Co vas tahne na zbranich a jak to zacalo...

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

punek
Příspěvky: 25
Registrován: 21 dub 2010 13:35

Re: Co vás táhne na zbraních a jak to začalo...

Příspěvek od punek » 17 čer 2010 15:08

Zacalao to v detstve ako u 99/100 ludi. Ako prvy bol LOV 2 alebo ako sa to flusatko volalo. Bolo to k nicomu ale chvilku ma to s tym bavilo. Bola to prirucna verzia "zbrane". Inak som mal sucasne vtedy este otcovu Slaviu 620 na take to strielanie po dvore. Po par rokoch v 12-13 zhruba, uz si nepamatam som zatuzil po Crossman 357 6 palec. Silno setril a za pomoci hlavne financnej zakupil resp. otec. S touto pistolkou som sa hodne nastrielal a nakupoval CO bombiciek. Medzi tym som to prekryval so strelbou z otcovho Merkla na polovackach. Od 18 rokov pravidelne. Tak sa to tahalo dlhe roky. Potrebu ZP som nepocitoval. Az som sa zo dna na den rozhodol. Podal som si ziadost, kupil knizku a cakal. Prednedavnom som spravil skusky. Hned na druhy den kupil Glock 17 a teraz ho taham vsade. Doteraz mam vsetky predchadazajuce zbrane okrem LOV 2, ktore som zlomil po rane o strom. Zostal mi aj otcov Merkel 16/16, plynovka Mayer a Sohn, nejaky cesky poplasak a 8 dlhych aj kratkych zbrani v zbranovej amnestii. Otec ma este nejakeho belgicana s Krupp hlavnami. Ale za vsetkym tymto podla mna stoji skusenost ked som ako 6 rocny strielal s brokovnicou na pivove flasky - polozene na zemi. Potom som sa kazdu polovacku tesil iba na to.


Shindel
Příspěvky: 127
Registrován: 03 dub 2010 13:32

Re: Co vás táhne na zbraních a jak to začalo...

Příspěvek od Shindel » 17 čer 2010 21:15

Nedá mi to, a taky sem písnu.

U mě to začalo asi v devíti letech, oba rodiče se věnovali sportovní střelbě, takže to přišlo nějak automaticky, když jsem odmala chodil s rodiči na střelnici. Nejdřív vzduchovky Slavia 630, Tau 200, Haenel 550 (tím číslem si nejsem jistý, doposud vše klubové zbraně), a nakonec Feinwerkbau P 70 (moje vlastní). Od 12 let jsem začal trápit malorážky, nejprve dvě ZKM 456 ("malá" lovecká pažba, pak sportovní Aeron), v současnosti SM 2. V těchto dnech objevuji kouzlo černého prachu, páč jsem dostal Ardesu Trackera :)

Ke střílení mě táhne skutečnost, že je stále co vylepšovat, honba za co nejlepšími výsledky je moje posedlost :) a je fajn mít kolem sebe stejně trhlý lidi.
Edrig
Příspěvky: 20
Registrován: 03 pro 2009 09:42

Re: Co vás táhne na zbraních a jak to začalo...

Příspěvek od Edrig » 11 pro 2013 21:19

Po druhé světové válce bylo plno poházených zbraní.Já jako malý kluk jsem sice nesehnal nic pořádného,ale pušku bez pažby jsem měl a navíc dost nábojů.Také jsme přivazovali na větev ruční granáty a ohýnkem pod nimi jsme způsobili výbuch.Kupodivu jsme všechno přežili a od té doby mám ke zbraním jskýsi osobní vztah,
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co vás táhne na zbraních a jak to začalo...

Příspěvek od kentan » 11 pro 2013 22:57

Mě nechtěli rodiče koupit v dětství ani kapslovku, abych se nezvrtl jako strýc, který kvéry rád a občas nějaký průšvih. Tak si to vynahrazuju nyní.....
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
bibros
Příspěvky: 398
Registrován: 31 led 2009 13:42

Re: Co vás táhne na zbraních a jak to začalo...

