zde psal o špatné zkušenosti s diabolo Gamo ProHunter, tak mohu potvrdit že se občas v hlavni zasekne. Respektive zůstane skříplá trnem.
Xfantasy
Příspěvky: 64
Registrován: 20 úno 2022 08:49

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Xfantasy » 04 bře 2022 20:23

Tak vlákno je už asi mrtvé :lol:
Mám kovový závěr a musím říci že bych čekal lepší přesnost. Respektive menší toleranci otvoru u hlavně. Hlaveň mírně hranou převyšuje a tak o spodek škrtá diabolka. Trochu sem to upravil vrtákem, ale ještě by to tu hranu chtělo víc. O ostrém otvoru u šroubu se ani nemá cenu zmiňovat. Ten jsem zkosil šroubovákem...
Jinak čep jsem vyřešil kaleným šroubem M5. Díra je akorát, jen jsem ji zařízl závitníkem a sedí to přesně. Zkusil jsem napřed kalený M4, ale byla moc velká vůle. M5 je těsně jako čep.

Transporter jsem těsnil teflonkou a trochu mamutu. Tak nějak asi ok, ikdyž by to mohlo být lepší.

Přemýšlím jak prodloužit trn, ale zase aby nebyl moc a šla dobře vkládat diabolka. Ale nemám tak slabý vrták a stojanovku, tak se na to asi vybodnu. Podle zkoušení to nemá vliv, jen by se lépe dorazila diabolka a nehrozilo by její skřípnutí trnem
Xfantasy
Příspěvky: 64
Registrován: 20 úno 2022 08:49

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Xfantasy » 02 dub 2022 14:31

Vím že je to individuální, podle požadavků na jakou vzdálenost kdo střílí, ale přesto. Je nějaká universální vzdálenost na kterou nastřelujete tuto vzduchovku?
Doma nemám problém se přizpůsobit a používám nízký tlak na jedno až dvě pumpnutí. Ale spíše venku na větší vzdálenosti, šišky, plechovky, holuby, myši, tam již vzdálenost zase tak neodhadnu, tak se ptám na zkušenosti. Používám jednoduchý kolimátor.
Udává se že se pistole zastřeluje na 7 m, vzduchovka 10, ale to není pro universální použití venku. Tak na jakou vzdálenosti seřizujete vy svého crosmana aby měl ucházející přesnost?

Jinak chtěl jsem plochý píst, ale není dlouho k dispozici. Uvažuji o pistolovém puškohledu, ale také nejsou.
Xfantasy
Příspěvky: 64
Registrován: 20 úno 2022 08:49

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Xfantasy » 08 dub 2022 22:24

Tady mrtvo...
Jinak tedy dílenské zpracování na přesdržku. Všechny hrany ostré že se navzájem obrábí, díry na čep mimo osu, díra výstupu vzduchu ze zásobníku mimo osu... Ocelový závěr také. Vše šíleně ostré. Takže po vystřízlivění jsou vidět nedostatky.
Nicméně to na střelbu nemá vliv. Hrany jsem upravil, otvor ze zásobníku mírně zvětšil. Ještě mi po technické stránce vadí pumpa... To že se to vyklá, nemá to prakticky žádné vedení u čepu.

Ale stejně jsem za crosmana rád.

Používám kolimátor a pořád si nevím rady se střelbou na větší vzdálenosti. Doma na 5m střílím na 2 pumpy, max 3. Ale venku na velkou vzdálenost tápu. Tam pumpuji víc, ale přesto nevím kam to lítá.
Ale i tak co jsem zkoušel, tak v hale na nějakých 20 metrů a 5 pump je to s kolimátorem pěkné. Chtělo by to plochý píst, ale není k dostání.

