co doporucit za plastovyho compacta???

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 24 úno 2006 09:02

joot píše:
SINCITYMAN píše:
Kubajzz píše:Za ještě levnější peníze je i strakonická CZ TT, u které si navíc ještě můžeš vybrat ráži mezi 9mm, .40SW, .45ACP.
Stejně tak si můžeš vybrat ráži u CZ 100 - a ta je za ještě menší peníz.

K tomu si kup ještě malorážkovou pistoli a můžeš střílet co hrdlo ráčí.
Kompakt na nošení + malorážka na střílení = ideální kombinace.

Vybrat ráži u Cz 100?Něco mi uniklo?
U CZ100 lze vybrat 9mm Luger nebo .40SW - v nabídce maj i 9x21.
Tak, tak. Potvrzuji.

http://www.czub.cz/index.php?p=32&idp=1 ... =8&lang=cz
http://www.czub.cz/index.php?p=32&idp=1 ... =9&lang=cz

a jejich ceny.

http://www.czub.cz/index.php?p=23&lang=cz

P.S:
Mate nekdo osobni zkusenosti s CZ110? Potreboval bych nejake reference, osobni, ne clanky z casopisu.


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 24 úno 2006 09:40

janek píše:Můj názor : Pokud koupíš kompakta třeba v .45 (v9 nebo v čemkoli jiném) a nebudeš sním střílet a budeš ho jenom nosit, na střelnici střílet z 22 tak ti velkou naději při obraně nedávám.
Zbraň, kterou nosíš na obranu musíš mít v ruce musíš zvládnout chování zbraně při střelbě, dvojstřely a to se nenaučíš na něčem tak rozdílném.
Nebyl bych si tím vůbec jistý. Doufám, žes to nepochopil jako, že z toho kompakta nemá ani jednou vystřelit.
Pokud budeš střílet každý měsíc třeba 200-400 ran z dvaadvacítky a sem tam to doplňovat nějakou krabičkou z kompakta tak máš šanci na úspěšnou obranu výrazně zvýšenou.
A ta střelba není až tak rozdílná
- tahá se to z pouzdra, natahuje se tomu závěr, má to pojistku, zásobník, hledí, mušku, lítají z toho knedlíky a musíš si na to dávat velký pozor. Tedy všechno jsou to věci společné pro jakoukoliv zbraň.
O dvojvýstřelu si myslím svoje, to by byla debata na jiné téma, můžeš třeba založit nový thread.

2Luke:
Má ji tuším Vito a Dan, zkus jim napsat PM.
dan
Příspěvky: 100
Registrován: 23 říj 2005 20:17
Bydliště: Opava, ČR

cz 110

Příspěvek od dan » 24 úno 2006 10:53

Ahoj, ano mám CZ 110 9 mm luger.Před tím jsem měl CZ 100 v téže ráži. CZ 100 má pro mě nevyhovující spouštový systém ale super se mi držela,byla velice spolehlivá a hlavně jednoduchá a bezpečná.Pro mě měla i líbivý vzhled.Proto jsem přešel do CZ 110.Tato zbraň je lehká,spoušť ideální (pro mě) opět vysoce spolehlivá,líbivá a jednoduchá.Střelba příjemná,zpětný ráz né o moc jiný než u klasické CZ 75 D compact.Mám na rukojeti návlek z waltheru P 99 za asi 300 kč.Zatím a to ji mám asi tři měsíce a vystříleno asi 1000 ran bez jakéhokoli problému.CZ 100 jsem měl pět let a za tu dobu asi pětkrát neodpálila náboj na první stisknutí spouště.Na podruhé pak bez problému.Dle vyjádření puškaře nebyla vada v pistoli ale ve střelivu.Neměnil bych.Z glocku se mi střílí dobře,ale subjektivně lépe se mi stříli a drží právě CZ 110/100.navíc jsem čech jako poleno a rád podpořím českou firmu.Podotýkám že CZ 110 jsem kupoval novou za 12 750 Kč s úmyslem že spolu zestárneme a až dosloužime půjdeme spolu do věčných lovišť. :lol: :lol: Nehodlám ji prodávat.Zdravím všechny a přeji pevnou ruku.
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Re: cz 110

