Co je to myslivecka straz?

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

predattor

Příspěvek od predattor » 19 pro 2005 14:54

Myslim, ze se nemusis niceho obavat,ty do lesa nechodis.Mozna takovej parcik s par smrcky uz ti nahani tu hruzu,takze ani nemuzes vedet jak to v lese chodi.Psychotesty mam vcetne kompletniho lekarskeho vysvedceni,mozna k tvemu udivu uchazejici,domnivam se tedy ze jsem zdrav.Po cele care.
Zajimalo by me jak bys to resil v tom lese ty? Teda az prekonas tu barieru strachu.

BTW, vice mene ctim zakon.


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 19 pro 2005 15:26

Podle stylu tvého psaní soudím, že opravdu patříš na ty diskotéky. Naštěstí se ZP u nás vydává až od určité věkové hranice, takže si na něj budeš muset ještě takových 8 let počkat.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 19 pro 2005 15:33

Kubajzz píše:Podle stylu tvého psaní soudím, že opravdu patříš na ty diskotéky. Naštěstí se ZP u nás vydává až od určité věkové hranice, takže si na něj budeš muset ještě takových 8 let počkat.
Kubajzi nebreptej a napis jak bys to resil ty? Ten clovek napsal, ze se drzi zakona. To jest zrejme rozdava pokuty a durazne domlouva!

Jak ty bys to resil ty? Nebo neresil?

2ALL: nechte si osobni invektivy a venujte se tematu, uz me to promazavani NEBAVI.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 19 pro 2005 16:39

Andy, ty mu opravuješ příspěvky?
Ten poslední byl jak od nějakého děcka ze zvláštní školy. Ten slovosled a ve finále to "Pro BTW". Teď je to změněné a myslím, že anonymové nemůžou editovat.

K tématu:
Já bych klidně napsal, jak bych něco řešil, ale nedověděl jsem se co.
Sám píše že zákony dodržuje "více méně" a předtím píše "žádné pokuty, žádná policie". Pak tam ještě má, že 3 z 5-ti lidí v lese pytlačí se psem, poškozuje národní památky nebo vyhazuje odpadky. Ptal jsem se jak a co vlastně řeší tvrději, ale zatím jsem se toho nedopátral. Jen že má praxi z diskotéky.
Já v myslivecké stráži nejsem, tak mě zajímá, jak se to dělá a co všechno mě v lese může potkat.

Jo, a myslivecká stráž máloco mě může zastavovat tak mi může dát ještě pokutu? :roll:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 19 pro 2005 17:51

Kubajzz píše:Andy, ty mu opravuješ příspěvky?
Ten poslední byl jak od nějakého děcka ze zvláštní školy. Ten slovosled a ve finále to "Pro BTW". Teď je to změněné a myslím, že anonymové nemůžou editovat.

K tématu:
Já bych klidně napsal, jak bych něco řešil, ale nedověděl jsem se co.
Sám píše že zákony dodržuje "více méně" a předtím píše "žádné pokuty, žádná policie". Pak tam ještě má, že 3 z 5-ti lidí v lese pytlačí se psem, poškozuje národní památky nebo vyhazuje odpadky. Ptal jsem se jak a co vlastně řeší tvrději, ale zatím jsem se toho nedopátral. Jen že má praxi z diskotéky.
Já v myslivecké stráži nejsem, tak mě zajímá, jak se to dělá a co všechno mě v lese může potkat.

Jo, a myslivecká stráž máloco mě může zastavovat tak mi může dát ještě pokutu? :roll:
Ano, zmenil jsem ton jeho prizpevku.. abych ho nemusel celej smazat. Nechci tu zadne osobni invektiva. Chci abysme se bavili o zvolenem tematu. Kdo k nemu nema co rici at radeji mlci (jsou i vyjimky ale ty pak casem smazu)

Zaroven bych rad, aby se to objasnilo. Sam jsem zvedav co pisatel presne minil... ? Ja ososbne si dovedu predstavit zvyseny hlas... pohruzka pokutou (ano to muze), pohruzka privolanim PCR. To vse pro prestupky proti lesnimu zakonu (kdyz je na mysliveckou straz delegovana jeste pravomoc lesni straze) ... nikoliv vsak proti zakonu o myslivosti. Tam je to preci dane. Pytlaci, nema doklady apod... MS zabavi zbran a zavola PCR. Popr. ho na PCR doprovodi. Sice si to nedovedu predstavit, jak nejakeho vzpurneho pytlaka bude doprovazet na PCR :-) ale budiz.