Přemýšlím o puškohledu. Ale chtěl bych pistolový, nechci si dělat pažbu. Jen nemám žádné zkušenosti a prakticky jich ani moc není k dostání. Poradí někdo slušný pistolový cca do pěti tisíc?
Arcturus
Příspěvky: 107
Registrován: 05 lis 2021 22:13

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Arcturus » 09 dub 2022 18:34

Co bys taky čekal od vzduchovky za 2.800 Kč, která se na krabici pyšní nápisem "Built in America". Kdyby to raději nechali kompletně dělat v Číně, za stejnou cenu by kvalita zpracování byla o několik tříd výš.
Co se týká pistolhledu, tak na tuto vzduchovku bohatě stačí obyčejný Walther 2x20, který se prodává kolem 1.300 Kč. Vzhledem k tomu, že se jedná o pistoli nemá smysl uvažovat o variabilním zvětšení nebo o jakémkoliv větším zvětšení. Osobně bych tam nechal kolimátor nebo bych ji předělal na krabinu/pušku a použil klasický puškohled (https://www.lukyasipy-henry.cz/eshop/pr ... .html#desc).
Xfantasy
Příspěvky: 64
Registrován: 20 úno 2022 08:49

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Xfantasy » 09 dub 2022 19:56

Tak čekal jsem aspoň že budou díry v ose :lol:
Ale jinak samozřejmě jsem neměl přehnané očekávání. Co se přesnosti týče, jsem spokojen. Malá kompaktní vzduchovka na blbnutí :D
Ocelový závěr bych za tu cenu také čekal kvalitnější - alespoň sražení hrany u šroubku pod trnem. To že je ostrá hrana u hlavně bych přehlédl, u plastového závěru to nebyl problém.

Kolimátor asi nechám, jen venku to není ono při plném světle, tak jsem předpokládal že puškohled bude lepší varianta.
Chci to nechat jako pistoli. Takže rozhodně pistolový puškohled. Ale nemám s tím zkušenosti. Nejde jen střelbu na 10m ale venku individuálně. Tak nevím jak je na tom 2x zvětšení. Každopádně díky za tip. Co jsem koukal tak se u nás zrovna nedá sehnat pistolový puškohled. Našel jsem "jen" Puškohled Discovery HD 1-4x24IR za 5 tisíc
Arcturus
Příspěvky: 107
Registrován: 05 lis 2021 22:13

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Arcturus » 09 dub 2022 22:55

Věř mi, že 2x zvětšení pro pistolhled bohatě stačí. Větší zvětšení bys v ruce těžko udržel.
To cos našel je na pistoli k ničemu - má to oční reliéf 89-102mm.
Pokud chceš variabilní zvětšení, pak např.:
https://leapers.com/index.php?act=prod_ ... SCP-27PRGW
https://www.zbrane-vzduchovky.cz/puskoh ... 2/#diskuse

Každopádně pozor na hmotnost a vyvážení, pistole v základu váží nějakých 900 gramů + ocelový závěr + montáž + pistolhled (ten UTG má hmotnost 400 gramů!) a dostaneš se na hmotnosti, které už pro někoho nemusí být zrovna příjemné.

Nevím co máš za kolimátor. Já na vzduchovkách používám Hawke Vantage Red Dot nebo Hawke Micro Reflex Dot a venku při plném světle nemám problém.
Xfantasy
Příspěvky: 64
Registrován: 20 úno 2022 08:49

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Xfantasy » 10 dub 2022 10:29

Oční reliéf - no vidíš, to jsou věci které neznám.
Střílím z ruky, ale většinou obouruč, takže ruka není natažená úplně. Často venku i opora o strom a podobně.
Kolimátor mám Čínu a problém venku je jen na "tečku" na kterou střílím nejčastěji. Kolečko s křížem je vidět lépe
https://a.aliexpress.com/_mNhcNsI

Z praktického hlediska bych zůstal u kolimátoru, často si beru zbraň sebou na kolo do batohu. Po puškohledu koukám protože občas chci zkoušet větší vzdálenosti, případně zkusil lov potkanů. U kolimátoru nevím kam na větší vzdálenost mířit "kompenzovat", nedá se tam "doklikat" a pak se vrátit na původní nastavení. Takže tam často nastřeluji pro různé použití a to je zdlouhavé.
Odpovědět