Clen ostrahy na skladce zastrelil muze

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Člen ostrahy na skládce zastřelil muže

Příspěvek od kayakero » 10 zář 2010 09:57

že hlídače ta tlupa cigi-loupežníků obstoupila, bude asi klíčové: i kdyby "jen" holejma, není povinen čekat, zda ho chtějí "jen" přemoci, zmlátit do bezvědomí, vykopat zuby - nebo rovnou podříznout.

taky že před palbou už došlo k šarvátce + že byli již dříve útoční, taky že už zavolal posily, než šel do akce ve které paxtřílel - tedy úmysl usmrtit mu prokážou těžko.

Soud se zatím chová racionálně. Ale polucista (navrhnuvší vazbu) by zasloužil min. pokárat. Uvidíme, zda se ministr Johen pochlapí.


Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Člen ostrahy na skládce zastřelil muže

Příspěvek od edelweiss » 10 zář 2010 10:01

Klasická xenofobie na ozbrojené občany, společnost je dlouhodobě nespokojená s pokusy o vládu a vztahy, takže nebezpeční jsou všichni ozbrojenci, co kdyby náhodou davy vyrazily do ulic?
Každá záminka je dobrá v křížovém tažení proti střelecké veřejnosti!!!
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Člen ostrahy na skládce zastřelil muže

Příspěvek od Warthog » 11 zář 2010 00:21

kayakero píše:Soud se zatím chová racionálně.
Ano, na soud první instance se chová slušně. Není ale všem dnům konec :-(
Ale polucista (navrhnuvší vazbu) by zasloužil min. pokárat.
No konkrétní vyšetřovatel si nejspíš jen kryl pozadí. Ne důtku, ale vyhazov a pár po ústech by si zasloužili primárně ti, kteří v Policii vytváří takovou atmosféru, že to ten řadový vyšetřující mamlas cítil jako potřebné.
Uvidíme, zda se ministr Johen pochlapí.
No já tedy pevně doufám, že doby, kdy se o konkrétních případech rozhodovalo v kanceláři ministra vnitra jsou už za námi.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Bluesman
Příspěvky: 199
Registrován: 11 dub 2008 23:20
Bydliště: Litvínov

Re: Člen ostrahy na skládce zastřelil muže

Příspěvek od Bluesman » 11 zář 2010 11:17

No já tedy pevně doufám, že doby, kdy se o konkrétních případech rozhodovalo v kanceláři ministra vnitra jsou už za námi.
Moc rád bych Ti dal za pravdu,ale jsem přesvědčen,že tomu tak stále není.A tím,že MV intervenovalo,rozhodovalo a řídilo postup v některých kauzách,ještě během minulého volebního období,jsem si naprosto jistý.
Uživatelský avatar
David Jurič
Příspěvky: 130
Registrován: 13 úno 2009 13:06
Bydliště: Trebišov Slovakia (takový flíček na mapě)
Kontaktovat uživatele:

Re: Člen ostrahy na skládce zastřelil muže

Příspěvek od David Jurič » 12 zář 2010 00:29

jazu píše:No myslim ze pokial vnikli do objektu ale nic neukradli (lebo nestihli) nie je dovod ich obvinovat z trestneho cinu. Vsetci mozu tvrdit ze tadial len prechadzali. V okamihu keby nieco ukradli bol by to trestny cin kradeze s prekonanim prekazky alebo tak nejak. Takto to bude max priestupok. Viem si predstavit ze budu vsetci tvrdit ze ich onen strelec napadol.

Ale vnikli na súkromný pozemok ktorý bol oplotený a ten dotyčný si len plnil povinnosť a bránil skládku za ktorú bol zodpovedný (to akými prostriedkami je vedľajšie :D ). Neviem či vstup na cudzí pozemok z úmyslom krádeže (alebo inej majetkovej trestnej činnosti) nieje už trestný čin.

A ak ešte spravili otvor v plote cez ktorý na skládku vošli je to aj "Poškodzovanie cudzej veci" a do kopy to už dáva trestný čin (možno)
Teória je keď nič nefunguje ale každý vie prečo, prax je keď všetko funguje ale nikto nevie prečo. Ja som spojil teóriu s praxou, nič nefunguje a nikto nevie prečo.
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Re: Člen ostrahy na skládce zastřelil muže

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 12 zář 2010 07:16

Nejenom poškozování... Nevím jak na Slovensku, ale u nás je to vloupání a to už TČ je.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
Uživatelský avatar
David Jurič
Příspěvky: 130
Registrován: 13 úno 2009 13:06
Bydliště: Trebišov Slovakia (takový flíček na mapě)
Kontaktovat uživatele:

