Colt 1911 vs. Berreta 92

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Stanislav Lukš
Příspěvky: 64
Registrován: 16 srp 2006 19:29
Bydliště: Opava

Příspěvek od Stanislav Lukš » 01 pro 2006 01:59

Jestli je plynovka zbraň ?
Viděl někdo, co dokáže plynovka s lidskou sliznicí, když je stříleno z bezprostřední blízkosti ? Já ano. Celkem slušné na ,,hračku" (jak někteří tvrdí). A o zásahu z plynovky do obličeje, do vzdálenosti 1 m jsem slyšel taky moc hezkou historku. Záležitost pro tým lékařů z oblasti oční chirurgie. JE TO ZBRAŇ.
Kolega si koupil zmíněnou Berettu a zatím je spokojený.


Standa
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 01 pro 2006 09:26

Stanislav Lukš píše:...o zásahu z plynovky do obličeje, do vzdálenosti 1 m jsem slyšel taky moc hezkou historku. Záležitost pro tým lékařů z oblasti oční chirurgie...
Jo, něco podobného jsem dokonce i viděl a dost jsem o tom slyšel (právě od doktorů na očním). Obě oči (v lepším případě jen jedno) úplně na sra..., popálený obličej, pod kůží zasekané krystalky CS (někdy způsobující dost nevábné znetvoření) atp. Rozhodně s tím není taková sranda, jak by se na první pohled mohlo zdát.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

je to svinstvo

Příspěvek od jspalek » 03 pro 2006 22:13

Plynovka jena ho..., měl jsem jí, vím o čem mluvím. Někde to vytáhneš a další tě zastřelí, protože si bude myslet, že máš ostrou...a ani bych se mu nedivil, má na to právo. Nehledě na to, že skutečně plynovka je schopná i se slepým nábojem z blízka ustřelit větev tlakem výstřelu. Střelíš plyn proti větru a máš ho:)
mike.mm

Příspěvek od mike.mm » 17 led 2007 15:03

Někteří tady mluvíte stylem : Plynovaka je na hovno ta dokaze zabit, z male blizkosti popalit a ja nevim co, a ostra zbran ne??? Taky dokaze zabit, ale to v dnesni dobe vsechno, ale o to tady nejde, jde o to aby člověk až půjde s práce domů se cítil bezpečně. Už jen to že jí má plynovku u sebe mu zvedne sebevědomí, a není tak „vytřepaný“....
Krom toho vše má své výhody a nevýhody.

A pokud na mne vyběhne nějaký cigan, tak je mi jedno jestli mu s tim popalím oblicej nebo poženu oko ven.
Je na obranu, a taky jsem se bránil. A pokud mě někdo už přepadne, a bude mít ostrou, tak jí vytáhne tak či tak. A určitě nebude čekat na to jestli nahodou ten druhý nemá taky ostrou, aby ho mohl střelit.

Jako já to chápu. Každý má svůj názor, tož ale někteří to tu už vážne přháníte.To je jako bych radši nikam nevycházel a byl doma, co kdybych šel po chodníku a srazilo mě auto...neřešte blbosti.... ale jak říkam NE VŠICHNI, některé názory jsou v poho....
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 17 led 2007 15:11

A které názory jsou podle Tebe v poho? Ty které plynovku označují jako dobrej prostředek na obranu ???
mike.mm

Příspěvek od mike.mm » 17 led 2007 15:15

Alfonss píše:A které názory jsou podle Tebe v poho? Ty které plynovku označují jako dobrej prostředek na obranu ???
kdyby to nebyl vhodný prostředek, tak se to nevyrábí.... A je to furt lepší než u sebe nemít nic! A stačí to vytáhnout, a mnoho lidí si už rozmyslí zda tě bude chtít okrást nebo ne... nemyslíš?
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 17 led 2007 15:20

nemyslím. Ale když mi bylo 15 tak jsem si to taky myslel.....

