Cim krmite devitku?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Čím nejvíc střílíte z devítky na střelnici? (trénink)

SB Safe range
8
9%
SB policejní (výhodné balení po 250 KS)
11
12%
SB jiné
19
20%
Magech
12
13%
CCI
1
1%
MFS
0
Žádná hlasování
AGUILA
0
Žádná hlasování
LAPUA
3
3%
doma přebíjené
25
27%
továrně přebíjené
7
8%
RWS
0
Žádná hlasování
LIBRA
2
2%
něco jiného (napište prosím co)
5
5%
 
Celkem hlasů: 93
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 29 úno 2008 18:19

To je právě ten omyl, 700 ran není vůbec žádná hodnota, po které by mělo být znát jakýkoliv opotřebení. Pokud teda nejsi smířenej s tím že Ti zbraň vydrží 10 000 výstřelů...

Co se týče náznaků opotřebení, to že se Ti to zdá OK ještě neznamená že to OK je. Nebo jsi snad měřil rozměry komory, jestli není vytlučená?

Já netvrdím že oceláky Ti zákonitě po pár ranách zlikvidují zbraň, jen apeluju na to, aby někteří lidé nedělali předčasný závěry podle svých (v případě 700 ran opravdu malých) subjektivních zkušeností....


Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 29 úno 2008 18:45

Tak se taky přidám - asi před 16 lety jsem měl první pistoli Jericho a ještě jsem nepřebíjel, střílel jsem tedy nejlevnější 9mmL - Libry,rovněž železné nábojnice,za tři roky přes 8000 a nějaké zjevné stopy opotřebení nebyly .
A ještě k Ramiresovi : nezlob se, ale hledat a hlavně najít nějaké stopy opotřebení po 700 ranách je opravdu k smíchu řeč. D.
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Příspěvek od ramires » 29 úno 2008 19:06

Jak ti múže železná nábojnice "vytlouct"komoru :?: :!: ,to nemyslíš vážně :wink: ,železná střela ,to jo ta zničí vývrt ,ale nábojnice z relativně mněkého železa a pomosazená? toho se neni nutno obávat 8) ,ve Střelecké revue(nevím jeké číslo ani rok ,skusím to najít)popisovali skoušky životnosti 9mmL hlavní v samopalu,šlo o vytloukání dosedací plochy nábojnice v komoře (šlo o to že chtěli zavést náboj totožný lugeru jen nebyl kuželoví ale válcoví) aby tá dosedací plocha byla větší ,ustoupilo se od toho páč to nemnělo smysl, klasická hlaveň 9mmL vydržela tuším přes 20tis ran krátkýma dávkama .To opotřebení železnou nábojnicí by mohlo být v té dosedací plošce co se o ní opírá nábojnice,ale jestli ta hlaveň vydrží 10 nebo 20tis je jedno(to neodstřílí jen tak někdo)a pokud jo ,vymnění hlavň ,při úspoře 1kč na náboji i 3hlavně :lol: ,krom té hlavně to nemá na nic jiného vliv,a jestli odejde i vytahovač z vyvazovačem(ten se stejně většinou mnění po 10-15tis),na to je "uspořeno" taky :wink:
In vino veritas...
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 29 úno 2008 19:09

O té úspoře se nepřu, to je jasný.

Ale i při používání mosazných nábojnic se vymílá komora -samozřejmě že ne řádově v tisících, ale spíš desetitisících nábojů a u železných hylzen to bude zcela jistě rapidnější.

Otázkou je o kolik....
Odpovědět