Re: Člen ostrahy na skládce zastřelil muže

Příspěvek od David Jurič » 13 zář 2010 11:17

Áno aj to, Ja nemám vyštudované (ani naštudované :D ) právo takže v týchto pekných pomenovaniach sa nevyznám, ale myslím že to už trestný čin je aj u nás.
Teória je keď nič nefunguje ale každý vie prečo, prax je keď všetko funguje ale nikto nevie prečo. Ja som spojil teóriu s praxou, nič nefunguje a nikto nevie prečo.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Člen ostrahy na skládce zastřelil muže

Příspěvek od kayakero » 13 zář 2010 12:00

Warthog píše:
Uvidíme, zda se ministr Johen pochlapí.
No já tedy pevně doufám, že doby, kdy se o konkrétních případech rozhodovalo v kanceláři ministra vnitra jsou už za námi.
sem myslel výhradně ohledně dohledu nad udělením verbálního pokárání za zneužívání možnosti navrhnout vazbu = nevinného chlapa chtít nacpat do štěničárny.
Lettow-Vorbeck píše: . . . . u nás je to vloupání a to už TČ je.
nějaxi matně vzpomínám na rozsudek odškodného-bolestného, když noční zloděj přelezl plot parcely a u domku na neposypaném schodišti uklouzl po náledí => zlámal sobě hnátu. Tj.: že cigi-gang bude stíhán za vloupání u nás žel IMHO nebude mít vliv na vyhodnocení oprávněnosti palby => možného stíhání střelce. Naštěstí hlídač byl (zdá se) profík cvičený v bezchybném postupu = střílel až do nastupujícího útoku na svou osobu (ne na majetek), vystřelil jen na aktuálního útočníka a i to jen jednou, navíc (jako bonus) mířil do nohou - nesmrtelné zóny, tj.: zjevně bez úmyslu usmrtit. Samý trumfy - vážně na vyznamenání za vzornost.
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Re: Člen ostrahy na skládce zastřelil muže

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 13 zář 2010 22:23

Aby si to soudce nevyložil tak, že když střílel do nohy, tak to tak zlý nebylo...
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Člen ostrahy na skládce zastřelil muže

Příspěvek od Radgost » 14 zář 2010 07:41

Podle prvních informací se, pokud si dobře pamatuji, v médiích uváděla výpověď člena ochranky, že mířil na bok útočníka a k průstřelu břicha došlo při útočníkově nečekaném pootočení.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Člen ostrahy na skládce zastřelil muže

Příspěvek od kayakero » 14 zář 2010 09:00

Jo, tak vlastně jedinou do boku - omluva za mystifuckaci.
Každopádně - rozhodně ne zabijácky: 3 rychlý do hrudi a hned jednu precizní do lebky. Úmysl zneužít záminku k usmrcení tu zkrátka nevidím.

Jinak - ten motiv (proč do boku) by mne taky zajímal.
Taky znám ty teorie, že když je útočník moc blízko, je lepší první ránu pustit na pánev - nejlépe někam ke kyčelnímu kloubu: že se útočník zlomí v pase => nohy nefungují, a pak už nemůže postupovat blíž - na rozdíl od možnosti střelit ho do hrudi - tak sice o to spíš zemře, ale až po několika sekundách (i s průstřelem srdce v diastole), v průběhu kterých má dosti času tělo-na-tělo mi provést nějakou terminální ohavnost.

Vždycky jsem si mylel, že jak je útočník moc blízko + nabuzený = velmi vitální, sebou divoce meloucí, tak vybrat si za cíl pánev (za jiných podmínek cíl zbytečně veliký i na 25 metrů) bude v bojových podmínkách příliš ambiciózní cíl. A ono jo: ani tady se to nepovedlo.
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Člen ostrahy na skládce zastřelil muže

Příspěvek od Radgost » 14 zář 2010 09:31

No ono jde asi o to, že když je už útočník napresovaný přímo na tvém těle tak je nejjednodušší vystřelit "přímo od pasu do pasu".
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Člen ostrahy na skládce zastřelil muže

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 12 říj 2010 20:06

Sice je to krapet jiný téma, ale stejně:
http://www.novinky.cz/krimi/213889-za-p ... mrize.html

Ví někdo jak se dál vyvíjí případ ze Zdechovic? Doufám, že ten 'securiťák' nedopadne stejně :?
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Člen ostrahy na skládce zastřelil muže

Příspěvek od kayakero » 13 říj 2010 08:39

http://forum.gunshop.cz/myslivec-vystre ... t8672.html
tam to byla palba na ujíždějící zlodějíčky: dost jiné nežli výstřelem zastavit probíhající útok bandy na svou osobu.
Odpovědět