Colt 1911 vs. Berreta 92

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Kubrt

Colt 1911 vs. Berreta 92

Příspěvek od Kubrt » 17 led 2006 20:09

Zdrávím všechny

Prosím nekamenujte mě, vím že o plynovkách toho zde bylo napsáno víc než dost, ale většinou zde byly dohady jestli se hodí na obranu nebo ne. Předem bych chtěl zmínit, že bránit se s ní nehodlám. Účel koupy plynovky je ten, že jsem členem vojensko-historického spolku zabívající se americkou armádou 80tých let a chtěl bych vlastnit alespon kopii pistole kterou používala respektive používá us. army, tedy Beretta Model 92 nebo Colt 1911. Prosti si chci udělat radost. Teď k dotazu. Jsou všechny plynové pistole tohoto typu od všech výrobců samonabijecí? Jde mi přesněji řečeno o Voltran Berreta 92, o Kimar K911 a o Kimar 92. Nechci zbytečně dávat moc peněz, ale aby taky fugovala. Budu rád za další případná doporučení.

Předem díky


step

Příspěvek od step » 21 led 2006 16:24

Ahoj řešil jsem také takový problém, obě dvě zbraně jsou výborné jestli můžu radit nekupuj si plynovku od žádné italské značky např.kimar. Vypadavá často kříž umístěný v hlavni , zásobník dobře nedrží, apod. Já osobně bych si raději vzal colt 1911 v 9 mm verzi ale dělá se i v 8 mm verzi a raději od německé firmy trochu si připlatíš a máš kvalitu zaručenu mluvím z vlastní zkušenosti
maxim

Příspěvek od maxim » 26 říj 2006 19:59

jednoznačně colt 1911 .........je to klasika
S.T.E.N
Příspěvky: 71
Registrován: 15 srp 2006 10:34

Příspěvek od S.T.E.N » 22 lis 2006 13:50

Ja mam Berettu a nemuzu si stezovat...Zazila uz nekolik akci a porad je v perfektnim stavu... :)
Doogs
Příspěvky: 85
Registrován: 21 dub 2006 17:40

Příspěvek od Doogs » 22 lis 2006 13:55

A je to tady!Ne,že je to tu samá akce vzduchovka a kuličkárna,ale už tu jsou akce i z plynovkama.Proč GUNSHOP? proč ne HRAČKÁRNA?
fannda
Příspěvky: 40
Registrován: 04 čer 2006 12:27

Příspěvek od fannda » 22 lis 2006 19:16

Doogs píše:A je to tady!Ne,že je to tu samá akce vzduchovka a kuličkárna,ale už tu jsou akce i z plynovkama.Proč GUNSHOP? proč ne HRAČKÁRNA?
Oco ti jako jde??už to jsou taky zbraně.Ty jarine.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 23 lis 2006 06:05

fannda píše:
Doogs píše:A je to tady!Ne,že je to tu samá akce vzduchovka a kuličkárna,ale už tu jsou akce i z plynovkama.Proč GUNSHOP? proč ne HRAČKÁRNA?
Oco ti jako jde??už to jsou taky zbraně.Ty jarine.
Já bych navrhoval založit speciální místnost zvanou pšoukguns.

Ano, chápu, ne každý chce (popř. může) mít ostrou zbraň. Jsou lidé, kteří se zbraní bojí a přesto se chtějí cítit bezpečně. Nebo chtějí mít doma něco, co bouchá a vyhazuje nábojnice. To vše mi je pochpitelné...

Ale akce s plynovkou? To mi zní docela antagonisticky... A nebezpečně....
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
S.T.E.N
Příspěvky: 71
Registrován: 15 srp 2006 10:34

Příspěvek od S.T.E.N » 23 lis 2006 10:07

Akci beru jako to, ze uz nekolikrat na me vybehli treba 4lidi najednou...Co ma pak clovek delat?Ma na vyber 2 moznosti....bud se branit a nebo utikat....Ale ne kazdej je schopen behu, kdyz ma zdravotni potize...neco jako ja...Tudiz u me neni jina varianta nez tasit a strilet,kdyz sem nekym napaden...Ale je to vec nazoru...kazdej to vidi jinak...
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 23 lis 2006 10:29

