Clanek ze Strelecke revue

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
dajda4603
Příspěvky: 47
Registrován: 04 črc 2005 21:58
Bydliště: Střední Čechy

Článek ze Střelecké revue

Příspěvek od dajda4603 » 28 bře 2010 08:40

Vážení kolegové a kolegyně, mám na Vás velkou prosbu. Ve Střelecké revue č. 12/2009 byl otištěn článek "Lidské ztráty čs. armády 1938 - 1939". Přestože jsem časopis koupil dvakrát, abych tento článek mohl ukázat krajanům z Užhorodu, kteří o lokalitách vojenských hrobů v Zakarpatí něco vědí, tak z nepochopitelných důvodů se mi oba výtisky ztratily. Mohl by prosím někdo z Vás mi onen článek naskenovat a poslat ? Bohužel nejsem v ČR, tudíž nemohu využít obvyklých způsobů získání staršího článku.

Možná víte, že Ministerstvo obrany spustilo portál evidence válečných hrobů - http://valecnehroby.army.cz/Evidence/Default.aspx Tento portál zatím eviduje pouze dva hroby v Zakarpatské oblasti, přitom článek mluví o řadě dalších. Ve spolupráci s vojenským přidělencem našeho velvyslanectví v Kyjevě se snažím další hroby nalézt a zmapovat. Onen článek by nám samozřejmě usnadnil práci. Přirozeně se chceme spojit i s jeho autorem a získat jeho souhlas. Pokud by se Vám tedy podařilo článek mi poslat, udělali byste mi nejenom radost, ale přispěli byste dobré věci. Na Zakarpatí se tehdy bojovalo za naši svobodu a je chybou na naše padlé zapomínat...

Díky

Dajda

EDIT: Tak už jsem článek sehnal, děkuji všem, co si můj příspěvek přečetli...


JdC: Budoucnost patří aluminiu !
Odpovědět