Příspěvek od bibros » 12 pro 2013 09:33

Jak to tady probírám, tyhle příběhy včetně mého, jsou si až na vyjímky dost podobné. Někdo skončil zmíněnou kapslíkovkou, někomu to vydrželo až do dospělosti. Za komančů byl jen Svazarm (pro mladší ročníky: Svaz pro spolupráci s armádou) a nic dál, nepočítám zbraně ilegální a ozbrojené složky včetně LM (pro madší ročníky: Lidové milice, ozbrojená pěst dělnické třídy). Už mám věk na to abych zmoudřel, ale jaksi se nezdařilo, zbraně mně neustále zajímají a už mi to asi zůstane. Pěkná pistole, revolver, puška to je nejhezčí kus železa kterej lidi vymysleli, do toho nepočítám recyklovaný PET lahve typu Glock a pod. A teď mně glokaři sežerte. Škoda, že sem zatím nenapsala žádná ženská, ale tam spíš půjde o vliv rodiny, nebo přítele.
Naposledy upravil(a) bibros dne 12 pro 2013 14:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Co vás táhne na zbraních a jak to začalo...

Příspěvek od mikiki » 12 pro 2013 12:42

Já to měl stejné jako většina zde.
Jen s tím rozdílem, že jsem v prvním manželství mohl mít max vz.47, LOV21.
Ale nebylo to ono, protože stačila jen zmíňka, že bych si chtěl něco koupit nebo sehnat a bylo zle ..... atd. atd :(
----
Po 18 letech jsem ze vztahu (a podotýkám nejen kvůli zbraním) radši vycouval a našel jsem si tu, kterou jsem celý život hledal :D
Když narazíš na správného partnera a ten má m.j. i pochopení pro Tvého koníčka (sama něco někdy i koupí) je to pro vztah super.
----
Zapomněl jsem dodat, že jsem samozřejmě vyrostl na Slávince, kterou táta střílel myši (z okna :D ) a jako snad každý jsem měl flusbrok, samostříl a prak. Bez tohoto vybavení bych nemohl společně s kamarády odolávat partě "Lázeňáků".
Dnes jsem spíš sběratel než střelec, protože střílím už jen rekreačně.
Ale stále mám v hlavě plánek něčeho, co bych si chtěl vyrobit :D :D :D
Naposledy upravil(a) mikiki dne 12 pro 2013 20:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: Co vás táhne na zbraních a jak to začalo...

Příspěvek od Bonanza » 12 pro 2013 19:05

Jsem na tom podobně jako Bibros, zbraně mne drží od útlého věku, napřed chladné, nože a pod., otec byl vždy proti a snažil se mi vše odebírat (marně) a pak i střelné, v Klubu vojenské historie (od r. 68), no a trvá to dodnes, čím dál tím víc. Hlavně taky díky velké toleranci a pochopení mé vzácné ženy i vzhledem ke stejnému postižení mých 2 synů. Sice se již daleko méně věnuji mířence (vzhledem ke starým očím), více LOSu a nejvíce westernu, kde se mohu vcítit do ducha divokého západu, díky čemuž jsem se vlastně začal zajímat o zbraně,
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Co vás táhne na zbraních a jak to začalo...

Příspěvek od Jim » 13 pro 2013 16:11

Jsem již kmet v důchodovém věku a zbraně mě fascinovaly od mládí. Nejspíš k tomu přispěl i otec. V pěti letech jsem dostal svoji první vzduchovku s hladkým vývrtem. Po nějaké době následovala již s vývrtem. Poplašňák-čtyřraný jsem vyloudil na matce v druhé třídě. Následovala spousta samo-domo pistolek ze dřeva na vrabčinky. Možnosti chodit střílet se svazarmem jsem v pozdějších letech využíval hojně. Platili jsme za náboj 10 haléřů. Stovka za deset kaček. To byla láce i na tehdejší dobu. Zbrojní průkaz jsem si pořídil okamžitě po revoluci. Zbraně miluji, zvláštní půvab pro mě mají zbraně s ošoupaným brynýrem. Přiznám se ale, že ty plastový příšery, co se dnes dělají mě nevzrušují, dokonce jsou škaredé a připadají mi jak dětské hračky. Jediný plast co na zbrani snesu jsou střenky (pažbičky). Není nad poctivý železo. Ale je to můj názor, nikomu ho nevnucuji.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: Co vás táhne na zbraních a jak to začalo...

Příspěvek od Bonanza » 13 pro 2013 19:03

Mně názor o železe vnucovat nemusíš, naprosto s ním souhlasím. Právě to železo dělá zbraně krásnými, na rozdíl od Pet materiálů.
strelec999
Příspěvky: 3
Registrován: 22 lis 2012 18:22
Bydliště: Zilina

Re: Co vás táhne na zbraních a jak to začalo...

