Co si myslite o kulovych jednuskach??

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

hajnej

jednušky

Příspěvek od hajnej » 22 srp 2005 22:00

Já mimo jiné vlastním i zmiňovanou jednušku IŽ-18 a to v ráži 7,72*39.
Je to vynikající zbraň pro běžné nošení do revíru.
Využívám ji i při naháňkách v leči a při dosledech. Je krátká a velice dobře se nosí.
Jsem lesník a v mém okolí má tuto levnou zbraň již mnoho kolegů.
Přesto , že jsem s ní ulovil již několik kusů černé i vysoké na těšší zvěř preferuji 308W(CZ550).


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: jednušky

Příspěvek od Andy » 23 srp 2005 07:19

hajnej píše:Já mimo jiné vlastním i zmiňovanou jednušku IŽ-18 a to v ráži 7,72*39.
Je to vynikající zbraň pro běžné nošení do revíru.
Využívám ji i při naháňkách v leči a při dosledech. Je krátká a velice dobře se nosí.
Jsem lesník a v mém okolí má tuto levnou zbraň již mnoho kolegů.
Přesto , že jsem s ní ulovil již několik kusů černé i vysoké na těšší zvěř preferuji 308W(CZ550).
Zajimave, muzes nam ukazat nejaky rozptylovy obrazec ze strelnice a prozradit jakou munici strilis? Popr. jak zver po rane znaci apod.

Predem dekuji.
Návštěvník

Video

Příspěvek od Návštěvník » 23 srp 2005 07:54

Já bych chtěl vidět nějaké video zvěře v ohni. Točíte to někdo?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Video

Příspěvek od Andy » 23 srp 2005 09:47

Anonymous píše:Já bych chtěl vidět nějaké video zvěře v ohni. Točíte to někdo?
Obvykle sebou kameramana netaham :-))

Ale jedno ti reknu. Je to tak rychle, ze to kolikrat ani nepostrehnes. Rana a uz se vali. Moje zkusenost je do 50m opravdu v ohni i s tim, ze ho to povali. Na 100m udelal srnec 2 kroky "po zadu". Prase na 50m trefene pod oko na fleku. Hlava uvnitr na cucky. Jen asi minutu odkazovalo.

Staci?
Návštěvník

Třeba jsem rychlejší

Příspěvek od Návštěvník » 23 srp 2005 11:10

Co dodat - leda počkat, až se ozve někdo další.
K tomu "hned se válí" - mezi lidmi jsou dost rozdíly v tom, kdo po ráně vidí mířidla a kdo ne. Většina lidí ne, já jsem malinko rychlejší, takže bych asi mohl pozorovat zásah a co se po něm děje, fakt ale je, že jen v otevřených mířidlech nebo přes optiku jen na malorážce, ta se po výstřelu prakticky nepohne.
Viděl jsem pár takových záznamů v americké TV, jsou docela zajímavé.
Je tu nějaký další nimrod, který třeba sedí na posedu ve dvou a místo lahve kořalky má pod dlouhým kabátem kameru?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Třeba jsem rychlejší

Příspěvek od Andy » 23 srp 2005 11:27

Anonymous píše:Co dodat - leda počkat, až se ozve někdo další.
K tomu "hned se válí" - mezi lidmi jsou dost rozdíly v tom, kdo po ráně vidí mířidla a kdo ne. Většina lidí ne, já jsem malinko rychlejší, takže bych asi mohl pozorovat zásah a co se po něm děje, fakt ale je, že jen v otevřených mířidlech nebo přes optiku jen na malorážce, ta se po výstřelu prakticky nepohne.
Viděl jsem pár takových záznamů v americké TV, jsou docela zajímavé.
Je tu nějaký další nimrod, který třeba sedí na posedu ve dvou a místo lahve kořalky má pod dlouhým kabátem kameru?
Takovyho nenajdes. Vetsinou si berou jen tu flasku :-) Ja je znam. Ja tu kameru nekdy beru. Ale na to abych natacel zive zvirata, ne mrtve ci prave strelene (ty jen fotim i tak to jako uchylka staci si myslim).

K tomu co vidis hned po vystrelu:
Jasne ze je tam cca 1sec kdy vlivem zpetneho razu ztratis cil ze zretelu ale je videt hned to co nasleduje. A to opravdu staci.
Odpovědět