Co je to myslivecka straz?

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Víme, co jsou zač

Příspěvek od Andy » 02 pro 2005 10:02

Anonymous píše:Myslivec může napsat, že "tu situaci chápe", ale my ostatní to nechápem.
Ja nenapsal zda to chapu jen jako myslivec ! Co se tyka debat o tom, zda je zakon o myslivosti dobry ci naopak. Zaloz klidne novy thread. Budeme o tom debatovat.

Take mam na to svuj pohled.


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Víme, co jsou zač

Příspěvek od Andy » 09 pro 2005 09:51

Anonymous píše: Ono s těmi zákony je problém, že nikdo nezná všechny. Třeba ta myslivecká stráž a zastavování aut. Zákon o silničním provozu jasně stanoví (výčtem), kdo je oprávněn stavět auta a kdy. Takže PČR, měšťáci, i učitelky vedoucí skupinu dětí atd. mohou stavět řidiče na přechodu s plácačkou, a pokud jí nemají a situace to vyžaduje, tak i mimo přechod a bez plácačky.
Není tam ale ani slovo o myslivecké stráži. Ta by měla smůlu.
Tak si myslivci prolobují zákon, že na účelových komunikacích (kde neplatí zákon o silničním provozu) mohou stavět bez uniformy, bez plácačky... a už máme prostor pro vzrušenou debatu o tom, jak dopadne takový střet, když maskovaný myslivecký strážník staví zabahněný teréňák.
A jaka vzrusena debata by z toho mela vzniknout? Proste terenak zastavi. Kdyz mu nezastavi... asi po nem strilet nebude... zapise si cislo a resit se to bude jinde.
Návštěvník

Zapíše se číslo?

Příspěvek od Návštěvník » 09 pro 2005 13:27

K čemu? Jediné, co MS může, je kontrolovat auta při důvodném podezření, a to pouze ve věci, zda je uvnitř zbraň nebo zvěřina.
Takže když si někoho zapíší, už nic nevyšetří. Proč sem taháš ty
móresy PS VB? To už je naštěstí skoro 20 let pryč :-)
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Zapíše se číslo?

Příspěvek od Andy » 09 pro 2005 14:07

Anonymous píše:
1. K čemu? Jediné, co MS může, je kontrolovat auta při důvodném podezření, a to pouze ve věci, zda je uvnitř zbraň nebo zvěřina.

2. Takže když si někoho zapíší, už nic nevyšetří.

3. Proč sem taháš ty móresy PS VB? To už je naštěstí skoro 20 let pryč :-)
ad 1) ano tak to je
ad 2) Ne na miste uz pak nic nevyresi
ad 3) To je jen tva utkvela predstava... ty jsi vubec hodne naruzivy iluzionista. Proc by se to nedalo resit jinde? Jako prestupek? To vis ze dalo. A srovnavat to porad dokolecka s PS VB?? Kurnik dokazes videt ten rozdil? PS VB te persekuovala i za politicke nazory... za cokoli.. MS je ucelova funkce, ktera ma slouzit jen uzivateli honidby.... ne statu.

Osobne si myslim, ze par peknych pokut by vetsine lidi co si mysli, ze jezdit do lesa vozem prospelo. Na to ma pravo zase lesni straz.
majk59
Příspěvky: 89
Registrován: 18 říj 2005 12:05
Bydliště: Jihlava

Myslivecká stráž

Příspěvek od majk59 » 09 pro 2005 22:41

Kubajzz píše:Sory za OT, ale co je to ta Myslivecká stráž?
To jsou nějací dobrovolníci nebo je to nějaká ozbrojená složka?
Není mi to moc jasné.
Je to banda teploušů,která nepzna,když se hýbe na lesní cestě auto a jsou zamlžená okna,že se jedná o ůplně jiné pytláctví,než ktere oni střeží.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Myslivecká stráž