Příspěvek od Luke » 24 úno 2006 12:23

dan píše:Ahoj, ano mám CZ 110 9 mm luger.Před tím jsem měl CZ 100 v téže ráži. CZ 100 má pro mě nevyhovující spouštový systém ale super se mi držela,byla velice spolehlivá a hlavně jednoduchá a bezpečná.Pro mě měla i líbivý vzhled.Proto jsem přešel do CZ 110.Tato zbraň je lehká,spoušť ideální (pro mě) opět vysoce spolehlivá,líbivá a jednoduchá.Střelba příjemná,zpětný ráz né o moc jiný než u klasické CZ 75 D compact.Mám na rukojeti návlek z waltheru P 99 za asi 300 kč.Zatím a to ji mám asi tři měsíce a vystříleno asi 1000 ran bez jakéhokoli problému.CZ 100 jsem měl pět let a za tu dobu asi pětkrát neodpálila náboj na první stisknutí spouště.Na podruhé pak bez problému.Dle vyjádření puškaře nebyla vada v pistoli ale ve střelivu.Neměnil bych.Z glocku se mi střílí dobře,ale subjektivně lépe se mi stříli a drží právě CZ 110/100.navíc jsem čech jako poleno a rád podpořím českou firmu.Podotýkám že CZ 110 jsem kupoval novou za 12 750 Kč s úmyslem že spolu zestárneme a až dosloužime půjdeme spolu do věčných lovišť. :lol: :lol: Nehodlám ji prodávat.Zdravím všechny a přeji pevnou ruku.
Dik. Me zajima toto. Myslim ze ty jsi psal, ze to neni sportovni zbran, nekdo tu psal, ze je dobra na noseni, ne na strileni. Znamena to, ze neni moc presna? Ne, ze bych s nich chtel na olympiadu, ale jaky soustrel s ni udelas? Myslils, ze na IDPA by se nechytla?
Vis, uchop, zpetny raz, taseni, to jso subjektivni veci, ty si vyzkousim na strelnici, kde si ji pujcim. Koneckoncu i tu presnost si zkusim, i kdyz to asi bude dost zavadejici, ale jaky z ni mas pocity z hlediska odolnosti a vydrze. Jak vypada ram po par mesicich noseni a jak hlaven a zaver po tech 1000 ranach. Rekneme, ze Glock je znam jako drzak, co si necha pri castem pouzivani libit temer vse. Neni CZ110 nekde na druhem konci pomyslneho zebricku? A co ten " razuvzdorny plast". Nepraskne nahodou po prvnim padu z vysky 1,5m?
dan
Příspěvky: 100
Registrován: 23 říj 2005 20:17
Bydliště: Opava, ČR

Příspěvek od dan » 24 úno 2006 18:18

Takže za prvé : nikomu ani tobě tuto zbraň nenutím.Kup si cokoli z prvních míst pomyslných žebříčků.
Za druhé : CZ 110 není sportovní zbraň z důvodu spouště,jelikož má nepatrně větší dráhu než klasická CZ 75 ale oproti CZ 100 s malinkým odporem a podstatně kratší drahou.Zkrátka super obranná zbraň.Já s ní nastřílím v klidu na 15- 20 m vše do černého na klasický pistolový terč.Přesnost NENÍ horší než u pistolí řady CZ 75 compact.Záleží na rukách a neřekl bych že např.GLOCK 19 by byl přesnější.
Za třetí : plast nejeví známky opotřebení a to jsem měl CZ 100 u sebe denně.CZ 110 je to samé.Zbraň obvykle z výšky neházím,takže to vyzkoušené nemám.Závěr je a vždy byl O.K.Navíc mám poměrně dobrého kamaráda puškaře a ten tvrdí a nejen on,že rázuvzdorný plast pistolí CZ je kvalitní a velice dobře tlumí rázy od výstřelu.Za celou dobu co se zbraně řady CZ100/110 jsem neviděl a neslyšel o nikom kterému by prasknul rám této pistole.Což se nadá říci např o pistoli CZ 2000 od ARMS MORAVIA.
A nakonec pouze toto : Netvrdím že pistole CZ 110 je nejlepší.Určitě ne,ale pro mou potřebu stačí.Nepotřebuji si kupovat něco co je in a nemít k tomu vztah.Po zkušenostech s touto zbraní bych, pokud bych se znovu rozhodoval, neváhal ani chvíli.Má volba by byla stejná.
p.s.na pomyslné žebříčky já nehraju........
Doogs

