Co na noseni? PPK nebo Makarov nebo neco jineho?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Na nošení je podle mě nejlepší:

walther PPK
20
35%
Makarov
24
42%
jiná..
13
23%
 
Celkem hlasů: 57
sawyer
Příspěvky: 169
Registrován: 29 srp 2009 16:22
Kontaktovat uživatele:

Co na nošení? PPK nebo Makarov nebo neco jineho?

Příspěvek od sawyer » 07 pro 2009 00:19

Co na nošení? PPK nebo Makarov nebo neco jineho ? za slusne penize (do 10000kc max) pohodlne,spolehlive a hezke. kolem 7 naboju by melo na nase mensinove spoluobcany s velkou chuti pachat trestne ciny snad stacit.


Uživatelský avatar
Bluesman
Příspěvky: 199
Registrován: 11 dub 2008 23:20
Bydliště: Litvínov

Re: Co na nošení? PPK nebo Makarov nebo neco jineho?

Příspěvek od Bluesman » 07 pro 2009 02:30

Já nosím PPK na opasku v silonové Dastě.Lehoučký,spolehlivý,přesný a bezpochyby vrcholně elegantní klasika.Co se týče ráže 7,65 jsem toho názoru,že když zbraně tohoto kalibru sloužily po dlouhá desetiletí četníkům i fízlům,jistě je dostatečně funkční a ochrání i mne.
PS:Ale pozor,cikána nesmíš střelit i kdyby Ti páral manželku.Oni jsou nyní něco jako naše národní bohatství a pokud budeš takto zaujatý můžeš jít natvrdo sedět.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Co na nošení? PPK nebo Makarov nebo neco jineho?

Příspěvek od dykmore » 07 pro 2009 05:42

Bluesman: mluvis mi uplne z duse (raze i bohatstvi :) ) jen ten ppk v silonove daste..na takovou krasu bych nechal zrobit nejake kozene na miru..
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Chotis
Příspěvky: 119
Registrován: 11 led 2009 17:36

Re: Co na nošení? PPK nebo Makarov nebo neco jineho?

Příspěvek od Chotis » 07 pro 2009 12:10

To je těžký říct, samozřejmě se přikláním ke kolegům, pepky mám momentálně dva, je to nádherná pistole s bohatou historií... Co se účinnosti týče je ale na tom líp Makarov, je ale strašně ošklivej :lol:
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co na nošení? PPK nebo Makarov nebo neco jineho?

Příspěvek od golfkiller » 07 pro 2009 13:00

já nosím Madarskou kopii Walthera PP v 9mm Makarov a maximální spokojenost !!! Přesnej je doooost. Navíc je to jediná pistole se kterou mladá chce střílet :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Re: Co na nošení? PPK nebo Makarov nebo neco jineho?

Příspěvek od Harquebusier » 07 pro 2009 13:01

Makarov je na nošení daleko lepší zbraň. Účinná, odolná, levná. Že je ošklivá, ji nijak nediskvalifikuje (copak tolik opěvovanej Glock je nějakej krasavec?).
PPK, jak správně píše Chotis, je krása s historií, atd. Proto je jí na nošení škoda. Patří do sbírky a občas vyvenčit na střelnici. :)
Smazaný uživatel 3413

Re: Co na nošení? PPK nebo Makarov nebo neco jineho?

Příspěvek od Smazaný uživatel 3413 » 07 pro 2009 14:17

Jsem toho názoru, že na nošení jsou dobré obě, já osobně ale nosím PPK, je to prostě ta správná hračka do kapsy
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Co na nošení? PPK nebo Makarov nebo neco jineho?

Příspěvek od Radgost » 07 pro 2009 15:46

Ráže sedí, jen místo místo PPK tahám čž50.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co na nošení? PPK nebo Makarov nebo neco jineho?

Příspěvek od golfkiller » 07 pro 2009 16:04

vždyt jsem vám to kluci napsal ,elegance Waltheru PP a "síla" makarova
tot vše je FEG PA63 :wink: Lehounkej,na 7+1 nábojů a přesnost vynikající.

Obrázek
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
open
Příspěvky: 195
Registrován: 13 pro 2008 10:17

Re: Co na nošení? PPK nebo Makarov nebo neco jineho?

