Co si myslite o kulovych jednuskach??

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Hanz

Co si myslíte o kulových jednuškách??

Příspěvek od Hanz » 15 srp 2005 10:06

Rád bych si pořídil kul. jednušku(konkrétně IŽ 18 - 308W). Máte z touto zbraní skušenosti? Já jsem začátečník a potřeboval bych radu, jestli tuto ruskou, anebo od jiné firmy? Myslíte, že tato ráže je na odstřel černé a srnčí zvěře vcelku optimální? A jakou byste mi doporučili na ni dát optiku a s jakou montáží. Děkuji za vaše odpovědi. :?:


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Co si myslíte o kulových jednuškách??

Příspěvek od Andy » 15 srp 2005 12:40

Hanz píše:Rád bych si pořídil kul. jednušku(konkrétně IŽ 18 - 308W). Máte z touto zbraní skušenosti? Já jsem začátečník a potřeboval bych radu, jestli tuto ruskou, anebo od jiné firmy? Myslíte, že tato ráže je na odstřel černé a srnčí zvěře vcelku optimální? A jakou byste mi doporučili na ni dát optiku a s jakou montáží. Děkuji za vaše odpovědi. :?:
Mily Hanzi,

pred casem zalozil stejne tema Bendy ale v sekci optika.
Precti si.

http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?p=4164#4164
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 15 srp 2005 14:09

kulová jednuška je na hovno
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 15 srp 2005 20:38

radši kulovou kozlici, volil bych 7x64
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 15 srp 2005 21:07

Anonymous píše:radši kulovou kozlici, volil bych 7x64
Kulova kozlice uz ztraci teoretickou presnost dobre udelane jednusky. Kulova kozlice ci dvojak ma smysl pri lovu nebezpecne zvere, nebo pri nahankach na zver cernou. Nicmene jelikoz se strili na blizko.. staci jednotna strela do brokovnice. Jednuska ma prave cosi loveckeho... jedna kule... a vic nic...

Nicmene prakticka moc neni... to je pravda... jak pohodlne je po vystrelu hned prebit...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 16 srp 2005 09:34

Nic proti ní nemám,na kukobroku je také jen jedna kulová rána.Druhou stejně potřebuješ až na dostřel a to pohodlně stačíš přebít.Ovšem na naháňku bych si ji nebral.Cal.308W je v pořádku.
Hanz

Příspěvek od Hanz » 16 srp 2005 10:03

Anonymous píše:Nic proti ní nemám,na kukobroku je také jen jedna kulová rána.Druhou stejně potřebuješ až na dostřel a to pohodlně stačíš přebít.Ovšem na naháňku bych si ji nebral.Cal.308W je v pořádku.
Říkáš, že je 308W v pohodě (Já si taky myslim), Ale dost lidí říká, že je lepší 7,62x54R(Kvůli rantlu na nábojnici do zlam. zbraní). Na 308W je takovéj zobáček na vytahování. Nemá někdo zkušenosti s tim zobáčkem??Jeho životnost, poruchovost, problemovost s vytahováním......????
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 16 srp 2005 10:19

Anonymous píše:Nic proti ní nemám,na kukobroku je také jen jedna kulová rána.Druhou stejně potřebuješ až na dostřel a to pohodlně stačíš přebít.Ovšem na naháňku bych si ji nebral.Cal.308W je v pořádku.
Ja tedy nevim... ale zatim jsem opravdu nic "dostrelovat" nepotreboval. Staci se jen dobre trefit a hlavne... mit vhodnou loveckou munici. RWS TIG je opravdu velmi vhodny pro lov lehci i stredne tezke zvere.

http://www.rws-munition.de/en/projectil ... m?navid=19
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 18 srp 2005 00:41

Andy píše:
Anonymous píše:radši kulovou kozlici, volil bych 7x64
Kulova kozlice uz ztraci teoretickou presnost dobre udelane jednusky. Kulova kozlice ci dvojak ma smysl pri lovu nebezpecne zvere, nebo pri nahankach na zver cernou. Nicmene jelikoz se strili na blizko.. staci jednotna strela do brokovnice. Jednuska ma prave cosi loveckeho... jedna kule... a vic nic...