S.T.E.N píše:Akci beru jako to, ze uz nekolikrat na me vybehli treba 4lidi najednou...Co ma pak clovek delat?Ma na vyber 2 moznosti....bud se branit a nebo utikat....Ale ne kazdej je schopen behu, kdyz ma zdravotni potize...neco jako ja...Tudiz u me neni jina varianta nez tasit a strilet,kdyz sem nekym napaden...Ale je to vec nazoru...kazdej to vidi jinak...
To bezesporu. Ale neuvědomil jste si, že když někdo z těch čtyř bude mít v kapse ostrou je po vás?
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Doogs
Příspěvky: 85
Registrován: 21 dub 2006 17:40

Příspěvek od Doogs » 23 lis 2006 10:30

fannda píše:
Doogs píše:A je to tady!Ne,že je to tu samá akce vzduchovka a kuličkárna,ale už tu jsou akce i z plynovkama.Proč GUNSHOP? proč ne HRAČKÁRNA?
Oco ti jako jde??už to jsou taky zbraně.Ty jarine.
Jaaasně,koupil sem si bb - kuličky se zvýšenou ranivostí a potřebuju poradit,mohu je legálně nosit?Mám ješte jednu zbraň a tou je vařečka oboustraně nabroušená.
S.T.E.N
Příspěvky: 71
Registrován: 15 srp 2006 10:34

Příspěvek od S.T.E.N » 23 lis 2006 11:46

HanuIv píše:
S.T.E.N píše:Akci beru jako to, ze uz nekolikrat na me vybehli treba 4lidi najednou...Co ma pak clovek delat?Ma na vyber 2 moznosti....bud se branit a nebo utikat....Ale ne kazdej je schopen behu, kdyz ma zdravotni potize...neco jako ja...Tudiz u me neni jina varianta nez tasit a strilet,kdyz sem nekym napaden...Ale je to vec nazoru...kazdej to vidi jinak...
To bezesporu. Ale neuvědomil jste si, že když někdo z těch čtyř bude mít v kapse ostrou je po vás?
Jo tak to sem si uvedomil...Je to sazka do loterie...proste ve vsech pripadech musim byt rychlejsi nez ostatni a vyuzit moment prekvapeni... 8)
Doogs
Příspěvky: 85
Registrován: 21 dub 2006 17:40

Příspěvek od Doogs » 23 lis 2006 12:02

.....tak to sem si uvedomil...Je to sazka do loterie...proste ve vsech pripadech musim byt rychlejsi nez ostatni a vyuzit moment prekvapeni...

Doufám,že nemyslící střelci jako ty,nebudou nikdy vlastnit ostrou zbraň...nic ve zlém.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 23 lis 2006 12:13

Tak to tady čtu a nestačím se divit. Jeden příspěvek přínosnější než druhý, fakt že jo :roll: . Nechci tady suplovat Andyho, ale
HÁDEJTE SE PROSÍM K TÉMATU!
které znělo plynovka- ColtXBeretta. Téma sebeobrany plynovkou se tu už probíralo opakovaně- jinde.
Plynovka je taky střelná zbraň, tudíž na GUNSHOP patří. O tom nemá cenu diskutovat. Kdo mi nevěří že to vážně střílí, ať si ji nacpe do libovolného tělního otvoru a odpálí :wink: .
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
S.T.E.N
Příspěvky: 71
Registrován: 15 srp 2006 10:34

Příspěvek od S.T.E.N » 23 lis 2006 18:58

Doogs píše:.....tak to sem si uvedomil...Je to sazka do loterie...proste ve vsech pripadech musim byt rychlejsi nez ostatni a vyuzit moment prekvapeni...

Doufám,že nemyslící střelci jako ty,nebudou nikdy vlastnit ostrou zbraň...nic ve zlém.
Nemyslici strelec je ten kdo jde po ulici a chladnokrevne nekoho oddela....v zadnem pripade to ja nejsem...A ostrou zbran nikdy nechci to je na me zas az moc...
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 29 lis 2006 11:48

Myslím, že k naznačenému účelu tématu je nejlepší řešení ten Colt 8 mm.

K tématu sebeobrany:
Až tě obstoupí 4 chlapi s noži, zapomeň na cokoli. Dej jim o co si řeknou a buď rád. (Nenos ssebou jmění, abys utrpěl malou ztrátu).
Nápad bránit se plynovkou je naprosto scestný. Na velkou vzdálenost je ti plynovka na nic, na krátkou nejsi dost rychlý.A samozřejmě (HanuIv) ve střetu hrozí odveta ostrou zbraní.
Ani s "ostrou" zbraní to není nápad z nejlepších - nestíháš, pokud nejsi vynikajícně vycvičený a nezačneš včas - (nejpozději na 10 m - a o takové situaci jsi nemluvil).
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Odpovědět