Cim se zastrelil Karel Svoboda.

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

bartus

Čím se zastřelil Karel Svoboda.

Příspěvek od bartus » 31 led 2007 14:03

Karel Svoboda spáchal sebevraždu tímto revolverem (foto z místa činu).
Dokážete někdo určit typ a ráži? Vypadá to totiž na poměrně malý kalibr, ale kdo ví, třeba měl Svoboda pracky jako medvěd, takže to jen tak vypadá.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Anorektik
Příspěvky: 91
Registrován: 03 bře 2006 21:42
Bydliště: Vedle sousedů

SW 36 "slečna Kovářová" v .38 Spl +P

Příspěvek od Anorektik » 31 led 2007 16:03

Pravděpodobně tenhle
Walther P99C AS, CZ 550, S 631
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 31 led 2007 16:59

No já to rozhodně nepoznám, ale četl jsem, že vlastnil revolver Colt. Ale věřte novinářům.
Doogs
Příspěvky: 85
Registrován: 21 dub 2006 17:40

Příspěvek od Doogs » 01 úno 2007 16:51

Rozhovor ve zbraních a nábojích,ročník tuším 2001.Svoboda říká že je majitelem malého sw v ráži .38special dále vlastní sw v .357magnum a brokovnici beneli 90super,s tou tam je vyfocenej.
bartus

Příspěvek od bartus » 01 úno 2007 22:44

Doogs píše:Rozhovor ve zbraních a nábojích,ročník tuším 2001.Svoboda říká že je majitelem malého sw v ráži .38special dále vlastní sw v .357magnum a brokovnici beneli 90super,s tou tam je vyfocenej.
Jo, tak to bude ta osmatřicítka. To teda dost riskoval, já kdyby na to došlo, tak bych neponechal nic náhodě a použil Magnum. Přece jen ta osmatřicítka s dvoupalcovou hlavní není zrovna nejvýkonnější zbraň, a pokud by měl člověk tvrdší kosti, tak by se mohl akorát zmrzačit a skončit jako lazar. 357 magnum je jistota. Brokovnice je ještě větší jistota, ale zase nadělá děsnej svinčík...
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 02 úno 2007 07:10

Proboha příteli, co to tady píšeš za nesmysl? Osmatřicítka ti spolehlivě prostřelí i nejtvrdší lidskou lebku skrz naskrz. Ať je to dvoupalec nebo šestipalec. Vždyť je hlaveň přiložena těsně k hlavě a při sebevraždě většinou v oblasti kosti spánkové a střela má v té chvíli největší Eo. Takže jestli si budeš ty chtít být jist, tak použij 357, ale věř, že 38 Spl. naprosto s rezervou dostačuje. Dokonce si vzpomínám, že lékařka ze sanitky, která u p. Svobody byla, konstatovala nález muže s " čistým průstřelem hlavy ".
bartus

Re: Re.:

Příspěvek od bartus » 02 úno 2007 09:54

vito píše:Proboha příteli, co to tady píšeš za nesmysl? Osmatřicítka ti spolehlivě prostřelí i nejtvrdší lidskou lebku skrz naskrz. Ať je to dvoupalec nebo šestipalec. Vždyť je hlaveň přiložena těsně k hlavě a při sebevraždě většinou v oblasti kosti spánkové a střela má v té chvíli největší Eo. Takže jestli si budeš ty chtít být jist, tak použij 357, ale věř, že 38 Spl. naprosto s rezervou dostačuje. Dokonce si vzpomínám, že lékařka ze sanitky, která u p. Svobody byla, konstatovala nález muže s " čistým průstřelem hlavy ".
To v žádném případě nejsou nesmysly, byly popsány případy, kdy v čelní kosti došlo k uvíznutí střely 9mm Luger! Spánková kost je sice tenčí, to más pravdu, ale většina sebevrahů má tendenci stáčet hlaveň spíše dopředu a střela tedy prochází čelními mozkovými laloky, které nejsou životně důležité a může uvíznout v čelní kosti "zezadu".
Ostatně případy, kdy se někdo pokoušel o sebevraždu méně výkonnou ráží a musel se střelit několikrát, jsou přece dostatečně známé a prošly i médii.
Jak říkám - Magnum je jistota.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 02 úno 2007 11:23

