Colt Python 357Mag

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

.357Mag
Příspěvky: 120
Registrován: 23 pro 2005 12:10

Colt Python 357Mag

Příspěvek od .357Mag » 18 srp 2006 13:18

Mohl by mi někdo prosím prozradit jakou životnost (přibližně) má hlaveň tady u tohoto revolveru?
Mám na mysli, do kdy se dá ještě mluvit o mířené střelbě a nějakých výsledcích. Jedná se o 6" a tovární i přebíjené střelivo... Díky moc, Roman
Naposledy upravil(a) .357Mag dne 24 srp 2006 10:26, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 18 srp 2006 15:26

Myslim, ze vice nez hlaven bude drive jevit opotrebeni ram. Zvetsi se mezera mezi valcem a hlavni. Nicmene je to spekulace. Zkusenost nemam.
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 18 srp 2006 17:33

Andy píše:Myslim, ze vice nez hlaven bude drive jevit opotrebeni ram. Zvetsi se mezera mezi valcem a hlavni. Nicmene je to spekulace. Zkusenost nemam.
Spekulace mě nezajímají pouze fakta.... Vyhovuje ?
Ivo

Příspěvek od Ivo » 20 srp 2006 14:25

Myslím si,že tě ta hlaveň přežije .Ještě tvoji vnuci budou v pohodě z tohoto revolveru střílet.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 20 srp 2006 18:01

sportovec píše:
Andy píše:Myslim, ze vice nez hlaven bude drive jevit opotrebeni ram. Zvetsi se mezera mezi valcem a hlavni. Nicmene je to spekulace. Zkusenost nemam.
Spekulace mě nezajímají pouze fakta.... Vyhovuje ?
Milý sportovče! Zdá se mi, že Tvůj dotaz je zcela iluzorní. Neexistuje odhad a dokonce ani hrubý odhad životnosti hlavně. I množství výstřelů pro záruku zbraní je bráno z jakéhosi průměru.

Nicméně: revolverová hlaveň Tě přežije. Leda bys střílel hromadu nábojů denně. Počítej, že hlaveň krátké zbraně by měla vydržet desítky tisíc výstřelů. Co Tě nepřežije bude rám (a myslím, že Admin má podstatně víc zkušeností než Ty, což je vidět i na jeho erudici, kterou prokázal v tomto i předchozích fórech, takže bych se neohrazoval proti jeho odpovědem) a zamykání válce. Pokud nebude v pořádku rám a zamykání, nebude revolver střílet přesně a bude docházet k poškozování a zatěžování rámu. Situce je kompliklovaná faktem, že Colty nemají zamykání válce na dvou místech, ale jen na jednom. Uložení válce je poté ne moc tuhé a hrozí další nepřesnosti při střelbě. Takže je tu další spekulace... :wink: Copak řekneš teď?
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
.357Mag
Příspěvky: 120
Registrován: 23 pro 2005 12:10

Příspěvek od .357Mag » 20 srp 2006 19:44

Moc děkuju za názory Andymu a HanuIvovi... a samozřejmě ostatním věcným přispivatelům, kteří opět posunuli mé znalosti o kousek dál, za což vám děkuji :wink:

To HanuIv: dotaz není sportovcův, ale můj tzn. .357Mag - Roman, tedy prosím nezaměňovat ani dotazy ani reakce, páč potom nevím, která část Vaší odpovědi patří mě a která nikoliv... :wink:

To All: Věřím tomu, že to tu bude o zkušenostech a profesionálních názorech a ne o momentální hladině testosteronu... :lol: :wink:
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Opotřebení hlavně u Colt Python .357 Mg

Příspěvek od vito » 21 srp 2006 07:19

Měl jsem tento revolver se 4" hlavní a delší dobu denně nosil a dost střílel. Připojuji se k názoru, že tě hlaveň spolehlivě přežije. Mezera mezi válcem a hlavní se nebude moc zvětšovat, pokud budeš používat střelivo dnes obvyklých laborací. Ona se totiž průměrná laborace náboje 357 Mg postupně snižuje. Dříve byly celkem běžné Eo okolo 800 - 900 J a dnes je to v průměru 750 J. O pevnost rámu bych se taky zas až tak moc nebál, pokud se k revolveru budeš chovat jenom trochu slušně, určitě nebudou problémy. Ostatně, kde jsi ho sehnal?
.357Mag
Příspěvky: 120
Registrován: 23 pro 2005 12:10

Re: Opotřebení hlavně u Colt Python .357 Mg

Příspěvek od .357Mag » 22 srp 2006 17:43

vito píše:Měl jsem tento revolver se 4" hlavní a delší dobu denně nosil a dost střílel. Připojuji se k názoru, že tě hlaveň spolehlivě přežije. Mezera mezi válcem a hlavní se nebude moc zvětšovat, pokud budeš používat střelivo dnes obvyklých laborací. Ona se totiž průměrná laborace náboje 357 Mg postupně snižuje. Dříve byly celkem běžné Eo okolo 800 - 900 J a dnes je to v průměru 750 J. O pevnost rámu bych se taky zas až tak moc nebál, pokud se k revolveru budeš chovat jenom trochu slušně, určitě nebudou problémy. Ostatně, kde jsi ho sehnal?
Mám ho od jednoho starého pána. Je to vymazlená záležitost z roku 1959.
No ale vypadá jako úplně novej. No a jak chodí spoušť, to je přímo pohádka :!:
Je to mazel :wink: U nás na policajtech způsobil pořádnej rozruch, páč si ho chtěl každej pochovat :lol: ... a zítra tam s ním musím znova, protože náčelník si ho chce pochovat taky :lol:
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Životnost hlavně u Colt Python 357 Mag.

