Crosman 1377c

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
válec
Příspěvky: 137
Registrován: 11 kvě 2019 00:32

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od válec » 26 čer 2019 07:49

Samozřejmě, že funguje na jiném principu. Jinak by nebyl žádný důvod s ním upgradovat 1377c.
Žeby to vyloženě drhlo, to nedrhne. Vůle mezi součástami jsou správné. Spoušťák mám totiž originál tovární výrobek.
Ale jinak poměrně dobrá odpověď, problém je skutečně na styku Sear-Hammer. Jedna z pružin mechanismu přitlačuje záchyt kladívka na kladívko trvale, i po stisknutí spouště. Bez této pružiny se vzduch vypustí všechen.
A teď je otázka, zda přítlačnou pružinou vyvolané tření záchytu s kladívkem a následně tření kladívka s pouzdrem je tou hlavní příčinou, nebo víc vadí zápich v kladívku 1322C005 o nějž záchyt "zakopává".
Odstraní se problém zaplněním zápichu v kladívku? Předpokládejme že hmotnost kladívka se tím nezvýší.


al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od al.taylor » 26 čer 2019 09:20

Těžko říct. Asi bych nejdříve zkusil slabší pružinky a dobře namazat. Osobně jsem od výměny puvodnich součástek upustil, dal jen slabší pružinu a zvykl si😀.
válec
Příspěvky: 137
Registrován: 11 kvě 2019 00:32

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od válec » 26 čer 2019 23:58

Tady nějakej maník ve videu Crosman 2300T Velocity drop due to the 2-stage trigger poukazuje na zápich v kladívku a že teda kladívko vymění za rovné. Já si teda taky myslím, žeby stačila slabší pružinka pod sear-páčkou. Tím se akorát trochu zvětší síla přenášená na link-páčku. Bezpečnost spoušťáku tím neutrpí. A o tu mi jde. Dvoupáčkové mechanismy trpí tím, že se po odlehčení namáčknuté spouště záchyt nezasune zpět. Jinak by byl mi taky stačil ten původní. Zjistil jsem, že k zlepšení jeho chodu m.j. pomůže, když se pružina pod sear páčkou nevede klasicky na výstupek rámu ale šikmo před něj. Ona pak působí silou částečně proti směru síly bicí pružiny a tím zmenšuje reakční sílu na sear čepu a ten se otáčí volněji.
Obrázek Obrázek
Kvůli čemu vlastně se ten zápich na kladívku dělá?
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od al.taylor » 27 čer 2019 09:53

Původně jsem si myslel, že do zapichu zapadá ozub spoušťové páky. Pokud ale drží za čelo úderníku, tak ten by mohl být klidně bez zapichu.
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od al.taylor » 27 čer 2019 11:06

Ale pokud by ozub držel za čelo, tak by logicky při natažení bylo slyšet dvojí cvaknutí. Podle mě drží v v tom zapichu. Spoušť namáčknu až když chci opravdu vystřelit takže jsem toto nikdy neřešil. Kdysi jsem měl v plánu vyrobit dvoudílný mechanismus s jiným poměrem pák a odstraněnou pojistkou kvůli které je originál tak tvrdý. Pak jsem se na to vybod. Prvního crosmana jsem vrátil, druhého vylepšoval ocelovým závěrem atd a na třetím v pořadí zůstane jediným doplňkem ramenní opěrka v objímce od Josefa 1000.
válec
Příspěvky: 137
Registrován: 11 kvě 2019 00:32

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od válec » 02 črc 2019 12:24

Vždyť taky jo, cvakne to dvakrát. U dvoupáčkového mechanismu to nečiní žádnou obtíž, u trojpáčkového se musí během otevírání závěru jednou krátce zmačknout spoušť. :!: Na mém náčrtu kladívka jsou značkou R0,2 označené dvě hrany za které zachytává. Tvoje představa asi vznikla podle rozšířeného obrázku https://www.airrifle.co.za/imagestore/2 ... away-1.jpg kde je kladivo zachycené v zápichu a podle polohy kolíčku 2100A011 dál natáhnout nejde. Jenže ten obrázek je nakreslenej špatně. Jehla v závěru by podle něj měla příliš krátký zdvih takže by nešla vložit diabolka.

K tomu problému brždění kladiva trojpáčkovým mechanismem: na základě příspěvku p287960 mě napadlo udělat do kladiva drážku. Její šířku v náčrtu nemám uvedenou, tak ta bude cca 3,5. Hloubka na 14. Délka drážky podle maximálního zdvihu kladiva 20. Když se do kladiva udělá ještě jeden otvor pro kolíček 3,1 tak mi to umožní pootočením kladiva se vrátit do stavu před úpravou. Ještě mi v náčrtu chybí celková délka kladiva - ta je 33.
kladivo1377c_drazka.jpg
Drážka bohužel neřeší nutnost zmáčknout spoušť při natahování. Aspoňže to jde obsloužit jednou rukou - ukazovák na kličku závěru a prsteníček na spoušť.
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od al.taylor » 02 črc 2019 18:57

Pokud se při natažení musí mačkat spoušť tak je blbě vyladěný. Při správném vyladění ale silná pružina západky brzdí kladívko. Z toho plyne že tento systém je spíše vhodný pro pružinovou vzduchovku nebo nábojovou střelnou zbraň.
Hodil bych to do popelnice a nechal Crosman v původním stavu pouze se slabší pružinou západky.
Kasura
Příspěvky: 1
Registrován: 03 srp 2019 15:19