Stavět praxi na jednotlivých statistických příkladech není moc rozumné. Zajímalo by mě, z kolika případů zásahem 38 Spl. do hlavy střela uvízne v lebeční kosti. Buďme trošku v reálu. A to prosím ber jako moji úvahu bez jakéhokoliv zpochybňování tvých úvah a zcela bez zlého úmyslu. Uvíznutí střely 9 mm v lebeční kosti, pokud se tak stalo, mohlo být souhrou buhvíjakých okolností, o kterých naprosto nic nevíme. Já to osobně u lidské lebky s běžně výkonným nábojem 9 mm Luger považuji za vyloučené. Ale tvoji " magnum jistotu " ti neberu. :)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 úno 2007 12:37

IMHO je jistota i 22LR.
Ale tím nevyvracím, že se zadaří a sebevrah přežije, ono i ve sportce občas někdo vyhraje. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Smékal Petr » 02 úno 2007 15:49

Pánové noviář který psal o zbrani kterou se Karel zabil, napsal toto: "Jedná se o kolt značky Smith an Wesson střední ráže." Mně to připadá jako by napsal "přejela ho Škodovka značky BMV." Novinářům musíme opravdu věřit vše. Navíc u toho článku byla fotka S&W v nerezovém provedení K-čkový rám a 4" hlaveň. Navíc podle délky válce mi to spíš připadalo na .357. Zatímco na fotce revolveru v Karlově ruce je to malý rám, 2" hlaveň a černé provedení.
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 02 úno 2007 22:21

To víš, jim je tohle dost jedno, protože je to dost jedno většině těch lidí, co to jejich svinstvo čtou. Jak to má hlaveň a nějak se to nabíjí, tak je to prostě "to, co střílí" a tím to končí.
Myslím, že můžeme být rádi, že se trefili aspoň do typu zbraně.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Anorektik
Příspěvky: 91
Registrován: 03 bře 2006 21:42
Bydliště: Vedle sousedů

Příspěvek od Anorektik » 02 úno 2007 22:42

Řekl bych že vzhledem k tomu, že asi počítal s tím že ho najde manželka, zvolil to menší zlo. Můžeme se jenom dohadovat, co by plamen a zrna nespáleného prachu z .357 při takhle krátkým laufu natropily s obličejem. BRRRR.
Walther P99C AS, CZ 550, S 631
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 02 úno 2007 23:20

O kusech mozku vystřelených na zeď ani nemluvě :x . Faktem ale je, že já kdybych se střílel, tak bych chtěl mít absolutní jistotu, že mě doktoři nakonec ještě nezachrání. Tuhle jistotu bych pravděpodobně preferoval před vším ostatním, včetně citů manželky a stavu stropu v obýváku :wink: .
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
bartus

Příspěvek od bartus » 03 úno 2007 00:09

Slim Jim píše:O kusech mozku vystřelených na zeď ani nemluvě :x . Faktem ale je, že já kdybych se střílel, tak bych chtěl mít absolutní jistotu, že mě doktoři nakonec ještě nezachrání. Tuhle jistotu bych pravděpodobně preferoval před vším ostatním, včetně citů manželky a stavu stropu v obýváku :wink: .
Přesně tak.
On se ale picnul někde venku, takže o ten strop mu asi trochu šlo. :wink:
Anorektik
Příspěvky: 91
Registrován: 03 bře 2006 21:42
Bydliště: Vedle sousedů

Příspěvek od Anorektik » 03 úno 2007 08:26

A na dlažicích pokud možno v dosahu zahradní hadice, aby s úklidem nebyla taková pakárna. Ale dost bolo fotografie i Blesku.
Walther P99C AS, CZ 550, S 631
Odpovědět