Příspěvek od Doogs » 24 úno 2006 18:59

České plastové stovky a sto desítky,jsou opravdu dobré.Málokdo tuší jakého úspěchu dosáhly ve světě.Zbrojovka vyváží do více než sedmdesáti zemí.Například v Jihoafrické republice je stovková řada nazývána glockem pro chudé a tak to je ve spoustě zemí.Jen jejich mateřská zem se chová jako macecha.
Vik

Příspěvek od Vik » 24 úno 2006 19:03

Tady mame na ty glocky:)
pako

Příspěvek od pako » 25 úno 2006 09:32

:roll: Abys za třicet let na toho tvýho glocka něco sehnal ......... :roll:
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 25 úno 2006 10:37

Cz100/110 mně zajímají,ale moc nevěřím tomu,že závěr jezdí po plastu,mohli by majitelé říci kolik nastříleli a jak moc jsou drážky v těle opotřebované?
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 25 úno 2006 10:37

Cz100/110 mně zajímají,ale moc nevěřím tomu,že závěr jezdí po plastu,mohli by majitelé říci kolik nastříleli a jak moc jsou drážky v těle opotřebované?
dan
Příspěvky: 100
Registrován: 23 říj 2005 20:17
Bydliště: Opava, ČR

Příspěvek od dan » 25 úno 2006 13:14

Z pistole CZ 110 mám vystříleno asi 1000 ran.Rám i závěr-drážky bez viditelných změn-jako když jsem jí koupil.Pistoli CZ 100 jsem nastřílel asi 6000 výstřelů a tenkrát jsem jí kupoval starší a měla už něco nastříleno.celkový stav : závěr i drážky v rámu bez viditelného opotřebení.Dle názoru odborníka je životnost pistolí CZ 100/110 a pistolí CZ 75D compact na úplně stejné hranici.Pouze mi bylo řečeno kamarádem (praxe u policie jako zbrojíř a odborník na střelné zbraně a balistiku asi 25 let) že plast lépe absorbuje rázy u výstřelu,tudíš se to projevuje ve větší životnosti celé pistole.Víc k tomu nemám co říci.Pokud chceš pošli mi email přes SZ a já ti pošlu dlouhodobý test pistole CZ 110 která má vystříleno přes 20 000 výstřelů.Test je nezávislý.Můžeš si udělat obrázek sám.
zdeněk kov

Příspěvek od zdeněk kov » 27 úno 2006 23:31

A jaké jsou vaše názory na pistole Alfa Defender či Combat. Máte-li osobní zkušenosti, podělte se. :D
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: compakt do 20000

Příspěvek od cmk » 28 úno 2006 11:10

Michal píše:Mohu plně doporučit plast.pistoli z USA Cobra Patriot 45ACP,7 ran,kompaktní,u Brymové za 11250Kč.Test v SR 10/2005.Vlastním,super!
Je na to nekde odkaz, pripadne nejaky odkaz alespon na zakladni info o zbrani?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 28 úno 2006 11:25

vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Co doporučit za plastovýho compacta ???

Příspěvek od vito » 28 úno 2006 13:00

Pro Luke: Už jsem o tom několikrát psal. Stovku jsem měl, teď už mám nějaký čas G 19. Se stovkou maximální spokojenost, pokud ji užíváš k tomu, k čemu je primárně určena: osobní obrana na krátkou vzdálenost a pohodlné a bezpečné užívání a nošení. Má daleko lepší ergonomii než Glocková řada. Glocky jsou dokonalejší a hlavně oblíbenější. To ale nebude jenom vlastní zbraní. Je to také otázka marketingu, reklamy a snahy se prosadit v zahraničí. To pro stovku nikdo neudělal.
Odpovědět