Cim krmite devitku?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Čím nejvíc střílíte z devítky na střelnici? (trénink)

SB Safe range
8
9%
SB policejní (výhodné balení po 250 KS)
11
12%
SB jiné
19
20%
Magech
12
13%
CCI
1
1%
MFS
0
Žádná hlasování
AGUILA
0
Žádná hlasování
LAPUA
3
3%
doma přebíjené
25
27%
továrně přebíjené
7
8%
RWS
0
Žádná hlasování
LIBRA
2
2%
něco jiného (napište prosím co)
5
5%
 
Celkem hlasů: 93
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Příspěvek od ramires » 27 úno 2008 20:12

Nemají ,vliv na nic a už vůbec ne na životnost zbraně,to je nesmysl který vykládají lidi co se jim toto střelivo (ať z jakéhokoliv důvodu) seká ve zbrani (na vině je většinou obsluha nebo samotná zbraň i "mistr"G či SIG se n někdy utne,vyhazovač nábojnic-mosazná nebo železná nábojnice ho nepoškodí víc ani míň,tomu je to jedno, a vytahovač nábojnic? ten ve zbrani plní funkci jen aby se dala vybít,páč zbraň funguje spolehlivě i bez něho, a kecy o tom ,že "ocelové nábojnice kladou větší odpor při vyhazování?,no možná lakované(můžou se nalepit vlivem roztavení laku na nábojnici),ale pomosazené Range safe? pohoda, já s nimi krmím Alfu Defender, CZ52 9mmL ,a bez nejmenších problémů


In vino veritas...
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 27 úno 2008 20:32

ramires- pral bych ti ji pacit z me cizy- zalisovana ocelova nabojnice v komore je u me bezny jev tak mi netvrd ze to funguje bez vytahovace! i se sroubovakem sem mel problem ji dostat ven takze ten srot mi nesmi do baraku! :twisted: podotykam s mosaznou nabojnici nevim co je zavada
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Vik

Příspěvek od Vik » 27 úno 2008 20:42

Ted si nejsu jistej, ale podle meho nebude samonabijeci pistole s uzamcenym zaverem fungovat bez vytahovace. Pres nabojnici je predan impulz zaveru, ktery se zacne pohybovat zpet, ale v momente kdyz se rozpoji zaver a hlaven je strela uz z hlavne venku a v hlavni neni tlak a nabojnice, pokud ji nazacne vytahovatt zaver ,ktery se pohybuje uz jen setrvacnosti, nema duvod opoustet komoru, protoze impuls sily uz byl predan. To je jak s tema kulickama opirajicima se o sebe. Kdyz narazi do první neco, impuls se preda az na tu posledni ktera odletí, ty mezitím se nehnou.
A opotrebeni, no nevim. Mosaz je mosaz a ocel je ocel, je to podstatne tvrdsi kov, to je jak kdyz nozem rezese chleba a pak s nim rozrezavas cojavim treba petlahve. Taky je sou i ty petky vuci tomu nozi nesrovnatelne mekci, ale ostri otupi rychleji nez chleba. Zaber dostane podle mne prave vytahovac, protoze okraj nabojnice kde se vytahovac zachytava byt pomosazeny bude tvrdsi.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 27 úno 2008 22:23

ramires: a kolikpak jsi jich už vystřílel že děláš takový závěry? Pokud nenapíšeš cifru okolo 20 000 nábojů a Tvoje Alfa pořád bez problémů šlape, tak je Tvůj závěr naprosto nevěrohodnej....
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Příspěvek od ramires » 27 úno 2008 23:18

si polibte prdel ,už mně fakt nebavi jak ze mne deleji teoretici kreténa, cokoliv a na cokoliv mate pitome argumenty, a co takhle 100000ran nebo 500000? ne to je malo!..... z Alfi mám 700ks a co :evil: , 700x4=2800kč za 2 mněsíce vyfláklé do valu, a to je jen tá alfa,ještě je tu 52ka(obě ráže), makarov,cettleman,remington,456ka,duo,mosin,per.pu.,per.pi,křes.pi., nekradu ,ale jestli kdokoliv jiný vyfláká toho víc , prosím, mně to stačí, bych rád věděl kolik toho uděláte....vy nebo vi, hele ty "nevěrohodnej" co je vlastně u tebe věrohodné? :wink: a ještě dodatek, si ten vytahovač sundej a vyskoušej si to !
In vino veritas...
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 27 úno 2008 23:23

neskakej a vypust pretlak, my ti jen rikame ze to co pises zni az prilis kategoricky. proste tobe to chodi jinejm ne ale to ze s tebou nesouhlasime jeste neznamena ze se budes vztekat jak malej jarous :wink: ja kdyz tet budu delit prizen mezi pistoli a pusku tak to taky nebude tak slavny s poctama vystrilenejch patron jedne raze- vim co myslis :wink:
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 28 úno 2008 12:03

ramiresi, zjevně Ti ujíždí nervy.