Pockame si jak to tedy predattor dela... :?:
predattor

Příspěvek od predattor » 19 pro 2005 18:30

No,me by to zajimalo jak by to kubajz resil,myslim ze nijak.Vjezd na lesni cestu nemusi byt oznacen ani zakazem ani zavorou.Ze zakona je na ni zakaz vjezdu.Neni lepsi si ten zakon o myslivosti atd. radsi precist,nez bejt porad udivenej ,co se smi a co ne?K nasili jsem jeste pristoupit nemusel,asi je pohled na mou malickost presvedcivy.ZP mam uz asi 12 let,dokonce jsem i pejskar.TAK JAK BYS TO RESIL?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 19 pro 2005 19:34

predattor píše:No,me by to zajimalo jak by to kubajz resil,myslim ze nijak.Vjezd na lesni cestu nemusi byt oznacen ani zakazem ani zavorou.Ze zakona je na ni zakaz vjezdu.Neni lepsi si ten zakon o myslivosti atd. radsi precist,nez bejt porad udivenej ,co se smi a co ne?K nasili jsem jeste pristoupit nemusel,asi je pohled na mou malickost presvedcivy.ZP mam uz asi 12 let,dokonce jsem i pejskar.TAK JAK BYS TO RESIL?
Vsechno poporadku... nejprve bys mel ozrejmit svoje metody.
Pak bude nasledovat Kubajzova vize....
Návštěvník

Tím si hoši zadělávají na problémy

Příspěvek od Návštěvník » 20 pro 2005 08:02

predattor píše:Vjezd na lesni cestu nemusi byt oznacen ani zakazem ani zavorou.Ze zakona je na ni zakaz vjezdu.
Přesně tak to je. Když si myslivci/lesáci dají k vjezdu značku Zákaz vjezdu, nemohou tam pak vjíždět ani sami. Asi tolik k účinnosti jejich "opatření" namířených proti obyčejným lidem. Pokud by to dělali, bylo by to kontraproduktivní.
Situace, kdy lidi kašlou na zákon a jedou do lesa na houby, je porušením zákona. V okamžiku, kdy si myslivci/lesáci dají k vjezdu značku Zákaz vjezdu, a pak tam sami vjedou, porušují zákon sami.
Pro mě jako odpůrce "práva" myslivců/lesáců jezdit po lese, kde já jezdit nesmím, je ta situace s rozvěšováním zákazů vjezdu u každého vjezdu do lesa skvělá, protože pak konečně nemají myslivci/lesáci větší práva než já, pokud jde o vjezd. Mají je také nulová.
A těch zákazů všude utěšeně přibývá.
Majitel lesa nemůže sice myslivcům zakázat vstup, ale donutit je chodit pěšky tou značkou může :-)
Ono zas těch myslivců, co by odnesli pár střelených divočáků nebo kusů vysoké do civilizace odnesli na zádech, tolik není. Vídám je spíš v autech, v zimě na skůtrech.
predattor

Tim si hosi zadelavaj na problemy?

Příspěvek od predattor » 20 pro 2005 12:22

Jaky problemy mas na mysli?Ono probehnout nejakejch 1500ha asi nejde,nebo?Proto ty auta.Je mi jasny ze mezi myslivcema se najdou pekny pitomci,hlavne mezi tema co maj loveckej listek koupenej,ale je tu taky spousta tech co se o zver ,treba v zime staraj.Napadne to nekoho z vas?,vzit auto,nalozit seno atd. a probrodit se nekam snehem?
Ale vratime se k puvodni otazce,co je myslivecka straz.
Myslivecka straz,napriklad,ma vedle zastaveni opravneni prohlizet dopravni prostredek a zavazadla,pokud nalezne zver,je opravnena pozadovat predlozeni dokladu o jejim nabiti,zver bez takoveho dokladu odejmout a sepsat o tom protokol.Takze postihovan muze byt i sam myslivec.Ale to je tezky o tom poucovat ty,co se zeptaj co je" myslivecka straz?"a pak hledat negativa.V nasi zemi je totiz oblibene"hodit kamenem".
Návštěvník