Příspěvek od strelec999 » 13 pro 2013 21:08

.......
Naposledy upravil(a) strelec999 dne 27 pro 2013 21:41, celkem upraveno 1 x.
reddog
Příspěvky: 34
Registrován: 24 lis 2011 12:24

Re: Co vás táhne na zbraních a jak to začalo...

Příspěvek od reddog » 13 pro 2013 21:40

Takze i "petkarum" se muze libit poctivy kus zeleza :-) .
Ony ty navstevy LM v zavodech, branne dny Armady, apod nebyly tehdy vubec spatne. Svazarm byl taky ok, pro mladsi se pres leto poradaly hodne casto strelby ze vzduchovek. Snad az na par vyjimek jsme se o prohlizeni a osahavani zbrani rvali jako tygri. Mne to zustalo az dodnes, byt zbrojak a zelezo/zelezoplast prisli az pozdeji. Dnes je to uz jen klise, ale tak nejak mi v pameti utkvelo: Se zbrani v ruce, branit svou zem, svou rodinu...


TT tomik
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Co vás táhne na zbraních a jak to začalo...

Příspěvek od PEPAN » 13 pro 2013 22:20

ony ty plasťáky asi nebyly vymyšlený aby se líbily, jsou to nástroje, a pro svůj účel asi povedené.
Nicméně bych to taky nechtěl, jsem dost konzervativní a mám rád starou dobrou klasiku, stejně jako mam rád starý dobrý káry.
Zálibu ve zbraních mam odnepaměti, něco zničit na značnou vzdálenost to je ono :P
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Co vás táhne na zbraních a jak to začalo...

Příspěvek od blecha.z » 14 pro 2013 10:02

Všichni píšete, jak jste začali od mládí. Já ne. Větší "sračku" než já, si neumíte ani představit. V osmé třídě jsem byl s bratránkem u tety v horách. Byla to doba, kdy na horských stráních stály chalupy ze dřeva a v nich se zastavil čas. Pro kluky to bylo NĚCO. Bratránek v komoře na skříni objevil pixli prachu a celé hrsti kapslí do brokovnice. Aby se někomu nic nestalo, hned polovinu "znárodnil". Já na něj poulil oči s vědomím, že něco takového se nesní. Bratránek kořist rozdělil spravedlivě, mně dal tři kusy kapslí, sám si nechal v hrsti asi pět pro nejbližší použití, zbytek moudře uschoval do krabičky ve stodole. A šli jsme pro kladivo a testovat. Sotva jsem práskl první kapsli, vyběhla s křikem naše teta a sebrala nám celou zásobu - tu, co jsme měli u sebe. Bratránkova krabice zůstala nedotčená, mimo těch pět. A tak to bylo celý život.
Později jsme měli na starosti hlídání drůbežárny. Problém byl s vrabci, kterých tam byly hejna a požírali státní pšenici státním slepicím. Bratránek vrabce nahnal do místnosti, postavil se doprostřed a vzduchovkou je skládal jednoho po druhém, co rána, to vrabec. Já byl bez sebe zoufalstvím, žalem a bezmocností. Dnes bratránek pěstuje papoušky, o zbraně ani nezavadí, nezajímají ho. Život je složitý, že? A poučný.
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Co vás táhne na zbraních a jak to začalo...

Příspěvek od Martin K » 14 pro 2013 16:46

blecha.z píše:Dnes bratránek pěstuje papoušky,
pěstuje se obilí, papoušci se chovaj :D

promiň, omlouvám se, nezlob se, ale já musel... mě tohle vždycky praští do očí. sám jsem na to byl stejným způsobem kdysi dávno upozorněn a od té doby si to pamatuju jako nic jinýho :lol:
vážně nic ve zlým :wink:
dycky STEYR
Uživatelský avatar
zdendaxxl
Příspěvky: 1343
Registrován: 19 zář 2012 13:12
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Co vás táhne na zbraních a jak to začalo...

Příspěvek od zdendaxxl » 14 pro 2013 17:27

No, není to tak úplně pravidlem Martine, chovné stanici na ryby se říká zpravidla "pěstírna" a jistým druhům Cichlid se říká "papoušci" :wink: :lol:
Naposledy upravil(a) zdendaxxl dne 14 pro 2013 17:37, celkem upraveno 1 x.
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
Steyr LG110FT Custom Hunting/Sightron SIH TAC 4-12X40 AO HHR
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/ .Změnil jsem nick na "Zdendaxx"
Odpovědět