Colt Python 357Mag

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

.357Mag
Příspěvky: 120
Registrován: 23 pro 2005 12:10

Příspěvek od .357Mag » 26 srp 2006 09:04

Vik píše:co od hogue, ma tam strenky primo pro pythony, nejen "gumovy". Namatkou sem se dival a lecktere sou velmi slusive.

http://www.hogueinc.com/getgrip/merchan ... =51&step=2
Děkuju moc za odkaz, jsou moc hezký! :)


.357Mag
Příspěvky: 120
Registrován: 23 pro 2005 12:10

Re: Colt Python 357 Mag.

Příspěvek od .357Mag » 26 srp 2006 09:07

vito píše: ... Bylo tam řečeno, že originální střenky jsou svou velikostí vhodné "akorát tak pro ruku gorily". ...
To máš naprostou pravdu, právě taky proto hledám něco jinýho...
"ruku gorily" určitě nemám, jsem tak odrostlej šimpanz... :lol:
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Colt Python 357 Mag.

Příspěvek od vito » 28 srp 2006 07:07

No právě, já jsem dospěl u Pythona a později i u King Cobry k názoru, že rukojeť si musíš udělat nebo nechat udělat. Proto se mi líbil systém, používaný u SW, kde v zadní části je rám revolveru na úrovni zadní strany střenky a ve střence je schovaná jenom přední část rámu. Tento systém přibližuje ruku ke spoušti a " vo tom to je ". V řezu je to dokonale zobrazeno na jedné ilustraci v té příšerné knize "Kolty, revolvery a pistole".
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Příspěvek od Harquebusier » 07 zář 2006 10:26

Andy píše:Myslim, ze vice nez hlaven bude drive jevit opotrebeni ram. Zvetsi se mezera mezi valcem a hlavni. Nicmene je to spekulace. Zkusenost nemam.
Tahle věc mě docela zajímá: Před časem jsem koupil moc pěknej, skoro nestřílenej revolver S&W model 19 (Combat Masterpiece) v .357 Mag. ve čtyřpalci. Klasika překrásná, legenda říká, že na jeho konstrukci se podílel jistý Bill Jordan, člen pohraniční stráže, exhibiční střelec a autor knih o zbraních. Někdy v padesátých letech. Jedinou slabší stránkou tohoto revolveru je pevnost jeho rámu - kvůli hmotnosti a vhodnosti pro nošení používá rám K, který je pro soustavnou "výživu" nábojema .357 Mag. poměrně nevhodnej. Spíš bejvalo příslušníkům ozbrojenejch sborů doporučováno trénovat s .38 Spec. a do služby nosit .357. Slyšel jsem o případech prasklejch rámů tady v Čechách, když s nima lidi stříleli původní vlašimský hodně nadupaný laborace třipětsedmy. Můj je jak jsem řekl skoro novej, ale mezera mezi válcem a hlavní se mi zdá docela velká - lérama tam naměřím něco kolem 0,20 - 0,25 mm (první prochází volně, druhá celkem fest). Dá se nějak zjistit (proměřit) ten rám jestli je ta větší vůle už z výroby, nebo jde o nějakou jeho deformaci?
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Colt Python 357 Mag

Příspěvek od vito » 08 zář 2006 07:33

O revolveru SW M 19 se při jeho zavádění psalo, že je to nejmenší a nejlehčí 357 Mg na trhu. Právě díky tomu menšímu rámu, než bylo obvyklé. Změřit eventuelní deformaci rámu by asi šlo, ale pouze s pomocí firemní dokumentace, nebo přeměřením zaručeně nového stejného revolveru. V souvislosti s tímto je potřeba si všimnout, jak postupem doby klesala Eo u komerčních 357 Mg. Když si začnete procházet tabulky střeliva zpátky do minulosti tak zjistíte, že dnešních průměrných Eo 750 J bylo před 15 ti lety 950 J. Možná je to dáno právě rozumovými úvahami nad potřebou obyčejných uživatelů a jejich zbraní. Samozřejmě, kdo chce výkonný náboj, na trhu ho snadno najde.
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Příspěvek od Harquebusier » 08 zář 2006 17:48

Tak jsem se porozhlíd po americkejch S&W fórech a našel jsem tam docela klíčovou informaci: fabrika prý považuje mezeru válec/hlaveň mezi 0.004 a 0,010 palce za OK v rámci specifikací. Ta moje se sice docela blíží té horní hranici, ale protože jedno z moudrých pravidel říká, že co funguje, do toho by se člověk neměl vrtat, nechám to být. Řekl bych, že moc těsná mezera je větším problémem... :wink:
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Colt Python 357 Mag

Příspěvek od vito » 11 zář 2006 07:32

Ono podobných tolerancí je uváděno víc, teď zrovna koukám na nějaké staré Guns and Ammo a tady se říké, že do 0,15 je to dobré. A ta moudrá poučka, kterou cituješ, je skutečně moudrá. :)
Odpovědět