Co se o vikendu stalo kamaradovi

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 14 srp 2006 22:45



MarK
Příspěvky: 176
Registrován: 29 bře 2006 20:21
Bydliště: Wien8 / Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarK » 14 srp 2006 22:55

Jo, koukal jsem na to i to četl, ale přecijen se mi zdá divné, aby se z brokovnice střílelo s klidem dost chatrným úchopem na jednu ruku..
[size=84][url=http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz][b]Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony[/b][/url] | [url=http://zbranekvalitne.cz/strelecka-mapa][b]Mapa střelnic a obchodů v ČR[/b][/url][/size]
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 15 srp 2006 10:33

:shock: :shock: :shock: to teda cumim...toho asi jedno strelecky odpoledne vyjde na 100 000 jenom za naboje ne??
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 15 srp 2006 10:46

Tak se vratme zase k tematu.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 15 srp 2006 12:47

Hm tykovouhle hračku a SG broky a nejni co řešit :-) Nejlíp pro každýho člena rodiny jednu od manželky až po hafíka :D
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 15 srp 2006 12:52

jozsp111 píše:Do baráku nič lepšie ako saiga so sklopkou ... pred tým sa nik neschová
kapacita 8 rán ... samonabíjacia funkcia ... výborná ovládateľnosť ! :D
pohotové a praktické použitie, nenáročná na údržbu 8)
Já z podobných důvodů pro obranu domu (tzn. nejsem-li nucen nosit zbraň skrytě) preferuju 858 Tactical. Je to efektní, spolehlivá, dobře ovladatelná zbraň o jejímž zastavovacím účinku a palebné kapacitě nemá smysl polemizovat (je spíš hromsky předimenzovaná než nedostatečná) a která při střelbě zejména za šera hází takové světelné efekty, že by se mě (snad) leknul i zfetovanec. Jen mě trochu trápí, že střílet s tím pro výstrahu do vzduchu je vzhledem k dostřelu dost na pováženou a kdybych byl nedej bože někdy skutečně nucen to do někoho napálit, tak to bude ještě horší, protože útočníkem ta kule projde, jako by tam ani nebyl, pak prorazí zeď domu za ním a po cestě zabije ještě dalších pět lidí. Asi si pořídím expanzky :wink: .
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
MarK
Příspěvky: 176
Registrován: 29 bře 2006 20:21
Bydliště: Wien8 / Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarK » 15 srp 2006 13:37

To chce - pokud to má člověk na obranu domu - mít vytipované "bezpečné" úhly (u takovýhle ráže spíš výběr toho méně nebezpečného :? ) a pro výstrahu střílet jedině do země (ne do vzduchu), nejlépe okolo nohou..
U brokovnice je výhoda, že za pár metrů už má takovej rozptyl a malou energii, že pravděpodobnost vážného zranění nezůčastněné osoby je relativně malá (záleží teda na rozměrech vaší zahrádky :D ). Na druhou stranu je většinou dost velká a bez pažby už je to zas těžko ovladatelný při střelbě.. Takovej samonabíjecí sa58 ve zkrácený defender verzi a se sklopkou musí bejt ideální (jen ta průbojnost :( )
[size=84][url=http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz][b]Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony[/b][/url] | [url=http://zbranekvalitne.cz/strelecka-mapa][b]Mapa střelnic a obchodů v ČR[/b][/url][/size]
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 15 srp 2006 18:26

Slim Jim píše:
jozsp111 píše:Do baráku nič lepšie ako saiga so sklopkou ... pred tým sa nik neschová
kapacita 8 rán ... samonabíjacia funkcia ... výborná ovládateľnosť ! :D
pohotové a praktické použitie, nenáročná na údržbu 8)
Já z podobných důvodů pro obranu domu (tzn. nejsem-li nucen nosit zbraň skrytě) preferuju 858 Tactical. Je to efektní, spolehlivá, dobře ovladatelná zbraň o jejímž zastavovacím účinku a palebné kapacitě nemá smysl polemizovat (je spíš hromsky předimenzovaná než nedostatečná) a která při střelbě zejména za šera hází takové světelné efekty, že by se mě (snad) leknul i zfetovanec. Jen mě trochu trápí, že střílet s tím pro výstrahu do vzduchu je vzhledem k dostřelu dost na pováženou a kdybych byl nedej bože někdy skutečně nucen to do někoho napálit, tak to bude ještě horší, protože útočníkem ta kule projde, jako by tam ani nebyl, pak prorazí zeď domu za ním a po cestě zabije ještě dalších pět lidí. Asi si pořídím expanzky :wink: .
No vidíš, so saigou to nehrozí ... teda to prestrelenie ...

náboj 7,62x39 ide z 58-čky cez tri steny vo vazenskej cele ...
takže sranda.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 15 srp 2006 19:22

Pak už mít jedině tak úzkou chodbu, aby pachatelé museli jít zasebou. Když budou tři tak ušetříš za střelivo a za nima to už snad nikoho nezraní :D
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 25 srp 2006 15:08

Přesně tohle dělali Němci za II. svět. války, když popravovali zajatce na východní frontě. Zásobování vázlo, nábojů bylo málo, zajatců bylo o to víc a tak je stavěli za sebe. Tou 7,92 mm Mauser se údajně dalo zlikvidovat až 10 lidí. Docela síla :evil: .
P.S. Ten nápad možná použiju- přesně takovou chodbu sice nemám, ale dostatečně úzký prostor se jistě najde :wink: .
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Odpovědět