Soudit kvalitu střeliva a jeho dopady na zbraň podle 700 kusů je jako soudit auto podle ujetých 100 kilometrů. A pokud jsi soudný člověk tak musíš uznat že to prostě nejde....
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 28 úno 2008 12:08

No, mě by taky zajímalo, jestli vliv na vytahovač je až tak "brutální". Kdyby se to, že střílím ocelovýma hilznama, mělo projevit po 20000 ranách, rozhodně to neřeším, protože za ušetřené peníze bych měl dvě nové Alfy. Ale co se mě týče, SB training jsem vystřílel cca 800 ks a bez jediného problému. Na rady zde přítomných je ale nekupuju a připlácim za mosaz. Mám svou Alfu totiž rád a nechci jí ubližovat. :D
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 28 úno 2008 16:43

Samozřejmě, všichni máme své zbraně rádi a nechcem jim ubližovat...Tak jinak: Víte někdo o někom, komu odešlel vytahovač kůli dlouhodobému používání železnejch patron? Všichni co tvrdí, že SB RSa jsou "nebezpečné" , už ste někdy viděli důkaz?

KDO TU VLASTNĚ ROZŠÍŘIL, ŽE ŽELEZNÝ HILZNY POŠKOZUJOU ZBRAŇ???
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 28 úno 2008 17:05

No spíš jde o to že toho ještě nikdo nevystřílel tolik, aby se z toho daly vyvodit nějaký závěry, ať takový či makový.

Myslím že nikdo neřekl že železný hylzny poškozujou zbraň, spíš se více opotřebovává, myslím že mezi těmito pojmy je rozdíl.

Ale zcela logicky...máš 2 stejný pilníky. jedním budeš pilovat pouze mosaz a druhým železo. Myslím že je jasný kterej z nich bude dříve opotřebovanej.

V tomhle vidím analogii se zbraněmi, ale otázkou je jakým způsobem to opotřebení bude zvýšený a jak bude rapidní.
Na to aby to někdo dokázal zhodnotit by byl potřeba udělat nějakej pořádnej test, ale je nesmysl vyvozovat závěry po pár stech ranách.....

Co se týče úspory, tak tam je to bez debat, laciný zbraně se dají opravit/vyměnit díly za pár šupů...
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 28 úno 2008 19:35

No chlapi,wolfi v 45ACP se v železe dělají už dýl,vím o jednom norinku v půjčovně krmí ho jen plechem,má toho asi hodně najeto a žádné závady.Nábojnice má přesně ten tvar na který je zbraň postavena,pokud není problém ve zbrani,tak není podle mě důvod se bát.Jinak vnitřní balistika to jasně dokládá a není jedna pro mosaz a druhá pro plech.Problém u té plechové munice 9mm bude ve větších tolerancích,takže to pro přesnější komory nebude výhra.Ale je to o penězích,úspora materiálu a následné spoření na technologii.Pokud se to brutálně kouše jen v některých zbraních,tak se ty nepříznivé vlivy setkali (přesná komora,roztažnost a síla materiálu nábojnice,tolerance atd.).Jak říkám obecně není důvod k obavám z nadměrného opotřebování,ale všem to sedět taky nebude :wink:
Naposledy upravil(a) edelweiss dne 29 úno 2008 21:12, celkem upraveno 1 x.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 28 úno 2008 20:37

Pokud vím, tak železný hilzny dělaly problém třeba u pistolí GrandPower 100, drápek vytahovače sklouznul a nevytáhl nábojnici, kdo chtěl střílet železný hilzny, musel si nechat vyměnit pružinu vytahovače za tvrdší.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 28 úno 2008 20:43

To-JirkaS
Také problém konstrukce,ale řešitelný.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 28 úno 2008 22:52

Alfonss píše:... Myslím že nikdo neřekl že železný hylzny poškozujou zbraň, spíš se více opotřebovává, myslím že mezi těmito pojmy je rozdíl.

Ale zcela logicky...máš 2 stejný pilníky. jedním budeš pilovat pouze mosaz a druhým železo. Myslím že je jasný kterej z nich bude dříve opotřebovanej....
Jak už tady bylo snad na všech fórech k tomuto tématu řečeno, záleží na uvážení a prioritách každého "soudruha". Tvůj příklad je jasný, kdo si myslí, že železňáky jsou košer, jeho boj. Já s nima sice problém neměl, vystřílel jsem jich v počátečním nadšení 400, ale už nikdy více. Prostě je mi tý bouchačky tak nějak líto. Nějaký rozpočtovky, zvlášť po ťech posledních (naštěstí ne mých) zkušenostech s těmi německými sajrajty, už mi prostě nesmějí do baráku. Vy co přebíjíte v tom máte taky jasno. Zdá se mi, že už tady zase omýláme pořád to samý ...
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Příspěvek od ramires » 29 úno 2008 18:12

Alfonss píše:ramiresi, zjevně Ti ujíždí nervy.

Soudit kvalitu střeliva a jeho dopady na zbraň podle 700 kusů je jako soudit auto podle ujetých 100 kilometrů. A pokud jsi soudný člověk tak musíš uznat že to prostě nejde....
, Doteď to funguje bez nejmenších problémů a sebemenších náznaků jakého koliv opotřebení ,po 700 ranách by určitě bylo někde něco znát, neni, tečka
In vino veritas...
Odpovědět