Příspěvek od Andy » 09 pro 2005 22:56

majk59 píše:
Kubajzz píše:Sory za OT, ale co je to ta Myslivecká stráž?
To jsou nějací dobrovolníci nebo je to nějaká ozbrojená složka?
Není mi to moc jasné.
Je to banda teploušů,která nepzna,když se hýbe na lesní cestě auto a jsou zamlžená okna,že se jedná o ůplně jiné pytláctví,než ktere oni střeží.
Pokud mluvis za sebe a svoji prihodu... tak mohu dodat asi jen toto:
"Kdyz jezdis do lesa vystavovat holou prdel... nediv se ze se ti do ni nekdo trefi" :lol:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 pro 2005 13:31

Nemám nic proti normálním hajným, ale jsem proti aby vyjma policie jakákoliv jiná civilní organizace měla pravomoc zastavovat auta, občankovat atp. Navíc organizace, která je ozbrojená.

To už by mohli mít pravomoc stavět a prohlížet auta třeba zemědělci, jestli tam někdo nemá brambory.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 14 pro 2005 15:04

Kubajzz píše: To už by mohli mít pravomoc stavět a prohlížet auta třeba zemědělci, jestli tam někdo nemá brambory.
Tak zlodeje brambor sem uz letos stavel :P

Rikej si co chces Kubajzi... zkus prosadit pravy opak.

Ja se domnivam, ze nejaka prevence a pripadne i represe vuci tem co si chteli namastit kapsu byt musi. Lidi jsou cim dal tim vice drzi.

Nedej boze ze budu nekdy u nas myslivecka straz ja! Co lidi co kradli stromky jsem ted o vikendu v lesich videl! Ty vole... to by bylo pokut!(nekdy vlastnik lesa dava svoleni myslivecke strazi zastupovat lesni straz)

Lidi sou proste smejdi! Radeji znici les... nez by si koupili umelej stromek. Ja ho mam jiz leta... a jsem spokojeny. Vim, ze setrim prirodu.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 pro 2005 15:31

Víš kolik ropy se muselo vytěžit aby se dal vyrobit ten umělý stromek? :wink:
Já si kupuju každý rok v Bauhausu živý smrček nebo jedli v květináči. A ten na Silvestra zasadím na chatě.
Akorát mi každý druhý chcípne. :lol:

K tomu stavění. Ještě se mi to nestalo, ale u mě by to probíhalo asi takto:
Jedu na chatu, nějaký strejda v zeleném mě zastaví, stáhnu okýnko a slušně se zeptám co chce, on řekne ať mu ukážu kufr, já řeknu ne, zatáhnu okýnko a jedu dál.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 14 pro 2005 15:45

Kubajzz píše:Víš kolik ropy se muselo vytěžit aby se dal vyrobit ten umělý stromek? :wink:
Já si kupuju každý rok v Bauhausu živý smrček nebo jedli v květináči. A ten na Silvestra zasadím na chatě.
Akorát mi každý druhý chcípne. :lol:

K tomu stavění. Ještě se mi to nestalo, ale u mě by to probíhalo asi takto:
Jedu na chatu, nějaký strejda v zeleném mě zastaví, stáhnu okýnko a slušně se zeptám co chce, on řekne ať mu ukážu kufr, já řeknu ne, zatáhnu okýnko a jedu dál.
S tou ropou jsem to samozrejme cekal.

Proc by te stavel kdyz te zna pac tam mas chatu? V lese te taky s puskou nepotkal... a tak nema to duvodne podezreni, ze vezes tu zver.

Navic urcite nejezdis na chatu v noci... ani v 5 rano.