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Kasura » 03 srp 2019 15:46

Zdravím všetkých ostrostrelcov,som majiteľom vynoveného Crosmana 1377 s kovovým záverom a predĺženou pažbou,chcem kúpiť dlhšiu hlaveň 14"-16" avšak v UK som nikde nenašiel,vie niekto doporučiť nejakú adresu okrem USA,alebo je to úzkoprofilový tovar?Ďakujem za všetky odpovede.
pipox
Příspěvky: 7
Registrován: 02 říj 2006 16:45

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od pipox » 10 zář 2019 11:13

Chlapi, neriesili ste niekto pevne miridla na crosmana? Mam ocelovy zaver a marne hladam nejake dostupne pevne hledi. Vopred dakujem za radu.
QB 78, .177+Delta 4x32
Karel M
Příspěvky: 74
Registrován: 15 črc 2011 10:25

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Karel M » 07 kvě 2020 17:53

Zdravím.
Jsem vlastníkem této pistolky a jsem s ní moc spokojen. Asi před 3-4 roky jsem jí dal flat-top, a střílela i s kovovým závěrem bezvadně. Dnes jsem zjistil při asi půl hodinovém čekání na potkana, že dost veká část vzduchu zmizela. Při deseti pumpnutí se diabolka skoto celá zaryje do smrkového prkna, po půl hodině udělá jen důlek. Tak jsem ji celou rozebral, ale na nic jsem nepřišel, tak jsem ji celou promazal a smontoval.
Tak se ptám, odborníků kudy nespíš vzduch uniká.
Děkuji za radu.
Karel M
Příspěvky: 74
Registrován: 15 črc 2011 10:25

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Karel M » 09 kvě 2020 17:48

Tak si holt odpovím sám.
Vzduch unikal ve spoji co je sešroubovaný ventil na dvě poloviny. Natlakovaný jsem ho dal do nádoby s vodou a šli z něj bublinky jak v akváriu. Jejikož jsem neměl nový "O kroužek podložil jsem starý loctite páskou a je po problému.
Po hodině natlakování stejně hluboko zabořená diabolka jako na začátku pumpování.
Zuki
Příspěvky: 74
Registrován: 08 srp 2019 23:29

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Zuki » 30 kvě 2020 19:56

Zdravím. Mám takový dotaz. Používal tady někdo někdy tekutý kov/kovový tmel na vzduchovce?
Mám 1377 po kutilovi. Snažil se vyměnit přední plastovou mušku za hliníkovou se závitem na moderátor. Ta tam ale nešla dostat nadoraz, tak použil vrták a zvětšil a posunul původní díry na těle pistole - muška trčí, chtěla ještě asi o 5 mm zasunout.
Jenže tento hliníkový kus tam celkem drhnul - po asi 200 pumpováních bylo všude dost hliníkových špon. Navíc zbraň zanášela doprava - muška nebyla správně usazena, v těle pistole se točila a vyosovala hlaveň.

Rozhodl jsem se tedy vrátit původní mušku, kterou mi dal také.
Díra je ale tak moc převrtaná, že původní muška tam prostě nedrží.
Obrousil jsem tedy tu hliníkovou a opět ji vrátil. Jak jsem ale zjistil, díry jsou až tak moc velké, že se muška asi po 50 pumpováních zase stočila a rány šly zase doprava.

Rád bych tedy zvětšené díry něčím zatmelil, navrtal na původní rozměr a vrátil původní mušku. Nevím ale, jak je to s pevností, zda se tmel nevytrhne.
Svařovat se mi fakt nechce, šlo by to moc vidět.

Jinak budu muset díry ještě víc zvětšit na přesný průměr nového většího čepu a vše vystředit, aby se už nic netočilo.
Air Arms EV2 MKIII + Sightron SIH 4-12x40 FTMOA-20
Walther Terrus 4.5mm (Strix tuning) + Delta Optical Entry 3-9x40 AO IR Mil Dot

Jelen Team
Olin
Příspěvky: 5
Registrován: 30 kvě 2020 12:19

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Olin » 21 zář 2020 17:59

Kodl_ píše:
25 pro 2015 16:22
Existuje originál hledí do ocelového závěru od Crosmana. http://www.crosman.com/lpa-mim-rear-sight
Také ještě je možná tato varianta. http://alliancehobby.com/rearsight.htm E-shop je v pořádku. Kupoval jsem tam několikrát.
Prolistuj si forum o 1377 zpětně, také se to tu řešilo
Možná že existují i další možnosti. Vyhledej si "rear sight for 1377" v Googlu.
Další varianta je něco si vyrobit doma, s nejistým výsledkem.
Jinak na ocelový závěr patří optika. 8)
Zdravím, koupil jsem originální hledí LPA min na ocelový závěr Crosman 1322 a nevím jak ho v rybině závěru zaaretovat aby se volně do stran nepochybovalo.
Hledí má zespodu tři kruhové zahloubení a nevím zda se do nich něco nevkládá.
Díky za radu. Olin.
Peterko78
Příspěvky: 225
Registrován: 26 kvě 2016 18:50

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Peterko78 » 17 pro 2020 18:02

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli je u Crosmana 1377c normální viklající se spoušť s větší vůlí?
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od al.taylor » 18 pro 2020 08:57

Ano.
Odpovědět