To není o hledání negativ

Příspěvek od Návštěvník » 20 pro 2005 12:29

To by mě jako majitele lesa nezajímalo.
Je problém myslivců, že si prolobbovali zákon, podle něhož mají práva nadřazená ostatním občanům. Stejný zákon jim stanovuje povinnosti a když jako majitel umístím závoru nebo nechám vyvěsit zákaz vjezdu, tak je jejich problém že pak nestíhají plnit své funkce. Vždyť je nikdo nenutí být myslivci.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Tim si hosi zadelavaj na problemy?

Příspěvek od Andy » 20 pro 2005 12:31

predattor píše:Jaky problemy mas na mysli?Ono probehnout nejakejch 1500ha asi nejde,nebo?Proto ty auta.Je mi jasny ze mezi myslivcema se najdou pekny pitomci,hlavne mezi tema co maj loveckej listek koupenej,ale je tu taky spousta tech co se o zver ,treba v zime staraj.Napadne to nekoho z vas?,vzit auto,nalozit seno atd. a probrodit se nekam snehem?
Ale vratime se k puvodni otazce,co je myslivecka straz.
Myslivecka straz,napriklad,ma vedle zastaveni opravneni prohlizet dopravni prostredek a zavazadla,pokud nalezne zver,je opravnena pozadovat predlozeni dokladu o jejim nabiti,zver bez takoveho dokladu odejmout a sepsat o tom protokol.Takze postihovan muze byt i sam myslivec.Ale to je tezky o tom poucovat ty,co se zeptaj co je" myslivecka straz?"a pak hledat negativa.V nasi zemi je totiz oblibene"hodit kamenem".
To je sice pekny co si napsal... ale mel jsi napsat jake metody pouzivas v lese pri kontrole projizdejicich vozidel... Co je myslivecka straz uz asi vetsina ctenaru vi. To uz jsme resili.
predattor

Příspěvek od predattor » 20 pro 2005 19:50

Kdyz nekoho potkam a sam jedu proti,dotycny stejne nema sanci projet,takze bud po domluve bud uhnu,nebo neuhnu.Uhnu, kdyz me uspokoji duvod jeho vjezdu do zakazu,neuhnu arogantnim lidem,co se mi snazi vnucovat ,ze na to nemam pravo je buzerovat.Nekdy muze dotycny vytect a pak by mohl nasledovat fyzicky utok.Budiz.Jsem na to zvykli odjinud.Pokud jdu pesky,vetsinou chodim spis po lese nez po cestach,musel by me ten nekdo asi prejet,jeste tu ale mame "krajni nouzi"a "nutnou obranu".
Jak budete resit opakovany vjezd cizych osob na cestu k vasi chate ci domu,kterou mate v pronajmu od obce,pokud komunikace s policii nebude dostupna,nebo z nejakeho duvodu selze?MS ma totiz taky honitbu v najmu,vcetne lesnich cest v ni .
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 20 pro 2005 21:09

predattor píše:Kdyz nekoho potkam a sam jedu proti,dotycny stejne nema sanci projet,takze bud po domluve bud uhnu,nebo neuhnu.Uhnu, kdyz me uspokoji duvod jeho vjezdu do zakazu,neuhnu arogantnim lidem,co se mi snazi vnucovat ,ze na to nemam pravo je buzerovat.Nekdy muze dotycny vytect a pak by mohl nasledovat fyzicky utok.Budiz.Jsem na to zvykli odjinud.Pokud jdu pesky,vetsinou chodim spis po lese nez po cestach,musel by me ten nekdo asi prejet,jeste tu ale mame "krajni nouzi"a "nutnou obranu".
Jak budete resit opakovany vjezd cizych osob na cestu k vasi chate ci domu,kterou mate v pronajmu od obce,pokud komunikace s policii nebude dostupna,nebo z nejakeho duvodu selze?MS ma totiz taky honitbu v najmu,vcetne lesnich cest v ni .
U nas sme to castecne vyresili zavorama.