Příspěvek od open » 07 pro 2009 20:57

Zestárl mi dobrý známý vlastnící Beretta Model 34 Pistol. Jednou sem to prohlížel myslím,že je to v ráži .380auto. Říká tobě bych to nechal za lidovku. Sumu neřek a o jeho lidovce také
nemám představu. Myslíte, že pokud to je v solidním stavu tak, že by to k nošení bylo vhodné? Vypadá to nějak takto: http://www.warrelics.eu/forum/firearms- ... stol-1915/
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Re: Co na nošení? PPK nebo Makarov nebo neco jineho?

Příspěvek od predator » 07 pro 2009 23:55

Když to je všecko moc velký a těžký. Já nosím LCP, což je s 9 Br docela nebezpečná hračka při opravdu kompaktních rozměrech. Problémy se spolehlivostí už jsem vyřešil, vyměnil jsem odpružení zápalníku za slabší a taky náboje projistotu mírně mažu konkorem, a, světe div se, je z toho stoprocentně spolehlivá obranná pistole.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Co na nošení? PPK nebo Makarov nebo neco jineho?

Příspěvek od kayakero » 08 pro 2009 09:56

PPK a taky vz.50/70 jsou mi malé: ruka přetéká přes rukojeť. Vz.70 mám rád (jo, city a vzpomínky), ale za odpoledne na střelnici mne pokaždé hryzne kladivo - i když si dávám pozor. A ve vypjaté situaci být rozptylován (a nasírán - tedy k vyšší agresivitě) očekáváním zda a kdy si zase udělám krvavou otevřenou štěnici na valu mezi palcem a ukazovákem - tedy se vytočit do ruda již nutností tasit - a pak hledat záminku jak to vrátit narušiteli, který mne k tasení přiměl, to je dobrý základ to do něho zbytečně našít, takže nebrat. Vz.83 mi tohle nedělá, ale tam mi zase vadí jaxe ty jeho pidi-beaver taily zasekávají o kapsu nebo šaty při tasení. Jinak nic proti 32ACP-7,65mm. Makarov mi nic z toho nedělá, je to hodná holka. Takže pokud pro mne Walthera, pak pro mne ne PPK, ale leda PP či PPS - z nezkrácenou rukojetí.


Navíc charizma značky mezi zaostalými homelessy a pologramotnými utlačovanými etnickými menšinami - "Makárof Devytka, more!" naivním troubům asociuje azbukáčskýho mafiánskýho hajzla, který se třese jak to do socky našít, kterýmu je lepší uhnout. Zbraň Jamese Bonda či majora Zemana připomene spíš uhlazeného nenásilníka, který chce s útočníkem diskutovat, na kterého by si měl správný asociál zkusit ještě nějakou fintu nebo aspoň chlapácký vzdor, aby nepřišel o prestige.

Ale jinak vnímám, že bubínek má také svoje výhody: počet nábojů: do války málo, ale na občanský konflikt (<15metrů, <2aktivní útočníci, <2výstřely všech stran) stačí i s rezervou, navíc je trotlfest: ani nejisté hospodyňce se nestane, že by zabloudila v kombinacích stavů/vad pojistka-komora-zásobník-kladivo-náboj. Zda má náboje v bubnu, to vidí zvenku. A když neví co by měla udělat, tak prostě jen znova zmáčkne (je to multisignální, ale mono-reflexní)
Flash
Příspěvky: 28
Registrován: 20 kvě 2008 15:27
Bydliště: Hradec Králové / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co na nošení? PPK nebo Makarov nebo neco jineho?

Příspěvek od Flash » 08 pro 2009 10:09

Nosím Walther PPK k velké spokojenosti. Lehký a přesný, jak zde již padlo. S výkonem náboje si moc hlavu nelámu, podle mě stačí. Mám na míru šité kožené opaskové pouzdro KM Saddlery.

Jinak z Beretty 34 jsem střílel. Dobře se mi držela, byla příjemně těžká a střílela také přesně. Jen nevím, jak je na tom co do spolehlivosti.
Cinan

Re: Co na nošení? PPK nebo Makarov nebo neco jineho?

Příspěvek od Cinan » 09 pro 2009 17:54

Já nosím Macka a jsem spokojený. Jen kdyby se držel jako cz82/83 :(
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co na nošení? PPK nebo Makarov nebo neco jineho?

Příspěvek od Artifex » 09 pro 2009 18:42

Nosím 82, spokojenost, 9mak je přeci jen větší knödlík než 7,65 (tím 7,65 ale nezavrhuju)a v podpažáku na 50/70 se nosí skvěle, pod sakem vidět rozhodně není. Mohla by být plošší ale zase nejsem hoch jak tyčka takže se leccos skryje, stejně kdyby přišlo na věc tak celý zásobník nepadne za vlast.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Odpovědět