PS: Takovej strejda muze bejt dost nevrlej... aby ses nedivil :D ...
Návštěvník

Takovej strejda může bejt mrtvej

Příspěvek od Návštěvník » 15 pro 2005 08:15

Kubajzz je určitě rychlejší :-) a při staženém okýnku má s krátkou zbraní velkou výhodu.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 pro 2005 09:32

To ne, střelné zbraně nenosím. Mám je pěkně doma v trezoru.
Hlavní důvod je, že se necítím ohrožen, kdybych se cítil, tak je nosím.
A druhý menší důvod je, že v mém okolí se stal jeden smutný případ nepřiměřené obrany (opravdu nepřiměřené) a já si nejsem 100% jistý, stejně jako nikdo z nás, že by se při obraně nechoval podobně.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 16 pro 2005 11:06

Možná, že by v tomto směru nebyly marné nějaké razazntní kroky, težko říct. Nejsem velkým přítelem pokut všeho druhu, ale řekl bych, že mi celkem oprávněně vadí, když se jdu projít do svého oblíbeného lesa, blaženě dýchám čerstvý vzduch a najednou kolem mě prosmrdí Wartburg s nějakým paďourem za volantem, protože pánovi se nechtělo les objíždět. Kdyby se to stalo jednou za den, tak se to dá vydržet, ale když mě během půlhodinové chůze těch aut mine deset, tak to už je docela síla. Některá z nich tam nepochybně jsou oprávněně, protože patří lesní správě, ale když vidím uprostřed lesa u krajnice Mercedes- Benz odhadem tak za 2 500 000 Kč s pražskou SPZ, tak nepovažuji za pravděpodobné, že by patřil místním dřevorubcům :lol: . A zákaz vjezdu tam JE. (Dokonce je tam i závora, ale bohužel se ji nikdo neobtěžuje zavřít.)
Pytláci mi taky z principu vadí, i když osobní zkušenost s nimi chválabohu nemám.
A pokud jde o pokuty- je mi celkem fuk, kdo je bude rozdávat, protože PČR je tak neschopná, zkorumpovaná a celkově nedůvěryhodná, že myslivecké stráže jsou proti ní Interpol. (Sice o nich nic moc nevím, ale že by byly ve stejně pokročilém stádiu rozkladu jako Policie ČR se mi zdá krajně nepravděpodobné.)
Návštěvník

Mě dost vadí jiné věci

Příspěvek od Návštěvník » 16 pro 2005 12:36

Taky chodím do lesa dýchat čerstvý vzduch, bohužel traktory školního polesí mi nedávají moc šancí (chápu, že tam "musí jezdit", i když v jiných lesích vídám stahovat dřevo koňmi a to je jiný zážitek). Pak tam jezdí tebou zmiňovaná auta s pražskou SPZ (hlavně cesta na Rýchorskou boudu, kde sídlí Středisko Ekologické Výchovy atd. bla bla - ta je lahůdková). A taky lesníci na starých motorkách ČZ (to je totální ekologie, olej stříká z výfuku a teče z převodovky), dále soukromí těžaři (většinou v rezatých Š105, olejové loužičky se v místech, kde parkují, dají snadno počítat, jehličí je nevsákne) a na závěr v zimě kdosi na sněžném skůtru, a dobrovolník udržující běžeckou stopu to není. Prostě někdo, kdo se buď lesníků neptá na svolení, nebo se ptát nemusí. Závěry ať si udělá každý sám.
Než se někdo zeptá - jak často tohle všechno potkávám - tak odpovím, že v tom školním polesí prakticky půl roku z každého roku. V zimě se to zklidní, protože kromě traktorů a skůtru žádný jiný škodič nemá šanci tam vjet.
predattor

Příspěvek od predattor » 16 pro 2005 13:36

Zdravim,ze svoji zkusenosti vim,ze z 5 osob pohybujicich se po po polnich ci lesnich cestach,3 jedou bud vyhazovat pytle s odpadky,krast baliky se senem , plundrovat historicke objekty v horsich pripadech pytlacit se psem nebo se zbrani.Kdo hleda v lesich odpocinek a klid nepojede autem.Proto je vice mene podezdrela kazda osoba ktera se ve voze pohybuje.Po dobrem jsem se vetsinou neshledal s porozumenim,tak jsem vse zacal resit tvrdeji.Zadny pokuty zadna policie.Revir se stal kontrolovanym 6 dni v tydnu.Vysledek?Dostalo se to do podvedomi a je klid.Ucinte tak vsichni,jak se neco vymkne kontrole,horko tezko se vraci nazpet.
Zamčeno