COLT 1911 USS - nova vlna prodeje v CR

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Pifík
Příspěvky: 9
Registrován: 23 říj 2007 13:57

COLT 1911 USS - nová vlna prodeje v ČR

Příspěvek od Pifík » 02 dub 2008 21:44

Poslední dobou se objevují v ČR Colty M1911A1, které se tváří např. podle výrobních čísel jako válečný origoš od Union Switch and Signal Company. Ale když se člověk podívá blíž (muška, značení, povrchová úprava, povrch některých součástek atd atd), tak to už tak přesvědčivé není (právě naopak). Jsou vidět u Řeháků, v BVS, ale byly už i na Slovensku.

Viděli jste je už někdo? Pokud ano, tak co na to říkáte. Zajímalo by mne, zda to jsou opravdu Governmenty.
Za cca 20 000,- Kč je to podle mne za Government málo, ale za padělek strašně moc.

Děkuji Pifík


Kouba

M1911A1 US&S

Příspěvek od Kouba » 08 dub 2008 13:31

Již se mi dostala do ruky jedna z těchto zbraní. Povrchová úprava je jiná, než u originálních US&S. I nápisy jsou jiné než na US&S, chybí M1911A1, US property, označení výrobce je provedeno v jiném písmu, chybí tečka za S (zkratkou signal). Pokud by to byl originál, tak musely být přebroušeny. Ale proč? Také výrobní číslo není vyražené, ale vyjiskřené. Při provedení nové povrchové úpravy by veškeré ražené věci přece zůstaly zachovány. Pokud se člověk zaměří na mušku, záchyt závěru nebo spoušť, tak taky zjistí, že to není originál. Chybí armádní přejímací značka, ale na přední části lučíku je trojmístné číslo, které nikdo nikde neuvádí, obdobně číslo na hlavni.
Je to evidentně čínská výroba, u které někdo vyjiskřil výrobní číslo, které je z původní číselné řady US&S. Je otázka, zda takto označený (výrobce) a číslovaný výrobek by se neměl stát předmětem zájmu policie, jako např. obrazy namalované v tomto století a podepsané Rembrandt.
Zdraví Kouba
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Příspěvek od derringer » 08 dub 2008 21:06

vypadá to moc podobně norincu

když položím vedle sebe originál colt a norinco, tak to, co má bvs na stránkách je až moc podobné norincu
Přílohy
Kopie - ZNAČKY.JPG
Pifík
Příspěvky: 9
Registrován: 23 říj 2007 13:57

Věříte tomuhle?

Příspěvek od Pifík » 11 dub 2008 07:40

Stanovisko firmy, která tyto zbraně prodávala na Slovensku:

S podobnou otázkou som sa obrátil na šefa firmy z nemecka, ktorá túto zbraň distibuuje.Stretli sme sa na IWE.Hovoril som s ním presne o týchto znakoch a v celku logicky mi odpovedal.Nie som až taký odborník ,pretože na identifikáciu týchto zbraní treba mať dobrú literatúru.V skratke čo sa týka neprítomnosti označenia majetku US,tak hovoril,že tieto zbrane boli vyrobené ako civilné a po vypuknutí vojny s Japonskom boli zabavené pre potreby armády.Amerika mala nedostatok zbraní a mobilizácia si vyžiadala zabavenie zbraní z civil.sektora.Zbrane išli k vojsku tak ako boli.Je to aj príklad Thompsonov v policajnem prevedení,ktoré tak isto išli k armáde.Pištole boli podľa výr.čísla vyrobené v 3 seriach.Neviem koľko ich bolo ,ale moc nie.Čo sa týka povrchovky ,taktiež hovoril že ide o civilné prevedenie.V Nemecku ju ponúka za 790EUR.Myslím ,že tam sú dobrý odborníci a už by voči firme konali.Uvedené zbrane nepredávame na stovky, takže som to neriešil. Nemám mu prečo neveriť.
Peter Kovacs
deasarms@stonline.sk
Kouba

Výroba v USS???

Příspěvek od Kouba » 14 dub 2008 10:25

No nevím, nemyslím si, že by sa M1911A1 vyráběli v USS před válkou. Myslím si, že je to pekný kec. Navíc si myslím, že zakázka na oněch 55 000 pistolí byla armádní zakázka. Číslování zbraní, které jsou právě na trhu, je někdy z poloviny produkce. Takže je to celé pěkná kokotina.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 dub 2008 11:32

Moje chytrá kniha praví, že podle výrobního čísla je to vyrobeno firmou Colt v roce 1945.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 14 dub 2008 11:35

Zbraně pro civilní trh měli lepší povrchovku než pro armádu. A že by Colt dovolil mezi válkami vyrábět jiné firmě? V literatůře je zmínka jenom o Springfieldu. O Switch se píše v souvislosti s druhou válkou jako o armádní zakázce, počet 55.100 ks.
Takto vysvětlené je to ještě podezřelejší.

Z netu:
Military Versions from 1912 to 1945.
Manufacturer/Serial Number/Date Made
Beginning of M1911:

45) Union Switch & Signal: S/N 1,041,405 to 1,060,000 = 1943

46) Union Switch & Signal: S/N 1,060,000 to 1,096,404 = 1943 (S/N's 1,088,726 to
1,092,896 were duplicated by Colt. Look for "G.H.D." or "W.B." Colt inspection
initials.)
Přidávám fota Switche od zběratele z USA: http://www.pbyrescue.com/weapons/US&S/US&S.htm

Tomu, co se u nás prodává to není moc podobné, čísla jsou úplně jinde.
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Příspěvek od derringer » 14 dub 2008 11:40

asi jsem vás trochu zmátl - to co je na mojí fotce je můj colt 1911a1 z roku 45 a ne ta čínská kopie co se tu teď prodává

dal jsem to sem, aby bylo vidět, jak se ty zbraně opravdu značily
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 14 dub 2008 12:50

Tak to jste mě dostal!!!
:D :lol:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 dub 2008 13:12

Mě taky. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 dub 2008 16:56

No je vidět, že je tam použitá jiná raznice.
Všimněte si čárky mezi
SWISSVALE,PA
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Pifík
Příspěvky: 9
Registrován: 23 říj 2007 13:57

A další ke zbrani z těch cizích stránek

Příspěvek od Pifík » 18 dub 2008 14:11

A další ke zbrani z těch cizích stránek:

Ve značení

U.S. & S. CO. (alespoň tak hovoří literatura)

chybí za druhým S tečka, takže to vypadá takhle:

U.S. & S CO.
Kouba

Padělky USS 1911

Příspěvek od Kouba » 25 dub 2008 21:53

Chtěl bych požádat sběratele, kterým se nějaká z těchto zbraní doslala do rukou, aby napsali, která ze součástek se jim zdá být originální. Já si už myslím, že vůbec žádná. Úplně nejlepší by jistě bylo, kdyby se k tomu vyjádřili i současní prodejci ***** a ***** a BVS.
Předem děkuji!!!
xenoy
Příspěvky: 121
Registrován: 24 úno 2008 20:41
Bydliště: zuioůp§oůlij
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xenoy » 07 kvě 2008 07:50

Ani po takové době se nenajde nikdo kdo by rozseknul výše položenou otázku zda je to plagiát a nebo jen nedorozumění a chyba prodejců to prezentovat jako origoš??!!
Myslím,že to je stále aktuální téma.. :idea:
Odpovědět