Příspěvek od vito » 23 srp 2006 08:42

Pro .357 Mag: Nesnaž se, aby mi stoupla teplota :D . Co je Python zač vím velmi dobře a dodnes mě mrzí, že jsem ho dal pryč. Koupil jsem si po něm malý, pětiranný Ruger ve stejné ráži, dobrý revolver, ale proti Pythonu.....
.357Mag
Příspěvky: 120
Registrován: 23 pro 2005 12:10

Příspěvek od .357Mag » 23 srp 2006 09:52

To Vito: člověče chápu tě! Nebudu tě dál dráždit... :D
No a jelikož tě naprosto chápu a nedovedu si představit, že bych o něj přišel tak místo keců ti nabídnu věc jinou:
pokud budeš chtít, tak jak budu chodit po světě tak se ti na Pythona zeptám. Co ty na to?
No a když narazím na něco, co by stálo za hřích, dám ti vědět. Stačí jen do SZ poslat parametry, zahrnující i cenu, která by z tvé strany připadala v úvahu. No a pak už budeme jen doufat... Zdraví Roman :)
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 23 srp 2006 09:57

Pánové teď se asi ukážu jako totální neznalec, ale podotýkám, že koltům moc nefandím. Z Pythona jsem střílel asi pře 10 lety u policajtů a bylo to celkem příjemný. Tehdy z něj ani nikdo nebyl nějak vyklepanej :D Teď jsou Pythony nějak vzácný? Tehdy se každej pomalu tvářil, že to je celkem normální běžná zbraň.
.357Mag
Příspěvky: 120
Registrován: 23 pro 2005 12:10

Příspěvek od .357Mag » 23 srp 2006 10:09

Silencer píše:Pánové teď se asi ukážu jako totální neznalec, ale podotýkám, že koltům moc nefandím. Z Pythona jsem střílel asi pře 10 lety u policajtů a bylo to celkem příjemný. Tehdy z něj ani nikdo nebyl nějak vyklepanej :D Teď jsou Pythony nějak vzácný? Tehdy se každej pomalu tvářil, že to je celkem normální běžná zbraň.
Nevím jestli jsou vzácný, ale moc vidět nejsou.
Je to prostě taková moje citová záležitost :D ...a když po tom toužíš celej život, tak tomu pak odpustíš všechno... (skoro!) :lol:
No ale faktem je, že co jsem vyzkoušel 6" revolverů v .357Mag, tak tenhle se mi (nám) zdál nejlepší. Hlavně chod spouště je už jen v sériovém nastavení luxusní. A to jsem si s sebou v rámci zachování objektivity vždy bral kamaráda, kterej nemá Colty rád :lol:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 23 srp 2006 11:02

2Silencer:
Jo, začíná to být vzácnost. Nejsou a nebudou, protože Colt už před dost dlouhou dobou úplně přestal s výrobou krátkých zbraní.
Proto ani nekoupíš originál nový Colt 1911, ale jen všelijaké Springfieldy, Norinca, STI, Armscory atd.
Prý se s Coltem v Americe pořád soudili všelijací blázni, co se jim zastřelili příbuzní, takže je to stálo spousty peněz na soudech, až je to naštvalo a přestali s výrobou úplně. To jsou ale asi jenom povídačky, protože hlavně měli problémy s konkurencí a vysokými cenami, takže je pravděpodobnější, že jinými slovy, víceméně s krátkými zbraněmi rovnou zkrachovali.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Finson
Příspěvky: 32
Registrován: 13 srp 2006 22:43
Bydliště: Svitavsko

Příspěvek od Finson » 23 srp 2006 11:03

A bicí pružinu má ten Python jakou? Listovou nebo vinutou?
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

.357Mag

Příspěvek od edelweiss » 23 srp 2006 16:49

Tvůj cit chápu mám SW15 masterpiece a taky ho mám jako srdcovku.U revolveru je životnost limitována na prvním místě chodem součástek,to je nejčastější vada,špatné načasování aretace,setrvačná otáčivost atd.jsou nejčastější závadou.Natažení rámu je spíš dána materiálem,slitinová se natáhnou rychleji i s méně výstřely.A u hlavní je problém minimální,pokud se nevyduje nebo nějaká opice při čištění nevydře ústí,nic se s ní nestane.Jinak vydutí sem párkrát zahlídl a našel sem i jednu kuriózní příčinu,jedna nábojnice s lemem byla vícekrát přebitá a lem to neustál,utrhl se i se a šel do hlavně se střelou,to nebylo to nejhorší střela vyletěla a lem tam zůstal no a další výstřel vydul hlaveň,chybička se občas vloudí. :lol:
Odpovědět