Furt lepší než mít u sebe plynovku je nosit teleskop a pepřák. Účinnost dobrýho pepřáku je vyšší než plynovky a teleskopem můžeš vklidu útočníka zřezat.
mike.mm

Příspěvek od mike.mm » 17 led 2007 15:23

Alfonss píše:nemyslím. Ale když mi bylo 15 tak jsem si to taky myslel.....

Furt lepší než mít u sebe plynovku je nosit teleskop a pepřák. Účinnost dobrýho pepřáku je vyšší než plynovky a teleskopem můžeš vklidu útočníka zřezat.
Mě 15 není, a co se týká teleskopu, tak vytáhnout ho na mě někdo, tak i beze zbraně se vysměju... nechci se tu vytahovat, to fakt ne. Ale dělal jsem dost bojové sporty na to, abych to dneska dokázal. Na to aby mě s tím někdo umlátil, bych musel být svázaný....
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 17 led 2007 15:25

pokud seš tak dobrej tak se ubráníš i plynovce :)
mike.mm

Příspěvek od mike.mm » 17 led 2007 15:27

Plynovce?, no, popravdě nemám tak dlouhé ruky ani nohy, abych z+/-4m neco dokazal.

Plynovka a teleskop je myslim podstatny rozdil.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 17 led 2007 15:35

No když jsi přesvědčen že plynovka je na obranu dobrá a pokud ji hodláš tahat a "svěřit jí svoje zdraví" tak je to Tvoje volba. Já tě už přesvědčovat nebudu, protože to evidentně nemá smysl.... Rest in peace......
mike.mm

Příspěvek od mike.mm » 17 led 2007 15:38

Ano je dobrá to je za 3, není nejlepší, ale dobrá ano...
Richi

Příspěvek od Richi » 17 led 2007 21:01

mike.mm píše:kdyby to nebyl vhodný prostředek, tak se to nevyrábí....
:lol: vieš koľko haraburdia sa vyrába a vlastne je aspolutne k ničomu ? a ľudia si to kupujú ... :)

Ver, že grázlovia majú 100x viac skúseností v tomto smere ako ty. A určite aj s plynovkami, paralyzérmy, nožmi... alebo si myslíš, že za tie roky čo v tomto smere "podnikajú" s ničím podobným neprišli do styku ? Vybereš plynovku a keďže nevie či je ostrá bude sa cítiť ohrozený na živote. Vtedy využije všetko svoje "umenie" aby tomu zabránil a či ťa pritom zabije je pre neho druhoradé (ako pre každého v podobnej situácii). Veľa štastia.
mike.mm

Příspěvek od mike.mm » 17 led 2007 21:20

s tim na plne care souhlasim. ale tak samo by to bylo i v pripade bez ni, s necim jinym
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 18 led 2007 09:42

Jo, pokusíš se ho seřezat teleskopem a on se naštve (což je možná horší, než kdyby se bál plynovky).
Základní nevýhody teleskopu jsou podel mě stejné, jako např. u nožů všeho druhu: malý dosah a především nutnost naučit se ho dost slušně ovládat. Pistoli (teď mám na mysli zejména ostrou, ale i plynovku) prostě vytáhneš, vypálíš a při troše štěstí to vyjde. Kdybys stejně přistoupil k teleskopu, tak můžeš doufat jen v jedno- že útočník bude dostatečně namol a sám se ti vpotácí do rány 8) .
Samozřejmě se všechno dá naučit, ale na to nemá každý čas a náladu.
Ono oboje má samozřejmě svoje a záleží taky na tom, na jakého útočníka narazíš. Když tě přepadně Laco z Vysočan, tajk máš slušné šance i s plynovkou. Pokud ovšem narazíš na Lorda Krutora, který posledních deset let strávil tím, že si to holýma rukama rozdával s gerilou někde v Angole, tak ti pravděpodobně nepomůže ani ostrá .500 S&W Magnum...
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Odpovědět