Nicmene prakticka moc neni... to je pravda... jak pohodlne je po vystrelu hned prebit...
Souhlasím s Andym! Tohle přece věděl už král všech zálesáků E.T. Seton. "Když si chceš užít lov, pořiď si pušku na jednu ránu. Jestli chceš pustošit, pořiď si mašinkvér!" (Citát z knihy "Dva divoši"). Takže myslím, že Ernest Seton to řekl tak, že k tomu není co dodat. Lovu zdar!
Návštěvník

Pokřivená myslivecká optika

Příspěvek od Návštěvník » 18 srp 2005 05:21

Nejsou všichni myslivci. Lovilo se a bude se lovit (třebaže ne u nás) lukem a šípem, dávno před tím, než byli myslivci, smrt přicházela pomaleji, žádný šokový efekt a zhasnutí v ohni... přitom to byl lov... nikdo to nemůže popřít. Lovilo se ve skupinách a není nic neetického na víc ranách rychle za sebou, i když vy budete mít jiný názor.
Jen myslivec si myslí, že krmení, posed, opora, optika, dlouhá hlaveň a výkonný náboj = etický lov.
K té přesnosti - jestli Andy nepotřeboval dostřelovat, nikdy, tak buďto málo střílí, nebo nikdy nedělá chyby. To první je jeho problém a to druhé je holá nemožnost.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Pokřivená myslivecká optika

Příspěvek od Andy » 18 srp 2005 09:43

Anonymous píše:K té přesnosti - jestli Andy nepotřeboval dostřelovat, nikdy, tak buďto málo střílí, nebo nikdy nedělá chyby. To první je jeho problém a to druhé je holá nemožnost.
Samozrejme velmi spravna uvaha. Na rovinu, s myslivosti jsem zacal opravdu "nedavno". Chyby samozrejme delam, ale jelikoz byli zatim takoveho charakteru, ze jsem zver defakto minul (pri nahance prave se zminovanou IZ, se kterou jsem se tolika natrapil) tak nebylo co dostrelovat. Letos padli dva srnci (TIKKa T3)... a tam nebylo co resit.

A ze bych malo strilel se mi nezda... strilim cely zivot. Ale ridim se zasadou, radeji trikrat overit pred lovem (sezonou) nez spatne strefit (kdyz clovek mine zas tolik se toho nedeje... krom zklamani). Tim se riziko ze pak budete potrebovat dohledavat a pozdeji dostrelovat znacne snizuje. Defakto limituje k nule.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 20 srp 2005 20:19

Jo, zase úvaha, proti které nelze nic namítnout, ovšem já bych to dotáhla citátem "Kule má buď zabít, nebo jít bezpečně mimo!". Faktem je, že v ideálním světě dostřel nutný není. Otázka je, jak to zařídit v tom našem...
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Pokřivená myslivecká optika

Příspěvek od Andy » 22 srp 2005 08:10

Anonymous píše:Nejsou všichni myslivci. Lovilo se a bude se lovit (třebaže ne u nás) lukem a šípem, dávno před tím, než byli myslivci, smrt přicházela pomaleji, žádný šokový efekt a zhasnutí v ohni... přitom to byl lov... nikdo to nemůže popřít. Lovilo se ve skupinách a není nic neetického na víc ranách rychle za sebou, i když vy budete mít jiný názor.
Jen myslivec si myslí, že krmení, posed, opora, optika, dlouhá hlaveň a výkonný náboj = etický lov.
K té přesnosti - jestli Andy nepotřeboval dostřelovat, nikdy, tak buďto málo střílí, nebo nikdy nedělá chyby. To první je jeho problém a to druhé je holá nemožnost.
Jasny, lov sipem je dle meho take eticky. Jen to chce jeste vice ukaznenosti a umu. Priznejme si ale, ze to u nas tezko hledat! Vdyt bezni myslivci maji problem se kolikrat trefit i s kulovnici do 100m coz bych srovnal jako se sipem do 20m.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 22 srp 2005 09:55

Jdi do prdele s takovým krámem !!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 22 srp 2005 12:06

Anonymous píše:Jdi do prdele s takovým krámem !!!!!!!!!!
S jakym "kramem"?... ja nic neprodavam... :-)

Musis tu vetu vice rozvinout... aby ti bylo rozumet ! ... vis?

A ty nespisovny slova si nech doma pro tatinka... az mu je zopakujes on ti to uz nejak vysvetli :-))
Odpovědět