No a ted Kubajz.
Návštěvník

:-)

Příspěvek od Návštěvník » 21 pro 2005 05:53

predattor píše:neuhnu arogantnim lidem,co se mi snazi vnucovat ,ze na to nemam pravo je buzerovat.
Aha, něco jako slušnost, tj. vycouvá ten, který to má blíž k místu, kde se cesta rozšiřuje, ti nic neříká. Typické. Nejdřív musíš vystoupit, donutit druhé vystoupit.... nebo poznáš přes sklo, kdo je arogantní? To seš teda machr :-)
predattor píše:Nekdy muze dotycny vytect a pak by mohl nasledovat fyzicky utok.Budiz.Jsem na to zvykli odjinud.Pokud jdu pesky,vetsinou chodim spis po lese nez po cestach,musel by me ten nekdo asi prejet,jeste tu ale mame "krajni nouzi"a "nutnou obranu".
Když už vystoupíš a jdeš k druhému autu s flintou, mohlo by následovat nahrnutí tvého wagenu rozjetým předním nárazníkem auta, na které útočíš, mezi stromy nebo do rokle :-) Čím jezdíš?
Jo, a při útoku na tvůj vyleštěný gazík střílet nemůžeš, to není ani krajní nouze ani nutná obrana. Pokud v něm někdo sedí, jistě je to tvůj podobně inteligentní a ozbrojený přítel, takže se může bránit sám, a taky bude mít dost času vyskočit.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 21 pro 2005 13:25

Tak když jsem řekl, že budu reagovat, tak tedy budu. Ale to podstatné už řekl ten anonym přede mnou. Opravdu nemám ambice chodit po lese a buzerovat ostatní.

Když vidím, že proti mě jede nějaké auto, tak se snažím uhnout, zastavím, klidně na něj i bliknu a pak couvnu, potom když se míjíme tak na sebe mávnem a jedem každý dál svou cestou. Nejsem paranoik, takže většinou ani nepřemýšlím co tam ten člověk dělá, maximálně, že asi jede k někomu na chatu. Co taky jiného? Žeby někdo vozil odpadky z města x-kilometrů někde do lesa, s tím jsem se ještě nesetkal. Když najdeš v lese smetiště, tak se podívej, který barák je mu nejblíž a případ je vyřešen. Pokud vidím v lese člověka se psem, je mi jako každému normálnímu člověku jasné, že je tam na procházce a nemám žádné nutkání obviňovat ho z pytlačení. O pytlačení se zbraní si myslím, že to z 99% dělají sami myslivci, sami se tím chlubí v hospodě, stačí když tam jen jdu a poslouchám je. Nebo si někdo myslí, že ty rysy, vydry, orly atd. u nás střílejí pytláci co nejsou v mysliveckém spolku? Takový naiva tady snad není. A jelikož předpokládám, že myslivecká stráž jsou sami myslivci, tak je to jako udělat kozla zahradníkem.
Jak budete resit opakovany vjezd cizych osob na cestu k vasi chate ci domu
A nenapadlo tě, že jsou to asi moji kamarádi nebo známí mých sousedů, kteří tam za mnou jedou?

To postavení se před auto mě opravdu dostalo. To je normální vyhledávání konfliktních situací, navíc je ozbrojen a čeká na "krajní nouzi" nebo "nutnou obranu". Takový člověk by rozhodně neměl projít psychologickými testy.

Pokud bych opravdu chtěl někomu zabránit v jízdě po nějaké lesní cestě, tak není problém jít za majitelem pozemku a poprosit ho aby tam instaloval závoru a dal k dispozici klíče. Ale jelikož opravdoví majitelé pozemků jsou většinou rozumní lidé, kteří chápou, že ta cesta je tam k nějakému účelu, tj. je nutné po ní jezdit, tak myslivce pošlou i se závorou tam kde končí záda. Ti jsou pak nuceni si to kompenzovat jinak, třeba zastavováním aut. Myslivci by si měli uvědomit, že jsou taky jako ostatní na cizím pozemku a podle toho se i chovat.
Zamčeno